Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-08-11, 21:57   #16
ssara
 
Avatari i ssara
 
Anėtarėsuar: 13-02-07
Postime: 13,228
ssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Po e harrove Kohėn, edhe ajo tė harron TY ....
__________________
Koha ndryshon shume gjera , por nuk fshin asgje...
ssara Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-08-11, 22:01   #17
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Mashkulli e ka te veshtire t'a pranoje gabimin, por femėra nuk e pranon kurr !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Oqeani : 26-08-11 nė 22:02
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-08-11, 22:07   #18
ssara
 
Avatari i ssara
 
Anėtarėsuar: 13-02-07
Postime: 13,228
ssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėmssara i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Modestia ngrit dijetaret, pasuria ngrit poshterimin, heshtja ngrit gabimet, turpi ngrit moralin dhe shakaja ngrit veshtiresite
__________________
Koha ndryshon shume gjera , por nuk fshin asgje...
ssara Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-10-11, 13:47   #19
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Nje shok qe te gjendet prane ne halle eshte me i mire sesa njemije qe te rrine prane ne gezime.
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-10-11, 13:57   #20
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Nuk eshte e thene qe gjithmone te themi ate qė dime, por ate qe e themi ............duhet ta dime!
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-10-11, 14:06   #21
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Jeta eshte e kendshme. Vdekja eshte e qete. Vetem
tranzicioni eshte pak i mundimshem.
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-10-11, 14:07   #22
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

"Mos prishni rendin nė tokė"! Ata thonė: "Ne jemi
vetėm pėrmirėsues (paqeruajtės)!" Veni re, ata nė tė vėrtetė janė shkatėrruesit, por nuk e kuptojnė." [el-Bekare 11-12]
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-10-11, 14:22   #23
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Te pendohesh per kohen e humbur eshte humbje kohe.
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-11, 16:19   #24
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Zoti nuk ėshtė ēka ti imagjinon ose mendon se e kupton. Nėse e kupton, atėherė ke dėshtuar! S.A.

Ata tė cilėt besojnė se besojnė nė Zot, por pa pasion nė zemrat e tyre, pa ankth nė mendje, pa pasiguri, pa dyshim, pa asnjė element dėshpėrimi ēoftė edhe ne ngushėllim, besojnė nė idenė Zot, jo Zotin vet. M.U.
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-11, 13:59   #25
pinto
Banned
 
Anėtarėsuar: 07-01-07
Postime: 135
pinto i dashurpinto i dashurpinto i dashurpinto i dashur
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Zoti nuk ėshtė ēka ti imagjinon ose mendon se e kupton. Nėse e kupton, atėherė ke dėshtuar! S.A.

Ata tė cilėt besojnė se besojnė nė Zot, por pa pasion nė zemrat e tyre, pa ankth nė mendje, pa pasiguri, pa dyshim, pa asnjė element dėshpėrimi ēoftė edhe ne ngushėllim, besojnė nė idenė Zot, jo Zotin vet. M.U.
Thenje ateiste, fshise ju lutem !
pinto Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 13:43   #26
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Religjioni ka bindur disa, qė egziston njė njeri i padukshėm, qė jeton nė qiell, i cili sheh gjithēka qė ti bėn, ne ēdo minutė, ēdo ditė.
Burri i padukshėm, ka njė listė speciale, me 10 gjėra nė tė, tė cilat ai nuk do qė ti t`i bėsh. Dhe, nėse ti bėn ndonjėrėn nga kėto 10 gjėra, ai ka njė vend special, plot me zjarr, tym, djegie, tortura, ankth, ku ai do tė tė dėrgojė ty, tė jetosh, tė vuash, tė mbytesh, tė ulėrisėsh, tė qash pergjithmonė, deri nė fund tė kohės... POR, Ai tė don ty! G.C.


Me, apo pa religjion, do tė kemi njerėzit e mirė, duke bėrė gjėra tė mira, dhe njerėzit e kqinjė, duke bėrė gjėra tė kqija.
Por, qė njerėzit e mirė tė bėjnė gjėra tė kqija, atėherė iu nevojitet religjioni (feja)! S.V.

Jepi njeriut njė peshk, dhe ai do tė ha peshk atė ditė.
Mėso njeriun si tė peshkoj, ai do tė ha peshk tėrė jetėn.
Jepi njeriut religjionin, dhe ai do tė vdes duke u lutur pėr njė peshk! UK.
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 23:50   #27
pinto
Banned
 
Anėtarėsuar: 07-01-07
Postime: 135
pinto i dashurpinto i dashurpinto i dashurpinto i dashur
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Ateisti eshte nje njeri, i cili "beson" qe eshte lindur pahiri.
pinto Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 23:53   #28
pinto
Banned
 
Anėtarėsuar: 07-01-07
Postime: 135
pinto i dashurpinto i dashurpinto i dashurpinto i dashur
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Mund ta kuptoj kur dikush shiqon per toke dhe thot ; un jam ateist, por nuk mund ta kuptoj dike kur naten shiqon qiellin dhe thot ; un nuk besoj ne Zot !

Ibrahim Linkoln.
pinto Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-11-11, 05:03   #29
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pinto Shiko postimin
Mund ta kuptoj kur dikush shiqon per toke dhe thot ; un jam ateist, por nuk mund ta kuptoj dike kur naten shiqon qiellin dhe thot ; un nuk besoj ne Zot !

Ibrahim Linkoln.

Nje thenje e menqur shume; nga nje njeri qe nuk paskem pas rast me ndegju kurr per te .
Kush ishte ky personalitet dhe nese ka mundesi ndonje liber te shkruar nga ky ,sepse ,vertete ,thenje qe meriton rrespekt!!!?????
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-11-11, 08:20   #30
pinto
Banned
 
Anėtarėsuar: 07-01-07
Postime: 135
pinto i dashurpinto i dashurpinto i dashurpinto i dashur
Gabim Titulli: Fjalė tė urta & Thėnie tė ndryshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ Shiko postimin
Nje thenje e menqur shume; nga nje njeri qe nuk paskem pas rast me ndegju kurr per te .
Kush ishte ky personalitet dhe nese ka mundesi ndonje liber te shkruar nga ky ,sepse ,vertete ,thenje qe meriton rrespekt!!!?????
Autori eshte Abraham Linkcoln,
Kete citat mund ta gjesh ne librin e tij : Fuqia e fjaleve (letra dhe fjalime).


pinto Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:14.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.