Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-10-08, 19:15   #31
Lumi::
 
Anėtarėsuar: 22-09-08
Postime: 1
Lumi:: i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Vėllezėr tė dashur, mezi e prita kėtė ditė,
T’ua them njė fjalė e ta gėzoj kėtė shpirt:
T’ju them se ju dua shumė dhe krah pėr krah me ju qėndroj,
E festėn e Fitet Bajramit me mall e krenari t’jua uroj .....
Antareve te keti forumi suksese ju deshiroj .
Lumi:: Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-10-08, 19:18   #32
Adina-R.Ks
 
Avatari i Adina-R.Ks
 
Anėtarėsuar: 12-03-08
Postime: 2,670
Adina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithėAdina-R.Ks i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Lutjet dhe falenderimet qe i keni bere gjate muajit te Madherishem te Ramanzanit qofshin te pranuara te Zoti.Drita e kesaj dite le ta ngroh shpirtin tuaj,,gezimi le ta munde hidherimin,,zoti ua dhashte ate qe nuk e keni,,dhe ua shtofte ate qe e keni,,,,Urime fetset e Fiter Bajramit, ju dhe familjes suaj.¤ų„øØ°ŗ¤ų„øø„ų¤ŗ°Øø„ų¤ŗ°Ø
Ø°ŗ¤ų„ø ME FAT ø„ų¤ŗ°Ø
ø„ų¤ŗ°Ø BAJRAMI °ŗ¤ų„ø
ø„ų¤ŗ ``°ŗ¤ų„ø ¤ų„øØ°ŗ¤ų„ø
__________________
Tė falemnderit - ti me tė vėrtetė ke bėrė njė ndryshim.
Adina-R.Ks Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-10-08, 23:13   #33
BlacK DeviL
 
Avatari i BlacK DeviL
 
Anėtarėsuar: 23-09-08
Postime: 13
BlacK DeviL
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Urime Bajrami GJith Besimtarve Musliman !!!
BlacK DeviL Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-08, 00:56   #34
hasanmehmeti
 
Avatari i hasanmehmeti
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Dunja
Postime: 2,146
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

selam alejkum te dashur besimtare te fese Islame.

Urime festa e Fiter Bajramit.Shpresojme te i'u jete pranuar sakrificat e agjerimit ,sadakas dhe veprat tjera te mira ne muajin qe lame pas,duke shpresuar se do reflektoj ajo energji e Besimit ne haperimet e metutjeshme te jetes suaj.

selam alejkum
Hasani.
__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-08, 09:54   #35
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Ditėt e viteve tė rendesishem'' Fitėr Bajrami '' posaqėrisht mė shumė uroj dhe e takon atyre tė agjeruesve po ashtu atyre qė kanė gėzuar familjet jetime e varfura qe kanė kryer obligimin Musliman tė fiterit. Atyre Allahu ua shperbleft tė gjitha tė mirat tė Botėrave. ammin.
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-08, 10:48   #36
albona
 
Anėtarėsuar: 21-09-08
Postime: 19
albona me shokė shumealbona me shokė shume
Smile AW: Urime Festa e Fiter Bajramit

me fat ju koft Bajrami

albona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-10, 13:51   #37
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Duke shpresu qe keni kaluar Muajin e Ramazanit me agjerim te lehte dhe me nje shpirt me te begatuar ,per ju dhe familjet e juaja ,le urimin me te sinqert dhe per shume e shume mote ...

Urime Festa e Fiter Bajramit .
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-10, 13:55   #38
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Duke shpresu qe keni kaluar Muajin e Ramazanit me agjerim te lehte dhe me nje shpirt me te begatuar ,per ju dhe familjet e juaja ,le urimin me te sinqert dhe per shume e shume mote ...

Urime Festa e Fiter Bajramit .
Aimin, Amin, Urime Vjeshte !

Njeherit me lejoni t'a shfrytezoj momentin t'i kacavjerrem urimeve dhe pergezimeve te Vjeshtes;

ME FAT FITER BAJRAMI TE NDERUAR DARDANAS E DARDANASE
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-10, 13:56   #39
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,503
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Te gjithe besimtareve te Fes Islame.

