Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-03-11, 19:54   #3166
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

po rrejnė shum po rrejnė
me brryla rrenash po shtyhen
rrejnė edhe kur flejnė
prandaj ardhmėritė na ndryhen
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-03-11, 19:55   #3167
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

ai po rrenė e ky po rrenė
premtojnė nga goja rrencare
na i shtrojne me premtime e rrenė
rruget e gjora shqiptare
xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 20:02   #3168
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

Xhelal Ferizi Liriku Poet
kjo kohė po sillet me hile
hijen e ka gravitim
e kohrat e saj kopile
vuaj mbi dhe o njerzim
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 20:04   #3169
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

bilbili s do te kėndon romantikė
autori xhelal ferizi
ndoshta po humbė dashuria
as shiu si dikurė s' do tė pikė
se humbi mbi dhe shpirtėsia
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 20:07   #3170
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

Ty tė vraftė i madhi zot
xhelal ferizi
se bukuria tė ka vra
pse ma mbushė qerpikun lot
dashurinė pse ma ke tha

...tė vraftė e imja bujaria
zemra e gjerė prore e pa hile
e sinqerta dashuria
por si e bukura karajfile

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 20-03-11 nė 20:07
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 21:31   #3171
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

ah prej tokes dalshin zjarre
e i mbulofshin grek e shkje
qe po qelin kahdo varre
zog shqiptari s lan mbi dhe

por se zogjt kahdo te shqiptarit
neper erėra gjithkombtare
do te flutrojne me flatra te arit
kahd shqip do te ket behare
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 21:37   #3172
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

Xhelal Ferizi Liriku
loti sqepit se q po rrjedhė
se q' po qanė zogu i pa faj

e tradhtari kahdo bredhė
her me ujq her me qakaj
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 21:40   #3173
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

ai ujė as buk nuk do ti jepte atdhetari
shkruar ne mergim nga xhelal ferizi
ai as doren nuk do te ja jepte ushtarit
ai as ndihmė nuk do ti jepte plagosurit
ata ishin gjaku i tradhtarit
ata ishin te veremosurit

...ata donin te dilnin pastaj patriot
spjegoje ket nyje spjegoje
deshifroje o i madhi zot

na thuaj ata kush jan

se behen patriot mbrenda nate

ata jan per vete e per klan

deri dje ishin qyqe nate

e sot shesin llafe per vatan
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 21:42   #3174
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

Xhelal Ferizi Liriku

na shan na vranė na poshtruan
ne token tonė na dhunuan pa ja nda
sa lulet mbi dhe u thanė e vajtuan
nen grek te mallkuar e shkja

mos qani mos qani ylbera
qė rrini me lot mbi ujvarė
nje dite me ngjyra liriee pranvera
do te vie me sharm per shqiptarė
autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 21:44   #3175
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

Gėzuar pejen e gjakoven

Autori xhelal ferizi

gėzuar shqiptarė ket tokė dardane

pamvarsinė nė krejt kosoven

nė toke magjike iliriane

gezuar drenicen llapin shalen

rrafsh kosove e kaqanikun

festat tona kurrė tė mos ndalen

mos u shtroni nėn armikun

le tė valojė ku do flamuri

nė at tokė tė shejtė tė parėve

ku lumejt jan si biluri

e yjet t' shndritshme n' qiell t' shqiptarvegezuar i prore pamvarsia

i lashtė prizreni e anadrini

i artė gollaku e dukagjini

e fmashmja antike dardaniae mitrovica me lugina

albaniku e mirena

mbi ato male e kodrina

t' flutroj shqipija me dy krenado te festojmė me shum tupana

nė kėnge e valle klarineti

tė gjith shqiptar't trima si zana

prej kufiri e ne brigje deti

do te festoj edhe qameria

shkup tetovė e myzeqe

tuzi hoti e malsia

te lashtė shqiptarė qe jan mbi dhe

edhe korqa e lazarati

mbarė himara e kanina

shkodra e lashte kah rozafati

manastiri e follorinambarė presheva e lojana

do te feston kruja e kurbini

mbare ulqini e artana

te shkon dollia por si drinile te pihet shqip dollia

festė te ket edhe tivari

kahdo etnike mbarė shqipnia

kahdo rrin mbi dhe shqiptari
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 21:46   #3176
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

tokė e te parėve i bukuri dhe
autori xhelal ferizi
dil e nd'jeje penden time
o i arti diell qė nxenė atdhe
ndjeje ne rreze ket varg rime
...
ndjeje e penden e vetmuar

tė zogut nė degė tė huaja tha
ne sqep me lot te curriluar
qe ciceron kurrė pa ja nda
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 21:50   #3177
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

