Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-05-04, 12:16   #1
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim Nenes time

Kam njohur shume persona,
por askush nuk eshte si ti.

E kam quajtur nje tjeter nene,
por nuk me dukej si ti.

Mi fshinte loten neper faqe,
por jo sikurse i fshije ti.

Ne datlindjen tende,
shume isha i piklluar.

Deshiroja te isha pran teje,
per te perqafuar.

Edhe pse je larg,
je gjdohere me mu.

Te kam ne zemren time,
dhe nuk mundem kurre me te harru.

Giovanni


Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-05-04, 00:29   #2
mickoja
 
Avatari i mickoja
 
Anėtarėsuar: 04-02-04
Vendndodhja: jetoj mas kodrave!!!
Postime: 1,486
mickoja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Giovanni shum vargje te bukura
nuk mundem dhe as un te besoj se dikush mundet nčnen e vet ta harroj kurr suksese vetem vazhdoni
__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-04-05, 15:20   #3
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ne prag te veres,
po e shkruaj kete poezi,
dije oj nena ime se eshte vetem per ty.

Ne rrezet e djellit,
shofe syte e tu,
dije oj nene,
se djali yte gjithmone ka me te mendu.

Kur djelli perfundon,
e yjet fillojm ne vizllu
ne driten e henes
une ty oj nene rri duke te mendu.

Ne thellesi te nates
kur qetesija mbretron
djali mendon ne nenen
qe shume e don.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-05, 14:06   #4
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

S’KA RĖNDĖSINjeriu ėshtė mendjepaktė, jologjik, vetjak

S’KA RĖNDĖSI, DUAJEPo qe se bėn mirė tė mveshėn qėllime tjera vetjake

S’KA RĖNDĖSI, BĖJE TĖ MIRĖNNėse s’je i njėanshėm do tė gjesh miq tė rrejshėm dhe armiq tė vėrtetė

S’KA RĖNDĖSI, MOS JI I NJĖANSHĖME mira qė e bėn sot do tė harrohet nesėr

S’KA RĖNDĖSI, BĖJE TĖ MIRĖNNderi dhe sinqeriteti do tė tė lėndojnė

S’KA RĖNDĖSI, JI I NDERSHĖM DHE I ĒILTĖRĒka ke ndėrtuar me vjet, mund tė rrėnohet pėr njė ēast

S’KA RĖNDĖSI, NDĖRTOPo qe se u ndihmon njerėzve do tė kesh pasoja

S’KA RĖNDĖSI, NDIHMOJepi botės mė tė mirėn nga vetja, dhe do tė tė shqelmojnė

S’KA RĖNDĖSI, JEPI BOTĖS MĖ TĖ MIRĖN NGA VETJA.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-05, 14:07   #5
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

JETAJeta ėshtė mundėsi, duhet ta pranosh.

Jeta ėshtė bukuri, duhet t’i kėnaqesh.

Jeta ėshtė lumturi, duhet ta shijosh.

Jeta ėshtė ėndėrr, duhet tė ndėrmjetėsosh,

Jeta ėshtė thirrje, duhet t’i dalėsh pėrballė.

Jeta ėshtė detyrė, duhet ta kryesh.

Jeta ėshtė lojė, duhet ta luash.

Jeta ėshtė pasuri, duhet ta ruash.

Jeta ėshtė dashuri, duhet ta pėrjetosh.

Jeta ėshtė fshehtėsi, duhet ta zbulosh.

Jeta ėshtė premtim, duhet ta plotėsosh.

Jeta ėshtė pikėllim, duhet ta kapėrcesh.

Jeta ėshtė kėngė, duhet ta kėndosh.

Jeta ėshtė tragjedi, duhet ta kuptosh.

Jeta ėshtė enigmė, duhet ta zbėrthesh.

Jeta ėshtė kėnaqėsi, duhet ta meritosh.

Jeta ėshtė e ēmueshme, duhet ta nderosh.