Urime dhe me fat festa e Fiter Bajramit.

Kjo fest madheshtore uroj qe te mbjell ne zemrat tona harene dhe gezimin, qetesin shpirterore dhe perforcimin e dashurise vellazerore.

Paci shendet, lumturi dhe begati ne familjet tuaja.
Zoti jua pranofte adhurimet.
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-10, 14:20   #40
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Pritshit edhe shumme e shume Bajrama tjere ,me gezim e shendet me te dashurit tuaje,me fat Bajrami!
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-10, 15:21   #41
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

festa si kjo past gjithmon ne familjet tuaja me fat bajramin
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-10, 16:00   #42
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

Per te gjithe ne qe kemi agjeruar na koft me fat festa e bajramit.
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-10, 16:25   #43
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

LE TĖ GĖZOHEMI ME RASTIN E FESTĖS SĖ BAJRAMIT!
Written by Selman bin Fehd el-Avde (Pėrktheu Ammar Ardit Kraja)
Wednesday, 27 December 2006 03:37


Pėrshėndetje pėr Bajramin e Bekuar qė po afron. Allahu u garantoftė tė gjithė muslimanėve njė Bajram tė gėzueshėm! Kjo ėshtė ashtu siē duhet tė jetė. Allahu ka thėnė: “Thuaj: Vetėm mirėsisė sė Allahut dhe mėshirės sė Tij le t'i gėzohen, se ėshtė shumė mė e dobishme se ajo qė grumbullojnė ata.” (Junus, 58).
Bajrami ėshtė rasti i pėrzemėrsisė, faljes dhe rinovimit tė vėllazėrimit. Ėshtė njė kohė pėr tė gjithė ata, tė cilėt besojnė qė nuk ka zot tjetėr pėrveē Allahut, pėr tė punuar sė bashku nė tė mira dhe nė devotshmėri dhe ta urdhėrojmė njėri tjetrin tek e vėrteta dhe durimi. Ėshtė kohė pėr t’u zhveshur nga gabimet. Askush nuk mund ta pėrjetojė gėzimin e Bajramit, ndėrsa zemra e tij ėshtė e konsumuar nga urrejtja, dhe jeta e tij ėshtė e mbushur me mashtrime e dėshira tė kota.
Ne duhet tė shikojmė pėrpara, pėr njė tė nesėrme mė tė mirė dhe pėr tė ngritur optimizmin tonė, sepse sa e tmerrshme ėshtė jeta pa shpresa dhe ėndrra.
Poeti klasik Ebu Tajib el-Mutanabbi filloi njė traditė fatkeqe kur ai shkroi versetet pesimiste tė mėposhtme rreth Bajramit:

O Bajram, shiko tek gjendja jonė nė tė cilėn na gjen pas ardhjes tėnde!
A po na sjell diēka tė shkuar apo ke ardhur me diēka tė re?
Pėr sa i pėrket tė dashurve tanė, ata tė gjithė kanė shkuar shumė mė pėrpara;
Nėse vetėm ti o bajram mund tė ishe i njėjtė me atė shumė tė largėtin.

Qė atėherė, kur kėto versete janė shkruar ėshtė bėrė njė traditė e poetėve pėr t’u ankuar dhe pėr tė vajtuar ardhjen e Festės sė Bajramit, madje edhe nėse vetėm nga dėshpėrimi i vetė problemeve tė tyre personale.
Ēfarė do t’i ndodhte botės muslimane nėse ēdo njėri tė kishte adoptuar kėtė zakon rreth Bajramit?
Le tė shikojmė tek njė poemė tjetėr, kjo ėshtė shkruar nga el-Amiri, tė cilin shumė nga ne e kemi memorizuar gjatė ditėve tė shkollave tona:

Ēfarė ėshtė Bajrami, ndėrsa Jerusalemi (Kudsi) ėshtė nė pranga,
Dhe Hebroni ėshtė nė dhimbje dhe njerėzit e tij janė pėrzėnė?
Tė qarat e fuqishme tė xhamisė el-Aksa kalojnė tė padėgjuara,
Nė gjakderdhjen dhe terrorin e vazhdueshėm,
Refugjatėt nuk kanė me se tė prishin agjėrimin e tyre,
Gėzimi i tyre ėshtė i konsumuar nga frika dhe pasiguria.
O zoti im,shkatėrroji tė prishurit dhe sjelli atyre shkatėrrim,
Na sjell neve fitore dhe mbėshtetje kėshtu qė Bajrami ynė tė jetė i vėrtetė.

