Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-11-11, 20:04   #1
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Sot nė mesditė ėshtė goditur pėr vdekje nga njė veturė njė grua 40 vjeēe nė St. Gallen tė Zvicrės. Sipas indikacioneve qė ka policia, ngasėsi i veturės ėshtė ish bashkėshorti, njė kosovar i moshės 44 vjeēare njofton zėdhėnėsi i policisė Hans Peter Eugste.Tė dy po jetonin tė ndarė, ndėrsa nuk pėrmendet pėrkatėsia etnike ose shtetėrore e gruas sė vdekur.
Policia sipas dėshmitarėve, rreth orės 12.30 ėshtė parė se si deri sa po ecte nė rrugėn Sittertalerstrasse, gruaja ėshtė shkelur qėllimisht nga vetura e ish bashkėshortit. Ky i fundit ėshtė ndalur shkurt pranė viktimės dhe pastaj ka vazhduar mė tutje me makinė.
Nė orėn 15,46 policia e ka arrestua kosovarin nė perėndim tė qytetit.


Bota Sot

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Grant : 08-11-11 nė 20:04
Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-11-11, 17:59   #2
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Asgjė interesante !!;)


Sikur tė dilte ndonjė Kosovarė qė ta shpetonte ish gruajen ndoshta do te bente lajmė (bujė).Gjėrat e tilla si nė kėtė teme nuk po bėjnė mė bujė .
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-11, 18:50   #3
Tarzani
Banned
 
Anėtarėsuar: 31-08-09
Postime: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta Shiko postimin
Asgjė interesante !!;)


Sikur tė dilte ndonjė Kosovarė qė ta shpetonte ish gruajen ndoshta do te bente lajmė (bujė).Gjėrat e tilla si nė kėtė teme nuk po bėjnė mė bujė .
Jo efektin e kan gjithsesi..., edhe pse ka ane negative efektin e kan... e sheh qe ky problem u shpeshtue ne shoqrin shqiptare... ne ch, demek shnollat me mledh mend se nuk muj i run shteti gjithe me drejta e me konventa..., te mendojn jo me i perdore thmin per interesa te veta..... se e pret plumbi apo diqka e till....... kjo duhet me u praktikueee deri sa te mledhin men shnollat.
Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-11, 19:01   #4
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tarzani Shiko postimin
Jo efektin e kan gjithsesi..., edhe pse ka ane negative efektin e kan... e sheh qe ky problem u shpeshtue ne shoqrin shqiptare... ne ch, demek shnollat me mledh mend se nuk muj i run shteti gjithe me drejta e me konventa..., te mendojn jo me i perdore thmin per interesa te veta..... se e pret plumbi apo diqka e till....... kjo duhet me u praktikueee deri sa te mledhin men shnollat.

Gabim je ,Efekt bėri shkrimi im !Se sa i perket lajmit(temes) qe ishte qe dy dite i hapur ,aspak .
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-11, 19:04   #5
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Kollaj a me myte dikonde qe e ke pa dhimbte:(

kam njofte nje njeri qe ka pas vrare gruan e tije,ka kry denimin ka fillu jeten prap te re,sote ka nje grua teper te shmetune,katil ne shpirte edhe po i duhet em duru,e dikure ka vra nje femer vetem pse ajo nuk ja ka deshte familjen( edhe ka pas arsye qe se ka deshte ate familje) ,mos qofsha ne lekure te njerzve mizore,sado i madhe te jete zhgenjimi gjithmone ka rruge tjeter per ti anashkalu krimit:(

sa dhimbje per keto dy familje:(
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-11, 20:20   #6
Tarzani
Banned
 
Anėtarėsuar: 31-08-09
Postime: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Perveq flokve qe ju bijn edhe plakni para kohe Divorci po kushton edhe me jete. kam fjalen Divorci veq mu ka tek me i grah ne te zezen edhe nu dafsha thmin i marr se kam drejt edhe me mbron shteti....,edhe mundem me lujt si te dua.

