Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaTemė e mbyllur
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-11-09, 22:29   #16
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Sa mbas vdekjes!kushe dhe si,? do te shpallet Dr,-I.Rugova,Profet

Nje debat tipik shqiptar!
Te gjithe jan te menqur ,te gjithe kan fakte ,te gjithe i njohin problemet ,te gjithe ...por asnjehere te bashkuar ,asnjehere konstruktiv ..bilem as ne debate shterpe si ky!!
Mu kujtua nje tregim per Muhametin a.s.
Shkojne dy udhetare dhe ne prezence te shokeve te Peigamberit njerei e lavderon dhe i thot fjalet me te mira kurse tjetri e shane dhe e fyen me fjalet me te ulta .
Ne te dy rastet Ai reagon shum me maturi dhe pa asnje fije nervoze .
Kur e pyeten shoket pse?
Ai u pergjegj :
Une isha vetem pasqyre ata, secili prej tyre ,ne mua shihte veteveten!!
Kjo qe po shperfaqet ketu ne keto shkrime eshte si pasoje e mos njohjes se njesive matese!
Dhe shih ,per qudi,pshtillet thesi me strajcen , bishti i kerrit me bishtin e sakices, ekuatori me arktikun ,mesjeta me antiken e here here me vitin kur Krishti do i mbushe 5000 vjet!!!
E nga krejt kjo, DIJE, shqiptaret pike e pese !Ne pese shtete e me pesedhjete kryetare e flamuj!
Nuk ka pas faj Mreti Zogu i Pare kur ka thene :
"Une jam Mbret i dy milion mbreterve"
Te gjithe ata qe ishin para nesh bene dicka .Mire a keq kete do e thone gjeneratat qe vijn .
A nuk do te ishte shume me e arsyeshme te flasim pak mbi ate se cfar ne po bejme???
Po vertete - KUSH JEMI NE!????
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Vjetėr 09-11-09, 23:31   #17
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
Avatari i MemphiSx
 
Anėtarėsuar: 11-12-03
Vendndodhja: StAteS Of GjAkOvA
Postime: 12,338
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MemphiSx
Gabim Titulli: Sa mbas vdekjes!kushe dhe si,? do te shpallet Dr,-I.Rugova,Profet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi
Tė nevojiten/m , edhe mirė bile.
Po tė ishte ashtu qė "profetet" ti shpallje njė njeri, apo njė grup njerzish, atėher do tė kishim "histori" tė bogatshme nga ata. Por sa dijė unė kriteret e profecis ishin shumė mė shumė mė tė ashpra sa ne mendojm.
Tre, u bėt, ja edhe panta i zonun n'frym me kallzu qe edhe ai ėshtė me ju, veq kėtė njėshin qė u ka m'bet, kėtė keni pėr tė patur "punė" me e gjetė !

Thjesht e ki!! Merre krahaso kohen kur Zoti i Madherishem e dergoi Muhamedin,qe ti bashkoj gjithe muslimanet,me kohen kur Zoti i fali Shqiptareve Ibrahim Rugoven,dhe ne momentet me te kqija te ktij Populli,Ibrahim Rugova e bashkoj ket popull drejt nje qellimi!!

Pavarsis se Kosoves!!

Dmth,ka ngjashmeri te madhe! Ne zemren time..Ibrahim Rugova eshte Zot..e gjithqka!!
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-11-09, 00:22   #18
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Sa mbas vdekjes!kushe dhe si,? do te shpallet Dr,-I.Rugova,Profet

Me te vertete njeriu duhet te jet teper i zhgenjyer ne vetdijen e vet per te gjet fjale qe do te njollosnin apo venin ne dyshim punen e Presidentit Rugova .Une per keta njerez ndjeje keqardhje .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-11-09, 01:21   #19
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
Avatari i GjIlAnAsI_cSi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Postime: 1,201
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Sa mbas vdekjes!kushe dhe si,? do te shpallet Dr,-I.Rugova,Profet

Rugova ka qen dhe do te mbetet i vetmi shqiptar qe ka pas zemer dhe shpirt shqiptari , ka luftu , mbrojt nje popull te vuajtur/shkatrruar , e keto kush si din ti meson ka plot gjona me lexu ne internet.
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 11-11-09 nė 14:12
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-11-09, 05:31   #20
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Sa mbas vdekjes!kushe dhe si,? do te shpallet Dr,-I.Rugova,Profet

Ne fillimin e viteve te '90 Kombi shqiptar levizi dhe ate si Komb-BASHK !!Pa ndarje as regjionale ,as politike ,as fetare ,as ideologjike...!Levizi drejt nje Kauze gjithekombtare.
Nese dikush ishte i merituar pa dyshim ishte Presidenti Rugova!Besoj kete duhet t'a pranojm .Nje levizje e tille politike e besa edhe ushtarake (kuptohet brenda mundesive)ndodhi!!Kombi shqiptar merrte fryme bashk!
Tash mbas kaq viteve dhe ngjarjeve ku jemi ???
Kurr ma te ndare e te percare ne mes vete!
Shumecka e shiqojm ne nje prizme jo edhe gjithaq reale dhe te deshirueshme!!
Vetedijsimi se duhet ece bashk ishte profecia (NJEREZORE) e Presidentit!
Kerkimi dhe gjetja e miqeve qe kishin mundesi dhe donin te na ndihmonin edhe kjo ishte nje profeci(NJEREZORE)!
Ajo qe ketu ne kete debat eshte gabim jan krahasimet qe behen pa asnje fare kriteri dhe fortifikimet neper istikame thua se jan armiqesore!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-11-09, 06:07   #21
Tropojani30
 
Anėtarėsuar: 10-06-08
Postime: 198
Tropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashur
Gabim Titulli: Sa mbas vdekjes!kushe dhe si,? do te shpallet Dr,-I.Rugova,Profet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ
Ne fillimin e viteve te '90 Kombi shqiptar levizi dhe ate si Komb-BASHK !!Pa ndarje as regjionale ,as politike ,as fetare ,as ideologjike...!Levizi drejt nje Kauze gjithekombtare.
Nese dikush ishte i merituar pa dyshim ishte Presidenti Rugova!Besoj kete duhet t'a pranojm .Nje levizje e tille politike e besa edhe ushtarake (kuptohet brenda mundesive)ndodhi!!Kombi shqiptar merrte fryme bashk!
Tash mbas kaq viteve dhe ngjarjeve ku jemi ???
Kurr ma te ndare e te percare ne mes vete!
Shumecka e shiqojm ne nje prizme jo edhe gjithaq reale dhe te deshirueshme!!
Vetedijsimi se duhet ece bashk ishte profecia (NJEREZORE) e Presidentit!
Kerkimi dhe gjetja e miqeve qe kishin mundesi dhe donin te na ndihmonin edhe kjo ishte nje profeci(NJEREZORE)!
Ajo qe ketu ne kete debat eshte gabim jan krahasimet qe behen pa asnje fare kriteri dhe fortifikimet neper istikame thua se jan armiqesore!

Po e hedh edhe une firmen ne kete afishim.


Tropojani30 Nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:50.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.