Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-05-08, 19:50   #1
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Gure te medhenje
Male qe te fusin friken
gjithqka e mbuluar nga e bardha
neper tunele endem
qiell nuk shoh askund
aty shiqoj - te shoh ty
ketu shiqoj - prap je Ti
treni ecen me shpejtesi
njerezit nxitojne
secili bart me vete historine
lotet pikojne
sa veshtire te frymosh
te shoh rrugeve te largeta
pret ....pret...


__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-05-08, 20:00   #2
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

vjen ti ne endrrat e mia perseri
te ti gjej strehim
dhe fillojme aty ku kemi mbetur
dhe ne puthjen tende gjej lumturine e humbur
**************
papritur shoh veten ne erresire te pafund
deshprim ...vuajtje...
te pres symbyllur
pres te ndiej lekuren tende
koha nuk do te zbeh kurre ndjenjat per Ty
Ndersa une jetoj
NJE E VDEKUR NE MES TE TE GJALLEVE
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-08, 08:29   #3
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

edhe nje nate pa gjume
edhe nje lot me shume
e ti nuk je askund

edhe nje enderr e parealizuar
edhe nje qellim i deshtuar
e diku ne erresire
nje zemer e piklluar

ne mesin e qiellit
me dukesh si nje yll
si nje gjethe vjeshte
qe zhduket ne pyll
si bariu ne mes te kopese
qe mbetet pa fyll
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-08, 08:31   #4
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

zhurma e shiut
qetesia e nates se ngrire
melodia e muzikes
era e qoroditur
kthimi yt......
si t ia bej?
afer teje , e pa Ty
pse me afrohesh?
nuk e dua kthimin tend !!!
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-08, 08:34   #5
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

pse me vret shiqimi yt?
pse te deshiroj me shume se jeten?
qfare force ke ti??
pse cdo here qe ti iken
une diej dhimbje te madhe?
pse e dua buzeqeshjen tende?
pse zemra ime kerkon tenden?
pse me duhet te jetoj me kete??
pse ikja jote me trondit shpirtin?
pse?
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-08, 11:42   #6
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

"Pergezime per poezit lovely,me pelqyen shum...
p.s.qenke nje poete empresionuar...urime

prsh,
Natyra

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 06-05-08 nė 11:44
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-08, 11:48   #7
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

a edhe qetu ke rrase turinin a,,,,nncnccncnncn


Me bahet qejfi qe zbulove edhe nje talend tendin....

ps.mos na shkruje poezi te pista (se tutna mesin gjinja me bark)hahhahahahhaah
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-08, 16:19   #8
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra
"Pergezime per poezit lovely,me pelqyen shum...
p.s.qenke nje poete empresionuar...urime

prsh,
Natyra

ooo faleminderit o Natyra.

t pershendes edhe une kudo qe je
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-08, 16:21   #9
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
a edhe qetu ke rrase turinin a,,,,nncnccncnncn


Me bahet qejfi qe zbulove edhe nje talend tendin....

ps.mos na shkruje poezi te pista (se tutna mesin gjinja me bark)hahhahahahhaah
hahahahahahahahahaahahahahahahaa

moj veq edhe qitu kesh tu met pa hi... s bon hiq pa e kerku une pak Minush....

jo poezite e pista i shkruj atje poshte
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-08, 21:38   #10
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

jetoj duke shpresuar se nje dite do te bashkohemi
ende i kujtoj momentet e se kaluares
tani ne kete nate vetmia me mbyt
ofshoj e renkoj per ty i dashur

degjoja hapat e tu si largoheshe
e une si hije u solla
si e cmendur vajtova
rreth atij qielli qe me shoqeronte
rreth asaj toke qe do t me mbulonte

largohesh ti
ecen mbi gjethe qe duken si nje qilim i gjelber
e une shtrij duart nga ti
te lutem mos shko
ti s `e perfill lutjen time........................
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-08, 21:47   #11
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Per hajr oda e re..


A po ke vakti mi vizitu se plot oda i ke boTe pershendes dhe shpresoj te lexoj ende poezit nga ti.
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-08, 21:53   #12
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Nė yjet e natės
Sytė e tu i shohė
I strukur mbi alpe
Zėrin e ėmbėl ta ndėgjojė

Fėtyra jotė shėndrritė me diellin
Ecja jote sjellė ylberin
Duartė tuaja janė Flori
Nga shpirti Reflektonė dashuri.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-08, 22:51   #13
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

"Me pak shtes,ne kete mes te poetve...
p.s.besoj se nuk ju bezdise...?
**
Ne mes netes,dhe dites,
rri e menduar,
kujtimet me ty,
s'kam per ti harruar
sa shum nga atehere,
bota ka ndryshuar!
dhe ti jeta ime,
kah me ke shkuar?
thua se s'kam qen,
ndojehere e uruar
kur kthej koken pas,
e kujtoj rinin,
me emoncionojn,
vitet e pleqerise,lol,
o ju vasha t'reja,
dhe ju o djelmosha
kendoni dhe gezoni
jeten lumturoni...:)me respekt
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-08, 07:30   #14
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e_martumja
Per hajr oda e re..


A po ke vakti mi vizitu se plot oda i ke boTe pershendes dhe shpresoj te lexoj ende poezit nga ti.

Faleminderit e_martumja

mbetesh e pershendetur kudo qe je
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-08, 07:35   #15
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

edhe nje varg per ty

pyes veten;
kur do te ndalen keto vargje ??
a do t me kthesh dashurine ndonjehere?
vajza qe te dashuron mundohu ta meshirosh
asaj i duhet meshira se nga pikllimi vdes!!

pyes veten;
pse jeta eshte gjithmone ne kundershtim ne deshirat?
ashtu si per inat
a thua harrimi per ty eshte i lehte??
shpresoj se ky eshte vargu i fundit qe shkruaj per ty!!


__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:36.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.