Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Astronomia
Emri
Fjalėkalimi
Astronomia Vrojtimi dhe shpjegimi i dukurive qė ndodhin jashtė Tokės dhe atmosferės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-03-13, 09:47   #16
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dielli

Parlajmėrimi i NASA-s: Diellit po i ndodh diēka
"Diēka e papritur" po i ndodh Diellit. Ky ėshtė paralajmėrimi qė vjen nga NASA. Viti 2013 supozohej tė ishte viti i "maksimumit diellor", i pikut tė ciklit 11-vjeēar diellor, por imazhet e kapura tregojnė se aktiviteti i ylllit tonė ėshtė relativisht i dobėt. "Shifrat e aktivitetit diellor janė shumė poshtė vlerave tė tyre qė prej vitit 2011 dhe shpėrthimet e forta diellore kanė qenė tė rralla", ka deklaruar agjencia hapėsinore.

Nga imazhet e kapura vėrehen vetėm disa njolla tė vogla diellor nė njė sfond tė pastėr, qė zakonisht ėshtė i mbushur me shumė "njolla", qė tregojnė pikun e aktivitetit diellor. Ndėrkohė, ekspertėt janė habitur nga mungesa e dukshme e aktivitetit. Video kėtu poshtė tregon imazhet e filmuara prej "Solar Dynamics Observatory".


http://www.youtube.com/watch?feature...&v=-yTb6mI_lCg


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.