Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-12-13, 23:01   #256
Bujari-d
 
Anėtarėsuar: 04-05-10
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 60
Bujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuarBujari-d i respektuar
Gabim Titulli: Femra ne Islam!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
10 vjeēarja nga Jemeni ndahet me gjygj nga i shoqi 30vjeēarTmeeeeeeeeeeeeeerrrrrr
Bujari-d Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-12-13, 12:03   #257
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femra ne Islam!

Gruaja milionere nga Arabia Saudite kėrkon burrė nė gazetė


Njė grua pasanike nė Arabinė Saudite ka bėrė njė shpallje nė gazetė pėr martesė. Gruaja 50-vjeēare ėshtė e divorcuar dhe me dy fėmijė.

Sipas saj, burri qė do ta marrė pėr grua duhet tė plotėsojė disa kushte. Njėri prej kushteve ka tė bėjė me faktin se nuk duhet ta dojė atė pėr para. Kurse kushti tjetėr ėshtė qė burri i saj tė jetė i mirė dhe i arsimuar.

Por, nė gazetėn e publikuar nuk shkruhej se si mund tė kontaktohet e zonjėn e pasur. Ky ėshtė rast i dytė qė njė grua nga Arabia Saudite kėrkon burrė nėpėrmjet lajmėrimeve nė gazetė.

Para 2 vitesh, njė 33-vjeēare kishte bėrė njė shpallje nė gazetė pėr "burrė tė mirė".
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-14, 22:30   #258
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Femra ne Islam!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Gruaja milionere nga Arabia Saudite kėrkon burrė nė gazetė


Njė grua pasanike nė Arabinė Saudite ka bėrė njė shpallje nė gazetė pėr martesė. Gruaja 50-vjeēare ėshtė e divorcuar dhe me dy fėmijė.

Sipas saj, burri qė do ta marrė pėr grua duhet tė plotėsojė disa kushte. Njėri prej kushteve ka tė bėjė me faktin se nuk duhet ta dojė atė pėr para. Kurse kushti tjetėr ėshtė qė burri i saj tė jetė i mirė dhe i arsimuar.

Por, nė gazetėn e publikuar nuk shkruhej se si mund tė kontaktohet e zonjėn e pasur. Ky ėshtė rast i dytė qė njė grua nga Arabia Saudite kėrkon burrė nėpėrmjet lajmėrimeve nė gazetė.

Para 2 vitesh, njė 33-vjeēare kishte bėrė njė shpallje nė gazetė pėr "burrė tė mirė".
Ne baze te veshjes me e gjet.
__________________
Shėlbimi i Hyjit u ėshtė dėrguar popujve joēifutė. Ata do ta dėgjojnė.
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-07-14, 16:24   #259
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Femra ne Islam!

Vrau gruan pasi i dukej shumė ‘perėndimore’Njė burrė i dhunshėm e ka vrarė gruan e tij dhe mė pas i ka veshur rrobat e saj nė mėnyrė qė tė bind familjarėt e gruas se ajo ishte ende e gjallė.
Ahmed Al-Khatib, 35 vjeēar, ėshtė duke u akuzuar pėr vrasjen e Rania Alayed, 25 vjeēare, pikėrisht nė banesėn e vėllaut tė saj, pasi ai besoi se ajo ėshtė bėrė shumė perėndimore.

Nėna e tre fėmijėve i ka lėnė fėmijėt e saj nė banesėn nė Gorton, Manchester, dhe nuk ėshtė parė qė prej asaj kohe.

Gjyqtarėt i thanė Al-Khatib, se ai e vrau gruan e tij dhe mė pas u largua nga banesa duke i veshur rrobat e saj tradicionale dhe me njė valixhe qė mbante trupin e saj.

Supozohet se vėllai i tij, Muhaned Al-Khatib, 38, me dikė tjetėr e morėn trupin nga zona e Manchester pėr tek North Yorkshire, ku edhe u dogj.

Akuzat thonin se martesa e saj ishte martesė e dhunshme nga burri i saj dhe pėr kėtė arsye ajo e ka braktisur atė pas shumė viteve nė dhunė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-14, 18:44   #260
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Femra ne Islam!

Ja si duket tregu i seksit tė ISIS
Femra tė mbuluara tėrėsisht dhe tė lidhura nė zinxhirė. Meshkuj tė armatosur dhe tė ashpėr tė cilėt sillen sikur me kafshėt pėrreth tyre.

