Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-01-06, 13:05   #1
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ndėrroi jetė presidenti i Kosovės Dr Ibrahim Rugova

Prishtinė, 21 janar 2006 (Kosovapress) Time: 12 : 49

Pas njė sėmundje tė rėndė, tė shtunėn nė Prishtinė vdiq kryetari i Kosovės Ibrahim Rugova. Kėtė e ka konfirmuar pėr RTK-nė ministri i Pushtetit Lokal Lutfi Haziri. Kryetari Rugova ka kohė qė vuante nga sėmundja e kancerit tė lokalizuar nė mushkėri, ndėrsa pėr terapi mjekėsore kishte qėndruar nė Gjermani dhe kampin ushtarak tė Bondstillit.


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-01-06, 13:22   #2
Barb|Ka
 
Anėtarėsuar: 01-12-05
Vendndodhja: ku sii Rrok Dielli Djemt
Postime: 1,200
Barb|Ka e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Barb|Ka Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Barb|Ka Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Barb|Ka
Gabim

Shfrytesoj Rastin ti shprehi ngushllime Familjes se tij...paqja dhe siguria qofshin perhere mbi familjen e tij....
Ishte nje nder figurat me te squara te Kosoves i cili kontriboi shume per popullin tone...Ai do te jete Perhere ne Zemrat tona si nje nder politikanet qe me se shumti ka bere per Vendin tone..


I qofte i lehte dheu i Kosoves....

Ngushllimee!!!

Ngushllime :cry: :cry: :cry:
Barb|Ka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 13:26   #3
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Edhe Radio Kombetare Zviceriane DRS 1 konfirmoi lajmin e ndarjes Fizike nga ne te Presidentit te Kosoves Dr.Ibrahim Rugova.
Ky lajme trondites u pranua me hidherim te thelle nga shume Bashkekombas qe jetojne dhe veprojne ne Zvicer.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 13:27   #4
spirl_girls
 
Anėtarėsuar: 19-04-04
Vendndodhja: Nė Kolib !!
Postime: 2,636
spirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ohhh qfar lajmi i trishtuar... :cry:

Ngushllime familjes se tij...skam fuqi as te shkruaj...
spirl_girls Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 13:30   #5
krijuesiii
 
Avatari i krijuesiii
 
Anėtarėsuar: 20-11-05
Vendndodhja: ne bote gjitheandej
Postime: 1,005
krijuesiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim

...Ngushellimet edhe te mijat familjes se Presidentit...
tungiii
__________________
I kam mbytur zhgenjimet.
I kam harruar vuatjet, mjerimet, dhimbjet.
SHQIPETARE dua tju shoh te bashkuar...
SHQIPERI A ALBANI emer qe me knaqe shpirtin
krijuesiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 13:36   #6
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ngushllimet e mija Familjes se Presidentit
dhe gjith popullit Shqiptar .
Dr Ibdahim Rugova iku nga kjo jet por do te jete ne jete ne jetat deri sa te ekzistoi Populli Kosovar.

Pushofte ne paqe
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 13:42   #7
geisha
 
Anėtarėsuar: 30-03-05
Vendndodhja: mars
Postime: 250
geisha e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana_ch
Ngushllimet e mija Familjes se Presidentit
dhe gjith popullit Shqiptar .
Dr Ibdahim Rugova iku nga kjo jet por do te jete ne jete ne jetat deri sa te ekzistoi Populli Kosovar.

Pushofte ne paqe
bashkohem me mendimin e Zanes ... z.rugova do jet ne mendjen e popullit te kosoves gjithnje me veprat e tij! zoti e bekofte dhe gjithe kosoven!i qofte i leht dheu i Kosoves! :cry:
geisha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 13:50   #8
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim

:( :( :( :( :( :( :( :(
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 13:52   #9
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
GabimKombi shqiptar qysh prej sot do te kuptoje se cfare ka humbur!
Ai do te mbetet ne historine tone kombetare si nje vijues i denje i Rilindjes Kombetare!
__________________
Paraja e ben njeriun te pasur, ndersa edukata e ben ate zoteri!
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 13:59   #10
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

__________________
Paraja e ben njeriun te pasur, ndersa edukata e ben ate zoteri!
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 14:10   #11
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 14:15   #12
BigBaci
 
Anėtarėsuar: 24-07-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 98
BigBaci e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ngushllimet me te sinqerta per familjen e tij dhe mbarė kombin Shqiptar, komb i cili e humbi njeriun me te madh te historise se sotme Shqiptare!

Me dhembje dhe respekt,

BigBaci
BigBaci Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 14:16   #13
experti_lu
 
Avatari i experti_lu
 
Anėtarėsuar: 17-01-05
Vendndodhja: lindur ne SHQIPERI,deshiroj te vdes ne SHQIPERI.
Postime: 628
experti_lu e ka pezulluar reputacionin
Gabim

ngushllime te sinqerta,familjes se persidentit,si dhe ngushllime
te gjithe popullit shqipetar,per vdekjen e presidentit te kosoves
DR,IBRAHIM RUGOVA,i qofte i lehte dheu i kosoves....


NGUSHLLIME POPULL SHQIPTAR.
__________________
armiku me i madh i njeriut eshte njeriu.
experti_lu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 14:22   #14
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim

*

Ngushėllimet mė tė sinqerta nga unė

rrethit mė tė ngushtė familjar, dashamirėve, simpatizantėve dhe gjithė popullit! :(


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 14:35   #15
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nuk kam fjalė tė pėrshkruaj dhimbjen qė po ndjej kėto momente.
Dr. Rugova Lavdi pėr Jetėn dhe Veprėn Tėnde.
Qoft i pėrjetshėm kujtimi pėr ty.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.