Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-01-06, 16:42   #31
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Lajm i pikelluar , trondites!!

Kosova humbi me shumė se njė burrė shteti.

Nuk gjejė as forcė e as koncentrim se si tė shkruaj , cka tė shkruaj ose si tė shprehem. :cry: :cry: :cry: :cry:

Me rastin e vdekjes sė prisit tė Kosoves Kryetarit Dr:Ibrahim Rugova
i shprehi ngushllime familjes sė Presinedentit , Kombit shqiptar dhe mbarė popullit shqiptar ne pergjithesi.
Kosova qė nga sot , jo vetem qe ka humbur njė burrė shteti , por ka humbur shumė e mė shumė ne rrugen e qellimit historik pėr tė miren e kombit tonė.
Emri i yt o burrė shteti, o vigan shekullorė , do tė mbetet brez pas brezi i pa harruar ne faqet e tona tė historis.
Tash do tė fillojnė mjegullat e zeza tė shfaqen prapė ne ditet tona kombtare, e ne kishim nevojė shumė e shumė pėr ty ne keto ditė vendimtare pėr tė miren e Kosoves.
Cdo here qofshė i nderuar, tė qoftė dheu i lehtė dhe shpirti tė pastė ndjes, vepra tė paste nderė, Kosova tė mbajtė nė zemer.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


I pikelluar ;


Psikologu
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-01-06, 16:54   #32
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Lavdi Jetes dhe Vepres se Presidentit Rugova

Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 16:59   #33
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Lavdi.
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 17:15   #34
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Me keqardhje dhe pikėllim mora lajmin pėr vdekjen e Ibrahim Rugovės!!! :( :(

Ngushllime Familjes se Zoterit Ibrahim Rugovės,ngushllime popullit shqiptar pėr humbjen e njė njeriu, njė intelektuali nga me te shquarit te popullit shqiptar!

I qoftė i lehtė dheu i Kosovės !!
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 17:17   #35
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Me tronditje te thelle ne shpirt,sot mesova per vdekjen e Presidentit Ibrahim Rugova,njeriut qe nje jete te tere ia kushtoi ceshtjes kombetare,njeriu qe do te mbetet perjete i njohur si arkitekti i Pavaresise se Kosoves,njeriu qe veshtire se do te kete shok qe do e zevendesoje pas tij..!
Me kete rast,ngushelloj familjen Rugova dhe gjithe popullin shqiptar per kete humbje te pazevendesueshme!!!

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 17:34   #36
UniCorN
 
Anėtarėsuar: 16-01-06
Vendndodhja: Diku..
Postime: 196
UniCorN me shokė shumeUniCorN me shokė shume
Gabim

Humbem Kolosin Kombetar, i cili tere jeten luftoi per nje Ideal te Vetem

Nje Kosove te Pavarur dhe Demokratike.

Kosova dhe Shqiptaret le te perballojne me dinjitet Humbjen e Burreshtetasit Shqiptar Dr. Ibrahim Rugoves, Humbjen e Njeriut i cili ishte i pari qe morri guximin te Udheheqe nje Parti Demokratike Shqiptare ne Kosove, qe ishte levizja e pare antijugosllave e kohes....

Humbem nje njeri paqesor, nje njeri MBINJERI, sic e kane quajtur shume, nje Burreshtetas permes te cilit per here te pare ne bote u aktualizua aq shume ne bote ceshtja shqiptare.

I perjeteshem qofte kujtimi per Jeten dhe Vepren e Tij!

Ngushllime familjes

Ngushllime Kosoves

Ngushllime te gjithe Shqiptareve

:cry: :cry:
UniCorN Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 17:43   #37
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ngushllimet me te Sinēerta per Familjen Rugova,dhe per te gjith Kosoven ....NGUSHLLIME.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 17:50   #38
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Biografia e Presidentit Rugovapnm://video2.rtklive.com/rugova1.rm
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 17:50   #39
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nje dite e zeze per Shqiptaret... Sot u nda fizikisht nga ne personaliteti me i ndritshem Shqiptar i shekullit...! Sot humbem njeriun qe i duhej me se shumti Kosoves ne keto momentet vendimtare per te ardhmen e saj!

Ngushellime Familjes se te madhit Rugova!
Te afermve, miqeve, e bashkepunetoreve!
Ngushellime vendlindjes se tij, Cerces se Burimit, dhe gjithe Dukagjinit!
Zyrtareve dhe anetaresise se gjere te LDK-se!
Shqiptareve te Kosoves!

