Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-06-10, 14:30   #166
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,503
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: GRAMATIKA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Fshatar, mirė bėre qė s`paske marrė si shembull tė mė japėsh ndonjė shpullė, se keq puna... mė sakatuan tė gjallė lol

Nė shkrimet e Hajdede-sė, kam vėnė re kur na drejtohet nė numrin shumės;
Hajdede thotė:
"Doja tė tė ju them..."
Tani, si mendoni ju, ku qėndron gabimi nė kėtė fjali?
Dua..
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-06-10, 16:59   #167
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: GRAMATIKA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Fshatar, mirė bėre qė s`paske marrė si shembull tė mė japėsh ndonjė shpullė, se keq puna... mė sakatuan tė gjallė lol

Nė shkrimet e Hajdede-sė, kam vėnė re kur na drejtohet nė numrin shumės;
Hajdede thotė:
"Doja tė tė ju them..."
Tani, si mendoni ju, ku qėndron gabimi nė kėtė fjali?
Besoj se njė "tė" ėshtė e tepėr. Dua te ju them, mjafton. Nė njėjės vlen forma Dua tė tė them(due me te than, ne geg) qe ndryshon nga fjalia Dua tė them(due me than, ne gegnishte)...vazhdon ne numrin e ardhshem!
PS: Nuk jap shpesh shpulla une; s'po guxoj me korruptue se vaj halli per mue...!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Fshatari : 07-06-10 nė 17:00
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-06-10, 17:09   #168
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: GRAMATIKA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Fshatar, mirė bėre qė s`paske marrė si shembull tė mė japėsh ndonjė shpullė, se keq puna... mė sakatuan tė gjallė lol

Nė shkrimet e Hajdede-sė, kam vėnė re kur na drejtohet nė numrin shumės;
Hajdede thotė:
"Doja tė tė ju them..."
Tani, si mendoni ju, ku qėndron gabimi nė kėtė fjali?E nderuara Idila,

gabimi qė po bėn Hajdede ėshtė se,
#75 .


I kam thėnė, largohu nga tepėrsia, mos te pėrsėris veten, kliko mbi "rezoluten"
#75 .

Pastaj shiqo kėtė:Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajdede
....................si dhe, mė vjen mirė qė kėtė keqkuptim, sado qė qe i vogėl, e zgjodhėm me mirėkuptim.
Po pėrdor presjen pas lidhėses dhe. Hmmmmmmm

Duke tė ēmuar lartė, tė pėrshėndet


Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 07-06-10 nė 17:13
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-06-10, 18:07   #169
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: GRAMATIKA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti


si dhe, mė vjen mirė qė kėtė keqkuptim, sado qė qe i vogėl, e zgjodhėm me
Artisti
Shpeshėherė po i ngatėrrojmė dy folje, tė afėrta fonetikisht, tė largėta semantikisht:
zgjedh dhe zgjidh.
Deputeti, kryetari komunės zgjedhet...
Keqkuptimi, problemi,ēėshtja,martesa, litari, zgjidhen. Pra e zgjidhėm keqkuptimin.
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-06-10, 19:04   #170
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: GRAMATIKA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari
Shpeshėherė po i ngatėrrojmė dy folje, tė afėrta fonetikisht, tė largėta semantikisht:
zgjedh dhe zgjidh.
Deputeti, kryetari komunės zgjedhet...
Keqkuptimi, problemi,ēėshtja,martesa, litari, zgjidhen. Pra e zgjidhėm keqkuptimin.
Oooo Fshatar hahahahahahahaha, oooo tė pėrshėndessss me ēekan hahahahahaa.

Mė ke cituar mua, unė nuk e kam shkruar ashtu po ishte njė fjali nga njė shkrim i Hajdedes.

Lexo edhe njėherė hahahahahaa ose kliko mbi "rezoluten"
#75, aty e gjen se kush e ka shkruar.


Mos manipulo hahahahahahahaaa!


Fundja, nuk ėshtė me rėndėsi se kush e ka shkruar, sqarimin tėnd duhet pranuar secili.
Me pėrshėndetje ēekanore nga


Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 07-06-10 nė 19:08
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-06-10, 20:03   #171
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: GRAMATIKA

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari
Pra e zgjidhėm keqkuptimin.


Zgjidhje-zgjedhje
Tė lutem mė ndihmo nė zgjidhjen e kėtij problemi matematikor!
Kush u zgjodh pėr kryetar komune?
Le tė zgjedhim mė tė mirin.

E zgjidhėm problemin.
E zgjodhėm mė tė mirin e klasės.

P.s. Shkėlqyeshėm Fshatar, na i hape sytė! :)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
gabimi qė po bėn Hajdede ėshtė se, #75 .


I kam thėnė, largohu nga tepėrsia, mos te pėrsėris veten, kliko mbi "rezoluten"
#75 .
Pikėrisht kjo ėshtė edhe arsyeja pse unė kėrkova sqarimin e atyre dy tė tė-jave, nga tė cilat njėra ėshtė e tepėrt.

Sidoqoftė le tė presim arsyetimin e Hajdede-sė, i cili me siguri ėshtė nė gjum tani.
Lutem t`i lajė sytė, para se tė vijė kėtu lol

P.s. respekt i ndėrsjelltė i nderuari Artist.
Hej, prej qė u shfaq Hajdede-ja, dukesh mė shpesh kėtej .
Sinqerisht, mė gėzon fakti qė tė shoh tė pranishėm nė forum.

__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.