Jeta ėshtė jetė, mbroje gjithmonė.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-04-05, 14:08   #6
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

KOHAGjej kohė pėr tė menduar

Ėshtė gurrė e fuqisėGjej kohė pėr t’u lutur

Ėshtė nė botė mė e madhja forcėGjej kohė pėr tė qeshur

Ėshtė muzika e shpirtitGjej kohė pėr lojė

Ėshtė fshehtėsi e rinisė sė amshuarGjej kohė pėr tė dashur dhe tė tė duan

Ėshtė pėrparėsi e dhėnė prej ZotitGjej kohė pėr t’u dhuruar

Dita ėshtė shumė e shkurtėr pėr vetjakėsiGjej kohė pėr tė lexuar

Ėshtė burim i urtisėGjej kohė pėr t’u miqėsuar

Ėshtė rruga e lumturisėGjej kohė pėr tė punuar

Ėshtė vlera e suksesitGjej kohė pėr tė bėrė mirė

Ėshtė ēelėsi i Parrisit.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-07, 22:25   #7
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Me ka mbetur vetem fotografia,


Ishime shume te lumtur,
sa te gjith na kishin lakmi
por nje dite ti me nuk u ktheve
dhe tani nga ti me ka mbetur vetem nje fotografi.

A thua pse nuk u ktheve?
A thua ku ti shkove?
Shkove pa sqarime,
pse e dashur keshtu me lendove?

Me fotografi ne dore,
ne ty po mendoj,
me fal e dashur,
se lotet nuk po mund ti ndaloj.

Ende po te pres
po te pres pa durim
qe te kthehesh tek une
dhe te ma jepesh ndonje sqarim.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-07-07, 01:31   #8
GjiLanasJa_
 
Avatari i GjiLanasJa_
 
Anėtarėsuar: 22-07-07
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 547
GjiLanasJa_ i pazėvėndėsueshėmGjiLanasJa_ i pazėvėndėsueshėmGjiLanasJa_ i pazėvėndėsueshėmGjiLanasJa_ i pazėvėndėsueshėmGjiLanasJa_ i pazėvėndėsueshėmGjiLanasJa_ i pazėvėndėsueshėmGjiLanasJa_ i pazėvėndėsueshėmGjiLanasJa_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jet he Jet e Poshter :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( (((((
__________________
Jeto Sikur Do te vdesesh Neser e Meso Sikur Do Te Jetosh Gjithmon
GjiLanasJa_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-07-07, 00:38   #9
Dr. Leone
I sinqertė me tė gjithė.
 
Avatari i Dr. Leone
 
Anėtarėsuar: 14-04-04
Vendndodhja: Nėn hije tė dardhės
Postime: 349
Dr. Leone e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Dr. Leone Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Dr. Leone
Gabim

Meqe keni hapur nje teme vertet te vecante, do doja dhe une te postoja nje poezi per nenen, me brengen qe eshte nga te rrallat qe kam per te.

Nena

Dege e kumbulles renduar nga bora
Me trokiti lehte mbi xhamin tim
Mua befas m’u kujtua nena
Kur me zgjonte heret ne agim

Ky mengjes i sotem, gri, i lagesht
Bryme e ngrire ne udhe e ne mendime
Si nje nape hollake dhe e akullt
Ma tronditi keq kujtesen time

Shpejt harrova ditet e veshtira
Kur mjerimi ulur rri ne fron
Por ndodh shpesh kur neteve pa gjume
Vjen nje ankth e fytin ma shtrengon

Mblidhem kruspull, pres nje dore te dashur
Te m’i largoje makthet dhe dyshimet
Jam si foshnje e trembur ato caste
Dua vetem fjale nga nena ime:

-Ngrehu, zemer, dielli u ngjit lart
Zgjohu, shpirt, se zogjte ia thirren kenges…
Dege e kumbulles qe troket mbi xham
Po me ngjan si dore e bardhe e nenes…

Dr. Leone
__________________
Bie guri mbi vorbė, e mjera vorbė, bie vorba mbi gurė, po e mjera vorbė.
Dr. Leone.
Dr. Leone Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-07-07, 00:55   #10
Dr. Leone
I sinqertė me tė gjithė.
 
