Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-06-10, 19:23   #76
Hajdede
I pakėnaqur
 
Anėtarėsuar: 09-05-10
Postime: 419
Hajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIP
Gabim Titulli: Fjalė tė reja nė Gjuhėn Shqipe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ArtistiHajdede, lexova dikund se nuk do tė mė korigjosh mė, mirė, e pranoj por jo me dėshirė!


Edhe pse mė ke quajtur kėshtu,
#644 pa mė njoftė aspak, unė, prapė
do tė lusja shumėėėėėėėėėėėė, largohu nga tepėrsia, largohu nga mendjemadhėsia, largohu nga trajta sipėrore, do tė ndjehesh shumė mė mirė, tė tjerėt do tė tė kuptojnė shumė mė mirė.ArtistiC'ke pashe nje Zot?!!! Mos valle do te thuash se je politikan dhe ndihesh i fyer nga emertimi se ata jane lope??

Nese as per kete arsye, atehere, pse me gjithe keto fjale mua pa adrese?!!

Gjest josportiv, o Artistooooooo.


Aha, tani e kapa (pasi klikova mbi rezoluten #644). Nejse, ajo qe dikur per Turistin por, ja, e paskam ngaterruar nofken tende me te atij.

Eueueueu Artist.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajdede : 05-06-10 nė 19:28
Hajdede Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-06-10, 19:55   #77
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fjalė tė reja nė Gjuhėn Shqipe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajdede
C'ke pashe nje Zot?!!! Mos valle do te thuash se je politikan dhe ndihesh i fyer nga emertimi se ata jane lope??

Nese as per kete arsye, atehere, pse me gjithe keto fjale mua pa adrese?!!

Gjest josportiv, o Artistooooooo.


Aha, tani e kapa (pasi klikova mbi rezoluten #644). Nejse, ajo qe dikur per Turistin por, ja, e paskam ngaterruar nofken tende me te atij.

Eueueueu Artist.Eu eu Hajdede, d.m.th. nuk i lexon shkrimet tua para se ti postosh!!!!!!!!!!!

Mos vallė je politikan dhe lėshon shkrimin si lopa baglėn!!!!!!!!!

Nėse as pėr kėtė arėsye, atėherė, pse mė thua se kam bėrė gjest josportiv???????

Aha, paske klikuar mbi "rezolutėn"
#644 ( siē e quan ti) dhe hopaaaa e paska shkruar, ngatėrruar nofkėn time me tė turistit!!!!!!!!

Po, nė vend se tė lexosh shkrimin para se ta publikosh, nė vend se ta lexosh shkrimin kur ta postosh( falė murrizit, kemi mundėsin e korigjimit), nė vend se ta lexosh shkrimin e publikuar dhe nėse nuk ke mė, mundėsin e korigjimit, tė shkruash menjėherė tri fjalė me kėrkesė falje drejtuar mua, nė vend se edhe tash kur e lexove, tė kėrkosh falje, po bėn gabim pas gabimi duke me akuzuar se, qenkam politikan dhe ndihem i fyer, duke mė akuzuar se, paskam bėrė gjest josportiv, duke mė akuzuar se po shkruaj nė drejtim pa adresė..........


Pasha njė Zot nuk kam asgjė, vetėm kam dėshirė qė ti tė pėrmirėsohesh!!!!!

Edhe nėse mendon se mė mbetet hatri, prapė gabon.


Eu Hajdede Euuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 05-06-10 nė 19:58
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-06-10, 20:10   #78
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fjalė tė reja nė Gjuhėn Shqipe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hajdede
C'ke pashe nje Zot?!!! Mos valle do te thuash se je politikan dhe ndihesh i fyer nga emertimi se ata jane lope??

Nese as per kete arsye, atehere, pse me gjithe keto fjale mua pa adrese?!!

Gjest josportiv, o Artistooooooo.


Aha, tani e kapa (pasi klikova mbi rezoluten #644). Nejse, ajo qe dikur per Turistin por, ja, e paskam ngaterruar nofken tende me te atij.

Eueueueu Artist.Qė nė fillim kėrkoj falje nėse ndjehesh i lėnduar nga kjo ndėrhyrje imja!!!


Pėrdori pak ė, Ė.

Mė beso edhe shkrimi me ė po duket mė i bukur!!!!

Pa ė -ja, po duket palidhje


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 05-06-10 nė 20:12
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-06-10, 20:59   #79
Hajdede
I pakėnaqur
 
Anėtarėsuar: 09-05-10
Postime: 419
Hajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIP
Gabim Titulli: Fjalė tė reja nė Gjuhėn Shqipe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ArtistiQė nė fillim kėrkoj falje nėse ndjehesh i lėnduar nga kjo ndėrhyrje imja!!!


Pėrdori pak ė, Ė.

Mė beso edhe shkrimi me ė po duket mė i bukur!!!!

Pa ė -ja, po duket palidhje


.

Si urdhėroni, i nderuar.

Sė pari, mė vjen keq qė nuk e kam lexuar atė qė ti e solle kėtu pėrpara se tė replikoj dhe mė fal shumė qė tė akuzova kot, si dhe, mė vjen mirė qė kėtė keqkuptim, sado qė qe i vogėl, e zgjodhėm me mirėkuptim.

Tė pėrshendet shumė.


Miku i juaj, Hajdede.
Hajdede Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-11, 13:17   #80
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Fjalė tė reja nė Gjuhėn Shqipe

Fjala e fundit qe po figuron dendur ne mediat shqiptare eshte barbarizmi :
"Wikileaks".
Kryeministri shqiptar, S.Berisha, propozon qe kjo fjale te perkthehet ne shqip si : "kazan thashethemesh". Per hire te njesimit te shqipes, ju ftoj te perfillni pėrkufizimin e kryeministrit shqiptar te ketij barbarizmi dhe te zevendesoni me fjalen kazan!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-04-13, 18:15   #81
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fjalė tė reja nė Gjuhėn Shqipe

Nė gjuhėn Shqipe hasim fjalė qė nuk i kemi dėgjuar asnjėherė, apo edhe qė nuk ia dimė kuptimin.

Poashtu ndodh qė tė jemi tė interesuar pėr tė marrė kuptime mė tė gjėrėsishme tė ndonjė fjale nė gjuhėn Shqipe.

Pėr kėtė pėrkujdeset Fjalori Elektronik Shpjegues. Njė fjalor shumė praktik, qė mjafton ta shkarkoni nė kompjuter. Ėshtė shumė i lehtė dhe i thjeshtė pėr pėrdorim.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:45.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.