Une them se duhet vazhduar keshtu disa qe ju ka ardhe laku ne fyt nga shnollat... edhe me i denue keshtu dikush me kerr e dikush TT revole e dikush thike... disa raste keshtu edhe vetdijsohen shnollat se vertet nuk paska gje qe te mbron ne raste se don me u hakmerr partneri ne rast padrejtsie...
Nuk o ne pytje seksi me kon e bon apo del avantura me bo .. por thmijaaa jo me u keqperdore edhe me ju ndalue prindit babes ne kete rast me i pa apo edhe me fitue drejten e mbikqyrjes..., divorcohu edhe thuj jam tip qe due me dal me bo avanturaaa me tulifar zezaku e nacionaliteti sem intereson per thmi e burre e familje ma konkret... edhe hiq dore edhe para organeve te shtetit edhe deklarohu qe sje ne gjendje me i kqyr thmin... ( edhe fakt se nuk je deri sa met i ki te ......... seksi me tipa te ndryshem )
Jo pe du.. zezakun po i du paret shteti me majt edhe thmin edhe paret e thmis... e burri kurgjo hiq veq ne te pagun si magar edhe ne te punon nje her ne muaj apo ku e di saaa kohe mos mi pa thmin....
Se kuj spo i han ma ..a po don me jetue bashk a jo por veq problemi i thmive... ku me kan po jesin... gjithmon e han i drejti... po dikur i vjen laku ne fyt edhe si ky... e shkel edhe del prej kerri me kqyr a ka dek..

heren tjeter ta fshij postimin nese ka sharje!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 10-11-11 nė 20:33
Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-11, 20:29   #7
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

edhe un pajtohem tarzan me ty se disa gra shqiptare ketu ne zvicerr po e teprojn shum, edhe pse bashkshorti pajtohet per kerkesen e saj per divorc por durimi ka humb kur femijet mbyllen ne banes e ajo shetitet me burra te ndryshem dhe duke e provokuar ish bashkshortin me pythje me nje afrikan
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-11, 20:30   #8
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tarzani Shiko postimin
Perveq flokve qe ju bijn edhe plakni para kohe Divorci po kushton edhe me jete. kam fjalen Divorci veq mu ka tek me i grah ne te zezen edhe nu dafsha thmin i marr se kam drejt edhe me mbron shteti....,edhe mundem me lujt si te dua.

Une them se duhet vazhduar keshtu disa qe ju ka ardhe laku ne fyt nga shnollat... edhe me i denue keshtu dikush me kerr e dikush TT revole e dikush thike... disa raste keshtu edhe vetdijsohen shnollat se vertet nuk paska gje qe te mbron ne raste se don me u hakmerr partneri ne rast padrejtsie...
Nuk o ne pytje seksi me kon e bon apo del avantura me bo .. por thmijaaa jo me u keqperdore edhe me ju ndalue prindit babes ne kete rast me i pa apo edhe me fitue drejten e mbikqyrjes..., divorcohu edhe thuj jam tip qe due me dal me bo avanturaaa me tulifar zezaku e nacionaliteti sem intereson per thmi e burre e familje ma konkret... edhe hiq dore edhe para organeve te shtetit edhe deklarohu qe sje ne gjendje me i kqyr thmin... ( edhe fakt se nuk je deri sa met i ki te ......... seksi me tipa te ndryshem )
Jo pe du.. zezakun po i du paret shteti me majt edhe thmin edhe paret e thmis... e burri kurgjo hiq veq ne te pagun si magar edhe ne te punon nje her ne muaj apo ku e di saaa kohe mos mi pa thmin....
Se kuj spo i han ma ..a po don me jetue bashk a jo por veq problemi i thmive... ku me kan po jesin... gjithmon e han i drejti... po dikur i vjen laku ne fyt edhe si ky... e shkel edhe del prej kerri me kqyr a ka dek..
Tarak se di a ke fmije,veq kure te behesh najher prind e te rritet qika ateher fole qeshtu se tash je noshta ne maje bregut,ku rafsha mos u vrafsha,e kadal me goje se u myte ka len gjinen me bark,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 10-11-11 nė 20:33
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-11, 16:41   #9
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Hakmarrja ma e mire ndaj atyre qe ta marrin gruen, eshte me i lane me jetu me qat grue.

Une mendoj se ky fatkeqi, Rrahmani, e ka dhee punen shume ma heret. Kur u martu
Tani kur ka ba fmi.
Po a mbytet nana e femijeve tu, bre idiot!!!???
Nana e femijeve tu!!!
Qysh mundesh ti me e dashte evladin kur ia mbyt nanen?!

Une, nuk e kisha mbyte, edhe nese m'i kish marr femijte edhe nese kish shku me jetu e me shka e me grek.

Do t'me thoni: po ti sje i martuar, prit deri sa te provohesh.