Avatari i Dr. Leone
 
Anėtarėsuar: 14-04-04
Vendndodhja: Nėn hije tė dardhės
Postime: 349
Dr. Leone e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Dr. Leone Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Dr. Leone
Gabim

ZEMER E EMBEL ME DASHURI

e kush tjeter mund te jete veq ti
nene fjale me te embel ska bota
nene e para fjale qe belbezon foshnja
ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta
Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
qe mbjell veq paqe e dashuri
je ti o nena ime je ti
Dashuria jote eshte e vetmja pije qe shpirtin ma sheron
Aroma e lekures tende eshte magji
e perqafuar te pushosh ne kraharorin tend
ndonese me thinja ne koke
ti gjithmone ndihesh femije
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
e shtrenjte e pa krahasueshme e vetme je ti
nje zemer e madhe qe din veq te fale e te dhuroje
parajse e shpirtit per qdo femije
ti per ne thurr endrra
tek ti behen sa shfajsime ehh sa justifikime
Parajse e jetes je ti
nje veshtrim ne sy qka ndodh brenda meje
e ndjen veq ti
ndjenja kurre ste genjejne
para se te ndodh ekeqe e mire
zemra jote ndje parandjen qdo jot gezimi apo trishtime qe rrjedh ne syte e mi
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
E DASHR E SHTRENJTE E VETME NENE JE TI
__________________
Bie guri mbi vorbė, e mjera vorbė, bie vorba mbi gurė, po e mjera vorbė.
Dr. Leone.
Dr. Leone Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-07-07, 19:09   #11
aLbaChiCk
Love To Be Loved
 
Avatari i aLbaChiCk
 
Anėtarėsuar: 13-07-06
Vendndodhja: Not here
Postime: 12,903
aLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek aLbaChiCk Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek aLbaChiCk Send a message via Skype™ to aLbaChiCk
Gabim

NENE

Degjo NENE ti Zerin tim
Larg Atdheut jam ne Mergim,,
Besa NENE Shume jam Merzit
E spo me le malli me qel syte.

Me ka marre malli Per ty oj NENE
Kam harru me thirr Baba,,
Me ka marre malli Per ty oj Moter
qysh e kam Vllaun e Vogel ??

NENE Shume Detyrime te kam Borxh ty
Te Kujtoj me Lot ne sy,
Te Kujtoj kur me the rruga e mbare
Dhe ja nise duke Qare.

NENE ketu jam larg Perhere
Edhe Malli Po me merr,
Per Ty une Mendoj Shume
valle a do te Gjej kur t“kthehem une .

Ketu nuk ka as Diell te Plote
njehere ben vape, dhe njehere ben ftohte,
Rralle here del edhe Hena
e mua teper me mungon NENA

Shume here Pyes Veten kur Do kthehem
Kalojne Vitet dhe nuk kthehen,
edhe ditet me duken Si Muaj
Te Pershendet e dashura NENE
vajza Jote nga Dheu i Huaj
__________________
Man VergiSst Nicht Das Jemand FehLt , Man Gewöhnt Sich Nur Daran
This is for all people who talk shit about me.I just give a fuck about you “cause I“m something that you never can be!!!!
aLbaChiCk Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-08, 00:13   #12
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nenes time

NENES

Nė rrudhat e ballit tėndė lexoja vuajtjen
qė kurr askujt si ja ke rrėfyer
heshtje dhe dhimbjet i mbuloje me ofshama
askush sta njohi vuajtjen qė e ruaje me druajtje

Rrudhat e ballit tėnd val val fshehin vitet
sakrificat , mallin dhe pėrpėlitjet e zemrės
qė kurr s'diti me urrejt as me fy
kot e fsheh lotin , ftyra e ngrysur flet pėr ty

Dhe kur e pata mė sė vėshtiri
kur pėr hallet sflisja me ty dot
Ti ishe ajo qė e heshtur flokėt mi ledhatove
Kur bota ish e verbėr,veq ti mė diktove...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-06-08, 22:54   #13
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nenes time

