Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-04-08, 21:23   #31
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!Kush e ka nxan kete maz e dora i lumt, po mos e ke nxan ti natyra se sipas gjasave nga ti paska ardhe kjo sofer
nese e ke nxan ti kete maze a na e bon nje maze te zieme e te knaqemi ketu si ne malet e rugoves
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-04-08, 21:49   #32
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Natyra u sherbeva me gatimet tua, te falm shume dhe sofres tende po i shtoj edhe keto poshte per sofren Dardane


__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-08, 01:41   #33
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gjini


Kush e ka nxan kete maz e dora i lumt, po mos e ke nxan ti natyra se sipas gjasave nga ti paska ardhe kjo sofer
nese e ke nxan ti kete maze a na e bon nje maze te zieme e te knaqemi ketu si ne malet e rugoves

Eeee more gjini ty te bafte mire nese diqka ke marre aty ne sofer, po punen e mazes si tashe,ehhh po ne halle me paske qit more burr,hahahaha po qe 9 vite kam dale prej rendit s'ja kam doren te maroj tani,p.s.dhe per t'maruar mazen e zime duhet me kan prefesioniste,lol,se ajo ka kogja pun pasha mua,pa kadale ta pyesim moter Adinen se si po e shofe kjo qenka prefesioniste e heve t'rugoves,p.s. dhe gjasat duken ashtu, sipas ushqimve qe po i sjell ne sofer moter Adina ku pikerishte jen keto lloje tradicionale,pra jogurti aty ne pjate,si tradit kjo,dhe pastaj pite me rrathe,e perzier me mishe,ku ne fakt mund ta quajm dhe byrek keshtu,me pas dhe ajo cop torte e punuar me dore...do t'thote te gjitha jen si rrjedhoje tradicioanle rugovase,por dhe gjithe shqiptare patjeter...
p.s.dhe diqka kisha,me duket se kete mazen e zieme ma merr mendja se ne asni vend,ku do shqiptare, as qe kan iden se qfare domethenje ka kjo fjale,lol, se le per ta mbaruar,hahahah bile bile,kur vjen deri te ngrenurit e saj, qe ti themi dikujt duhet me dite dhe si me ngren kete mazen se dini sa kerefeket i ka,lol,per zote kishit me qesh tere diten,hahahaha
bash me duhet me treguar nje shembull per historin e kesaj maze,pase gjini ky vendasi im me shtyri te bej bulle dhe punen e mazes zieme,keshtu i themi ne,nihere kishte dal ni qytetar musafir ne rugove dhe keta rugovasit emij i qesin maze te zieme per cille,sepse heja me e preferuar ne ate kohe ka qen maza e zieme,moti ishte kjo ne form,ne fakt veq ndoj miku perqef apo si t'themi ndoi musafirit te rand,se rralle eshte perdor ky ushqim,ku e lashe fjalen,qe ia kan maruar ni qytetarit dhe ai i shkreti mos dije qka ashte,e ka pyetur nje shokun e vet afer Adem qka eshte kjo qe e kan mbaruar me qime ,lol,ai i ka than prej leshit maces marohet,dhe ai qyqja,as ni kafshat se ka fut ne goj ma,hahahahah
po me mire lere gjini e mos hap pune allahile,se po me vjen inati tash qe s'di as te maroj kete virane maze,aahuuuuu qa na ke qite ne halle edhe ti,lol,

kaqe per sonte e tanve ju ban selam,mixha ram,ashtu te fala,hahaha dhe mire se vini ne sofer dardanin...Jufalemnderit

per te gjithe respekt,mirmbeteshit

Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-08, 11:58   #34
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Pershendetje per ty natyra dhe gjithe antaret e F.D. Me ke zene ngusht me kete maze, lere qe nuk di me bo po as qe kame hanger ndonjehere. Me gjithe qef ju kisha bere kete maze po fatkeqsisht qe nuk di...


Ju solla pite me spanaq e kete pjes e hangra une hahaha
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-08, 08:05   #35
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Adina, mire mengjesi dhe uroj te jesh mire.
I pash se qka po dijshe me marue dhe te tregoj se javen e ardhshme ma mire me than te premten e ardhshme nisem per kosove ma sakt ne dukagjin dhe desha te pyes a ka mireseardhje dhe qat pite qe e paske qite ketu te na e marojsh edhe njo e kurr skom me ta harrue.

pra nese ke kohe dhe koha ju merr mire a don me na e qite nje pite me mishe ajo?
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-08, 15:03   #36
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adina-R.Ks
Pershendetje per ty natyra dhe gjithe antaret e F.D. Me ke zene ngusht me kete maze, lere qe nuk di me bo po as qe kame hanger ndonjehere. Me gjithe qef ju kisha bere kete maze po fatkeqsisht qe nuk di...

