Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj. 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 26-10-08, 12:07   #11
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Abedin BALA UKSHIN HOTI KISHIN NII HOLLSI MENDJE TE JASHTZAKONSHME NJERZ ME PRIRJE INETLEKT TALENT GJENIAL
KSHTU MENDOJ EDHE PER INLEGJENCEN E ADEM DEMAQIT PRIRJE BRILANTE ENJI TRURI TEPER TE HOLLė MENDJE TE NDRITURA
TE TRE KTA DESHMORė HERO DY TE VDEKUR E NJI I GJALLė
JAN SIMBOLI I KOSVES PAMVARSISHT SE ABEDINIT NUK JA LAN ME DAL ROMANET PREJ BURGUT
GJITHQKA U BA MEURDHER TE BEOGRADIT
KUR KAM SHKUAR TE VLLAU I ABEDINIT PAS DALJES NGA BURGU
TE VLLAU I MADH HAMDIU E KAM TAKUAR DUKE PUNUAR NE BANKOS TE KOSOVES
E GJETA DHE BISEDUAM ME THA LIRIK
ABEDININ E KISHIN MASAKRUE JA KISHIN THYE KAFKEN E TRURIT PER MBRAPA PASTAJ JA KISHIN VU NJI LAK TE FORT NE FYT
KJO ISHTE VRASJE MIZORE
ME NDOJ HEKUR TE FORTė SIGURISHT
I KAN RA MBAS KOKE
MBRAPA SHPINE
SE NUK KA PAS BIRė
NANE SHKJA I SHKINES
Qė I DEL ABEDINIT PARA E ME I RA
BALL PER BALL ė

PA E FSHI ABEDINI SI REJA SI VETIMA
ATA JU KAN TREMB ATI
MA SE TEPERMI NE BURG
PREJ TE GJITH SHQIPTARVE
QE KA PAS NDOJHER BURGU


VETEM PER NJI FAR JUSUFIN KAM NDEGJUAR NE VITET 1970 ---1979 NE BURGJET E SLLOVENISė
NE KOHRAT E TITOS
QE KAN QEN NJERI I TMERSHEM TRIM I QARTUR
QE E KISHIN MASKARUAR PRE NE FYT E KI SHIN GUL GOZHDA NE KOKė PATAJ DORA E UDB S E KA VRA EDHE ATE NJI TRIM I RRALLė
MANDJE EDHE BEJTUSH PECIN QE EKAN VRA NE NISHė POLICIA SERBE GJAT VIETEVE 1975
SHOVENISTAT E REGJIMIT JUGOSLLAV PRA
VRISNIN SHQIPTAR E I SHKATRRONIN HER PAS HERE ME BURGJE TE GJATA MALTRETIME PSIQIKE IZOLIME PROVOKIME DHE EDHE VRASJE KUR SHIHTE VLERA TRIMA E NJERZ T E HOLLė NGA MENDJA DHE PENA E TTRIMAT OSE I SHKATRRONTE
NE FORMA TE NDRYSHME
-------
UN ISHA I PREGATITUR E DIJA SE E NJIHJA NGA AFER ABEDININ'
PER GJITHQKA ME THA HAMDIU VLLAU I TI E MORA ME MEND SE ABEDININ VETEM DIKUND NEPER QELIA ME DINAKRI DO TA KEN MASAKRUAR ABEDININ
E PSE VETEM PSE ISHTE NJERI I PENES
NUK E LSHUAN KAMBSH TE GJALLı MALTRETIM PAS MALTRETIMI MONTIM PAS MONTIMI DERI SA E MBYTEN NJERIUN EMADH TE PENES E TE ARTIT TE BURGOSURN POLITK I DENUAR 9 VJET NJERIUN QE I LA PA TEKST GJENE“RALAT USHTARAK TE SERBIS ME GJYKIM 6 JAVORė KU ABDEINI TERGOJ INETELGEJNC E MBROJTJE T E JASHTZZAKONSHME

ME ABEDIN BALAJN
NE NA KAN NDA PASTAJ PER SHKAQE RREMUJASH TE SHEPSHTA NE BURG
NA KAN LARGUAR NGA AI BURG KU BEHEHSIN GREVA E TELASHE GJITHFARE HER PAS
HERE POR RRREMUJAT NA I SHAKAKMTONIN Q ETE NA QORODISNIN TE MOS ARRIJ NE ME SHKRU DIQKA ME NA E NDALU PENEN
NE VIZITA KUR ME VININ TE EFRMIT NE BURG JU DELNIN NE PRITA DHE NJI DJAL AGJE E KAN GJEVSH PO THUAJSE LAKURIQ NE RRUG DUKE MENDUAR MOS I KAM DHAN DNOJ LETER ME QIT JASHT
NGA BURGU KU ME KAN NDA ABEDININ '
MUA MEKAN DERGU NE TJETER BURG
E ABEDININ NE BURG TJETER
MBAS NJI VITI E GJYS E KAN VRA
PASTAJ ABEDININ SHKRIMTARIN E MADH JASHTZAKONISHT TE TALENTUAR
VIZATIMET EVTEM VIZATIMET DHE DISA VARGJE TE THEJSHTA JAN KAN LIRUAR E DISA KRIJIME TE TJERAT JA KAN MSHEF E SIDOMOS ROMANIN ME TITULL
UN UA TREGOJ SLLAVT PER TE CILIN VENDOSEN TA MBYSIN
SEPSE ME AT ROMAN ABEDINI DEMSKONTE SLLAVT QE NGA ARDHJJA E TYRE NE BALLKAN VESET PUSHTIME NATYRENE TYRE GRABITJET VRASJET POSHTERSIT QE ATA KAN BA DEMSOAKONTE GJITHQKA EDHE TRAJTIMET E TE BURGOSURVE E QKA JO ME NJI MEJSHTRI TE HATASHME ARTSITIKE TE TAKENTUAR

NE NA KAN NDA NEPER BURGJE
SE NE TE DY DISA HER U GJETEM BASHK TE RRETHUAR NGA

POLICIA ATY
POLICIA NE NA NA SULMONTE NE BURG
ME LOTSJELLS E ME SHKOPI E ME QENė NA
I LSHONTE QENT E USHTRUAR QENė POLICORė Nė SHPINė
ATA NA RRXONIN PER TOKE SE SE QNET ISHIN TE MDHEJ SI UJQ QEN TE SHKOLLUAR MA RRXONIN SE ISHTE E PA MUNDUR ME JU QNEDRU ATYRE NA KAN TRULLOSUR EDHE SA HE RME GASR LOTSJELLS E NJIFAR GAZI TJETER QE ABEDINIT JA ACAROJ SYT SHUM SE ASHTU KSHTU SYT I KIISHTE TE LENDUAR
E PSE EBENIN KET AS NUK ISHIM TERORISTA AS NJERZ TE RREZIOKSHEM POR NJERZ TE FJALES S E LIRė NJERZ T EPNEES DHE IDEALIT
NA SULLMONIN QE TE NA DESTABILIZONIN TE MOS NA BIE NDER MEND ME SHKRUE
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:20.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.