Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Pėrkujtim!
Emri
Fjalėkalimi
Pėrkujtim! Nė kėtė forum ne anėtarėt e Dardanisė pėrkujtojm Adminin tonė tė dashur Bondin, qė pėr afėr 12 vite na udhėhoqi e na mbajti te bashkuar. I pėrjetshėm qoftė kujtimi pėr tė!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-04-11, 12:34   #31
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Nuk mjaftojne fjalet te shkruajm per ty i nderuari Bond,ne mendimet tua kam vrejt urtesin edhe diskutimet me te mira par duke u bazuar ne keto mendoj qe edhe ky ke qene ne jeten reale,por vdjekja te mori ndoshta ateher kur ju deshte me se shumri kesaj shoqerie,fjala jote do te jete gjithmone ketu se ke len gjurmet qe nuk shlyhen leht,fatkqesi e quaj qe njerzit duhet te i vlersojm vetem atehere kur mungojne,se ju keni merituar edhe kur keni qene ketu te jeni i vlersuar ......gjithmone do jesh ketu edhe pse jo fizkisht po ne mendjen tone....ne diskutimet tona ...te qoft i leht dheu....me respketin te madhe ndaj figures tende...
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-04-11, 15:21   #32
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
U njohėm pėrmes shkronjave .Ishe njeri i qėndrimeve .Mua personalisht mė bėre nderin mė tė lartė qė mundė ta marrė njeriu nė botėn virtuale ;-mė besove pa limit .Punuam bashkė , me shkronja ,por pa fjalė.Ishe zot shtėpie , tė cilės ja fale edhe frymėn e fundit .Dymbėdhjetė vjet resht, me urtėsi mbinjerėzore ruajte ,kultivove dhe prezentove vlerat mė tė larta njerėzore e kombėtare nė kėtė faqe .

…….nganjėherė t‘i fshija edhe postimet ,ndėrsa ti mė buzėqeshje me shkronja dhe m‘u falenderoje pa fjalė….

…... kėrkova tė mė lirosh nga moderimi ,refuzove i qetė ,me shkronja ,por pa fjalė…….

…...mė kėrkove atėherė, tė tė ndihmoj deri sa tė ktheheshe nga spitali ,e bėra me gjithė qejf aq sa munda …..

…...u ktheve ,por nė vend se ti tė „lodheshe“ , u „lodha“ unė ,tė ktheva shpinėn dhe ika edhe pse mė lute tė pres …..

Me shtatė mars tė kėtij viti tė shkrova m.p,duke shpresuar se e munde sėmundjen …..paska qenė vonė….

I lehtė tė qoftė dheu i Dardanisė ,

Faleminderit pėr tė gjitha .
sa here mundohem ta injoroj kete teme sepse dua te mendoj qe gjithecka eshte si me pare ,prap me ktheni ...!
..vie nje moment kur thuhet e verteta ..
del qe e braktisem qe te dy..ti per arsye.. une perkushtin qe i pata vu .nese te aprovon largimin tend , une do jap doreheqje te parevokushme ..dhe ashtu ndodhi .
dhe sot pyetem , nuk e di a e kemi ndihmuar ,dij vetem qe cdo postim sqarues qe i kam adresuar apo kerkuar keti Njeri i jam lutur Zotit te kete shendet te plote te pakten ato momente dhe mos te ngarkohem me gjyhnahe nese mendonte qe dhembjen nuk ja ndjenim ..
ende me fasionon ajo qetesi e tij ..nese virtualiteti me ka kushtuar kohe ka vlejtur per te vetmen arsye.. kam mesuar nga shembulli i tij ..qetesine edhe kur dine qe fundin e shef dhe e prek ..te lehte nuk do e kete pasur kete e dij , por mencuria e tij kete e praktikoj , prandaj i cmoj njerzit e mencur ..
me kuptoni tani.....!
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-04-11, 17:21   #33
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Kan filluar ca fjalė tuajat qė shpesh mi thoje, tė marrin formėn e kuptimimin e duhur pėr mua

Njė ndėr to ishte edhe:

"Ėshtė e vėshtirė tė kesh diēka nė zemėr e tė mos e shprehėsh dot"

E unė tė thoja, po shprehe, se a po bahet nami a?
Gjithmonė e bindur se zemra e zbrazur ėshtė e lehtėsuar.

