Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-07-13, 23:45   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Exclamation A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Zyrat civile per regjistrimin e popullsis ne Kosove kan alarmuar nje situat te re te krijuar koherave te fundit.
Shume emra shqiptar po nderrohen ne emra arab.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-07-13, 12:06   #2
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Zyrat civile per regjistrimin e popullsis ne Kosove kan alarmuar nje situat te re te krijuar koherave te fundit.
Shume emra shqiptar po nderrohen ne emra arab.
pasha qikit kapuq e vurtet osht. E pash gje ni dost e ka pasen emnin Mentor e qishti e kish bo Ibrahim. Jom rrenqeteh tibe , ja shava tezet e se lash gjo pa i thon,po kujna mi thonen...
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-13, 10:04   #3
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Po ju qka po mendoni hej , njerezit kan nisur te qelin syte dhe te kuptonin jeten e vertete , kan nisur te kuptoje se edhe emrat muslimani shpetojne gjynahet ne boten tjeter, e qelen syte dhe kuptuan qe tjeter rruge dalje nuk ka perveq rruges se Allahut , kuptuan se nuk duan te vdesin me emrat pa lidhje e me emrat katolike.
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-13, 15:11   #4
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Ne radhe te pare pershendes hapesin e temes,per nje tem shum te qelluar.

Ndaj marr dhe rastin me pak fjale,rreth asaj qka po shofe dhe degjoi per se afermi gjate pushimit qe ndodhem pikerisht ne Kosove. Gje per qka po flitet dhe per rajonet tjera ku do shqiptare per nje gje te tille/Arabizmi duke degjeneruar kulturen ton shqiptare qofte ndaj emrave dhe shum gjera te palakmueshme per brezin ton ne te ardhmen dhe sot!

A seshte per te ardhur keq,kjo qka po ndodhe tek ne si shqiptar per qka luftuam valle?per qka u derdh tan Ai Gjak me Shekuj?!

Une per vete po ndjehem gati si nje e huaj per te dyten here ne vendin tim!
lidhur me rastet e kesaj dukurie qe ka perfshire ku do Trojet shqiptare!


Ju pershendet
Natyra.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 23-07-13 nė 15:20
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-13, 06:41   #5
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalimero Shiko postimin
pasha qikit kapuq e vurtet osht. E pash gje ni dost e ka pasen emnin Mentor e qishti e kish bo Ibrahim. Jom rrenqeteh tibe , ja shava tezet e se lash gjo pa i thon,po kujna mi thonen...
... mos ta bojne emnin stojan (si vetoni i suroit) se sa per Ibrahim nuk asht pune e madhe...
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-13, 10:35   #6
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqipt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
... mos ta bojne emnin stojan (si vetoni i suroit) se sa per Ibrahim nuk asht pune e madhe...
Fshatari,

Si gjithmone, pak fjale po me shume kuptim !
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-13, 22:06   #7
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

nuk eshte as e ndershme e as burrnore, e as hyjnore me ja "ngjit" t'pakonen dikujt.

zaten plani B u thojka keshtu ?
per t'ardh deri te qellimi mos zgjidh as menyr e as mjet.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-08-13, 20:29   #8
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Ibrahim, shume emer i mir.

Sic tha fshatari, mos ta bejn : Pjeter e Vlladimir.

Islami si fe, si duket do ta mbron per se dyti here popullin shqiptar nga asimilimi.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-08-13, 14:57   #9
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
... mos ta bojne emnin stojan (si vetoni i suroit) se sa per Ibrahim nuk asht pune e madhe...
tibe mir e ki, purshembudh minova qishti , me pas pasen ingj fari emnin Njomza ose Yllka, qish e kisha thiren

ingja Njomza ,ingja Yllka pffffffffff pa lidhlldhlldhje

aga Yll,
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-08-13, 23:50   #10
Marcoo
 