http://www.forumishqiptar.com/attach...1&d=1156356479
Ju solla pite me spanaq e kete pjes e hangra une hahaha

hahahahha Adina a kishe frige se po na helmon ne tjerve motra?
p.s. jo ide e keqe besa,megjithate po e marre dhe une nje cope,let del ku del,ty Zoti te dhasht bereqet....:)dhe te pergezoj per aktivitetin Adina,je bere e rregullt,po ne sofer dardanen...Jeni e mrekullueshme,prandaj ia vlen per lavdaten ketu...Jufalemnderit

me respekt
Natyra

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 02-05-08 nė 15:04
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-08, 17:27   #37
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gjini
Adina, mire mengjesi dhe uroj te jesh mire.
I pash se qka po dijshe me marue dhe te tregoj se javen e ardhshme ma mire me than te premten e ardhshme nisem per kosove ma sakt ne dukagjin dhe desha te pyes a ka mireseardhje dhe qat pite qe e paske qite ketu te na e marojsh edhe njo e kurr skom me ta harrue.

pra nese ke kohe dhe koha ju merr mire a don me na e qite nje pite me mishe ajo?
ncncncncn more ti gjini,po lypshe shum,lol, a din me pru ndoj sen ne kete sofer? apo veq po kerkon e du ate e du kte,hahahahah
adeti eshte dhe per t'sjellur diqka ne sofer,mos u bej veq gerbuj qy,hahahah
po ke ndegjuar qe thon (lypsi strajc that nuk jet)besa,keshtuqe besoj se Adina ka per ta qitur ate pite,e sa per mazen e zieme nuk ia patem iden asnjera mazamakeq,megjithate uroj qe gjate atij pushimi do gjeni rastin qe delni dhe ne Rugove,nga atje besoj se do keni fatin per ta maruar nje maze te zime dikush,inshallaaaaa
veq mos harro me na tregua se kush po te ben ma shum muhabet,a Dukagjini a Rugova..?hahahaha

besa ne deshe me dite se sa me permallun keto fjale,dhe ty te dhimsena pra,ehh,lum si ti qe po shkojshe more gjini,qetash nuk po beje shaka valla,nejse,qmallu per vete,a ke ndermen per t'na sjellur gjera nga Kosova?p.sh,ndoi paqet kafe,fare vene te kuqe,p.s.(keto dyja i kam si pike te dobet),lol,ne fakt,venen me shume e perferoj te perzier me coca-col,per ta lehtsuar pijen paksa,meqse mos me merrni se jam kushedi fare alkoliste une,hahahaha
Prandaj te pershendes i nderuar gjini,dhe gjithe te mirat...besoj ne mirekuptim nga ju dhe gjithe pjesmarresit ne kete sofer dardanise...gjithnje jeni te mirseardhur/e...Jufalemnderit

....nga zemer te uroj rruge te mbare per ne vendlindje,dhe kalofsh sa me bukur ne mesin e gjithe atyre qe te rrethojn....me nje porosi....qe mbushi xhepat te fala nga gjithe gurbetqart...

me respekt
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-08, 17:59   #38
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gjini
Adina, mire mengjesi dhe uroj te jesh mire.
I pash se qka po dijshe me marue dhe te tregoj se javen e ardhshme ma mire me than te premten e ardhshme nisem per kosove ma sakt ne dukagjin dhe desha te pyes a ka mireseardhje dhe qat pite qe e paske qite ketu te na e marojsh edhe njo e kurr skom me ta harrue.

pra nese ke kohe dhe koha ju merr mire a don me na e qite nje pite me mishe ajo?
Se pari te pershendes dhe lutem te jeni mire me shendet dhe ju uroj mireseardhje ne R.Ks.Ja tanime te kame pregadite piten me mish, le ta keme te gatshme se kurr nuk i dihet rastit e me pjek e pjek kur te vish ne Ks...
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-08, 18:16   #39
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra
hahahahha Adina a kishe frige se po na helmon ne tjerve motra?
p.s. jo ide e keqe besa,megjithate po e marre dhe une nje cope,let del ku del,ty Zoti te dhasht bereqet....:)dhe te pergezoj per aktivitetin Adina,je bere e rregullt,po ne sofer dardanen...Jeni e mrekullueshme,prandaj ia vlen per lavdaten ketu...Jufalemnderit

me respekt
Natyra
Pershendetje te perzemerta per ty Natyra, lutem te jeni mire dhe koha te jet duke ju ecur sipas planeve tuaja. Per ju te gjithe e lash qe te sherbeheni, dhe nuk ka arsye per te dyshuar se e para hangra nga ajo pite hahaha.
Natyra te falm shume per respektin dhe uraten. Duhet te japesh shume ne menyre te marresh pak. Ja vlen sakrifica per nje shoqeri ideale...
Sonte po ju le nje embelsir, dhe kafe, mbase embelsira jeni dhe ju ketu........
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-08, 22:56   #40
mentor*
Der mit dem Wolf tanzt*
 