Me vjen keq por kjo nuk eshte arsye e forte.
Njerezimi mbahet mbi parime.
Njerezit vdesin, shkojne e vijne, parimet mbesin.
Cka vlen njeriu pa parime?!
Dhe nese martohemi qe te heqim dore nga parimet tona, dmth nga vetvetja, e te shnderrohemi ne qese plastike qe pasi e hedh ne berllog shkon kahdo qe e merr fryma, "nese me doli nje kurve, une shkova ne burg, nese me doli nje e ndershme, une u knaqa", atehere kot diskutojme. Atehere pra, krejt qenkemi rrahmmana, e krejt qenkemi behare.

Ligji, qe e kane ba njerezit ma te mencur se na, e ka llogarite qe ti je prind edhe qe ti e don evladin, edhe ta ka mundesu lidhjenme ta edhe pas ndarjes me bashkeshorte. Qaq sa je insan ti, qaq sa e meriton ti me u qajt prind, qaq ta mundeson edhe ligji e gjyqi me u knaq me evlad.

"Kurves", hallall more zoti ia baft, e 1000 here faleminer qe i ka shku mendja me ma pastru jeten e familjen prej kurvnise e me m'u hjeke qafesh vullnetarisht. Jo me e mbyte, po edhe shperblim me i dhane.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-11, 19:30   #10
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,414
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten


EDHE???

Sa u denua Rrahmani?
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-13, 16:32   #11
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Plagos gruan, pastaj vetėvritet kosovari nė Zvicėr


Dietikon, 21.08.2013

Janė zbardhur detaje tė reja dhe identiteti lidhur me vetėvrasjen dheplagosjen qė ndodhi dje nė Dietikon tė Zvicrės, ku protagonistė tėtragjedisė ishte njė ēift nga Kosova.

Sipas mediave zvicerane, 28vjeēari qė u vetėvra ėshtė Emrush.I, nga Kosova, por me pasaportėserbe, ndėrsa bashkėshortja e tij e plagosur ėshtė Vlora.I, 24 vjeē meshtetėsi zvicerane dhe tė Kosovės.

Tragjedia ndodhi dje pasditenė njė parking tė njė qendre tregtare fėmijėsh nė Dietikon, kur 28vjeēari plagosi me njė pistoletė bashkėshorten e tij dhe mė pas shkrepinjė plumb nė kokėn e tij, duke mbetur i vdekur, transmeton INAnjoftimin.

Klinika Universitare nė Cyrih bėn tė ditur sebashkėshortja e plagosur ėshtė nė gjendje tė rėndė shėndetėsore dhekritike, pasi qė ėshtė qėlluar me tre plumba nė pjesė tė ndjeshme tėtrupit.

Fqinjėt e kėsaj familje nga Kosova theksojnė se ēiftipara disa muajve po pėrballej me probleme dhe krizė tė bashkėshortėsisė,edhe pse kishin fėmijėn e tyre 3 vjeēar. Njė muaj mė parė kanė ndėrhyrėnjėsitet speciale tė policisė zvicerane nė shtėpinė e kėtij ēifti dhekishin arrestuar Emrushin pėr shkak tė ushtrimit tė dhunės ndaj gruas sėtij.

Sipas dėshmitarėve policia atė natė kishte thyer dyert ebanesės dhe ka ndėrhyrė pėr tė shmangur dhunėn, por vetėm 24 orė mėvonė, Emrush.I ishte liruar nga policia, pasi qė bashkėshortja e tij nukkishte ngritur akuzė pėr dhunė.

Bashkėshortja disa muaj mė parėishte kėshilluar nga entet sociale zvicerane pėr t`u divorcuar nga burrii dhunshėm, pėr shkak se ajo disa herė kishte qenė viktimė e dhunės dhebrutalitetit tė ushtruar nga burri i tij. Por ajo mė nė fund para njėjave kishte bėrė kėrkesėn pėr divorc.

"Vlora para njė jave kishtekėrkuar divorcin nga bashkėshorti dhe nuk dimė mė detaje tė tjera seēfarė ka ndodhur", deklaroi vėllai i Vlorės, i cili ka pranuar se nuk kapasur njohuri se Emrushi posedonte pistoletė dhe mund tė kishteshkaktuar kėtė tragjedi.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-08-13, 20:35   #12
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Hmmmmm ,nese te gjhitha ish grat e shqiptarve kan kete fund merre me mend po me grat aktuale?
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.