Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-01-06, 14:38   #16
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim

Tė nderuar,
Pasiqė polemika ka marr zjarr, dhe janė krijuar Dy
skajshmėri, unė si (neutral) do tė kisha dhėnė njė
propozim. Pėr dikė mund tė jetė bizar, keqdashės,
apo ndoshta edhe i cilėsuar "edhe mė keq", por
kam pėrshtypjen qė ėshtė mėnyra e vetme, tė
zgjidhet dilema, tashmė e redukutuar nė ēėshtjen se;
- "Ėshtė apo nuk ėshtė i madh, Rugova"?

Them qė kėtė ta zgjidh Zoti (gjithėkrijuesi).

Duke pasur parasysh, qė shumė figura tė shquara
tė Kombit, kanė vdekur, apo kanė rėnė nė muajin
Janar (Skėnderbeu, Ali Pashė Tepelena, Isa Boletini,
Vėllezėrit Gėrvalla-Kadri Zeka etj). atėherė
t'ia lėmė kohės, ta zgjidh dilemėn.

Nėse Rugova ndėrron jetė nė Janar, s'do mend qė
paskėsh qenė njeri i madh.

Ky ėshtė vetėm propozim, dhe nuk keni nevojė as
ta pranoni "rezultatin", dhe as tė reagoni!
Propozimi ėshtė shumė "qėllim-mirė".

Ju pėrshėndes
_________________
E VĖRTETA - DHEMB !

Ky postim ishte bėrė para rreth 20 ditėsh.
Ibrahim Rugova ishte Njeri i Madh.
Respekt.
__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-01-06, 14:46   #17
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ngushellimet e mia; familjes sė presidentit, tė gjithė qytetarve tė Dardanisė si edhe tė gjithė atyre qė janė tė pėrfshirė nga dhėmbja e pikellimi me rastin e ndėrrim jete tė presidentit.
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:01   #18
Barb|Ka
 
Anėtarėsuar: 01-12-05
Vendndodhja: ku sii Rrok Dielli Djemt
Postime: 1,200
Barb|Ka e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Barb|Ka Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Barb|Ka Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Barb|Ka
Gabim

Ju kisha lut...pa komente...qe doni em shpreh ngushllime shpreni qe jo. skeni nevoj ktu me gjujt fjal te teperta,,,ai qe ka qen kundert tij..ska pse te gjuj fjal te kota..ma mire mos te hin hiq ne kit tem edhe te gjuj fjale pa kuptim...mundesisht ju kisha lutt...


Peaceeeeee for Rugova.....Ke qene ,Je dhe do te jesh me Ne PerheR
:cry: :cry: :? :cry: :? :cry: :? :cry: :? :cry: :? :cry:
Barb|Ka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:06   #19
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
GabimPerkulem para Ju Zoti President,me respekt dhe dhimbje te thelle ne shpirte.


Njerze te njohur te politikes ne Bote u kan cilisur si Gandi i Kosoves,Martin Luter Kingu,dhe Nene Tereza.
Publiciteti qu u japin Agjensi Lajmesh Boterore,ne bene edhe me te forte ,me te vendosur,dhe krenare qe u patem Ju President te pare ne Kosoven e lire dhe Demokratike.

Ngushullime me te sinqerta Familjes Rugova,dhe popullit te Kosoves. :cry: :cry: :cry: :cry:
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:07   #20
Horizonti
 
Avatari i Horizonti
 
Anėtarėsuar: 21-07-05
Vendndodhja: te shkolla qaty..
Postime: 26
Horizonti e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Edhe une ngushlloj familjen Rugova dhe gjith popullin shqipetare, pas ndarjes fizike te presidentit historik, udheheqesit dhe kreatorit te levizjes per pavarsin e Kosoves Dr. IBRAHIM RUGOVA.
I qoft i lehte dheu i Kosoves......
Horizonti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:16   #21
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I paste shpirti rahmet... :arrow:
__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:17   #22
IB
 
Anėtarėsuar: 06-03-04
Vendndodhja: Suedi
Postime: 360
IB e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek IB
Gabim

Ngushllime per vdekjen e Kryetarit te Kosoves DR. IBRAHIM RUGOVES,
Ngushllimet e mija i drejtoj te familja farefisi dhe gjithe ata qe e deshten
Lavdi i Qofte per vepren e tije.
IB Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:24   #23
munti
 
Avatari i munti
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 493
munti e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek munti
Gabim

Ngushellime gjithe familjes Rugova.

