Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 06-05-05, 04:05   #31
Odise
 
Anėtarėsuar: 01-04-05
Vendndodhja: ne eter
Postime: 851
Odise e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Shkoi Nastradini te kadiu dhe e pyeti: a asht mire me e ndigju gruen?
- Jo, nuk asht mire - i tha kadiu.
- Parase me u nise me ardhe te ti, grueja me pyeti, pse po shkon me duer thate te kadiu, merre nji qyp mjalte e qoja.
- Paj, nganjihere asht mire me e ndigjue gruen - ia priti kadiu.
__________________
Dashuria ndaj atdheut eshte fuqi perendie!
Odise Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-05-05, 21:14   #32
Kastri
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Postime: 481
Kastri i dashurKastri i dashurKastri i dashur
Gabim FJALĖ TE ODAVE SHQIPTARE

Na ishin ra ne halla disa burra me dite se si eshte vendosur qe njeriu te jetoi edhe sa.
- Njeri si deshmitare filloi edhe po tregone ja tha se si u vendose:
-na ishin shkue njeriu,gomari edhe qeni me marre vendimin se sa vjet do te jetoin,njeriu po ju jepe perparsi gomarit e qenit edhe i tha hyn ti gomar i pari.
-Hyni gomari,i than gomar ti si gomar a i ke boll 40 vjet me jetue
-Gomari kuku mo bre qyshe aqe shum 40 vjet si gomar a jo bre shum a ben 20 boll jane,mir i than dil jashte 20 vjet i ke.
-Qeni hyn edhe ati i thon mir qen qe pra ti i ke 40 vjet me jetue
-Qeni ku jo bre shume jane 40 vjet lidhur ner hamare me prit nje cop buk edhe ate veq kur te ju vjen rahmet me ma dhen,jo shum a ben 20 vjet boll jane,mir i than qenit dil jasht20vjet i ke.
-Tani i erdhi radha njeriut kur hyni njeriu edhe njeriut i than 40 vjet i ke me jetue.
- Njeriu ku bre sa pak a ben bre diqka ma shum, valla jane nja 20 vjet te magarit nese i do po te behen 60, po more si jo a ka edhe ma shum
po jane edhe 20 te qenit nese i do po te behen 80vjet,po more aiiiiiii
a ka ma shum se,jo valla i than nuk ka ani faliminer se mir eshte 80 vjet.
- Pra njeriu jeton 40 vjet si njeri,se shkoine vitet deri te martoheshe e kur ti formoshe familje veq i mushe 40 vjet,tani deri ne 60 i ke te gomarit veq me bajt ne shtepi per familje deri te rriten femija veq i bere 60 vjet,
tani jane ne radhe vitet e qenit je plak edhe je smure metesh rate ne krevet e pret rahmet nese te kqyr dikushe si qeni ner hamar.
ahahaahhahaahhahaahhaha hahahaahhahahahahahahahh
keshtu njeriu lakmiqare u mashtrue ahahahahahahahhhahaha
__________________
Feja e shqiptarit eshte SHQIPTARIA
Kastri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-05, 05:37   #33
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Daja POLIC
Psikologu i nderruar

burra ska mo femrat jan bo burra e na jena bo BURRECA gruja komandant
I nderuar dajaPolic:

Gruja si gru nuk behet komandant , por pleqnia thotė se gruja eshtė dyreku i shtepis dhe shpesh te nxjerr faqebardhė.

Ishte njehere njė njeri i varfer dhe i shkojn miqet per viztė ne kohen e veres.
Ai e kishte ble njė bostan ( shalqin) per femijet e vetė ,por simbas zakonit te shqiptarit , duhet nderu musafirin.

Pasi pin kafe e thirri gruan dhe i tha:
-Oj gru na sjellė njė bostan te prejm ketu nen hije.
-Gruja shkoj e solli bostanin dhe ia dha, por ky i ra me gisht pak bostanit dhe i tha asaj:
-Shko sjelle njė tjeter se nuk qenka i pjekur.
Gruja shkoj dhe te njejtin bostan e lau mė mirė , e greu pak me thikė dhe e beri me lara dhe ia qoj.
Kt prapė i ra me gisht dhe tha:
-Shko njė tjeter se as ky nuk qenka i mirė.
Musafiret i than te Zotit te shtepis:
-Le bre burrė se e loshe grun duke e munduar.
-Jo tha ky , por te na sjellė te tjetrin bostan.
Ajo shkoi dhe e zheu pak me dhe dhe e sjelli bostanin.
-E ky qenka i mirė tha njeri nga musafiret.
Ore burra tha i zoti i shtepis.
-Ky eshtė i njejti bostan qe nga fillimi ,por vetem deshta te ju tregoj se gruja e mirė ta run edhe ftyren edhe nderin.
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-05, 17:44   #34
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Nga Guri sylaj