Tė tilla poema qarkullojnė shpesh nė ditėt tona. Tema ėshtė vazhdimisht duke u sjellė nėpėr shtėpia qė nuk ka gėzim me rastin e Bajramit pa pasur mbėshtetjen tonė kundėr armiqve tanė.
Tė arriturit e ėndrrave dhe aspiratave tona pa dyshim janė njė shkak pėr gėzim, por nuk ėshtė i njėjti si gėzimi qė ne pėrjetojmė me rastin e Bajramit. Allahu mė diturinė dhe urtėsinė e Tij infinite ishte shumė i vetėdijshėm se muslimanėt do tė kalonin pėrmes etapave tė ndryshme nė historinė e tyre. Ai e dinte qė ata do tė ankoheshin dhe do tė neglizhonin qė ata do tė qėndronin me nostalgjinė e arritjeve tė sė kaluarės dhe tė arratisen nga detyrat e tyre. Ai e dinte se ata do tė vuanin nga kriza dhe mjerime. Megjithatė ai vendosi qė ata duhet tė gėzohen me rastin e Bajramit dhe tė japin falėnderime pėr shkak se ata e kanė kompletuar muajin e tyre tė agjėrimit. Ėshtė ashtu sikur Allahu thotė: “Tė madhėroni Allahun pėr atė se u udhėzoi, dhe qė tė falėnderoni.” (Bekare, 185).
I Dėrguari i Allahut sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem i ka ndaluar muslimanėt pėr tė imituar ēifutėt, kristianėt dhe paganėt nė festat e tyre. Ai nuk veproi kėshtu pėr t'i lėnė muslimanėt pa asnjė festė tė tyren. Ai veproi kėshtu pėr t'i dhėnė njė dallim me dy Bajrame qė janė tė lidhur njėherėsh me adhurimin e tyre. Sė pari Fitėr Bajrami vjen nė fund tė muajit tė agjėrimit dhe sė dyti Bajrami i el-Ad’ha-s (Kurbanit) vjen nė kohėn e haxhit.
Nuk ka pikė dyshimi qė muslimanėt kanė marrė pjesė nė kėto dy Bajrame, madje edhe gjatė kohėrave tė vėshtira e tė rėnda. Ata do tė japin nė bamirėsi dhe do tė mbėshtesin tė varfrit dhe nevojtarėt dhe tė gėzoheshin nė kėnaqėsi tė lejueshme qė nuk i kishin kryer nė asnjė kohė tjetėr tė vitit.
Njerėzit kanė njė tendencė natyrale qė mėrziten kur njė gjė qė thuhet pa pushim madje edhe kur kuptimi i asaj qė thuhet mund tė jetė korrekt. Shpata mė e mprehtė mund tė topitet. Nuk ka asgjė tė keqe nėse ne bėjmė njė pushim nga tė ankuarit tonė dhe vuajtjes kėshtu qė zemrat tona tė mund tė marrin njė shije tė vogėl nga gėzimi qė vjen nga e vėrteta dhe udhėzimi qė ne kemi si muslimanė.
Ka edhe njė kuptim tjetėr qė ne mund tė mėsojmė kėtu qė asgjė nė jetė nuk ėshtė e pėrhershme. Ēdo gjė ėshtė nė duart e Allahut. Ai i drejton tė gjitha punėt. Poshtėrimi dhe ithtėsia qė e ka pllakosur botėn muslimane sot nesėr ose mė vonė do tė vijė drejt fundit. Historia na tregon se nuk ka asnjė komb pa njė fund. Kombet ngrihen dhe bien. Ata fuqizohen dhe bėhen tė dobėt. Nuk ka asnjė arsye pėr ne qė tė mendojmė se mundėsive tona i ka ardhur fundi. Nuk ka asnjė arsye pėr botėn muslimane pėr t’u dėshpėruar dhe pėr tė humbur shpresėn.
