Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-01-08, 09:34   #76
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nga ditari i nje te dashuruari!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albonita
Te pershendes , met vertet me kan pelqyer te gjitha poezi qe ka shenuar ktu ,ishte knaqsi se i lezova te gjitha ishin te merkullushme Suksese ne vashtdim , shpresoj se do vazhdosh ürap te naj qelish syt me shkrimet e tua , te pershendes prap >> Albonita..
Eshte tradite e jona qe mikun mose e percjellim nga votra duarthat,ne shenje respekti per ju po hedhe keto pak vargje...

Nėne qatinė e jetės

Jetė pa qati,....
.. kėputur nga kohė e trazuar
E lidhur nyjė pėr djepi me lilakun e fatit
Pa asnjė nuskė tė flakėruar nė te
Jo ska nevoj...
As pėr ėndrrat papritmas qė viejn
e zgjojn kujtimet e tretura ne harresė
kurė qdo gjė tashmė mbyllurė ėshtė nė kutin e fatit.

Nga qati e jetes ....
....tashmė dhe shiu pikon.
Nė oxhakun qė gerhetė
njė trupė i rrudhosur i kėrcurit qe digjet
mundohet, pėrpėlitet, tė prekė thėngjillin e burbuqėt
nė hirin e zbehėt pa asnjė kuptim. ..
.....tė shaloj mbi xixėllonjat ngjyrėkuqe
qė si barka tė vogla me vela
presin njė murlan tė fuqishėm,
qė gjithėqka tė shtyej rrethė ishujve tė tua.

Jeta pa qati...
..... mundė edhe bosh tė ngelet
Nga e pamundura qė tė fluturoj
Nėpėr rrugėt e mundimshme tė ekzistencės
Kurė busullen qiellore hiri i pakuptimt mbulon.
Nga ditari i njė tė dashuruari..!!!Me bane ndere vizita juaj ne ket dhome e nderuar,veq tjerash perkrahja juaj me nxite dhe me inspiron qe te gjeje sado pak kohe e here pas here te hudhe ndaoj varg ksajde...
Falemnderi Albonita.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Paradox_13 : 29-01-08 nė 09:35
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-01-08, 20:02   #77
Buqja_ch
Prishtinalike
 
Avatari i Buqja_ch
 
Anėtarėsuar: 03-03-07
Vendndodhja: Zh _ Pr
Postime: 21,363
Buqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nga ditari i nje te dashuruari!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Paradox_13
Atje largė

Atje largė ....
nė vendet e pa emėrta
tė largėta shumė tė bukura
lulet e qershis sė maleve
lulėzuan perseri...

Atje largė....
shumė,shumė gjėra
na sjellė ndėrmen
qershia e lulėzuar

Atje largė....
Dielli qė perėndoi
athua ia ngriti vėllimin
ujėrave pranveror....

Atje largė....
mos mė dėrgo vjershė
nė pėrgjegje-ti ''zonjush e re''..!!
pranvera tanimė ka ikur.

Atje largė...dhe vetėm...

Atje largė....
nė qdo hyrje tė shtėpive
nga balta e nallaneve
pranvera fillon pėrsėri..!!

Atje largė....
thjeshtėsia e pastėr
shėnon ardhjen e pranveres
qiellin i zbehėt nė tė verdhė
dielli do ta ngrohė deri nė pafundėsi...

Nga ditari i nje te dashuruari..!!!