Pashė ato rreze qė i ke tė arit
autori xhelal ferizi
a' s' ma falė ndonje shpresė diell'tare

e pak dritė mbi troje tė parit

te ligjroj mbi tokė shqiptare
...
se un prore jam bilbili
qė jam lindė me ligjerue
ma ndaloj qerdhen katili
ku jam lindė e ku kam k'ndue

Autori xhelal ferizi


lexojeni autorin xhelal ferizi ne vargje

te cilin e mohon tradhtia klanet e zhgjyrit zemervegjlit

e sabotatoret

pjella e ushkureve te neperkembura
dhe ata ne sherbim te huajve

agjentet e agjenturave te huaja si hije ekan shkuar mbrapa autoirit ne nuhatje

me zjgjyrine tyre shpirtrorė do te vjen dita q e do te bindeni

sabotimet e flliqura ziliqare dhe smirat e hijanetizmit primitiv

e torollaket e klaneve qe kurr nuk ndjejne e as nuk lexojne per atdhe
e dhe te parve ata vepruan

ata nuk jan as per komb e gjuhe amtare

poashtu tradhtia autorin e qiti ne shum pozita te papershtatshme


shum her autori esht perball vetem per vetem me bishat

tradhtia esht bėrė kolerė ezezė kombtare
virus smundje e rrezikshme ne trupin ekombit

tradhtise duhet ti dalin para
vet shqiptarėt

perndryshe atdheu do te ket demtime te mdha


nese nuk merren masa ndaj tradhtise kombtare jemi ne rrezik


prandaj kekrohen djem sokola qe ruajn adtheun nga e
keqja dhe i dalin para tradhtisė

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 20-03-11 nė 21:55
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 21:58   #3178
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

liria ėsht zemėr
autori xhelal ferizi
shpirtė i tokes e diellit
ėsht mė i bukuri emer
i tokes detiti e qiellit

liria esht mė e shishmja shegė
aortė e bashkimit kombtarė
duajeni o toskė e gegė
sie dielin ne qeilel rrezatarė

autori xhelal ferizi
......lexoni autorin xhelal ferizi tregoju ni te tjerve ku mund te lexojneShiko mė shumė
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 22:01   #3179
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

liria ėsh mė e bukura zemer
shpirtė i tokes e deillit
ėsht mė i bukuri emer
i tokes detit e qiellit


liria ėsht gjak i damarit
mė i shtrejti burim mbi dhe
burim mė i kulluari i shqiptarit
mė i miri nder kombe e fe


liria ėsht vet bukuria
liria esht shije shpirtore
ma e shtrejtė se dashurie
ma e shndritshmja nde rmmeteore

lexoni autorin ne mergim xhelal ferizi
...i mohuar neper vite neper kohra i perndjekur autori ne mergimShiko mė shumė
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-11, 22:19   #3180
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

Mu nė at fe tė bukurisė------------AUTORI XHELAL FERIZI l--------------------Mu nė at fe tė bukurisėsa shum lutje tė kam qėndisėqė ti tė jeshė vet fati i vleresporsi fleta nė melos tė eres---------me u lėvizė vet me puhisi qerpiku nė rrezanipor si arti i flladit nė hijeme u njomsue me erė lirije------------ti do tė jesh nder yj kordeleqė do tė lidhen me majė krelefijet vet pra yllatarembi hjeshinė qė e ke shqiptare-----------do ti mbledhin flett e malitedhe dritat e kristalitfjalt pėr ty nė sharm ma zgjedhoreqė ti t shpallesh lulė kurore---------lulja e parė famė gjevahiritė kurorzon fati ma i miriku rrijnė engjujt nė tė qela udhėqė ti brengė t' mos keshė as rrudhė---------E Tė MOS KESHė NDOJ'KUND NDO'J LOTAS NDER KOHRA AS NDER MOTPERVEQ Nė GAZ TUE MBAJTė QERPIKUNSI E MBANė SHIJA LULE FIKUN>AUTORI NE MERGIM XHELAL FERIZI I DISKRIMINUAR


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 2 (0 Anėtarėt dhe 2 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:55.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.