Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-01-10, 21:47   #1
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
Avatari i MemphiSx
 
Anėtarėsuar: 11-12-03
Vendndodhja: StAteS Of GjAkOvA
Postime: 12,338
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MemphiSx
Gabim Katėr vite pas....!

Katėr vite pas...vdekjes se Presidentit Historik te Kosoves,sot gjendemi ne nje gjendje te njejte sikur te fillimit te veprimtaris kombetare te Ibrahim Rugoves,vetem akteret jan te ndryshem!
Sot Kosova udhehiqet nga nje qeveri qe mbrenda saj ka kriminel,vrases me pages,agjent,kontrabandues,te korruptuar..dmth njejt si ne vitet e 90-ta!
Ibrahim Rugova para kater vitesh,e kishte lane nje Kosove krejtesisht tjeter,politikisht me te forte,anipse krimin e zhvillonin agjenturat e SHIK,UDB etj,para syve te misionit te UNmikut qe i kishte gjitha kompetencat e siguris ne vend!
Sdo te flas shume per keta njerz qe Kosoven e kan shnderruar ne cerdhe te krimit....

Katėr vite pas...LDK-ja nuk pat guxim e as moral qe ti mbroj vlerat qe Presidenti Rugova i kishte ne programin e tij,dhe te LDK-s qe e ruajti fuqishem berthamen e saj,pamvarsisht disa personave mbrenda LDK-s,qe e enderronin veten Kryetar te LDK-s!
Katėr vite pas...eshte dashur qe te miratohet ne Parlament ndarja e buxhetit per ndertimin e Memorialit te Presidentit Rugova,qe te realizohet nje deshir e gjithe popullit Shqiptar,e gjithe atyre qe Ibrahim Rugoven e kan idhull te perjetshem!
Kater vite pas...Varri i Presidentit Rugova me shum vizitohet nga Hashimi e Ramushi se nga ata qe LDK-n,po e mbajn me infuzion te vazhdueshem,pa gjet rrugdalje qe ket parti ta ngrisin aty ku e ka vendin,si parti e djathte Evropiane me vizion te qarte per nje Kosove ekonomikisht te qendrushme,per nje standard me te mir te jeteses se qytetarve te Kosoves!
Deputetet e LDK-s,qe jan ne Parlament,sot jan ne meshir te Hashimit,dhe po punojn per interesa te Hashimit!
Kater vite pas...dot vijn edhe shum vite tjera,me Fatmir Sejdiun kjo gjendje sdot ndryshoj ne te mir te qytetarve te Kosoves!!


__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-01-10, 21:49   #2
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Katėr vite pas....!

qeshtu s'osht...
Qysh osht nuk e dijė, veq po t'siguroj qė qeshtu s'oshtė !
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-04-10, 11:58   #3
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Katėr vite pas....!

Ibrahim Rugova presidenti i par i Kosoves


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:55.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.