E sot kur kam shumė gjėra tė them, me frigėn se nuk do tė them asgjė, po mbaj gishtėrinjtė shtrėnguar tė mos nxjerr shkrrola koti, e bindur qė sado qė tė shkruaj pėr TY ėshtė shum pak!

Ai shikimi nga fotoja yte, sikur mė thot: "ti mė sė miri e din se ēka mė ka pėlqyer e ēka jo, ti e din sa i kam urruerr fjalėt e mėdha e pompoze"
E unė shumė mirė e di qė edhe kur thoje gjėra madhore qė mbėshtetnin pėr mure edhe armiqėt ideologjik ti ruaje thjeshtėsinė.

Thjeshtėsia njerėzore siguron Parajsėn.

Jam e bindur se ti prej atje na buzėqesh, pėr tė gjitha qė po shkruajmė ne sot kėtu!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-04-11, 06:02   #34
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
Avatari i GjIlAnAsI_cSi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Postime: 1,201
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Per mua eshte shume e veshtir te pajtohemi me vdekjen e miqeve tane te cilet i kishim ne shoqeri e sidomos me njerz si Bond-i. Une spo mundem ti besoj as syve te mi se miku yne Bond-i ka vdek! Kjo eshte nje humbje e madhe si per familjen Lajqi si per shoqerin tone qe e kishim gjithmone pran!


Ngushllime familjes dhe gjithe shoqeris qe ai e kishte , e ai la gjurme shume pozitive ne cdo vend!

I leht i qoft dheu mikut/vllaut tone te dashur NASER LAJQI (BOND)


I paharruar qoft kujtimi per ty o vlla!

me lot ne sy

Art
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-04-11, 17:58   #35
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Sot gjithe diten kam evokuar dhe reflektuar...
Kur njeriu fillon te mendoje dhe reflektoje me mire,veren se vertete jemi borgjlinje ndaj te ndjerit.Ndoshta jo te gjithe,por nje shumice anetaresh PO.
Dhe, siq tha dhe Urata ne nje shkrim,Ai ishte sikur nje prind kur don te mbledhe dhe pajton femijet e tij.
E kishte te veshtire me gjithe kete "ushtri"diskutuesish dhe vertete e paska patur te veshtire gje qe vetem tani e kuptojme (siq do te thoshte dikush "pas pilafit").
Nje zenke,nje mosmarreveshje,nje intrige,nje xhelozi mes anetaresh....dhe vrik tek i ndjeri per t'u zbrazur dhe shpralluar.
Une vertete e ndjej shume veten borgjli ndaj Tij dhe vetem tani arrij ta kuptoj.Sa dem!Nga ana tjeter,kam shkruar ne disa forume vetem per t'ia bere qejfin, pavaresisht nese me mungonte koha apo deshira.

Une vetem lutem qe Ai te na fale e te na beje hallall per ndonje nervoze rasti qe kemi patur,ne (Ish)anetaret e ketij forumi.
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-11, 08:23   #36
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Eshte per te iu marrur lakmi antarve qe kane kujtime edhe te formes private ku e cila ne mes ne dyve nuk ka egzistuar !Nuk e di se pse edhe pse kemi kaluar shume vite ketu ? !

Por ne te vocklen time kam te shtoje edhe une diqka ...respektin qe kishe ndaj meje e ke tregu me vepra por edhe ka qene i percjellur nga shoqeria qe e kishim te perbashket .Besoj qe edhe ne te kunderten eshte vepru njejte .
Ku tash per atehere te theme faleminderit .

Qfare te theme tjeter ?

