Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-06-07, 16:23   #16
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sa mirė qė paska qėlluar edhe fotografuesi me tė e i paska marrė kėto inserte se gadi me shku posht me ka krejt ky namaz...
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-06-07, 21:28   #17
hasanmehmeti
 
Avatari i hasanmehmeti
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Dunja
Postime: 2,146
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Gabim

Murgesh,

Injoranca nuk zhduket me Top.
__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-07, 22:03   #18
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga hasanmehmeti
Murgesh,

Injoranca nuk zhduket me Top.

Po shifet qartė Hasan se ma efektive janė fotot nė zhdukjen e injorancės.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-07, 22:40   #19
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
......................................
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-07, 23:30   #20
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albanian eX|PerT
......................................
Shqipėtar dhe Krenarė ! ! !

* * *


Shkodėr 2oo7

E drjtė e pėrkujdesjes sė xhamive tė All-llahut ėshtė vetėm e atij qė i ka besuar All-llahut dhe ditės sė mbramė e qė e falė namazin, jep zeqatin e nuk i frikėsohet askujt pos All-llahut. Tė tillėt do tė jenė tė udhėzuarit (nė rrugėn e drejtė).

[ Suretu Et-Tewbe 18 ]

* * *


Fier 2oo6

Dhe (mua mė shpallet) e vėrtetė xhamitė janė veēant pėr tė adhuruar All-llahun, e mos adhuroni nė to askė tjetėr me All-llahun!

[ Suretu El Xhinn 18 ]

Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-07, 23:39   #21
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim
Me emrin e All-llahut, Mėshiruesit, Mėshirėbėrėsit!
. . .


Zoti juaj ka thėnė: “Mė thirrni Mua, Unė ju pėrgjigjem, e ata qė nga mendjemadhėsia i shmangen adhurimit i shmangeb adhurimit ndaj Meje, do tė hyjnė tė nėnēmuar nė Xhehennem”.

[ Suretu Gafir 60 ]
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-06-07, 00:03   #22
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
GabimNėna ėshtė qėnia mė e shtrenjtė midis qėnieve tė vdekshme. Ajo ėshtė aq e shtrenjtė sa kur shėtit nė kėtė botė koka i arrin nė lartėsi tė mėdha dhe Xhenneti ėshtė vendosur nėn kėmbėt e saj.
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-06-07, 00:09   #23
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
GabimO nėna ime e pafatė qė vuan nga zemra, qė sytė e tu janė tė mbushur me lotė; kush ke ai qė t’i bėri tė gjitha kėto? Kush ta theu zemrėn? T’i thyejmė ato duar.
Tashmė mos qaj mė, o nėnė! Retė qė janė formuar nga lotėt e tu janė ngritur deri nė Arsh. Tė gjithė ne po vrapojmė drejt rėnkimit tėnd, nė buzėt tona kemi kėngėn e shpėtimit, nė duart tona kemi kėmishėn e Jusufit, po vijmė drejt syve qė qajnė me lajmin e gėzueshėm.
Nė emėr tė gjithė njerėzimit ne ulėm kokėn dhe tė kėrkuam faljė moj nėnė!


Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-06-07, 19:32   #24
xnjeri
 
Anėtarėsuar: 26-12-06
Postime: 256
xnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithė
Gabim thuhet se eshte fotoja e tret me e bukur ne bot

__________________
Njerėzit janė si librat, disa nga njerėzit botohen, disa nga ato ribotohen, kurse disa nga ato fotokopjohen. Disa duhet mare shembull e disa jo, disa njerėz duhet lexuar disa here pėr ti kuptuar, kurse disa njerėz nuk duhet lexuar duhet hedhur, disa nga njerėzit janė libri qė i nevojiten tė rinjve e disa nga to janė libri qė i nevojiten tė mėdhenjve.”
xnjeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-07, 11:33   #25
hasanmehmeti
 
Avatari i hasanmehmeti
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Dunja
Postime: 2,146
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Gabim

