Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-03-13, 20:01   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Guajana njeh shtetin e Kosovės

Prishtinė, 16.03.2013

Guajana ka njohur Republikėn e Kosovės si shtet tė pavarur dhe sovran, njofton ministria e Jashtme e Kosovės. Ministri, Enver Hoxhaj, nėpėrmjet njė bisede telefonike me homologen e tij tė Guajanės, Carolyn Rodrigues– Birkett ėshtė informuar pėr vendimin, thuhet nė njoftimin e Ministrisė sė Jashtme tė Kosovės. Aty thuhet se ministri Hoxhaj nė muajin shkurt, gjatė samitit tė Organizatės pėr Bashkėpunim Islamik qė ishte zhvilluar nė Egjipt, ka takuar ministren Carolyn Rodrigues–Birkett e cila kishte shprehur mbėshtetjen e shtetit tė saj pėr Kosovėn, duke premtuar njohjen e Kosovės.

Ministri Hoxhaj ka zhvilluar disa vizita nė Amerikėn Qendrore dhe Jugore nė pėrpjekje pėr t’i bindur shtetet e kėsaj pjese tė botės qė ta njohin pavarėsinė e Kosovės.

Guajana, ėshtė njė shtet i pavarur nė bregun verior tė Amerikės jugore. Guajana, ėshtė shtet anėtar i komunitetit tė Karaibeve, i njohur si Caricom dhe nė kryeqytetin e saj, Chorxhtaun. Ky shtet ėshtė po ashtu anėtar i unionit tė kombeve tė Amerikės jugore, si dhe nga viti 1966 ėshtė anėtar i Kombeve tė Bashkuara. Me vendimin e Guajanės, numri i shteteve qė e kanė njohur Kosovėn shtet ka arritur nė 99.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-03-13, 21:11   #2
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Guajana njeh shtetin e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Prishtinė, 16.03.2013

Guajana ka njohur Republikėn e Kosovės si shtet tė pavarur dhe sovran, njofton ministria e Jashtme e Kosovės. Ministri, Enver Hoxhaj, nėpėrmjet njė bisede telefonike me homologen e tij tė Guajanės, Carolyn Rodrigues– Birkett ėshtė informuar pėr vendimin, thuhet nė njoftimin e Ministrisė sė Jashtme tė Kosovės. Aty thuhet se ministri Hoxhaj nė muajin shkurt, gjatė samitit tė Organizatės pėr Bashkėpunim Islamik qė ishte zhvilluar nė Egjipt, ka takuar ministren Carolyn Rodrigues–Birkett e cila kishte shprehur mbėshtetjen e shtetit tė saj pėr Kosovėn, duke premtuar njohjen e Kosovės.

Ministri Hoxhaj ka zhvilluar disa vizita nė Amerikėn Qendrore dhe Jugore nė pėrpjekje pėr t’i bindur shtetet e kėsaj pjese tė botės qė ta njohin pavarėsinė e Kosovės.

Guajana, ėshtė njė shtet i pavarur nė bregun verior tė Amerikės jugore. Guajana, ėshtė shtet anėtar i komunitetit tė Karaibeve, i njohur si Caricom dhe nė kryeqytetin e saj, Chorxhtaun. Ky shtet ėshtė po ashtu anėtar i unionit tė kombeve tė Amerikės jugore, si dhe nga viti 1966 ėshtė anėtar i Kombeve tė Bashkuara. Me vendimin e Guajanės, numri i shteteve qė e kanė njohur Kosovėn shtet ka arritur nė 99.
Flm Carolyn Rodrigues–Birkett dhe Guajanen per kete njohje ne kete moment te rendesishem per shtetin tone. Po i afrohemi OKB dita dites, e po i largohemi presionit te brukselit qe nuk e njeh shtetin e Kosoves.

PS: Ēfare bisedimesh mund te behen me nje union qe nuk te njeh si shtet ? !

Duhet me iu dhane fund paēavurave e legenave t'evrops.
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Fshatari : 16-03-13 nė 21:11
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-03-13, 12:39   #3
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Guajana njeh shtetin e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Flm Carolyn Rodrigues–Birkett dhe Guajanen per kete njohje ne kete moment te rendesishem per shtetin tone. Po i afrohemi OKB dita dites, e po i largohemi presionit te brukselit qe nuk e njeh shtetin e Kosoves.

PS: Ēfare bisedimesh mund te behen me nje union qe nuk te njeh si shtet ? !

Duhet me iu dhane fund paēavurave e legenave t'evrops.


Guajana_flm, mire pasket bo,megjithese as na s'kemi dite ku jeni ju ,po ra pavarsia e po njifemi perdite e ma shume!...mire mire po doket


ps:paqavurat e kines edhe pismileti rus jane me behone deri sa t'ju mbushim synin
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-13, 18:32   #4
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Guajana njeh shtetin e Kosovės

Guajana zyrtarizoi njohjen e Kosovės

Xhorxhtaun, 13.06.2013

Ministri i Punėve tė Jashtme i Republikės sė Kosovės, Enver Hoxhaj ka zhvilluar sot njė vizitė zyrtare nė Guajana, ku gjatė takimit me ministren e Punėve tė Jashtme, Carolyn Rodrigues-Birkett ka nėnshkruar vendosjen e marrėdhėnieve diplomatike ndėrmjet dy vendeve, bėn me dije pėrmes njė komunikate Ministria e Punėve tė Jashtme tė Kosovės. “Vendimin pėr njohjen e Kosovės, Qeveria e Guajanės e ka marrė nė mars tė kėtij viti, ndėrsa vendosja e marrėdhėnieve diplomatike ndėrmjet dy shteteve ka formalizuar dhe zyrtarizuar kėtė njohje”, thuhet nė njoftim.

Gjatė qėndrimit nė Xhorxhtaun, pėrveē takimit me homologen Rodrigues-Birkett, Hoxhaj u prit edhe nga presidenti i kėtij shteti, Donald Ramotar.

Gjatė kėtyre takimeve, shefi i diplomacisė kosovare dhe udhėheqėsit e shtetit e tė diplomacisė sė Guajanės kanė shprehur pėrkushtimin e dy shteteve pėr fuqizimin e marrėdhėnieve dhe shkėmbimeve ndėrmjet Kosovės dhe Guajanės, shtohet nė komunikatė.

Guajana ėshtė shtet anėtar i Komunitetit tė Karaibeve (CARICOM) dhe nė kryeqytetin e saj, Xhorxhtaun, ndodhet selia e sekretariatit tė kėsaj organizate.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:23.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.