MIRUPAFSHIM


Se si po ikin ditet,se sa shpejt po ecen koha do te shihemi me shpejt se sa qe e mendojme !
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-11, 10:57   #37
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Cdo dite malli per ty vjen e me shtohet. Me quajte vlla, te konsiderova vlla, te kisha shok dhe vella. Nuk kaloj nje dite qe ne sishim bashk, ende ne msn me duket qe do te lajmerohesh. Duket e pabesueshme, virtualiteti te afroj diken kaq shume. Kurr su takuam dhe patem aq shume afersi, i shpalosem krejt secretet e jetes, njoftem njani tjetrin sikur t'ishim njoft tash 30 vjet..
Shume po me mungon, cdo dite "flas" me ty, beje diallog te gjat vet me veti. Si ka mundesi pyes vet-vehten te shkojsh pa me len asnje amanet, kur gjithshka me tregoje dhe te tregoja...
Ah sikur te mos shkoja atje ku shkova per tre muaj, me siguri isha gjind ma afer teje ne momente te fundit.

Nje dekade u njoftem, nje dekade mbajta sekretet lidhje me ty, nuk ti shpalosa.Sepse ashtu doje edhe ti, pikrisht nga modestia jote, por sot nuk mund te permbahem e te mos flas.
Ishe burr nder burra, rrall ta kame pa shoqin me virtyte aq te latra njerzore. Mburreshe me origjinen tende malsore, kishe tipare malsorit, Dijte cdo here me ndalue te keqen, largpams i pa pare. Dijte me na udh'heq edhe at'her kur mendoja se skem tjeter rrugdalje pervec "luftes frontale". Kishe metoda me njerzore per ta ndaluar te keqen, ti shifshe atje ku na tjert nuk shifshim.
Interesi kombetar per ty ishte mbi te gjitha, por ishe edhe fetar i denj, njihshe mire parimet fetare. Asnjehere nuk lejove qe mardhenjet nderfetare mes shqiptarve te acarohen, me kembngulje i luftoje ato vese dhe dukuri te rrezikshme per kombin ton.

Kame edhe shume tjera secrete me shpalos, keto nuk ti thash per se gjalli, sepse nuk eshte zakon nder ne te luvdoj vllau vellan,andaj sot po ti ti ceki vetem disa nga shume e shume tjera virtyte te larta qe posedoje...
Shume po me mungon o vella i dashur, na patem fol qe te shihemi kete vere.Menduam qe buz Cemit te kalojm nje kohe te mire, por qe vdekja nuk po pyet...
Une do te vizitoj ne shtepin e perjetshme, dua te ju shpreh ngushllime nenes dhe krejt te afermve tu, sepse ata jane edhe t'mit tani...

I piklluar me mall: Uliksi
__________________
Once the media touches a story the facts are lost forever.
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-11, 18:15   #38
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Kur nuk e ke lehte te pajtohesh me diqka,s'mund te terhiqesh nga tundimi,nga pyetjet qe i shtron vetes,pse,si,per cfare arsye ishte e domosdoshme te ndodhe kjo, etj etj...
Edhe pse mbahem si besimtare dhe duhet pajtuar me cdo gje qe Allahu i madh na ka caktuar,me vdekjen nuk pajtohem dhe lehte,sidomos kur degjoj se kemi humbur nje njeri me vlere,dike qe vertete s'e imagjinojme qe nuk ndodhet ne mesin tone,dike i cili ka merituar ta gezoje akoma jeten....por,Caktimi vjen..

12 vite te njohesh nje njeri me tipare shume njerezore,te ben te ndjehesh krenare qe ke qene qene pjese e asaj njohje,e asaj shoqerie qe do mbahet mend pergjithmone.

