Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-09-11, 20:32   #16
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Vatikani pritat ta njohė sė shpejti Kosovėn


04-09-2011 21:19 CET


Selia e Shenjtė pritet qė sė shpejti tė pranojė pavarėsinė e Kosovės, ka thėnė Juliusz Janosz, delegat apostolik i Vatikanit pėr Kosovė.
Kosovapress shkruan se pas meshės sė shenjtė tė mbajtur tė dielėn nė Prizren, Janosz ka thėnė pėr media se vetė prania e delegacionit tė Vatikanit nė Kosovė ėshtė dėshmi pėr kėtė, raporton RTV 21.
“Fakti qė nuk jemi tė varur nga Nunci i Beogradit, apo prej Nuncit tė Shqipėrisė, por e kemi njė delegat apostolik, e ka njė domethėnie qė duhet tė lexohet nė kėtė kuptim”, ėshtė shprehur Janosz. /rtv21/
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-09-11, 14:43   #17
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

GABONI nr 82 edhe njė dush i ftohė pėr shkinėn

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 09-09-11 nė 14:46
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-11, 18:50   #18
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

WikiLekas: Vatikani “de facto” e ka njohur KosovėnPublikuar: 09.09.2011 - 09:18Prishtinė, 9 shtator – Fakti se Kosova ėshtė vend me shumicė myslimane dhe se nė Kushtetutėn e kėtij vendi nuk ndalohen nė mėnyrė eksplicite aborti dhe martesa e homoseksualėve, nuk duhet tė shihet si arsye pse Vatikani nuk e njeh ende formalisht pavarėsinė e Kosovės. Por Vatikani tashmė ka njohur “de facto” pavarėsinė e Kosovės. Kėshtu e ka bindur pėrfaqėsuesin e Ambasadės amerikane nė Vatikan nė prill tė vitit 2008, vetėm dy javė pas shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovė, Monsignior Miguel Maury, person kontakti i Selisė sė Shenjtė pėr Ballkanin.

Nė depeshen qė gjendet nė faqet e Wikileaksit, zyrtari amerikan shkruan se pėrfaqėsuesi i Vatikanit ka shprehur “dėshpėrim pėr gjuhėn specifike nė Kushtetutė, tė cilėn e sheh si hapje e mundėsisė - qoftė edhe nėse shihet si shumė e pamundur nė Kosovėn e sotme- tė martesave tė gjinisė sė njėjtė dhe pėrpjekje pėr tė lejuar abortin. Kjo gjuhė, sipas Vatikanit, “ėshtė imponuar nga konsultuesit ndėrkombėtarė pa i marrė parasysh qėndrimet e ndryshme tė vetė kosovarėve”.

Nė kėtė takim thuhet se Maury ka zvogėluar rėndėsinė e hezitimit tė Vatikanit pėr tė njohur formalisht pavarėsinė e Kosovės duke nėnvizuar atė qė e ka quajtur si “de facto njohje” tė Republikės sė re, duke shprehur dėshirėn qė shteti i ri tė ketė sukses nė procesin paqėsor tė ndėrtimit tė shtetit. Si dėshmi tė kėsaj “njohjeje de facto”, pėrfaqėsuesi i Vatikanit ka pėrmendur pranimin qė Papa i ka bėrė mė 2 shkurt presidentit tė Kosovės, Fatmir Sejdiu, dhe mirėpritjen qė ia ka bėrė pas shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės pėrfaqėsuesit tė Kishės Katolike nė Kosovė.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-10-11, 20:47   #19
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

