Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-08-13, 11:48   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Ngacmimet sexuale

Fakte tė cilat nuk pranohen as me sheriat e as me Kur’an


Nuk eshte i vetem Boris Jelcini qe pickon,,,Kryetari i ri i Kuvendit tė BIK-ut akuzohet pėr ngacmime seksualePrishtinė, 30.08.2013

Ndaj Fadil Hasanit, kryetarit tė sapozgjedhur tė Kėshillit tė Bashkėsisė Islame tė Kosovės, njė ish-koleg po hedh akuza tė rėnda, pėr tė cilat thotė se posedon edhe fakte.

Para plot tri vitesh, qysh kur u shkarkua nga posti i profesorit tė mėsimeve tė Kur`anit, Emin Behrami pati publikuar nė Express disa tė dhėna, sipas tė cilit, ishin dėshmi pėr ngacmime seksuale tė nxėnėsve tė medresesė nga ana e profesorėve.

Nė mesin e shumė prej tyre figuron edhe emri i Fadil Hasanit, profesorit tė gjuhės arabe nė medresenė “Alauddin”, i cili tė enjten u zgjodh Kryetar i Kuvendit tė BIK-ut.

Emin Behrami thotė se zgjedhja e Hasanit nė kėtė post tė rėndėsishėm, po e shtyn tė ndėrmarrė masa konkrete.

“Do tė dalė me fakte tė reja shokuese. Fakte tė cilat nuk pranohen as me sheriat e as me Kur’an”, thotė Behrami.

Sipas tij, pėrveē problemeve dhe dallavereve tė shumta qė janė bėrė dhe po vazhdojnė me ritėm tė njėjtė brenda Bashkėsisė Islame, mes shumė emrave qė janė tė pėrfshirė nė skandale ėshtė edhe ai i kryetarit aktual tė kuvendit.

“Ka njė mori dokumentesh te ngacmimit nė orė tė mėsimit dhe jashtė orėve. Nė mesin e tyre ka qenė edhe profesor Fadili”, thotė Behrami.

Ai pohon se i posedon tė gjitha e-mailet qė nxėnėsit i kanė shkėmbyer me drejtorin e shkollės, nėpėrmjet tė cilave i kanė rrėfyer tė gjitha tė bėmat e profesorėve tė tyre, pėrfshirė edhe kryetarin aktual tė kėshillit tė BIK-ut.

“Aty vėrehet qartė fjalori amoral i profesorit nė fjalė dhe profesorėve tė tjerė, si pėr shembull ‘puthjet tuaja ma kanė qetėsuar shpirtin’, apo ‘duhet tė takohemi edhe njė herė’”, tregon Behrami pėr bisedat qė sipas tij profesorėt i kanė bėrė me nxėnėset e medresesė. “Unė i posedoj tė gjithė e-mailat, bisedat e nxėnėsve me drejtorin nė relacion me profesorėt”, thotė ai.

E krejt kėto qė sipas tij i ka bėrė i sapoemėruari nė kryesi, i di mirė edhe myftiu i Kosovės Naim Tėrnava.

“Por, cilado shkelje qė bėhet kur njė individ ėshtė i dėgjueshėm ndaj myftiut, mbrohen pavarėsisht se ēfarė kanė bėrė”, pohon Behrami duke e quajtur Fadil Hasanin si kandidati kukull e myftiut Tėrnava.

Pritjeve tė Behramit pėr t’ia nxjerrė krejt tė palarat BIK-ut dhe punonjėsve tė saj, po u vjen fundi.

“Unė qė tri vite jam nė proces gjyqėsor pėr shkak tė shkarkimit tim. Krejt kėto qė po i them i mbuloj me fakte ligjore tė cilat unė do t’i paraqes herėt apo vonė”.

Koha


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 30-08-13 nė 11:52
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-08-13, 13:09   #2
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ngacmimet sexuale

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Fakte tė cilat nuk pranohen as me sheriat e as me Kur’an


Nuk eshte i vetem Boris Jelcini qe pickon,,,Kryetari i ri i Kuvendit tė BIK-ut akuzohet pėr ngacmime seksualePrishtinė, 30.08.2013

Ndaj Fadil Hasanit, kryetarit tė sapozgjedhur tė Kėshillit tė Bashkėsisė Islame tė Kosovės, njė ish-koleg po hedh akuza tė rėnda, pėr tė cilat thotė se posedon edhe fakte.