Dy poezi drithėruese pėr nėnėn nga poeti disident Dalan Luzaj‏
Keze Zulo
Po sjellim dy poezi drithėruese pėr nėnėn, nga poeti dissident Dalan Luzaj, kryetar i shoqatės sė shkrimtarėve shqiptaro-amerikanė, i cili sė bashku me familjen, u pėrsekutua, internua, u burgos pėr 30 vjet, pėr tė vetmėn arsye absurde, sė ishte i biri njė intelektuali tė shquar professor Isuf Luzaj lauruar nė Universitetin e Sorbonės, ku mori tituj shkencor si: doktor nė letėrsi, doktor nė filozofi.
Me diplomėn e dy doktoratave, zotėrues i mėse tetė gjuhėve tė huaja qė nga latinishtja, greqishtja, persishtja, nis rrugėn e njė pelegrini, ky polyglot i karakterit nacionalist kombėtar i tejmbushur pėr tė kėrkuar lavdinė e tij maratonė qė nga auditorėt a Argjentinės, Amerikė e ēfarė pėrfshijnė meridianėt e paralelet e kėtij globi nė mbarė botėn perėndimore. Nuk rreshtnin e mbusheshin kėto auditorė pėr tė dėgjuar leksionet e mbi 120 veprave te tij nė mbrojtjen e tė gjitha vlerave shoqėrore e mė nė gjerėsi tė ideve te tij pėr demokracinė.
Prof Isufi hyn nė "Almanakun" Toltojan i cili me gjeografinė e gjerė tė kulturės sė tij e nė luftėn e pa mbarim kundėr murtajės komuniste, sa vinte e tėrhiqte vėmendjen perėndimore deri nė sferat mė tė larta tė shteteve. Parlamenti i Argjentinės i akordon medaljen e florinjtė: "LUCHADOR POR LA PAZ" . Po aty, krijon institutin francez, "LA FRANCE A L'ETR ANGER" i cili pėrshėndetet dhe vizitohet personalisht nga ish presidenti i Frances De Gaule.
Nė vitin 1956 presidenti i Amerikes i dorėzon medaljen "PAQE". Nuk rreshti lavdia e tij, kur arrin vetė presidenti Regan t'i vendosė nė qafėn e tij tė rrudhur me brazdat mishtore qė mbanin nė brendėsine e tyre historinė kombėtare, pjesė e sė ciles ai u bė. Kjo ishte dekorata e lartė dhe aq domethėnėse: "MĖSUES I AMERIKĖS".

Nje Nene

Sa lot kish derdhur ne vetmi,
sa "ah"! tek zoti pat derguar,
kete vec shpirti i saj e di
dhe zoti lart n'e paste degjuar.

Gjithcka qe prekte behej lot
dhe loti ndriste syte e tretur;
ah, mrekullite qe kish kjo bote,
kaq mizorisht ia pati fshehur.

Gjithe zine e mbledhur neper jete
a thua vdekja do t'ia trese?
E luti vdekjen "eja shpejt"-
dhe vdekja s'mund te mos e merrte.

Drita

Drite quhej nena ime,
E mjera drite nuk pa kurre,
helmin qe la pas,

s'e ka as gjarperi nen gure.

Lodhje. Plage. Trishtim.
Te njohu emrin qe le pas,
te njohu brenga e shpirtit tim.
me ligje vdekja qan mbi ty;
tani je larg, moj e shkrete,
mbi ballin tend,

hedh hijen nje selvi.
Nene e braktisur... Pese femije...
Dheu s'te tret,
nga dheu me ben drite.
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-06-08, 06:37   #14
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nenes time

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga giovanni
Kam njohur shume persona,
por askush nuk eshte si ti.

E kam quajtur nje tjeter nene,
por nuk me dukej si ti.

Mi fshinte loten neper faqe,
por jo sikurse i fshije ti.

Ne datlindjen tende,
shume isha i piklluar.

Deshiroja te isha pran teje,
per te perqafuar.

Edhe pse je larg,
je gjdohere me mu.

Te kam ne zemren time,
dhe nuk mundem kurre me te harru.

Giovanni
Wow....cfare poezie Giovanni...! Tamam mua po mu pershtatka...
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-08, 18:07   #15
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nenes time

" Nena "

Ku je moj Nene,
dua pran te te shikoj
si dikur te te perqafoj
ti puth sy, duar, floke
te them Nene lozim tok.
Dua floket te mi krehesh
dua rrobat te mi veshesh
edhe sot qe jam gati
mua nene me duhen keshillat e tua
te kerkoj po ku te te gjej vall
te lutem me thuaj nje fjal
te vi e te te gjej
eren tende un e ndjej
se gjithcka ne kete bote
do te jesh edhe nje here
midis njerezve te mi mbi toke . . .


Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:09.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.