Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-03-12, 12:45   #286
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Re: KOPSHTI DARDAN

Nje Dite

Nje dite si kjo,
Jam me mendje
Te Ti.
Nje dite si kjo,
Le te ndodhe
Cdo gje.
Nje dite si kjo
Nuk ka mbrenga
Me...
Nje dite si kjo,
Mjafton nje shiqim
I juaj.
Nje dite si kjo,
Zemra ime te
Takon vetem Ty.
Nje dite si kjo,
Dielli ndriqon
Vetem per mua.
Nje dite si kjo,
E di cka eshte
Ne jete me rendesi..
Nje dite si kjo,
Edi qe te Dua.
Nje dite si kjo,
Qdo gje eshte normale.
Eshte nje dite si qdo
Dite tjera,qe nga ne
U takuam!
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 25-03-12, 22:38   #287
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Re: KOPSHTI DARDAN

RosaSot eshte Dita juaj,
Dita e Roses.
Kjo tregon se,
Une te kam Ty per qefi.
Te prera i kam marre
Nga kopshti im,
Oh sa do gezohem kur te
Shohe Fetyren tuaj.
Dita qe sote nga mengjesi,
Filloi e embel si era Pranverore.
Rosa e Kyqe e fresket
Lehte pershperite Te dua.
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-04-12, 22:56   #288
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Titulli: KOPSHTI DARDAN

Dashuria e Nenes

Na linde,dhurove jeten
Me ushqeve,me pastrove
Shume nete pa gjume
Kalove.
Ti ishe Gjithmone me Mua
Zbulove dhembin e pare
Ne hapat e pare ishe prane
Shume kohe te Jetes
Me shume Dashuri Nene dhurove
Kujdesi i juaj ne Shkolle
Robat gjithmone te hekurosa
Lirin time kurre se pengove
Me besoje, kurr pa ankesa
Dhe kur mendoje sa me dashuri
Gjithmone per mua ishe..
Ska sende ne Bote qe Ti Nena ime
Nuk me fale...
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lazdrani : 03-04-12 nė 23:27
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-04-12, 23:22   #289
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Titulli: KOPSHTI DARDAN

Oh Baba

Prape nje nate
Mendoje ta shkruaj
Edhe nje Poesi
Jashte shikoje Yjet larte
Me ra ndermende diqka
Kur isha ende i vogel femije..
Isha ulur ne preher tendin
Te perqafoja dhe shtrengoja
Kemishin tende ta perlyva me
Qaj...
Ti fillove te qeshesh me mua
Lotet ne Faqe te rrjedhin
Une isha i zemruar ne Ty
Pse ti me perqeshesh Mua
Ti me shtrengove me zemer
Biro nuk te kam hidheruar
Me pershperite ne veshe
Gomari im te dua..
Shiqoje edhe nje here nje Ylle
Larte dhe Buzeqeshi...
I them Babi im tash ne ty Mendova
Nje Nate te bukure te Dhurova
Te fala Nenes mi bene
E dije qe afere teje
Prane eshte..jo vetun
I dashuri Zot me plote dashuri
Kujdeset per ju.
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-12, 12:44   #290
Denim
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Postime: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: KOPSHTI DARDAN

Ej kamarier i ri, mė sill diēka,se dua tė pi
mėndja mė ka ikur,shpirti mė ka ngri
zemra mė dhėmb,mė pikon nė gji
pėr atė qė iku dhe mė la nė vetmi
njė zjarr pėrbrėnda, trupin ma djeg,po ma bėn hi
spo mundem me e mbajtur mbi supe,unė kėtė mėrzi

ej kamarier,pėrsėri mua mė sill, diēka tė pi
se drita e syve tė mi,u shua nė pėrjetėsi
trupi po mė tretet si qiri,ku vajti gjithė ajo burrėri
kaq shumė do mė pėrulte,kjo e ėmbėl dashuri
se pata menduar asnjėherė,pėrse nuk e di
i fortė jam, smė pėrkul mua njeri
por ja,njė ditė erdhi dhe pritė mė bėri,kjo dashuri