1.Mbretėria e Bashkuar18 Shkurt 2008
2.Franca18 Shkurt 2008
3.Turqia18 Shkurt 2008
4.Shtetet e Bashkuara18 Shkurt 2008
5.Shqipėria18 Shkurt 2008
6.Afganistani18 Shkurt 2008
7.Kostarika18 Shkurt 2008
8.Australia19 Shkurt 2008
9.Senegali19 Shkurt 20081
0.Letonia20 Shkurt 2008
11.Gjermania20 Shkurt 2008
12.Estonia21 Shkurt 2008
13.Italia21 Shkurt 2008
14.Danimarka21 Shkurt 2008
15.Luksemburgu21 Shkurt 2008
16.Peru22 Shkurt 2008
17.Belgjika24 Shkurt 2008
18.Polonia26 Shkurt 2008
19.Zvicra27 Shkurt 2008
20.Austria28 Shkurt 2008
21.Irlanda29 Shkurt 2008
22.Suedia04 Mars 2008
23.Holanda04 Mars 2008
24.Islanda05 Mars 2008
25.Sllovenia05 Mars 2008
26.Finlanda07 Mars 2008
27.Japonia18 Mars 2008
28.Kanadaja18 Mars 2008
29.Monako19 Mars 2008
30.Hungaria19 Mars 2008
31.Kroacia19 Mars 2008
32.Bullgaria20 Mars 2008
33.Korea Jugore28 Mars 2008
34.Norvegjia28 Mars 2008
35.Rep. e Ishujve Marshall17 Prill 2008
36.Republika e Naurusė23 Prill 2008
37.Burkina Faso24 Prill 2008
38.Lituania06 Maj 2008
39.San Marino11 Maj 2008
40.Republika Ēeke21 Maj 2008
41.Liberia30 Maj 2008
42.Sierra Leone13 Korrik 2008
43.Kolumbia06 Gusht 2008
44.Belize07 Gusht 2008
45.Malta21 Gusht 2008
46.Samoa15 Shtator 2008
47.Portugalia07 Tetor 2008
48.Mali i Zi09 Tetor 2008
49.Maqedonia09 Tetor 2008
50.Emiratet e Bashkuara 14 Tetor 2008
51.Malajzia31 Tetor 2008
52.Mikronezia05 Dhjetor 2008
53.Panama16 Janar 2009
54.Lihtenshtajni25 Mars 2008
55.Republika e Maldiveve19 Shkurt 2009
56.Republika e Palaut09 Mars 2009
57.Republika e Gambias07 Prill 2009
58.Mbretėria e Arabisė Saudite20 Prill 2009
59.Unioni i Komoreve19 Maj 2009
60.Mbretėria e Bahrainit19 Maj 2009
61.Mbretėrie Hashemite e Jordanit08 Korrik 2009
62.Republika Domenikane11 Korrik 2009
63.Zelanda e Re09 Nėntor 2009
64.Republika e Malawit16 Dhjetor 2009
65.Republika e Mauritanisė13 Janar 2010
66.Mbretėria e Swazilandit12 Prill 2010
67.Republika e Vanuatus28 Prill 2010
68.Republika e Xhibutit11 Maj 2010
69.Republika e Somalisė19 Maj 2010
70.Republika e Hondurasit03 Shtator 2010
71.Republika e Kiribatit21 Tetor 2010
72.Tuvalu18 Nėntor 2010
73.Katari07 Janar 2011
74.Republika e Guinea-Bissau10 Janar 2011
75.Sulltanati i Omanit04 Shkurt 2011
76.Principata e Andorrės08 Qershor 2011
77.Republika e Afrikės Qendrore22 Korrik 2011
78.Republika e Guinea Conakry16 Gusht 2011
79.Republika e Nigerit16 Gusht 2011
80.Republika e Beninit18 Gusht 2011
81.Santa Lucia19 Gusht 2011
82.Republika e Gabonit15 Shtator 2011
83.Kuvajti11 Tetor 2011
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-12-11, 08:59   #20
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Sao Tome e njohu Kosoven
RTK duke u thirr nė burimet e saja brenda Qeverisė kanė bėrė tė ditur se Sao Tome bėhet shteti i 86 qė njeh zyrtarisht Republikėn e Kosovės. Sipas kėtyre burimeve nota verbale pėr kėtė njohje pritet tė arrij ditėve nė vijim. Sao Tome pėrbėhet nga dy ishuj dhe ka 200 mijė banorė.
Ndėrkohė zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli, ka thėnė se edhe njė shtet tjetėr e ka njohur Kosovėn, por ai do tė bėhet publik pas ardhjes sė notės verbale. Shteti i fundit qė ka njohur Kosovėn ishte Kuvajti saktėsisht me 11 tetor.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 31-12-11 nė 09:00
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-12-11, 13:26   #21
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Smile Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Te falemnderit ty qe e solle ketu dhe falemnderit shum nga secili vend qe e njef kosoven . edhe Sao Tome thenks
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-12-11, 16:37   #22
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim Re: Vendet qe kan njohur pavarsine

Thx.Pacollit,Thank you Sao Tome.
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-12, 17:39   #23
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Publikuar: 23.01.2012 - 16:46

Prishtinė, 23 janar - Zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė, Behgjet Pacolli, konfirmoi se Republika e Ganės e ka njohur shtetin e Kosovės.

Lajmin pėr njohjen e re, Pacolli e bėri publike gjatė njė konference pėr media, e cila ėshtė duke u zhvilluar aktualisht, raporton Express.

Zėvendėskryeministri Pacolli ėshtė duke bėrė edhe njė prezantim tė rezultateve nga lobimi pėr rritjen e numrit tė njohjeve tė Kosovės.


