Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-05-13, 08:46   #1
TropicalDrop99
 
Anėtarėsuar: 19-05-13
Postime: 1
TropicalDrop99 i vlerėsuar jo keq
Gabim "to load" ne shqip? Dhe emra?

Miredita!
Fjala "to load" ose "laden", qfare gjuhe te jete. Nuk di qysh te perktheje?
Jam duke menduar per defintitionin prej "to load"ne sene elektronike. Ndoshta esht "mbushi"? Nuk jam i sigurt. Tani, qysh perkthehen emra si "Kalahari Desert"? Si "Shkretira Kallahari"?
Me falni per gabimet, jetoj ne Kosove, aty nuk folet dialekti toske dhe nuk isha ne shkoll shqipe.
KLM
TropicalDrop99Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga TropicalDrop99 : 19-05-13 nė 08:47
TropicalDrop99 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-05-13, 10:21   #2
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "to load" ne shqip? Dhe emra?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TropicalDrop99 Shiko postimin
Miredita!
Fjala "to load" ose "laden", qfare gjuhe te jete. Nuk di qysh te perktheje?
Jam duke menduar per defintitionin prej "to load"ne sene elektronike. Ndoshta esht "mbushi"? Nuk jam i sigurt. Tani, qysh perkthehen emra si "Kalahari Desert"? Si "Shkretira Kallahari"?
Me falni per gabimet, jetoj ne Kosove, aty nuk folet dialekti toske dhe nuk isha ne shkoll shqipe.
KLM
TropicalDrop99
Sa i perket terminologjise se Internetit, ndoshta duhet te orientoheni drejt ēiftit te fjaleve : dergoj/shkarkoj.
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-13, 11:37   #3
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "to load" ne shqip? Dhe emra?

mu pum doket qi osht : ngarkesė (purshembudh me ngarku noj siret ne e-mail) e tonshi ai qi e mer e shkarkon (download) aj qetri qi e mer .

qishtut pum doket

ere emrat mus i purkthe be dijuz se qiak ingjes fari pu thot s'duhet mi purkthi emnat.


__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:02.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.