ej kamarier,pėrsėri e dua njė pije nga ti
sillma or mik,tė shuaj kėtė stuhi
mos mė kritiko,o i ri,mos mė thuaj asnjė fjalė ,ti
i gjallė,por i vdekur jam tani,besoma o njeri
ku vajti,ku shkoi e vetmja ime jetėsi
pėrse,moj xhane ike dhe mė le nė vetmi
ē'tė bėra,unė ty,vetėm tė dhurova,dashuri
se mendova kaq shpejt do ikje,do mė tradhėtoje ti
sa shumč u deshėm,unė dhe ti, ku dhe ėngjujt na kishin zili
prandaj,ata tė morėn ty e mė lanė mua nė zi

ej kamarier, pėr heré tė fundit,dua diēka tė pi
sillma mor djalė i ri dhe mos mė thuaj asnjė fjalė,ti
se vetminė e largoj,e shuaj, vetėm tuj pi
se unė pa tė,spo mund tė jetoj e tė rri

ej kamarier,pagesėn tė bėj unė tani,
se do shkoj te ajo, nė afėrsi
se atėhere,trupi im do bjerė nė qetėsi
mė fal o i madhi ime pėrėndi,
mė prit,oj e madhja, e imja dashuri.
Denim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-09-12, 08:50   #291
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Re: KOPSHTI DARDAN

Prekma shpirtin sonte
E mesoje ta dredhesh
Me perkedhelje e heshtje
Mesome sonte te me prekesh
Lekuren dhe zemren
Me gishterinjet e emocioneve
E pastaj fike driten
Mbi oret....
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-09-12, 17:39   #292
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: KOPSHTI DARDAN

Juve qė rrisni brėnda vetes jetėn

Shkoni menduar me hapa tė matur,
Tastjerės sė rrugės lehtė duke trokitur,
Fluturimet e zogjve me sy duke kapur,
Kur folezat lėnė, lartėsive pėr tu ngjitur…

Trupi juaj rėnduar pak nga pesha,
Nga lodhja e ditės, nga jeta e gjatė,
Njė pikėz qumėsht derdhur nėn tesha,
Qė nuk e piu dot vogėlushi nėpėr natė.

Vėshtrime nuk hidhni, majtas, djathtas,
Vėshtrimet djaloshare si dikur pėr tė parė,
Pamjen tuaj e shprehni natyrshėm, haptas,
Kur jeni tė plota, apo keni ngelur me barrė.

E dini, brėnda vetes jeni ngarkuar me margaritarė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-12, 18:24   #293
Bona-us
 
Avatari i Bona-us
 
Anėtarėsuar: 05-09-12
Postime: 664
Bona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: KOPSHTI DARDAN

Nė ndriqimin e hėnės
Erdhi njė shkėndij
I strukr nė njė qoshe ,po qante nje fėmij
Mė nje zė trishtuar,i humbur nė vetmi

Po afrohesha ngadal, pse qante ky femijė
Po me thuaj tė lutem perse loton ti

Lotėt po i rridhnin fare pa pushim
Mė mungon nėna,dua njė perqafim

Njė ofsham e madhe rėnkoj shpirtin tim
Mė kujdes tė shtuar ,bera njė ledhati

Njė zog i lenduar i thyer nė dashuri
I strukur nė njė qoshe i mbeteur ne vetmi
Bona-us Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-12, 15:04   #294
Bona-us
 
Avatari i Bona-us
 
Anėtarėsuar: 05-09-12
Postime: 664
Bona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: KOPSHTI DARDAN

Mė ledhatove aq lehtė
Mė lavdėrove aq shumė
E dije se tė dua pa hile
Oh Zot
Ajo ishte nata e fundit

Nė mėngjesin e asaj dite
Mė kishte marrė gjumi
Endėrrova gjėra trishtuese
Dhe pėr njė moment
Brofa nė kėmbė
Tė thirra nė emėr
Ti tregoj ėndėrrat
Si gjithmonė nė ēdo mėngjes
Ah…trishtim
Parandjenjė
Zėri yt su ndi
Edhe pas thirrjeve tė njėpasnjishme
Stė pash mė asnjėherė
Bona-us Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-12, 01:59   #295
sheqerja
 
Anėtarėsuar: 27-08-12
Postime: 39
sheqerja i dashursheqerja i dashursheqerja i dashursheqerja i dashur
Gabim Re: KOPSHTI DARDAN