Para plot tri vitesh, qysh kur u shkarkua nga posti i profesorit tė mėsimeve tė Kur`anit, Emin Behrami pati publikuar nė Express disa tė dhėna, sipas tė cilit, ishin dėshmi pėr ngacmime seksuale tė nxėnėsve tė medresesė nga ana e profesorėve.

Nė mesin e shumė prej tyre figuron edhe emri i Fadil Hasanit, profesorit tė gjuhės arabe nė medresenė “Alauddin”, i cili tė enjten u zgjodh Kryetar i Kuvendit tė BIK-ut.

Emin Behrami thotė se zgjedhja e Hasanit nė kėtė post tė rėndėsishėm, po e shtyn tė ndėrmarrė masa konkrete.

“Do tė dalė me fakte tė reja shokuese. Fakte tė cilat nuk pranohen as me sheriat e as me Kur’an”, thotė Behrami.

Sipas tij, pėrveē problemeve dhe dallavereve tė shumta qė janė bėrė dhe po vazhdojnė me ritėm tė njėjtė brenda Bashkėsisė Islame, mes shumė emrave qė janė tė pėrfshirė nė skandale ėshtė edhe ai i kryetarit aktual tė kuvendit.

“Ka njė mori dokumentesh te ngacmimit nė orė tė mėsimit dhe jashtė orėve. Nė mesin e tyre ka qenė edhe profesor Fadili”, thotė Behrami.

Ai pohon se i posedon tė gjitha e-mailet qė nxėnėsit i kanė shkėmbyer me drejtorin e shkollės, nėpėrmjet tė cilave i kanė rrėfyer tė gjitha tė bėmat e profesorėve tė tyre, pėrfshirė edhe kryetarin aktual tė kėshillit tė BIK-ut.

“Aty vėrehet qartė fjalori amoral i profesorit nė fjalė dhe profesorėve tė tjerė, si pėr shembull ‘puthjet tuaja ma kanė qetėsuar shpirtin’, apo ‘duhet tė takohemi edhe njė herė’”, tregon Behrami pėr bisedat qė sipas tij profesorėt i kanė bėrė me nxėnėset e medresesė. “Unė i posedoj tė gjithė e-mailat, bisedat e nxėnėsve me drejtorin nė relacion me profesorėt”, thotė ai.

E krejt kėto qė sipas tij i ka bėrė i sapoemėruari nė kryesi, i di mirė edhe myftiu i Kosovės Naim Tėrnava.

“Por, cilado shkelje qė bėhet kur njė individ ėshtė i dėgjueshėm ndaj myftiut, mbrohen pavarėsisht se ēfarė kanė bėrė”, pohon Behrami duke e quajtur Fadil Hasanin si kandidati kukull e myftiut Tėrnava.

Pritjeve tė Behramit pėr t’ia nxjerrė krejt tė palarat BIK-ut dhe punonjėsve tė saj, po u vjen fundi.

“Unė qė tri vite jam nė proces gjyqėsor pėr shkak tė shkarkimit tim. Krejt kėto qė po i them i mbuloj me fakte ligjore tė cilat unė do t’i paraqes herėt apo vonė”.

Koha
Nuk dmth qe eshte i vertete ky lajm, un se njoh asnjanin as kurre skam ni ma heret per ta, veq mundet edhe me kan shpifje per shkak te pozites qe paska marre i zgjedhuri i BIK-ut tu e dite qe per karriga po behet lufta ma e madhe.
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-08-13, 17:40   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Ngacmimet sexuale

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardanesha Shiko postimin
Nuk dmth qe eshte i vertete ky lajm, un se njoh asnjanin as kurre skam ni ma heret per ta, veq mundet edhe me kan shpifje per shkak te pozites qe paska marre i zgjedhuri i BIK-ut tu e dite qe per karriga po behet lufta ma e madhe.

Mos ban hajgare, ku bojn lufte per karriga fetaret ?
A nuk jane ne sherbim te Zotit a ?

Nime e ke kry ti medresen qe spi njeh kta a ?
Nese e ke ky mvdresen, kallxoj ktij shulit pra, qe stka ngacmu asni msus
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-08-13, 22:42   #4
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Ngacmimet sexuale

po thojn kur u gerrbavshin kyfar muftia ja u krypke salepin gjematit


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.