Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-12-19, 18:30   #226
romansa
 
Avatari i romansa
 
Anėtarėsuar: 24-07-08
Vendndodhja: larg vendlindjes
Postime: 16,131
romansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Romanse sikur se ti apo ;)
po ashtu dishka
__________________
Lejo gezimin e sė ardhmes..le te fshije dhembjen e sė kaluares!!!
romansa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-12-19, 20:03   #227
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,685
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga romansa Shiko postimin
po ashtu dishka
☕️ ............
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-03-20, 09:47   #228
Adrenalina
Natyrale
 
Avatari i Adrenalina
 
Anėtarėsuar: 28-06-07
Vendndodhja: Ne burimin e detit..
Postime: 1,999
Adrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lapsi Shiko postimin
Pse shtepiaket nuk munden me qene intelektuale???
Me thene te drejten TERMAT e intelektit me shume i njohin femnat shtepiake se sa ato qe dalin...se kan apo marin koh per ta ndertu nje intelekt te bukur nga inteligjenca qe kan.. amo mendoj se mos te pajtohen qe te jan te mbyllura shtepiake, por ta hapin te ndertojn diqka te bukur me intelektin e tyre...sjellin diqka te re ne vendin tyre ne shoqrin pse jo! Kur te kish logjike te shendosh edhe intelektin e ke cdo kund me veti !!
__________________
Qdo premtim nga kurreshtaret sado solemn qe te jet, eshte fjal ere japet vetem per ta kaluar kohen!
Adrenalina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-20, 18:06   #229
power8
 
Avatari i power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 335
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Edhe njera, edhe tjetra.
__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-20, 08:35   #230
Agolli
 
Anėtarėsuar: 14-02-06
Postime: 14,324
Agolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Shtepiake me nje intelekt te persosur
__________________
Stars can't shine without darkness!
Agolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-21, 12:48   #231
UniCorN
 
Anėtarėsuar: 16-01-06
Vendndodhja: Diku..
Postime: 206
UniCorN me shokė shumeUniCorN me shokė shume
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Ai/ajo qe eshte inteligjent/e i kryen edhe obligimet tjera me inteligjence. Dmth intelektuali/ja eshte intelektual/e edhe per punet e shpise. Besoj qashtu.

Mirepo, per te shtuar, meqe jemi nje popull qe se ka pasur fatin te shkollohet ne kohen kur popujt tjere europiane e kishin ate mundesi, shkollimi te na duket sikur u jep privilegje njerezve. Po jo more ai/ajo qe ha e pi, e krijon familje, duhet mi grah sikur tjeret. Shkolla ta jep zanatin per te cilin, ne kushte normale, ne nje shtet normal, ti e gjen nje pune edhe ia siguron ekzistencen vetes edhe familjes tende, gjithmone nese e krijon nje.

Perjashtim mund te bejne ata/o qe punojne ne NASA edhe ju duhet me leshu planetin per periudha te pacaktuara.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga UniCorN : 05-05-21 nė 12:56
UniCorN Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-21, 13:13   #232
UniCorN
 
Anėtarėsuar: 16-01-06
Vendndodhja: Diku..
Postime: 206
UniCorN me shokė shumeUniCorN me shokė shume
Gabim Titulli: Me mire grua Intelektuale apo Shtepiake!?

Kadale more, se ia nisi me mu kompliku kjo teme. Se pari intelektual besoj qe lidhet me inteligjencen. Kush mund te garantoj se te gjithe ata/o qe kryejne edukimin e larte e kane inteligjencen e duhur per te qene intelektual. Jo more, njoh plote qe sjane, ka gra qe jane shume me inteligjente se ato dhe nuk jane te punesuara apo skane pase fatin ta kryejne edukimin e larte. Dallimi eshte se ketij grupit te dytit nuk i ofrohet mundesia ta ushtrojne inteligjencen e tyre ne nje profesion te caktuar. Ka te beje ma shume me inteligjencen inelektualizmi besoj se me vet shkollimin.

Kjo vlen per te te dyja gjinite, se edhe smujna me bo diskriminim gjinor ketu.


P.S. Kjo fjala intelektual sdi as pse perdoret, nese dikush mund ta definoje, mire ish kone. Mund te perdoret besoj vetem per nje grup te caktuar qe japin kontribut te dalluar ne profesionin e tyne, jo per te gjithe.Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga UniCorN : 05-05-21 nė 13:16
UniCorN Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:41.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.