Ngushellime popullit te Kosoves.
__________________
--------------------------------------------
\"I sinqerte eshte ai i cili i fsheh veprat e veta te mira ashtu siē i fsheh veprat e veta tė keqija\"
Jakup a.s.
---------------------------------------------
munti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:25   #24
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

--Ngushllimet me te sinqerte per te gjithe- pse Ai ishte i te gjitheve.
-nuk e di pse gjithmone ne momentet vendimtare per Ne si popull ndodh nje "apokalips"--shpresoj qe pacifizmi zgjuaresia,vendosmeria,aftesia politike e tij te mbet si nje ogur i bardhe per gjithe te tjeret qe ndoqin rrugen e tij
-Vertet eshte humbje e madhe .ne momentet me vendimtare te vendit..
-I qofte i lehte dheu i Kosoves.
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:40   #25
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Familje e nderuar Rugova.
Ju sot humbėt bashkėshortin, babanė, vėllaun.
Por tė jeni tė sigurtė se dhimbjen me ju e ndajnė i tėrė populli shqiptar.
Ngushėllime pėr Juve.
Ngushėllime pėr gjithė shqiptarėt qė sot kanė nė sy lotin.
Ngushėllime pėr tė gjithė Dardanasit.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:40   #26
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nje dite e zeze per Shqiptaret... Sot humbem ikonen me te ndritshme Shqiptare te shekullit...! Sot humbem njeriun qe i duhej me se shumti Kosoves ne keto momentet vendosese per te ardhmen e saj!

Ngushellime Familjes se te madhit Rugova!

Ngushellime gjithe Kombit Shqiptar!

Ngushellime edhe te gjithe atyre miqeve nderkombetare qe ndajne dhimbjen me ne!

Le te behemi te forte ne kete dite zije e dhimbjeje!
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:48   #27
E_Zjarrta
 
Avatari i E_Zjarrta
 
Anėtarėsuar: 14-03-05
Vendndodhja: Jetoj ashtu si kam LIndur SHqiptare ne Dardani
Postime: 285
E_Zjarrta e ka pezulluar reputacionin
Gabim

I nderuar Popull Shqiptar kudo qe je
e nderuara Familje e Presidentit te Kosoves Ibrahim Rugova
te nderuar Bashke punetor dhe miq te presidentit

Nuk kam fuqi as te shkruaj se sa e madhe eshte dhembja qe ndjej ne shpirte sot , dhimbjen nuk munde te ta pershkruaj por ajo eshte e rende


Une ne emrin tim Personal dhe te familjes sime Ju shprehe ngushllimet me te thella

ai ishte dhe do te jete ne zemrat tona
__________________
Kure shoh e ndegjoj disa njerez besomeni secilen her po i adhuroj me shume qenet endacak qe sillen rrugeve te pluhrosura te Kosoves
E_Zjarrta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:55   #28
Espresso
 
Avatari i Espresso
 
Anėtarėsuar: 09-11-05
Vendndodhja: Aty ku sduhet
Postime: 709
Espresso
Gabim

Me pikellim te thelle e mora kete lajm te hidhur per te gjithe shqiptaret ne fazen me te ndjeshme para pavaresise se Dardanise sone antike.
Le te shpresojme qe pasardhesit e tije ta qojne ne vend amanetin e tije dhe shpirti i tije te pushoje i qet ne truallin Dardan. Zoti na dhuroft forcen e duhur me qellim qe ikja e presidentit te mos sherbej si element per percarje nderpartiake dhe te mos i sherbej armikut.
Lavdi i qoft presidentit tone te devotshem. Lavdi i qoft punes se tije te shenjt per te miren e popullit tone. Do te jesh gjithmone ne zemrat tona. Do te jesh i paharruar. Ti je ndar vetem fizikisht nga ne ndersa shpirti yt do te qendroje ne mesin tone deri ne pambarim.

:cry: :cry: :cry: :cry:
Espresso Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:55   #29
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

pnm://video4.rtklive.com/rugova.rm


Emision special mbi vdekjen e dr.Ibrahim Rugoves.

Me lotė nė sy Shiqojė lajmin pėr vdekjen e Burrėshtetit,Simbolit tė qėndreses dhe Pavarsiė Sė Kosovės.
Shprehė ngushllimet e mija pėr Familjen Rugova,dhe pėr Kombin Shqiptarė.

Le tė bėhem tė fortė nė kėtė ditė zije e dhimbjeje.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 15:56   #30
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim

9:45 e mengjesit ketu...
Vigani m'telefonoi dhe me shume dhimbje m'dha lajmin e humbjes fizike te PRESIDENTIT te kombit shqiptare Dr. IBRAHIM RUGOVA...!

Rrjeti satelitor nuk po funksionin qe 3-4 dite ketu!!!!!!

Me lote ne sy e me zemer te thyer po shkruaj ...!

Humbje e madhe per KOSOVEN dhe gjithe shqiptaret...!

Lavdi per jeten dhe vepren e tij!

Ngushellimet e mia i drejtohen pikesepari familjes se afert tete ndjerit dhe gjithe atyre qe diten ta ēmojne urtesin/diturin e tij!

Kosove shume te deshi ...!


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:03.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.