Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-07-05, 20:19   #1
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Kritikė letrare dhe vlersime !

Nė kėtė temė mund tė shprehni komplimente-Kritikė letrare dhe vlerėsime Autorėve tė poezive.
Me nderime Naki


__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Naki : 23-05-08 nė 19:54
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-07-05, 20:23   #2
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sonte gjumi nuk me mer ,

Loti ne faqe po me rrjedh ,

Sa shum sonte jam merzit ,

Pse je larg meje o shpirt ,

Vetem ne TY jam duke mendu ,

Kupto se vetem ty te DU !?...


Janė kėto disa Vargje tė postuara nga Macha,tė dėshirojė mirėseardhje nė faqen e poezisė.
me nderime Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-07-05, 20:29   #3
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I nderuar Zaratustra ju shprehi Kompliment pėr vargjet e postuara janė njė mrekulli Lirike me njė gjuhe tė paster pata Knaqėsi ti lexojė poezit tuaja.
Unė pėlqeva Kėto vargje tė shkėputura

ELEGJI MBI STUDENTIN

Shoh rrugёve tё qytetit fytyra tё gёzuara,
Nёn prizmin e kohёs ato janё tё flijuara,
Sa idhёt na qenka tё jesh njeri pa mundёsi,
Humb shpresёn nё krijesёn e quajtur njeri,

Me respekt Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-07-05, 20:31   #4
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

loni19Anėtarėsuar: 04 Nov 2004
Mesazhe: 412
Vendodhja: Republika Islame e ILIRIDĖS
Postuar: Sat Jul 23, 2005 10:42 am Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

pershendetje Zaratustra poezite e tua duan shume vemendje dhe kujdes.
me respekt loni19.
_________________

ZARATUSTRAAnėtarėsuar: 18 Jun 2005
Mesazhe: 12
Vendodhja: VILAJETI I KUMANOVES
Postuar: Sun Jul 24, 2005 7:35 pm Titulli i mesazhit: e verteta dhe jeta

--------------------------------------------------------------------------------

loni 19 me vjen mire per kuptimin tend mbi jeten , poezite e mia me te vertet duan vemendje dhe kujdes , pershendetje....
________________
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-07-05, 20:40   #5
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nuk dua mė tė jem pilot i largėsive tė kota
por udhėtarė i palodhur qė shkeli mbi ėndrrat e mia
e shoh: se si rriten emrat e foshnjeve mbi troll
e secili athua do tė marrė emrat e kėtij udhėtimi


Janė kėto disa vargje tė poezisė Udhėtimi Im tė postuara nga Zt. Arbias,ju dėshirojė mirėseardhje nė faqen Dardane tė poetėve tė Forumit.
Komplimentė pėr shpirtin Poetikė

me respekt Naki.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-07-05, 20:49   #6
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Shpirti patriotikė me vizione ėshtė i shkrirė nė vargjet poetike tė postuara nga Zt. Kodra.
Janė kėto vargje tė shkoqitura,qė mė pėlqyen mė sė shumti.

Zgjohemi nė mėngjes
nė ora gjashtė
pse tė jemi
aq kryetrashė

Tė jemi tė zgjuar
tė jemi pėr KOMB
sepse zoti, mund
tė na e qoj ndo`j KOB

Ju dėshirojė mirėseardhje nė faqen e poezisė.
Me respekt naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-07-05, 21:00   #7
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kujtimet pėr tė dashurit qė nuk janė nė mesin tonė janė shkrirje e Emocioneve nė vargje tė postuara nga Flaka,janė vargje prekėse tė pėrcjelluar mė rėnqethje .

Unė kamė shkoqitur vetėm njė strofė

Ne kete nate gjithe qka ndahet
Perveq dhembjes
Dhembje qe ngulfate shpirtin
Une nuk e di, ku je ti
Une nuk e di a gjete strehim
Per vizionet e jetes tande
Une e di
Ti je ne mendjen time
Ti je ne shpirtin tim
Ti je ne zemren time
Une e di
Te dua

Komplimentė pėr talentin tuajė ,mos u ndalė sė shkruari vertetė janė poezi qė burojnė nga Zemra.