Nje nga shume gjera qe me ka befasuar per te mire gjithmone tek ai ishte,hermeticizmi aty ku duhej,tamam bese shqiptare dhe burre malesie (qe nuk e kisha ditur se vie nga atje derisa kam lexuar Uraten drejtuar te nderuarit Uliks) e cila poashtu e ka njohur per te mire dhe ne shume detaje:

Gjithemon t'kam thane se burrnin e gjen n'malesi...! Te gjitheve na troditi vdekja e Diles, e, e di qe edhe ti do jesh nie si te gjithe ne per vllaun/mikun/vendasin/bashkebesimtarin/bashkpuntorin virtual....!

"Njerezit e medhenj nuk vdesin kurre" thoshte i ndjeri...! U perpjekshim atje ku eshte vertetesi...!


Une lutem qe familja e vellait tone dhe tyre te gjeje force ta perballoje dhimbjen edhe pse nuk eshte e lehte kur kemi kujtime aq te mira...

Zoti na perpjekte ne perjetesi.
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-11, 21:06   #39
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Si duket ka qene fjala e urte me e dashur e Tij qe e mbante si firme dhe nuk e nderronte asnjehere:

"Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-11, 23:25   #40
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

per juve i nderuar gjith,her respekt punes e vepres tuaj

tani ku jemi duke komunikue ne antart e forumit nė mes veti esht rezulltat i punes tuaj

njerziit e mdhenj edhe kur largohen nga kjo bot plot me sfida ata lan pas vete nji pavdekshmeri ,qe do te percillet gjenerat pas gjenerate
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 10-04-11 nė 23:33
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-11, 10:49   #41
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Miku im


Mik i dashur s’di ku je.
si u ndamė mirė e kujtoj,
ka shumė kohe qe mė s'u pamė
unė vazhdoj tė tė kėrkoj…


Kur u nise, miku im,
me tė qeshurėn tende tė dlirė,
porosi mė le kujtim:
pėr njė DARDANI sa mė tė mirė…
Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Honesty^uk. : 11-04-11 nė 10:50
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-11, 13:24   #42
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

PER TY O NDERI I DARDANISE, DILAVER KOSOVA!


Ne po e degjojme ketu e ti buzeqesh atje... jane ditet perkujtuese te Betejes se Koshares dhe heronjve/trimave te rene atje...! Mungojne fjalet dhe faktet e tua...!

R.I.P....!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 12-04-11 nė 13:24
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-11, 13:48   #43
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Mu ka dhimt shum shum ... dhe sinqerisht me vjen shum shum keq...

Por s'muj me ndejt pa e thon ...

Ne perjashtim te miqve dhe mikeshave te Tij qe dihet kush jan ...

Si munden disa e disa qe s'kan lon gjo pa thon sa o kan gjall me u bo tash kishe qaq shum po ndiejn dhimbje ... sinqerisht shum pem vjen qudi ...

Po nime e kemi zakon na shiptart me ja dit vleren njerzve pasi te vdesin ...

Ngushllime nga zemra te gjith familjes dhe juve personave qe e keni njohur nga afer dhe e keni vlersu sa Ai ka jetu ...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-11, 21:31   #44
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana Shiko postimin
Mu ka dhimt shum shum ... dhe sinqerisht me vjen shum shum keq...

Por s'muj me ndejt pa e thon ...

Ne perjashtim te miqve dhe mikeshave te Tij qe dihet kush jan ...

Si munden disa e disa qe s'kan lon gjo pa thon sa o kan gjall me u bo tash kishe qaq shum po ndiejn dhimbje ... sinqerisht shum pem vjen qudi ...

Po nime e kemi zakon na shiptart me ja dit vleren njerzve pasi te vdesin ...

Ngushllime nga zemra te gjith familjes dhe juve personave qe e keni njohur nga afer dhe e keni vlersu sa Ai ka jetu ...


Jana ,sinqerisht ,ju falenderoj shume !
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-11, 22:26   #45
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr Ty Dilaver Kosova!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ Shiko postimin
Jana ,sinqerisht ,ju falenderoj shume !

Faleminderit juve qe e keni kuptu shpirtin tim ...
Faleminderi Murgeshes dhe Uliksit shum ...


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:23.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.