Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-05-12, 12:58   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Njė Komb, Njė ABETARE

PRIZREN- Nxėnėsit e klasave tė para tė Shqipėrisė dhe Kosovės do tė mėsojnė tashmė me njė Abetare tė pėrbashkėt. Ceremonia e promovimit tė Abetares sė pėrbashkėt u zhvillua sot nė Qendrėn Sportive "Sezai Surroi", ku pėrveē Kryeministrit tė Shqipėrisė, Sali Berisha, ishin tė pranishėm edhe Presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga dhe Kryeministri kosovar Hashim Thaēi.

Kryeministri i Kosovės Hashim Thaci gjatė fjalės sė tij nė nė ceremoninė e promovimit tė abetares sė pėrbashkėt Shqipėri-Kosovė, e cilėsoi njė ditė historike pėr tė gjithė shqiptarėt. Ndėrkohė, kreu i qeverisė shqiptare Sali Berisha u shpreh se shqiptarėt kudo qė ndodhen janė tė vendosur tė bashkohen nė BE, ndėrsa nuk nguroi t’i bėjė thirrje fqinjėve tė clirohen nga shqiptarofobia dhe veprimet primitive.

Mė 24 prill u pėrzgjodh teksti fitues pėr Abetaren e pėrbashkėt Shqipėri-Kosovė. Teksti i pėrzgjedhur ka si bashkėautorė, Shezai Rrokaj, Mimoza Gjokutaj dhe 2 pėrfaqėsuesit nga Kosova Islam Krasniqi dhe Saranda Kumonova Pozhegu. Ndėrsa grafika ėshtė realizuar nga Lorenc Buzi.

Pėrzgjedhja ėshtė bėrė nga komisioni vlerėsues me pėrfaqėsi tė dy palėve. Nė garė ishin 13 Shtėpi Botuese, nga tė cilat fituese ėshtė shpallur Shtėpia Botuese “Pegi” dhe shoqėria “Dukagjini”. Unifikimi i teksteve shkollore ėshtė njė nisme mes dy ministrive tė arsimit tė Shqipėrisė dhe Kosovės, qė do tė vijojė edhe me tekste tė tjera shkollore.

BERISHA: ABETARJA E NJĖHESUAR, KRYEVRPRA E DIJES, FQINJĖT TĖ CLIROHEN NGA SHQIPTAROFOBIA
Kryeministri Berisha i pranishėm nė ceremoninė e inagurimit tė Abetares sė pėrbashkėt Shqipėri-Kosėve, qė po mbahet nė Prizren, deklaroi se kjo ėshtė dhurata mė e bukur qė i bėhet kombit tonė nė 100-vjetorin e Pavarėsisė.

“Falenderoj pėrzemėrsisht hartuesit pėr kėtė kryevepėr qė i dhuruan sot fėmijėve tė kombit tonė Abetaren e parė tė njėhėsuar,tė bashkuar, e cila vjen so kėtu nė kėtė sallė si njė vepėr e rrallė e shqiptarėve qė ka endur nė shekuj pėr tė ardhur tek ju, fėmijėt e Prizrenit, fėmijėt e kombit shqiptar. Ajo mban ėndrrėn e dhjetra qindra gjeneratave tė shqiptarėve, tė cilėt donin tė kishin njė Abetare tė pėrbashkėt. Mban sakrificat qė nė kohėt e Skėndėrbeut e deir nė luftrat pėr ēlirim tė Kosvės e Maqedonisė. Mban idealin e bashkimit si idelai i pėrjetėsisė kombėtare”, deklaroi Berisha.

Duke iu drejtuar nxėnėsve qė kishin mbushur plot e pėrplot sallėn, Berisha tha: “Nuk duhet tė harroni kurrė se ka me qindra, mijėra jetė tė flijuara qė ju tė jeni tė lirė, qė nė tė jemi tė lirė tė ndėrtojmė tė ardhmen tonė tė shkėlqyer. Abetarja ėshtė margaritari i kurorės sė 100 vjetorit tė Shqipėrisė sė pavarur, dhurata mė e bukur qė njerėzit e lirė mund t’ju bėnin Shqipėrisė dhe shqiptarėve”, tha ai.

Kryeministri Berisha deklaroi se shqiptarėt kudo qė ndodhen janė tė vendosur tė bashkohen nė BE, ndėrsa nuk nguroi t’i bėjė thirrje fqinjėve tė clirohen nga shqiptarofobia dhe veprimet primitive.
“Ne nuk jemi kombi i zgjedhur i zotit, por jemi nė tė drejtėn tone, ne jemi nė trojet tona. Sot mė tė vendosur se kurrė qė tė punojmė pėr projektin e bashkimit tė shqiptarėve nė kuadėr tė projektit tė BE. Tė punojmė pėr paqen e stabilitetin nė rajon e mė gjėrė. I themi fqinjve, clirohuni nga shqiptarofobia, ajo ėshtė plehrė e primitvizmit tė sė kaluarės suaj! Shqiptarėt janė komb miqėsor, ndėrsa ata me skena si ato tė Preshevės faktojnė se janė nė ende nėstadet primitive”, komentoi ai.