Bahet nje dasme dhe nder dasmoret e ftuar i kishin ftu edhe QYRRANIN; ZHUGANIN DHE QELANIN:
Gjate rruges u moren vesh qe te durohen e te mos bien ne sy se jan te tille. Por konaku i vogel e shum dasmore dhe nisi me u ba pa zheg.
Zhugani nuk mujti me u duru por vendosi me e u kru dhe per mos me ra ne sy foli :
E more burra ka shku baba me m'a ble nje gjemedan por nuk e dij a me bie taman dhe me pellembet e duarve i ra kryq e terthor trupit kah i kruhej zhuga.
Qeli ia priti e tha : edhe mu kan shku me m'a ble nje kapuq po nuk e dij a do te m'i mbuluj krejt floket dhe me duar i ra kokes ane per ane . Kur per fat qyrrani qellon ne mes ule dhe pa nje pa dy ngrit njeren dore , ne drejtim te zhuganit e me tjetren ne drejtim te qelit dhe po ju thot vallha edhe ti po rren edhe ti po rren se as ti gjemedan e as ti plis vec koka shkru me u ba hore.

Nga Guri Sylaj
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-05-05, 06:42   #35
puqi
 
Anėtarėsuar: 22-04-05
Vendndodhja: drenas
Postime: 156
puqi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

U QOVA N'SABALE VEQ SA JA KISH NIS MU ZDRIT ,EH THASH DAL TA DERDHI NI UJ E TANI KQYRI A ASHTE NOJKUSH N'FORUM . KUR DAL QKA ME DAL QE DERA E ABORRIT QEL KRHA-KRAH,THASH T'KQYRI NAHER A JAN TANA LOPT A JO , KUR HI QKA ME HI KAVI I MADH NUK A :!: E TI BERTITA QENIT QYSH MOS ME KALLXU ,SHKOVA E THIRRA BACIN QE ESHTE NJE MOTMOT PARA MEJA E I KALLXOVA............KESHTU U TREGONTE GJYSHI IM MYSAFIRVE QE ISHIN NE ODEN E TIJ NE DIMRIN E VITIT 1990 :idea:
puqi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-05, 22:22   #36
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim nga guri sylaj

Poe pyesin njerin- Kush eshte zotshpije ne shpin e juaj ?
Ai u pergjigj- Vallha tane ngapak e baba hiq!
******** ****************

Shkon njani me thirre ne dasem e kur shkon te dajt ata , burr kallabllak po ketij i vjen keq me i nda e ju thot jeni tan te thirrur ne dasem.
Njani prej dajallareve po i thot. O nipash mos u ban budall e me i thirr tane se na jena kallaballak. Nipi ia ktheu eu daj po nkofsha une budall e ju thirri ju mos u bani budall e me ardh te gjithe.

************** ****************
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-05, 22:22   #37
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim nga guri sylaj

Poe pyesin njerin- Kush eshte zotshpije ne shpin e juaj ?
Ai u pergjigj- Vallha tane ngapak e baba hiq!
******** ****************

Shkon njani me thirre ne dasem e kur shkon te dajt ata , burr kallabllak po ketij i vjen keq me i nda e ju thot jeni tan te thirrur ne dasem.
Njani prej dajallareve po i thot. O nipash mos u ban budall e me i thirr tane se na jena kallaballak. Nipi ia ktheu eu daj po nkofsha une budall e ju thirri ju mos u bani budall e me ardh te gjithe.

************** ****************
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-05, 23:01   #38
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim NGA GURI SYLAJ

E kishin pas vet njanin cka ke qite me shite ne pazar ?
ai erifi pergjigjet- jo me shit nuk kam pru kurrgja se nuk kam shka shes po kam dal me e ba nje njeri ma kallabllak.
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-05, 07:47   #39
Dilingjia
 
Avatari i Dilingjia
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Vendndodhja: Baghdad
Postime: 3,224
Dilingjia e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Dilingjia Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Dilingjia Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Dilingjia Send a message via Skype™ to Dilingjia
Gabim

E kishin pas vet Ibishin?
Ibish a e han mishin e thiut?-Po valla
Qysh bre Ibish a nuk je musliman a?
-More ma mire me hanger une THIUN se me m'hanger THIU mue qy
__________________
Prishtinali jom,qikat marak i kom
Dilingjia Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-05, 09:02   #40
Odise
 
Anėtarėsuar: 01-04-05
Vendndodhja: ne eter
Postime: 851
Odise e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Del njoni m'i shite n'pazar nji thii, e nji zog thiu (thiu i vogel). Afrohet nji blesė dhe e pyet:
- Sa kushton thiu i madh?
- 1000 grosh - iu gjegj i zoti i thiut.
- Po ky thiu i vogel, sa kushton? - e pyeti blesi.
- 5000 grosh - iu gjegj i zoti i thiut
- Qysh bre thiu i madh njimije grosh, e thiu i vogel pesemij grosh?
- Sepse ky asht THIU I BIRI THIUT - ia priti i zoti i thiut.
- Per atė kushton pesėfish ma shtrėjtė.
__________________
Dashuria ndaj atdheut eshte fuqi perendie!
Odise Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-05, 09:23   #41
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim guri sylaj