Me respekt Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-08-05, 17:41   #8
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

ĖNDĖRRA

Aq kohe tė kam ėnderrue
Sa krahėt mu kanė lodhur
Duke ta shtėrnguar hijėn
Qė ngulej nė krahrorin time
E nuk pėrkulej as s’palohej


Jane keto Vargje te shkoqitura nga poeti Yne i nderuar Skofiari.
Ndihem i priveligjuar kur pashe postimet tuaja ne Oden Dardane,kame lexuar edhe me heret poezit tuaja keni respektin time ,vertete poezit tuaja kane nje rime te shkelqyer Lirike,nje dinamizem harmonik me nje Gjuhe te Paster letrare artistike.

Me Respekt Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-08-05, 17:52   #9
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Njė natė e ftohtė erdhi
ketu ne dhomėn time.
E mua mė shkon mendja te
ti i dashuri ime.
Nuk e di pse
as nuk e kuptoj dot
por vetėm e di
se e kam kot.
kjo natė e ftohtė
nuk e di pse erdhi
qė kujtimet pėr ty
ashtu m“i mbledhi.
Athua ende tė dua
qe ende te mbaj ne mend,
apo jam e frustuar
qe nuk me zihet vendi-vend?
Nuk e di,jo
pėrse te kujtoj
kur mė shumė dua
pėrgjithmonė tė tė harroj.


Suprizat Artistike Jane Vargje te postuara Nga Mikesha Dardane-Sy_Kalterta,kompliment per te gjitha Vargjet Poetike te postuara, une shkoqita keto vargje qe me pelqyen me se shumti.

Me Respekt Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-05, 16:26   #10
Kodra
Super Moderator
 
Avatari i Kodra
 
Anėtarėsuar: 05-05-05
Postime: 1,405
Kodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

vazhdim - Malli i gurbetqarit

Kur isha atje , me ju
me merrte malli per dicka pak-
qeshesha me veteveten
edhe per ju behesha qesharak.
************************************

Sot me ka marr malli per ju,
sot nuk qeshem - qaje,
ky malle , ne vete , nuk paska gaz
cenka i mbushur plot vaje.

Me ka marr malli per malet,
per fusha , per kroje , per gure-
per shtepine , per kullen-
malli per shqipen ne flamur.

Me ka marre malli per prinder,
per femije , per miqe e shoke,
per pushken var- per cifteline
malli per plisin qe mbaja ne koke .

*******************

Me ka marre malli te ulem ne sofer,
nje buke misri cope me e nda
ne njerin krah t'a kem ule motren,
ne tjetrin krah t'kem ule nje vlla.

Me ka marre malli te ulem ne sofer
per rreth saje t'a kem tere fisin
T'a kem pran neneshamizezen
e ne ball te sofres t'a shoh plisin.

Me ka marr malli te jem me ju
gezim e lote s'bashku me i nda
vec nje rruge drejt Atdheut tim,
lotet e mi mundet me i tha......

Vazhdon............Kėto Vargje,tė thurura nga Truri i palodhshėm i Guri Sylaj mė kanė bė qė tė qes pika loti.

Guri Sylaj i nderuar,tė pėrshėndes dhe tė lutem vazhdo kėshtu pa u ndalur.

Tė LUMTĖ

Me Nderime pėr JU Guri SylajKodra
__________________
Shteti Funksional ėshtė Alergjik ndaj Korrupcionit
Kodra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-05, 16:28   #11
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nje Drite ēė nuk Fiket


Nga Gjithėsia
Zbrite si njė Meteor
Tė pėrcjellur nė foton ndriquės
Nė ngjyra Ylberi
Nė Prizma Gjeometrik
Nga Zemra shpėrtheve
Si njė ciklon Kristalizuės
Nė dėshira
Tė mbėshtjellur
Nė folje Floriri
Tė pritur si nje gaze inert
As nė Tokė ,as ne qiell
Zbrite si njė Meteor
Ēė errėsirės i jep Dritė
Citim:


Njė talent , njė shpirtØqė kerkon aq shumė dhe therret aq shumė , gjindet nė vargjet e poetit tonė tė dashur Naki!!
Miku i im , i nderuari Naki;
Njė zė i cili gjindet nė brendsi tė shpirtit tė krijusit , siq jeni ju , i jep kėsaj botė ngjyra tė bukura tė jetes.
Ju deshiroj suksese , prirjje tė mbarė nė rrugen e krijimtarisė sė juaj letrare .