THACI: DITĖ HISTORIKE, NJĖ ABETARE, NJĖ GJUHĖ
Kryeministri i Kosovės Hashim Thaci gjatė fjalės sė tij nė nė ceremoninė e promovimit tė abetares sė pėrbashkėt Shqipėri-Kosovė, e cilėsoi njė ditė historike pėr tė gjithė shqiptarėt.
"Mė lejoni tė uroj kėtė ditė tė madhe pėr shqiptarėt. Sot ėshtė njė ditė historike pėr kombin, kulturėn dhe qytetėrimin shqiptar. Sot ju prezantojmė abetaren e pėrbashkėt tė shqiptarėve, tė ardhemen e kombit shqiptar. Kjo ėshtė arritje historike. Ėshtė abetarja e parė e pėrbashkėt e autorėve nga Shqipėria dhe Kosova. Urime”,- uroi kryeministri i Kosovės.

Thaci deklaroi se jo rastėsisht ceremonia po mbahet nė Prizren kryeqytetin shpirtėror tė shqiptarėve, pasi sipas tij ai ėshtė qyteti i bashkimit tė shqiptarėve nė njė komb.
“Sot tė gjithė shqiptarėt ku jetojnė, janė me ne, janė me abetaren e parbashkėt. Jemi mbledhur nė kryeqytetitin shpirtėror tė shqiptarėve nė qytetin mes kryeqyteteve poliike dhe administrative, Tiranės dhe Prishtinės, nė qytetin e bashkmit tė shqiptarėve nė njė shtet tė vetėm. Sot nė vitin jubilar tė 100 vjetorit tė pavarėsisė sė Shqipėrisė institucionet po promovojnė librin e pėrbashkėt. Kjo ėshtė abetarja e kombit, kjo ėshtė arritje pėr tė gjtihė shqiptarėt. Kėtė mund ta bėjė njė shtet i lirė dhe sovran”,- deklaroi Thaci.

Sipas Thacit fati i abetares ėshtė i njėjtė me fatin e shqiptarėve, dhe falė pėrpjkejeve shekullore tahmė shqiptarėt do keni njė gjuhė dhe njė flamur.
“Nė themele tė Rilndjes qėndron patrioti Naum Vexhilharxhi, fati i librit ishte i ngjashėm me fatin e popullit shqiptar. Sot pas 100 vjetėsh shteti shqiptar ėshtė vend demokratik anėtar i NATO dhe me prespektivė pėr nė BE. Sot Kosova ka hyre nė 13 vjetorin e lirisė dhe 5 vjetorin e pavarėsisė. Kosova ka tė ardhme tė ndritur. Abetarja e pėrbashkėt ėshtė njė pėrpjeje e jona shekullore, dhe shqiptarėt tashmė do kenė abetare tė pėrbashkėt gjuhė dhe flamur”,- deklaroi Thaci.
(el.me/ma.ar/BalkanWeb)


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-05-12, 19:14   #2
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

ABETERJA E RE eshte AUTOSTRADA E DYTE qe BASHKON KOMBIN !
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-12, 23:07   #3
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

Paramendpni sa kemia rritur, po gezohemi me - ABC .... njerezimi po fluturon !

Than se Thaēi nuk ekish lane- Jahjagen me folese i kish thane : Po foli une se po kam nevoje qe te filloj prej A..... e te mberri ne Doktor shkence !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-12, 04:45   #4
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

hahaha Oqeani,(kan humbur besimin dhe populli tashme!),,kur shum gjera deshtoin,veshtire me
qe t'besoim...:P

nejse,Ishalla Bohet mire.de...Si dhe Urime per "nenen e gjuhes shqipe"-ABETAREN e BASHKUAR!

,,meqe thote populli bie ni fjale e qet tjetren,me besoni te dashur lexues,se prej kohesh jam ka e silli per mendje pyetjen?,,se kush din me ma sqaru qete germen (o)cila po perdoret ku do ne vend te germes(a)?psh,si kjo fjala qe shkrova bohet,(bile si me qellim e bera,vetem per t'shtruar pyetjen?)ne e dim se me shekuj kemi perdorur kete dialekt, bahet/ban/behet/ben..e me radhe,p.s.(apo duhet t'themi (rodhe) edhe ketu?,,meqe e bera si analize.

vertet do me vie mire per doni pergjigje te mundshme...