Ngushellime gjithe Kombit Shqiptar!

Ngushellime edhe miqeve nderkombetare qe ndajne dhimbjen me ne!

Le te behemi te forte ne kete dite zije e dhimbjeje! Le te mburremi qe e patem! E ne, le te vazhdojme misionion e Juaj President!

Zoti e bekofte kombin tone!

Lavdi jetes dhe vepres se Presidentit Rugova!
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 17:59   #40
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Me rastin e vdekjes sė Presidentit Ibrahim Rugova, i shpreh ngushėllime familjes sė Tij, Popullit tė Kosovės, Institucioneve tė saja dhe mbarė shqiptarėve kudo qė janė.

I pėrjetshėm qoftė kujtimi pėr Veprėn dhe Personalitetin e Tij, qė brumosi dhe la gjurmė tė pashlyera nė historinė e popullit shqiptarė dhe tė Kosovės nė veēanti!
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 18:04   #41
Dani11
Banned
 
Avatari i Dani11
 
Anėtarėsuar: 21-12-05
Postime: 2,149
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Gabim

NGUSHLLIMET ME TE SINQERTA POPULLIT TE KOSOVES.SOT SHQIPTARIA HUMBI NJERIUN ME TE MADHE TE TE GJITHA KOHRAVE.

I QOFT I LEHTE DHEU I TOKES SE KOSOVES QE AQ SHUM E DESHI.
Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 18:46   #42
NDRECA
 
Anėtarėsuar: 07-10-05
Vendndodhja: Te arat
Postime: 119
NDRECA e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Qanė Kosova e lshon Kushtrim
Me shumė mallė e plot gjėmim,
Ai shqiptar qė ėshtė shqiptar
Nė gjysmė shtizė Flamurin lshonė,
Ditė mė t“zezė nuk ka Kosova
Sot na la President Rugova!

Ngushllime Familjes Rugova!
Ngushllime Kosovės dhe popullit tė saj!
Ngushllime oj Toka e Arbėrit!
NDRECA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 19:07   #43
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Sikur edhe shume moshatare te mij, jam rritur duke degjuar emrin e te nderuarit, tanime te ndjerit Zotit Rugova!!!

Ne mendjen time si mendjen e shumices se shqiptareve, ai personifikon cdo perpjekje, cdo aspirate qyterurese te shqiptareve te Kosoves per LIRI, CLIRIM, PAVARESI dhe renditje te Kosoves ne mesin e shteteve te perparuara e qyteruara!!! AI eshte SINONIMI i luftes se KOSOVES per LIRI!!

Ai eshte dhe do te mbetet ne histori si njeri i pamposhtur, njeri i drejte, i dashur, i pa fjale, por kembengules dhe i paepur per te realizuar te drejtat merituese te popullit shqiptar te Kosoves.

Kemi nderin qe si shqiptar, te kemi pasur nje personalitet te rangut te Doktor Ibrahim Rugoves; ai ngel AMASADORI me i denje i indetitetit dhe kauzes se shqiptareve te Kosoves, ne mbare Boten.

Lavdi per familjen e tij, lavdi per Pejen dhe mjedisin qe e ngriti, lavdi per Bjeshket e bukura te Rugoves, qe i dhane emrin dhe karakterin e nje burri me tiparet me te bukura kombtare; trimerine, perkueshtueshmerine, dedidikimin, qendresen, paperkulshmerine dhe atdhetarizmen e paepur!!!

Ne rinia, dhe gjithe shtresat tjera te shoqerise shqiptare te Kosoves, kudo qe jemi, e qe kemi pasur mundesine dhe rastin te jetojme ne njetejten kohe sikur i nderuari Z.Rugova, dhe te mesojme aq shume nga ai, do te vazhdojme perpjekjejet dhe punen e tij te palodhshme per nje shtet te forte e perparimtar te Kosoves!!!

Paqja dhe dashuria e perhershme qofshin mbi shpirtin e tij, LAVDI per patriotimzin dhe kombtarizmen e tij; AI VAZHDON TE MBETET I GJALLE NE SECILIN SHQIPTAR TE DENJE DHE ATDHEDASHUR!!!

SOT-TE GJITHE JEMI IBRAHIM RUGOVA!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 19:41   #44
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim

Ngushllime familjes se tij,farefisit ,miqeve,institucionit qe ai drejtoi dhe simpatizuesve.
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 20:24   #45
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:57.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.