Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-01-11, 16:22   #1
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim promovohet filozofia politike e Ibrahim Rugoves

Njerėz si Rugova* fatkeqėsisht lindin rrallėPrishtinė* 14 janar 2011 – Nė sallėn e Bibliotekės Kombėtare dhe Universitare tė Kosovės* tė premten* nė Prishtinė* u promovua libri ”Filozofia politike dhe nacionale e Ibrahim Rugovės”.
Nė kėtė promovim folėn rreth librit dhe vlerave tė tij* Prof. Dr. Jusuf Bajraktari-drejtor i Institutit te Historisė nė Kosovė* Dr. Imzot Don Lush Gjergji* ambasadori Lauka autori i librit dhe shkrimtari e botuesi i njohur* Nazmi Rrahmani.
Folėsit thanė se njerėzit si Ibrahim Rugova* fatkeqėsisht lindin rrallė* por fatbardhėsisht nuk vdesin kurrė* dhe se Ibrahim Rugova i duhet Kosovės* jo pėr ta nderuar Rugovėn* por pėr ta nderuar Kosovėn.
Nė fund z. Ibrahim Rugova iu nda ēmimi “Faik Konica”* nga Qendra Shqiptare e Studimeve Amerikane e Britanike.
Nė promovim morėn pjesė personalitetet mė tė larta tė shtetit* politikės* kulturės dhe shkencės nė Kosovė. /KI/


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.