Natyra.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 20-05-12 nė 04:55
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-12, 10:19   #5
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Paramendpni sa kemia rritur, po gezohemi me - ABC .... njerezimi po fluturon !

Than se Thaēi nuk ekish lane- Jahjagen me folese i kish thane : Po foli une se po kam nevoje qe te filloj prej A..... e te mberri ne Doktor shkence !
Kur te diskutohen temat Kombetare i nderuar oqeani, duhet dale prej lekures partiake.
Normal qe Thaēi e Berisha, e te gjitha institucjonet e tanishme kan patur te marrin pjes ne festen bashkimit te abetares.

Shih zotni Syla sa mir e paska thėnė.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga murrizi : 20-05-12 nė 10:20
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-12, 13:09   #6
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

Kur doganieri i Shqipnis t'i merr 20€ bakshish ne kufirin shqiptaro-shqiptar, un se quaj "Urė" lidhės e bashkimit Kombtar !


Prishni kufinjt, se shkronjat e perbashkėta i kishim qysh moti.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-12, 15:15   #7
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Kur doganieri i Shqipnis t'i merr 20€ bakshish ne kufirin shqiptaro-shqiptar, un se quaj "Urė" lidhės e bashkimit Kombtar !


Prishni kufinjt, se shkronjat e perbashkėta i kishim qysh moti.
Sa mirė ki thėn qetu ..

-Bashkkombasit e tone na mbyten me rryshfeta
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-12, 16:17   #8
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

Harrova te pyes : E paska edhe me tej ?

ē - e fortė
ē - e butė

E tash athua si po na i quajkan !


Murriz : Ende po hahemi me ABC !!!! ( Nuk po e dime se si me thene ket :ē !!!!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-12, 16:18   #9
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

Natyra : T'a thuani siē t'a thuani do ju kuptojme !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Oqeani : 20-05-12 nė 16:21
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-12, 04:45   #10
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

Falemnderit Oqeani,po ne qfare kuptimi/varianti thua?meqe,pa deshifrime qenka,opet nuk po doket keq:P

..Pershendes
Natyra.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 21-05-12 nė 04:49
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-12, 14:28   #11
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra Shiko postimin
Falemnderit Oqeani,po ne qfare kuptimi/varianti thua?meqe,pa deshifrime qenka,opet nuk po doket keq:P

..Pershendes
Natyra.


Pa kurrfar kuptimi mendova !
Deshifrimet fillojne qe nga shtatori ... !

Njashtu !

Oqeani
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-12, 18:17   #12
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

Abetarja gjithėkombėtare edhe nė Luginė tė Preshevės
Pas shumė debateve dhe mangėsive, Abetarja gjithėkombėtare tashmė ka arritur edhe nė Luginė tė Preshevės. ...
Rtk / 23.08.2012
Nxėnėsit shqiptarė tė Luginės sė Preshevės qė fillojnė klasėn e parė, kėtė vit do tė jenė tė barabartė me tė gjithė nxėnėsit e trojeve shqiptare tė cilėt do tė mėsojnė me tė njėjtėn Abetare. Ky libėr ėshtė i kompletuar dhe i shpallur zyrtarisht nė Prizren nga kryeministri i Shqipėrisė Sali Berisha dhe ai Kosovės Hashim Thaēi.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga murrizi : 25-08-12 nė 18:19
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-12, 22:02   #13
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,414
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė Komb, Njė ABETARE

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Abetarja gjithėkombėtare edhe nė Luginė tė Preshevės
Pas shumė debateve dhe mangėsive, Abetarja gjithėkombėtare tashmė ka arritur edhe nė Luginė tė Preshevės. ...
Rtk / 23.08.2012
Nxėnėsit shqiptarė tė Luginės sė Preshevės qė fillojnė klasėn e parė, kėtė vit do tė jenė tė barabartė me tė gjithė nxėnėsit e trojeve shqiptare tė cilėt do tė mėsojnė me tė njėjtėn Abetare. Ky libėr ėshtė i kompletuar dhe i shpallur zyrtarisht nė Prizren nga kryeministri i Shqipėrisė Sali Berisha dhe ai Kosovės Hashim Thaēi.
Ka qe hidherohen ose e ngushellohen per fletet e ABC-se por eshte tregues me i qarte se kurre qe vullnetin e shqiptareve s'mund ta ndalin.

Fuqia e nje grushti optimist eshte njemije here me i forte se bllokadat per ta ndal te arrije ai qellimin.

Asnjehere s'eshte vone per abetaren e lexuar tashme e ne Luginen e Presheves!

Faleminderit Murriz.


elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.