Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-01-06, 11:51   #1
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Njė milionė kosovarė i kanė dhėnė nderimet e fundit heroit t

"Indipendent": Njė milionė kosovarė i kanė dhėnė nderimet e fundit heroit tė pavarėsisė

Londėr, 27 janar - Njė milionė kosovarė i kanė dhėnė nderimet e fundit Ibrahim Rugovės - heroit tė pavarėsisė, shkruan gazeta britanike "Indipendent". Gazeta thekson se vdekja e Rugovės e ka lėnė Kosovėn pa lider, me tė cilin do tė hynte nė bisedime tė Vjenės pėr statusin.
"Asnjė politikan i Kosovės nuk posedon karizmėn, as biografinė e pionierit tė pavarėsisė sė Kosovės, thekson gazeta, e cila pret qė nė mesin e liderėve politikė tė shqiptarėve tė Kosovės tė fillojė lufta pėr pushtet.
Gazeta tjetėr britanike "Gardian" shkruan se Presidentit Rugova nė varrimin iu bė pėrcjellje heroike, si liderit pėr pavarėsinė e Kosovės. Rugova, shkruan gazeta, ka qenė i kujdesshėm, ndonėse nacionalist i vendosur dhe ėshtė pėrmbajtur nga dhuna nė konfliktin me Serbinė. Gazeta thotė se ėshtė e qartė se ende nuk ka trashėgimtar tė Ibrahim Rugovės dhe se ekziston shqetėsim se ish-presidentin mund tė zėvendėsojė njė person shumė mė militant.


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-04-11, 06:15   #2
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė milionė kosovarė i kanė dhėnė nderimet e fundit heroit t

Dilaver,

Edhe diskutuesit e dardanise, gati mbas dy nuajve te ndrrimit te jetes tuej po t'kujton me dhimbje e mall ...!

I perjetshem n'Dardani....!Lavdi shpirtit tend...!


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:04.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.