Me nderime dhe respekt tė madhė si cdo here pėr ju :

Psikologu
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-05, 18:41   #12
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

YLLI I HUMBUR

( I kushtohet Mamit)

- Ne qjell te lart
ku djelli perendon
sa shum ndriqon hena
Nji yll po i mungon

- Ne mengjes te lir
nji tmerr me kaplon
Hena e paplot lotet
mi tregon.


- Nuk po e kuptoj q'ndodh
asgje s'mund ta di
Po ai yll i humbur
na sjell Plag tani.

- Sa bukur tash edi
Ylli pse s'ndriqon
se nji rast te till
psoi disfat familja jon.

Ju dėshirojė Mirėseardhje Nė faqen e Poezisė,Keni Vendosi Njė lule te freskėt nė Kopshtin Dardan.
Znj.Selvije Mė pėlqyen tė gjitha poezit tuaja tė postuara,Kjo qė i kushtoni Mamit Tuajė Ka njė Lirikė Tė shkėlqyer .
Mos u ndalni sė shkruari Ju kurajojė Pėr talenti qė keni.

Me nderime Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-10-05, 17:28   #13
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ne vendin tim

Atje ku buron uji i paster
Ne gurren e kthjellet nder male
Rriten me furi dhe dashuri
Vajzat e bukura shqiptare.

Atje ku vallja hidhet pa nderpre
Kur ka gezim konaku
Martohen djemte e bukur
Me valimin e nje bajraku.

Atje ku zogu kendon kengen
Me te bukur qe e din
Ndoshta ma ka vjedhure mua
Se shume e don Shqiperin.

Atje ku cdo gje vlene
Dhe ska te pershkruar
Dua tash atje te jem
Se jam permalluar.

Atje dua te pushoj pak
Te qmallem nga merzija
Se atje ne cdo kohe
Rrine kujtimet e mia.


Janė kėto Vargje poetike tė shkruara Nga doGzona,Nostalgjija dhe Shetitja nėpėr Atdheun shkrinė mendjen Nė shkronja tė arta Floriri.
Me Respektė Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-05, 08:56   #14
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

E vėrteta

Perse zemra nuk pelset
E syt
Perse i kam ne balle
E goja kot e flet
Te verteten
E cila bredh rrugeve tė hipokrizis.

Nje lis
Dy dege
Dhe nuk derzohem
Prane alfabetit heroglif
Se jam lis
Me duhet te qendroj.

Gjaku rrjedhe ne venat
A thua dojne studim
E kam gjake
Se kam uje
Kush kete sdon ta din
Se rruzat jane perzier
Ne shkencen e pa pare
E kuqja me te bardhe.

Emri mbetet
Dhe do te jete
Ne gojen e ngrire
Ne koken bosh.

Prape,
Zemra do te pelcas
Si nje bombe e vjeter
Sqarim per boten e re
Nga koha e vjeter.


Dogzona e nderuarė,shpirti i juajė poetikė i shkrirė nė vargje ka sjellė plotė Emocione,ėshtė e pamundur qė gjatė leximit tė mos pėrjetoshė ndenjen e dhimbjes dhe solidarizim nė vargje .
Ju pėrshėndes ku do qė tė jeni,me respekt tė madhė pėr poezit qė i dhuruat Forumit Dardanė.

Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-10-05, 21:08   #15
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
loni19Anėtarėsuar: 04 Nov 2004
Mesazhe: 462
Vendodhja: Republika Islame e ILIRIDĖS
Postuar: Tue Oct 11, 2005 3:51 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

komplimente,Dogzona
_________________
"Kėrkojeni diturinė, prej djepi e deri nė varr"


__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:36.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.