Ky ėshtė tregu i shitjes sė femrave nga Shteti Islamik tė cilin disa vullnetarė britanik e kanė improvizuar nė mes tė Londrės pėr tė ngritur ndėrgjegjen se ēfarė ndodh pėr ditė nė Siri dhe Irak.

“Kjo ndodh pėr ditė nė Siri dhe Irak dhe ne po ua sjellim atė para syve tuaj”, ka thėnė njė prej aktivistėve tė kėsaj proteste.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 17-10-14 nė 16:12 Arsyeja: mos vendos linqe !!!!
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-14, 17:21   #261
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femra ne Islam!

ISIS, ka vendosur rregulla pėr marrėdhėniet seksuale me skllavet femraUshtria terroriste e Shtetit Islamik ka hartuar njė guidė eksplicite seksi pėr tė udhėzuar luftėtarėt pėr tė ashtuquajturat rregulla islamike pėr marrėdhėniet seksuale me skllavet femra.
“Supozohet se ai ėshtė publikuar nė pėrgjigje tė zhurmės sė shkaktuar nga shumė reporterė kėtė verė se ISIS-i kishte marrė vajza Jazidi dhe gra si skllave seksuale”, thotė Instituti i Kėrkimeve tė Medies nė Lindjen e Mesme (MEMRI), qė ka nė duar njė kopje tė materialit.

Besohet se ISIS mban rreth 5 mijė gra dhe fėmijė tė sektit Jazidi, tė cilėt janė rrėmbyer nė fillim tė gushtit dhe janė mbajtur nė kryeqytetin terrorist tė Raqės nė Siri.

Dokumenti, i krijuar nga “Departamenti pėr Tė Burgosurit dhe Ēėshtjet e Femrave” brenda ISIS-it shpjegon se cilat gra mund tė mbahen si skllave, kur ato mund tė dhunohen dhe kur mund tė pėrdhunohen, pėrveē rregullave tė tjera pėr pronarėt e tyre.

“I shkruar nė formėn e pyetjeve dhe pėrgjigjeve, ai qartėson pozicionin e ligjit islamik (sipas interpretimit tė ISIS-it) mbi ēėshtje tė ndryshme dhe pohon se, veē tė tjerash, ėshtė e lejueshme pasja e marrėdhėnieve seksuale me skllave jomyslimane, ku futen edhe vajzat e reja, po ashtu lejohet edhe dhunimi dhe tregtimi i tyre”, shton MEMRI.

Po ashtu, thuhet se islami e lejon njė skllavopronar qė tė shesė pengjet e tij, por nuk mund tė ndajė njė nėnė nga e bija, derisa kjo e fundit tė bėhet mazhorene.

“Lejohet blerja, shitja ose tė dhuruarit e njė femre peng ose skllave, pasi ato janė vetėm njė pronė”, thuhet mė tej.

Manuali pėrfshin detaje edhe pėr shpėrndarjen e skllaveve, pas vdekjes sė njė terroristi. “Ato mund tė shpėrndahen si pjesė e pronės sė tij, si ēdo pronė tjetėr e tij”.

Pėr militantėt konsiderohet e ligjshme qė njė skllave tė pėrdhunohet dhe madje edhe tė lihet shtatzėnė, menjėherė sapo i ka rėnė nė dorė, edhe nė qoftė se ėshtė e mitur.

Njė skllave seksi e moshės 40-50 vjeē mund tė blihet deri nė 35 euro, ndėrsa vajzat e vogla qė janė mė pak se 9 vjeē blihen deri nė 130 euro.

Gazeta “Telegraph” nė Londėr raportoi se departamenti drejtohet nga njė terrorist i njohru si Abu Suja.

Ai zbaton vendime tė marra nga Kėshilli Shura, njė trup kėshillues fetar, qė supozohet tė studiojė Kuranin dhe tė interpretojė ligjin Sharia. Anėtarėt e tij caktohen nga lideri i ISIS-it, Abu Bakr al-Baghdadi.__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-03-15, 20:27   #262
UniCorN
 
Anėtarėsuar: 16-01-06
Vendndodhja: Diku..
Postime: 196
UniCorN me shokė shumeUniCorN me shokė shume
Gabim Re: Femra ne Islam!

isis asht nisoj si ku klux klani. qka kan lidhje keta me fete skane lidhje as kta me islamin.

pe ilustroj
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga UniCorN : 03-03-15 nė 20:33
UniCorN Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:49.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.