Ne i afrohemi Bajramit kėtė vit me Amerikėn qė i sulmon muslimanėt me aventurat e saja ushtarake, duke i inkurajuar aleatėt e tyre tė bashkohen me tė pėr tė goditur muslimanėt nė shumė vende tė botės. Ėshtė duke gėrvishtur mbi historinė e Islamit dhe kulturėn e tij, duke i pėrbuzur shoqėritė muslimane dhe duke ndėrhyrė nė ēdo aspekt tė jetėve tona.
E kam parė ithtėsinė dhe dhimbjen nė fytyrat e shumė njerėzve qė unė kam takuar dhe unė e kam dėgjuar herė pas here se ēfarė ata kanė pėr tė thėnė. Pa dyshim ky bashkim i ndjenjave ėshtė njė paraqitje e ndershme e betimit tonė pėr fenė tonė dhe vetėdijes tonė pėr vuajtjet e vėllezėrve tanė muslimanė.
Megjithatė, tė ndryshuarit e dispozitave pėr tė lejuar pak tė qeshura dhe pafajėsi rinore mund tė jetė shumė mirė ajo pėr tė cilėn ne kemi nevojė pėr tė rifreskuar vetėt tona dhe pėr tė na dhėnė guximin pėr tė forcuar pėrkushtimin tonė dhe veprojmė mbi shqetėsimet tona.
Ishte urtėsia e Allahut qė Ai i urdhėroi muslimanėt tė flenė nė qetėsi kur ata u rrethuan nga frika dhe ankthi dhe u mundėn nė Luftėn e Uhudit. Nxori gjembin jashtė nga rrethanat e tyre tė tmerrshme dhe vendosi qetėsi nė emocionet e tyre dhe vendosi siguri tek besimi i tyre.
Bajrami ėshtė pjesė e caktimit hyjnor tė zbritur pėr muslimanėt. Lidh tė kaluarėn e tyre me tė tashmen. Bashkon tė afėrmit dhe tė huajt. Forcon identitetin tonė me besimin tonė, i cili ėshtė ēelėsi i suksesit tonė.
Rrethanat tona tė tashme nuk duhet tė na bėjnė tė harrojmė qė ky ėshtė ende Bajram. Ne nuk duhet ta kthejmė nė ditė vajtimi. Pėrkundėr poetėve ne duhet tė gėzohemi nė Bajram. Kjo ėshtė tradita e pejgamberėve. Ne mund tė marrim shpresė nga njė rreze e vogėl drite qė ne mund ta shohim pėrpara nesh. Ne mund tė shohim atė nė rezistencėn e palestinezėve dhe tek ata qė punojnė pa pushim pėr reformė dhe zhvillim dhe vazhdimėsi jete.
Allahu e begatoftė kėtė Bajram!
Paqja e Allahut qoftė mbi ju!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 08-09-10 nė 16:26
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-10, 16:35   #44
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

A paska ardhe Bajrami a ?!....Shfletues ti bile mos u ngut qy
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-10, 16:49   #45
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime Festa e Fiter Bajramit

-Urime festen e Fitr Bajramit. All-llahu i Lartesuar na e pranofte agjerimin, namazet dhe ibadetet tjera. Amin !!!

-Lusim All-llahun Subhanehu ve Teala permes Emrave tė Tij te Bukur dhe Cilesive te Tija te pėrsosura qė, kėto ibadete tona tė na i pranon dhe ne emer te tyre t'ua lehtesoje gjendjen Muslimaneve te shtypur dhe te luftuar, kudo qe janė. Amin. !


__________________
pause

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga premium : 08-09-10 nė 16:51
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:13.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.