Preshevare , Mersi.
Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg quranrn5.jpg (17.6 KiloByte, 3 shikime)
__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-07, 11:36   #26
hasanmehmeti
 
Avatari i hasanmehmeti
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Dunja
Postime: 2,146
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Gabim

__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-07, 13:36   #27
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
Thuaju besimtarėve tė ndalin shikimet (prej haramit), tė ruajnė pjesėt e turpshme tė trupit tė tyre se kjo ėshtė mė e pastėr pėr ta. All-llahu ėshtė i njohur hollėsisht pėr atė qė bėjnė ata.

[ Suretu En Nur 30

Shiqojeni kete femije, a thua femiu e din se qka eshte mekat e qka jo, e hetoni se Arabet nuk ndalen te bejne manipulime te llojeve te ndryshme vetem per ta ngritur ideologjin e tyre.

Qka ka faj ky femi, per ti thene mos shiko "haramin", arabet jane ata te cilet edhe femijet nuk i kursejn per te arritur qellimet e tyre fanatike.

Foto se jo mahi ncncncnccncnnc.


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-07, 14:04   #28
Albanian
I`m Proud To Be...
 
Avatari i Albanian
 
Anėtarėsuar: 08-04-07
Vendndodhja: Switzerland
Postime: 172
Albanian i vlerėsuar mirė
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar


O nėna ime e pafatė qė vuan nga zemra, qė sytė e tu janė tė mbushur me lotė; kush ke ai qė t’i bėri tė gjitha kėto? Kush ta theu zemrėn? T’i thyejmė ato duar.
Tashmė mos qaj mė, o nėnė! Retė qė janė formuar nga lotėt e tu janė ngritur deri nė Arsh. Tė gjithė ne po vrapojmė drejt rėnkimit tėnd, nė buzėt tona kemi kėngėn e shpėtimit, nė duart tona kemi kėmishėn e Jusufit, po vijmė drejt syve qė qajnė me lajmin e gėzueshėm.
Nė emėr tė gjithė njerėzimit ne ulėm kokėn dhe tė kėrkuam faljė moj nėnė!Kjo meriton te zgjidhet foto e vitit 2007.
__________________
Menduat se ne ju krijuam kot dhe se nuk do te ktheheni ju tek ne?
Albanian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-07, 20:24   #29
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
Shiqojeni kete femije, a thua femiu e din se qka eshte mekat e qka jo, e hetoni se Arabet nuk ndalen te bejne manipulime te llojeve te ndryshme vetem per ta ngritur ideologjin e tyre.

Qka ka faj ky femi, per ti thene mos shiko "haramin", arabet jane ata te cilet edhe femijet nuk i kursejn per te arritur qellimet e tyre fanatike.

Foto se jo mahi ncncncnccncnnc.


.
Selam shoku Artist,..

Cfar mendon ti ? A ne adoleshenc duhet per ti mesuar se qfar eshte mekati a ?
Nė periudhėn ku Adoleshenca as Prindrit e vet nuk i respekton... hmmm (hiq mos me ta mar mendja)

Jo o shoki i mir,.. gabim e ke. Sė pari ky vogėlush nuk eshte Arabė, por Indonezian, sė dyti ajeti nuk eshte per tė vegjėlit,.. por pėr te gjithė ! Pėr ty, pėr mu dhe pėr gjithė ata qė besojnė nė Zot.

Mua mė ka pėlqy kjo foto !

* * *

Selam Albanian,..

Nė foto eshte nje vogėlush Libanez (2006), qė pas kalimit tė forcave Nazizraele e masakruan kėt nėn para syve tė birit t'saj...

A thu vall qfar do t'mbajn mend ky fėmij mė vonė ? .....

* * *

m'falni qė dola prej teme....
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-07, 17:50   #30
Mustaqedredhur
 
Anėtarėsuar: 17-09-06
Postime: 414
Mustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuar
Gabim

Mustaqedredhur Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:10.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.