Paradoxs ...... Do ta veqoja kété poezi,, tash e sa koh e lexova shumé heré ,,dhe mund té them se e mésova pér mendésh ,,po te isha né shkoll do ta kisha notén 5 ...
Gjej koh e dil kéndej mé shpesh ...té flm

...... Atje largé ,, largé dua té shkoi se ????
Buqja_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-08, 18:54   #78
lyra2
 
Anėtarėsuar: 28-04-07
Vendndodhja: Aty ku e kam vendin...
Postime: 6,243
lyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dashuria e Par

Pablo NERUDA

Ta dish se nuk te dua mė

Ta dish se nuk tė dua dhe tė dua
Pėrderisa jeta dy fytyra ka,
Fjala ėshtė britm' e heshtjes
E zjarri gjysmėn akull e ka.
Te dua qė tė mund tė tė dashuroj,
Qė prapė tė ndjej pėrjetėsinė
E kurrė tė mos pushoj sė dashuruari:
Ndaj them pse akoma nuk tė dua.
Tė dua e s'tė dua ėshtė njėlloj
Si tė kem nė njerėn dorė ēelsin e lumturisė
E nė tjetrėn fatin e mbrapshtė dhe tinzar.
Dashuria ime pėr ty ka dy jetė.
Prandaj tė dua edhe kur s’tė dua
E prandaj kur tė dua tė dua.
__________________
...
lyra2 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-09-14, 20:31   #79
romansa
 
Avatari i romansa
 
Anėtarėsuar: 24-07-08
Vendndodhja: larg vendlindjes
Postime: 16,112
romansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nga ditari i nje te dashuruari!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legenda Shiko postimin
shkelqyeshem!!!e dhoma veq sa nuk pelcet....

.

paradox te koplementoj per keto vargje qe i paske thurrur para shume viteve,,,tash sigurisht e ke shtuar bagazhin tene me poezi te reja
..sdi a i ke botuar dikund a jo por me pelqyen disa sapo i lexova ;;
__________________
Lejo gezimin e sė ardhmes..le te fshije dhembjen e sė kaluares!!!
romansa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-09-14, 21:02   #80
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nga ditari i nje te dashuruari!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga romansa Shiko postimin
paradox te koplementoj per keto vargje qe i paske thurrur para shume viteve,,,tash sigurisht e ke shtuar bagazhin tene me poezi te reja
..sdi a i ke botuar dikund a jo por me pelqyen disa sapo i lexova ;;
....Me ban nder komplimenti e ne veqanti prezenca e juaj ne kte tem e nderuar,..jo se jam far shkrimtari pore ishin koherat kure verrtet..... muret sa nuk pelcisnin.... nga motivi per te zbrazur e shkarravytur ngjyren mbi letren e bardhe....!!!
Ishin kohera kure qiriu veteflijohej vetem e vetem qe trupin e ftohur serish ta kthej ne jet....!!!
Fatemiresishte dhoma qendroi e forte e une shkrimtare su bera dote,shkruaj aty ketu sa per qefin tem pore per ma teper perkujdesem qe muret te jan sa ma te qendrueshme e qe kurre mos plasen nga dendesia e territ e as vallet e qthurrura te fantazmave....

Edhe njeher te falenderoj per komplimentin e nderuar...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Paradox_13 : 02-09-14 nė 21:05
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-09-14, 21:07   #81
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,647
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nga ditari i nje te dashuruari!!!!!!!!

Me i thurrur une ca vargje, do lotōni:p
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Oqeani : 02-09-14 nė 21:08
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-09-14, 21:13   #82
Paradox_13
 
Avatari i Paradox_13
 
Anėtarėsuar: 06-02-06
Postime: 13,727
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nga ditari i nje te dashuruari!!!!!!!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Me i thurrur une ca vargje, do lotōni:p

...me kushte pasi ti kesh hargju do jupilera a si ju thu ti oqean..ahahah

Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-09-14, 21:28   #83
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,647
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nga ditari i nje te dashuruari!!!!!!!!

Mos me i permend se flaka jajja ateher polémologie bahet !!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-09-14, 21:31   #84
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,418
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nga ditari i nje te dashuruari!!!!!!!!

Paradox_13

Ju jeni fantastik ne gjithcka qe zoteroni.

Per temen po i rrij jo me ndryshe se nje meteor,sepse per krijimtari jam si i verberi per sy!


elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:40.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.