Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 15-12-11, 00:26   #16
DD
 
Anėtarėsuar: 27-10-11
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 8
DD i vlerėsuar jo keq
Gabim Re: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
qe 3 here qe e zhduk postimin

O moderatiri GURI SYLAJ mos e fshi per derisa te lajmrohet administratori DD

po perse o njeri qet ligje dhe rregulla te reja ti ne ket forum

perse o moderator mundohesh ti ndalosh edhe te huajt ne ket rast anglezet

se qfa te shkruajn ne librat e tyre


ju lutem ndegjone te gjith dhe tregoni a ka arsye ky moderator qe nuk e lejon ket postim

edhe ky moderator mua rregullisht mi largon nga disa postime qe ati peronalisht nuk i pelqein


mos e largo se perderisa nuk marr mergjegjie nga Adminat
une do ta postoi
sa here qe e zhduk si tani qe sa e here e zhduk ket postim o moderator trego

http://www.youtube.com/watch?v=9TF44mN8ltg
Pėrshėndetje Llapi.

Nėse moderatori pėrkatės i kėsaj rubrike vjen e fshin edhe kėtė shkrim timin unė e rrespektoj vendimin e tij.
Mbasi ju mė kėrkuat mua qė unė ta zgjidhi kėtė problem, e vetmja gjė qė mund tė bėj pėr ty ėshtė pushimi njėjavor pėr mosrrespektimin e vendimit tė moderuesit Guri Sylajt.

Tė pėrshėndes.
DD Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-12-11, 11:03   #17
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Qika^Me^Kule Shiko postimin
Nga biografia qe degjova, mora vesh :


E gjithe politika dhe vepra e Ibrahim Rugoves ka qen : Krijimi i nje Identiteti me Komb Kosovar, dhe me nje kultur te re per shqiptaret ; Kristiane !


LDK-eja duhet urgjentisht te formohet, nese deshiron shpetimin e saj.
Me filozofi te trojeve te coptuara, nuk rrnon gat shqiptari, e sidomos me nje kultur te perbashket me ate sllave, ne jemi drejt asimilimit.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-12, 13:06   #18
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Njė prej rrugėve kryesore tė Tiranės me emrin “Ibrahim Rrugova”

Bashkia e Tiranės nderon Rugovėn
Kėshilli Bashkiak i Tiranės, miratoi nė mbledhjen e fundit tė tij, riemėrtimin e njė prej rrugėve kryesore tė qytetit tė Tiranės, pėrkatėsisht segmentin e aksit nga Rruga e "Kavajės" deri nė fund tė Gardės sė Republikės me emėrtimin "Ibrahim Rugova".
Nga ky vendim i Kėshillit Bashkiak automatikisht riemėrtohet rruga "Dėshmorėt e 4 Shkurtit", nė rrugėn me emėrtimin "Brigada VIII". Nė Vendimin e Kėshillit Bashkiak nr. 41 datė 29.9.2008 pėr emėrtimin e pjesėve tė territorit publik tė paemėrtuara nė Bashkinė e Tiranės do tė bėhen kėto zėvendėsime.
Nė numrin rendor 194, emėrtimi "Brigada VIII" zėvendėsohet me emėrtimin "Dėshmorėt e 4 Shkurtit". Nė numrin rendor 233 emėrtimin "Dėshmorėt e 4 Shkurtit" zėvendėsohet me emėrtimin "Ibrahim Rugova".
Emėrtimin aktual "Ibrahim Rugova" nė territorin e Njėsisė Bashkiake nr. 7 revokohet.
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-12, 11:20   #19
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Nostalgji pėr Rugovėn, Apo nė kėrkim tė njė prijėsi tė ri

Kujtim e rrespekt nder breza - President !


__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga GURI SYLAJ : 20-01-12 nė 11:21
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:20.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.