Bahet marak nasradini ne kazan te kojshis dhe vendos me mia marr.
Nje dite shkon e merr per me zie dicka dhe ku ia kthe ia qon edhe nje kusi te vogel. Kur e sheh fqiu e pyet:
Nasradin e kjo kusi cka eshte ?
Ka pjelle kazani ia kthen Nasradini.
Kojshia tuj mendu se Nasradini eshte pak i kriszr.
Pas nje kohe shk on , Nasradini e merr kazanin prap por tash nuk ia kthen ma.
Vjen kojshia e i thot, Nasradin kam ardhe me e marr kazanin se po me duhet.
Vallha po me vjen keq po kazani ka cofe.
Qysh bre cofe kazani?
Vallha nese pjell s'ka qare pa cofe.
Kojshia e kuptoj por edhe e pa se e ka humbe lojen me nje te "krisur".

Guri Sylaj
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-05, 00:52   #42
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Njėherė tre burra trokitėn nė derė tė njė shtėpie, dhe derėn ua hapi njė vajzė e re.
-E pyetėn vajzėn:
-Ku janė Burrat?
-Kanė shku njė shteg me e mshelė, e dhjetė me i qelė.

-Po ndonjė plakė a gjindet nė shtėpi?
-Jo tha plakat kanė shku me zanė argat.

-Po gratė e kėsaj shtėpie ku janė?
-Gratė tha janė nė shtėpi e po marojnė shtėpia.

-Po ti kush je?
-Unė tha jam hajni i kėsaj shtėpie.
-----------------------------------------------------------

Kush din tė shtjelloj kėtė bisedė?
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-05, 07:46   #43
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim nga guri sylaj

MURGESHE E NDERUAR

Ne pyetjen e pare mund te pergjigjet dikush tjeter e te tjerat po mundohem une nese ia qelloj:

Grate kan bisedu per me u da , secila me dale ne shtepin e vet.

Plakate kan shku ne ndonje varrim apo te pame kurse kjo vajza eshte hajn se krejt cka ka ne shtepin e saje ,tash, mundohet neser me i qu te shtepija e burrit ku eshte e fejuar apo ku do te martohet me vone.

me nderime Guri Sylaj
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-05, 11:08   #44
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: nga guri sylaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ
MURGESHE E NDERUAR

Ne pyetjen e pare mund te pergjigjet dikush tjeter e te tjerat po mundohem une nese ia qelloj:

Grate kan bisedu per me u da , secila me dale ne shtepin e vet.

Plakate kan shku ne ndonje varrim apo te pame kurse kjo vajza eshte hajn se krejt cka ka ne shtepin e saje ,tash, mundohet neser me i qu te shtepija e burrit ku eshte e fejuar apo ku do te martohet me vone.

me nderime Guri Sylaj
Shumė bukur Guri Sylaj, pėrgjigjet tė gjitha janė tė sakta.
Tė parėn s`po e tregoj edhe pak se ndoshta mund ta thojnė tė tjerėt.
Rrespekt pėr ty.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-05, 09:34   #45
Odise
 
Anėtarėsuar: 01-04-05
Vendndodhja: ne eter
Postime: 851
Odise e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Njėherė tre burra trokitėn nė derė tė njė shtėpie, dhe derėn ua hapi njė vajzė e re.
-E pyetėn vajzėn:
-Ku janė Burrat?
-Kanė shku njė shteg me e mshelė, e dhjetė me i qelė.

-Po ndonjė plakė a gjindet nė shtėpi?
-Jo tha plakat kanė shku me zanė argat.

-Po gratė e kėsaj shtėpie ku janė?
-Gratė tha janė nė shtėpi e po marojnė shtėpia.

-Po ti kush je?
-Unė tha jam hajni i kėsaj shtėpie.
-----------------------------------------------------------

Kush din tė shtjelloj kėtė bisedė?

huh Murgesha, na paske qite n'pune t'trollit:)

1. Tre burra: vet i treti nxen vend deshmia (dy jo, se sa eshte e jotja po, eshte e atij jo - i treti e verteton, vet i dyti nuk nxan vend kuvendi).

2. Burrat kane shkua me Nda Nje Pleqni. E Kur nuk ndahet nje Pleqeri mire, behen dhjete bela (ndahen lagte).

3. Plakat nxane argat: hyn ne mekat me plaka mos me i trajtua mire, sidomos rejat, i paguajne argatet e plakave (cka t'ia beshe dikujt, prite prej tjeterkujt).

4. Grate mbarojne shtepia: fjalosen dhe e ndajne shtepine (grate e mbajne edhe e shkatrrojne shtepine).

5. Vajza eshte hajni i shtepise: se Bija (e martuemja) kqyre me marre gjithcka ne shtepi te prinderve e me qua tek burri e familja e femijet e vet (jo vajza). Bija asht hajni i shpise (se prindeve).

***

Nina nana, djali i sime re, e nipi i tem bir. (cka jane nderveti familjarisht me femiun, gruaja qe perkunde djalin ne djep, kush eshte ai femij)?tash kush e din


__________________
Dashuria ndaj atdheut eshte fuqi perendie!
Odise Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:36.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.