Avatari i mentor*
 
Anėtarėsuar: 29-11-07
Vendndodhja: europa center
Postime: 2,504
mentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

[/quote]


adina rrush une poj marre qito se jame unte ....... flm shume
mentor* Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-08, 12:11   #41
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mentor*

adina rrush une poj marre qito se jame unte ....... flm shume[/quote]
Te beft mire o rrush se kjo sofer eshte per te gjithe, po me gezove qe erdhe edhe ti ne kete sofer...
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-08, 14:25   #42
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adina-R.Ks
Pershendetje te perzemerta per ty Natyra, lutem te jeni mire dhe koha te jet duke ju ecur sipas planeve tuaja. Per ju te gjithe e lash qe te sherbeheni, dhe nuk ka arsye per te dyshuar se e para hangra nga ajo pite hahaha.
Natyra te falm shume per respektin dhe uraten. Duhet te japesh shume ne menyre te marresh pak. Ja vlen sakrifica per nje shoqeri ideale...
Sonte po ju le nje embelsir, dhe kafe, mbase embelsira jeni dhe ju ketu........
Te falemnderit shum motra sa shum me kurajon ardhja jote ne kete sofer dardanise qe po vjen me gjitha te mirat si mali me bor...
ishe per tu krenua me ty vertet uroj nga zemer qe te jeni mire.dhe te gjetshin te mirat ku do...madje shfytezoj rastin te pershendes dhe ardhjen e mentorit ne kete sofer dardane..mire se vini i nderuar mentori kalofshit sa ma bukur ne kete sofer te madhe...p.s. tjera here mos eja veq me duar ne gjepa hahahahah me pak shaka....kaloni mire ku do qe jeni...Jufalemnderit

me respekt
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-08, 19:16   #43
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra
Te falemnderit shum motra sa shum me kurajon ardhja jote ne kete sofer dardanise qe po vjen me gjitha te mirat si mali me bor...
ishe per tu krenua me ty vertet uroj nga zemer qe te jeni mire.dhe te gjetshin te mirat ku do...madje shfytezoj rastin te pershendes dhe ardhjen e mentorit ne kete sofer dardane..mire se vini i nderuar mentori kalofshit sa ma bukur ne kete sofer te madhe...p.s. tjera here mos eja veq me duar ne gjepa hahahahah me pak shaka....kaloni mire ku do qe jeni...Jufalemnderit

me respekt
Natyra
Pershendetje dhe per ty Natyra dhe te falm qe ke bere kete sofer per te gjithe ata qe duan te sherbehen ketu.
Sa i perket asaj se mentori ka ardh duar thate per kete pune e ka nusen Adinen qe perkujdeset dhe sherben edhe per te hahaha.
Sonte po ju sherbej me nje sup, ju beft mire...
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-08, 19:40   #44
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Kjo eshte taman sofra jone e dikurshme!.Kur pash kete sofer mu shpalos nje pjes e arkivit te mendjes sime, koha e femiris, sofrat shqiptare, jo te mbushura plot po me shije te mire e mikepritje bujare... Miresevini ne kete sofer, buke kryp e zemer per te gjithe ju...
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Adina-R.Ks : 03-05-08 nė 19:40
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-08, 22:51   #45
mentor*
Der mit dem Wolf tanzt*
 
Avatari i mentor*
 
Anėtarėsuar: 29-11-07
Vendndodhja: europa center
Postime: 2,504
mentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėmmentor* i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Miresevini ne *Sofer* Dardanise..!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra
Te falemnderit shum motra sa shum me kurajon ardhja jote ne kete sofer dardanise qe po vjen me gjitha te mirat si mali me bor...
ishe per tu krenua me ty vertet uroj nga zemer qe te jeni mire.dhe te gjetshin te mirat ku do...madje shfytezoj rastin te pershendes dhe ardhjen e mentorit ne kete sofer dardane..mire se vini i nderuar mentori kalofshit sa ma bukur ne kete sofer te madhe...p.s. tjera here mos eja veq me duar ne gjepa hahahahah me pak shaka....kaloni mire ku do qe jeni...Jufalemnderit

me respekt
Natyra

natyra hahahaha ............. edhe kesaj here nuk munda me je sjell asgje....... po java jap besen qe do te pregadite nje spezialitete kosovar e dote hajm te gjith nagapak......

qe nusja paska pregadite darken ........


mentor* Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.