__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-12, 22:32   #24
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Deri kohet e fundit Gana ishte ze i fuqishem ne KS pro Serrbise, po tani ndryshuan punet. flm GHANA

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 23-01-12 nė 22:32
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-12, 01:26   #25
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Vendet qe kan njohur pavarsine

Haiti e njeh pavarėsinė e KosovėsHaiti e ka njohur pavarėsinė e Kosovės, bėnė tė ditur Ministria e Jashtme e Kosovės. “Ministri i Punėve tė Jashtme tė Haitit, Laurent Lamothe, pas njė takimi zyrtar me Ministrin e Punėve tė Jashtme tė Republikes sė Kosovės, Enver Hoxhaj, nė njė konferencė tė pėrbashkėt pėr shtyp, kanė bėrė publike njohjen zyrtare tė pavarsėisė sė Kosovės nga Haiti”, njofton MPJ....Postuar: 12:03:09 / 11.02.2012”Njohja nga ky shtet vjen nė kohėn, kur Ministria e Punėve tė Jashtme e Republikės sė Kosovės ka intensifikuar maksimalisht pėrpjekjet pėr tė pėrmbyllur procesin e njohjeve tė pavarėsisė sė Kosovės”, thuhet nė njoftim.

Haiti ėshtė shteti i 87 qė e ka njohur pavarėsinė e Kosovės.
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga sherri : 11-02-12 nė 01:27
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-12, 01:30   #26
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Vendet qe kan njohur pavarsinePas lobimit te dy azganave tu Kosoves,se shpejti pritet edhe njohja nga ky vend i fuqishem.....
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 12:45   #27
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine


Uganda e njohu Kosoven

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 17-02-12 nė 12:50
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 12:56   #28
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Mu nė ditėn e pavarsisė shteti i 88 qė e njeh Kosovėn shtet tė pavarur dhe sovran.

Flm Uganda


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Neferta Shiko postimin

Uganda e njohu Kosoven
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-12, 14:32   #29
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Njė grup i opozitės siriane premton njohjen e Kosovės


Prishtinė, 26.04.2012

Amar Abduhamid, udhėheqės i njė delegacioni sirian qė po qėndrojnė pėr njė vizitė nė Prishtinė theksoi se nėse opozita do tė qeverisė me Sirinė, kjo e fundit shumė shpejt do ta njohė pavarėsinė e Kosovės.
Pėrfaqėsuesit e opozitės siriane janė pritur edhe nga ministri i Jashtėm i Kosovės, Enver Hoxhaj.

“Unė mendoj se pas takimit tė sotėm dhe kėsaj vizite, si dhe duke u bazuar nė bashkėpunimin tonė, i cili vetėm ka filluar, (njohja e pavarėsisė sė Kosovės) do tė jetė numėr njė nė agjendėn tonė. Natyrisht se ne nuk mund tė flasim nė emėr tė popullit sirian, sepse ne jemi kėshilltarė tė grupeve tė ndryshme politike nė terren ... Por, realiteti ėshtė se Kosova ėshtė nė njė pozicion tė mirė qė tė pėrkrahet nga populli sirian”, ka deklaroi Abduhamid, transmeton Rel.

“Ky ėshtė njė fillim i mirė pėr raporte tė fuqishme nė mes tė Kosovės dhe popullit sirian”, ndėr tė tjeram Abduhamid, i cili nė vitin 2005 ėshtė detyruar tė mėrgojė nė Merilend pėr shkak tė aktiviteteve tė tij kundėr regjimit.

Ministri Hoxhaj, nė anėn tjetėr, tha se Kosova “nė mėnyra tė ndryshme do ta ndihmojė Sirinė nė rindėrtimin e njė shteti demokratik, ku respektohen tė drejtat e njeriut”.
Siria ėshtė pėrfshirė nga protestat antiqeveritare dhe dhuna qysh nė mars tė vitit tė kaluar. Grupet opozitare kėrkojnė largimin nga pushteti tė presidentetit Bashar al-Assad.

Grupi sirian ka qėndruar sot nė Kosovė me ftesė tė Klubit pėr Politikė tė Jashtme.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 21:30   #30
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Republika e Ēadit ėshtė vendi i 91 qė njeh shtetin sovran dhe tė pavarur tė Kosovės. Pėrmes njė note verbale dėrguar Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Kosovės, Qeveria e Republikės sė Ēadit ka konfirmuar njohjen e pavarėsisė sė Kosovės nga ky shtet.

Ǧumhūriyyat Tšād
Chad

I

JU LAEMNDERIT thank youHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 01-06-12 nė 21:38
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:14.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.