Avatari i Marcoo
 
Anėtarėsuar: 06-09-10
Postime: 4
Marcoo i dashurMarcoo i dashurMarcoo i dashur
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Mendoj se emrat mirren mbas fes ku edhe tregojne edhe fen edhe prejardhjen e tyre
Jezusi ka lind ne Palestin po emrat Christian apo Maria hele ju lojne vendet europiane po nuk dot thot se edhe ata bo bohen arab po emer fetar qe nuk i del moda


Murriz kjo eshte smundje psiqike qka po bojne tjeret keshtu qe mos baj dert cfare emra ngjesi shqiptaret e vet ke nje nick qe ska tbej me njerzimin hiq
Marcoo Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-08-13, 08:04   #11
Pulebardha
 
Anėtarėsuar: 28-10-09
Postime: 123
Pulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėmPulebardha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

[QUOTE=Makresh;2288054]Ibrahim, shume emer i mir.

Sic tha fshatari, mos ta bejn : Pjeter e Vlladimir.

Islami si fe, si duket do ta mbron per se dyti here popullin shqiptar nga asimilimi.[/QUOTe


Pjeter e ka axha im, po Vlladimir jo, ndoshta me mire nje Vlladimir sa nje Ibrahim, mjerimi ska brina....
Pulebardha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-08-13, 14:52   #12
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pulebardha Shiko postimin


Pjeter e ka axha im, po Vlladimir jo, ndoshta me mire nje Vlladimir sa nje Ibrahim, mjerimi ska brina....
E gezoft emrin axha yt.

… ndoshta edhe me mir Vlladimir, Millosh, Vuk e Uk ! Nuk e di, e drejta e gjithesecilit ti therras femijet e tyre ashtu sic duan. Per mua mos t'i vendosin emra askujt po ju duk "mir".
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-13, 07:29   #13
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Njė anketė e zhvilluar nė ēdo skaj tė botės para se tė vihet nė pėrdorim Interneti kishte tė bejė vetėm me njė pyetje.Si doni tė dukeni nė botėn virtuale,ēel apo idiot.
Kur u pyet shqiptari Xhaviti si do tė duket,ai u pėrgjigj si ēel,kurse shoku i tij Gjergji tha mė mirė idiot sepse idiotėt nuk duken.

Tezė e gabuar,mbase idiotėt nuk i fsheh asgje ato lėnė gjurmė nė ēdo hapsirė.Dhe kur ketyre idiotė lopa u ka pjellė dashin nuk u shkon ndėrmend se ky dashi di kahere edhe pronarit t`ja fus bririn mu aty ku nuk e pret,ose ku e do mė shumė mvaresisht natyrės tyre.
Dhe pasi jemi te emrat,baba dimri apo plaku i krishtlindjeve i Gjergjit nė Japoni e quajn "Hoteisho",njė hap mė tej nė Kinė,Dun Qe Lao Ren,kurse murrizin Kinezėt e qaujnė Qu Qi`n Vesh.Ja pra arritem deri te njė kinezishte qė pak a shumė tingėllon edhe shqip.

Po ky Gjorgji,Karogjergjeviq/Gjergji,Visari/Visarinoviq Stalin,Vladimiri/Vladimir Iliq Lenini,tė mos haroj Adolfin,Moselinin nuk kan asnje kuptim tjetėr tė pėrkthehen nė shqip mbase e kan titullin me tė lartė-Vrastarė, baballarėt e genocidit tė cilėt i njeh cdo histori ne botės.
A thua kujt i duhen keto emra perveē idiotėve*?
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-13, 18:35   #14
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Keto zhvllimet e fundit ne BIK jane mjaft shqetesuese!
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-13, 18:43   #15
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,414
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po arabizohet populli shqiptar, kane filluar te nderrohen emrat shqiptar

Shqiptaret e Kosoves e Maqedonise s'njoh mire,por per ata te Shqiperise nuk ua ndien hic madje.


elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:35.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.