Shetis nėpėr rrugėt e njohura tė mendjes,
me shpresė te dallojė mes tyre nje ftyrė tė veēantė
atė ftyrė qė mė fal buzėqeshje
kot, kot shpresoj sepse e di
ajo ftyrė ėshtė ndryshuar,
ėshtė tretur nėpėr kohė
dhe unė kot shiqoj, sepse e di, edhe po e takova
nuk do ta dalloj as nuk do e njoh.
aq shumė ėshtė tjetėrsuar
ajo fytyrė qė aq shumė e dua
I janė tjetėrsuar edhe mendimet,
edhe shijet qė i kemi tė njėjta
tashmė pėr tė janė bėrė bajate
Do e gjejė vallė ndoj ditė rrugėn
tė vijė e tė mė fal buzėqeshjen
Sakaq mu kujtua ajo thėnia e famshme
Nėse e don dikėnd lėre tė lirė,
po t`u kthye prapė, ėshtė i yti
Nėse nuk tė kthehet, jeto me iluzionin qė ke pėr te
Sepse s`ishte e s`do tė jetė i yti asnjėher!
__________________
As ata qe e duan te verteten, e as ata qe e duan te bukuren, nuk mund te mirren me politike, sepse ajo nuk mirret as me te verteten e as me te bukuren.
sheqerja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-12, 02:01   #296
sheqerja
 
Anėtarėsuar: 27-08-12
Postime: 39
sheqerja i dashursheqerja i dashursheqerja i dashursheqerja i dashur
Gabim Re: KOPSHTI DARDAN

Pritje

Ėshtė natė
Qetėsi ankthi
E unė pres
Nga jashtė ndėgjohen
zhurmat e makinave
Po pres zhurmėn e njohur
Pėr njė ēast mė duket
qė mė nė fund erdhe
po ndėgjoj hapat e njohur
dhe krismėn e qelėsit
pres tė hapet dera
ngrihem tė tė dal para
tė hidhem nė pėrqafim
o Zot edhe sonte u gėnjeva
sepse ti nuk je aty,
janė oshėtima tė largta
kėto qė mė ndodhin ēdo natė
duke tė pritur Ty.
__________________
As ata qe e duan te verteten, e as ata qe e duan te bukuren, nuk mund te mirren me politike, sepse ajo nuk mirret as me te verteten e as me te bukuren.
sheqerja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-12, 19:55   #297
Bona-us
 
Avatari i Bona-us
 
Anėtarėsuar: 05-09-12
Postime: 664
Bona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: KOPSHTI DARDAN

Me fal biri im
prentimin spo e mbaj dot
zemra me qan e syt me rrjedhin lot
Diten qe te percolla ne ate dreq gyrbeti
te prentova ty i prentova veti
Diten biri im
qe te thash udha e mbar
te pata prentu se une sdo qaj
u mundova kot te behem e fort
Por zemra me qan e syt me rrjedhin lot
me ka marr malli bir
per aromen tende
sa shume mka marre malli per me me thirr nane
aq jam hutu sa shume po gaboj
Djalin tjeter po e thrras ne emrin tend
ma fal biri im premtimin
se mbaj dot se zemra me qan syte me rrjedhin lot

Mė FAL :(
Bona-us Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-12, 16:12   #298
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: KOPSHTI DARDAN

Unė jam kushėriri i parė i vjeshtės,
Kam ardhur bashkė me tė
nė kėtė botė!
Dita e saj prej kohėsh
banon tek pemėt,
Ku e kanė shtėpinė
edhe zogjtė!

Ejani dhe hyni brenda saj
pėr njė ēast,
Derėn do t’jua hapė
njė brengė e bukur!
Ajo do t’ju marrė pėr dore,
do t’ju ngjitė lart,
Nė ato dhoma ku dimri
ende s’ėshtė futur!

Atje do tė shihni tė hyjnė edhe poetėt,
Qė pranojnė tė bėhen miqtė e saj!
Ėshtė vjeshtė o njerėz,
ėshtė vjeshtė,
Nuk ėshtė maj!

Unė jam kushėriri i parė i vjeshtės,
Jam rritur me tė e nė tė njejtat pemė
kemi luajtur!
Natyrisht,tani jam nė njė moshė tjetėr,
Kur edhe vjeshta ime,
ka ardhur!


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:20.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.