Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-05-20, 21:20   #1
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 277
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Zv/kryeministri: Shkelja e kushtetutės ėshtė akt dhune, ndarja e territorit tė Kosovė17:35, 30/04/2020

Nga Haki Abazi

Mė 6 Tetor ‘19 fiton koncepti i ēkapjes sė shtetit ku qytetarėt thanė fjalėn e tyre, duke nxjerrė tė parėn LVV dhe Kurtin mė tė votuarin.Pasuan pafund lojėra; pragu, numėrim, rinumėrim, pėrjashtim i votės sė diasporės, filma me votat e helmuara, sforcim votash, vjedhje potenciale tė votave pėr tė mos lejuar ndryshimin e madh.

Mė 3 ‘20 shkurt u bė qeveria pas njė odisejade sabotuese e tinėzare tė Mustafės. 51 Ditė punė shembullore e qeverisė Kurti, pėrfshirė edhe menaxhimin e pandemisė COVID19.
Pafund devijime e manipulime pėr tė pamundėsuar mirėqeverisje.
Thaēi vazhdon obstruksionet dhe sabotimin e qeverisė nga brenda dhe jashtė, me shpallje gėnjeshtrash nė Washington DC dhe duke fyer evropianėt.
Ndėrkohė, mediat e afėrta me kapėsit e shtetit, nuk humbasin kohė e mundėsi tė bėjnė propagandė dhe panik.
Mė 25 Mars, LDK rrėzon qeverinė pas rolit tė vazhdueshėm destruktiv tė Veliut dhe Hotit, si dhe tentimit qė nė sinkron me Thaēin tė shpallin gjendjen e jashtėzakonshme dhe ta defunksionalizojnė qeverinė pėr tė
MOS lejuar ēkapjen e shtetit.
Mustafa me Thaēin bėjnė pazare hapur.
Thaēi, pastaj shkel kushtetutėn duke mos respektuar 82.2 e as duke pritur emrin e kandidatit/es nga LVV.
PDK-ja deklarohet qė nuk do tė pėrzihet nė kėtė lojė.
Presidenti tekanjoz, bėhet nervoz, meqė LDK-ja nuk i bėn menjėherė numrat pėr qeverinė jolegjitime, pėrkundėr ofertave dhe joshjes sė deputetėve dhe intensifikon lojėn e presionin dhe gjuhėn kriminale. Duke thyer ēdo ligj e normė nė kohė pandemie, tenton tė kontrabandojė Pacollin nė Kosovė pėr tė arritur numrat.
Pėr tė vazhduar kėshtu, me idenė qė dialogu me Serbinė duhet tė udhehiqet nga ai, kurse falja e krimeve, amnistia dhe ēeshtja e veriut kthehet nė diskutim nga servilėt e Thaēit.
Qeveria legjitime rrėzohet nė ditėt e pėrvjetorit tė fillimit tė intervenimit tė NATOs, ndėrsa qeverinė jolegjitime duan ta formojnė me Listėn Serbe nė ditėt e pervjetorit tė tė humburve nė Luftė.
30 Prill nė ora 16:00 Thaēi lėshon dekretin, kur gjykata kushtetuese ėshtė e mbyllur, ndėrsa dita e Premte ėshtė ditė pushimi per festėn e 1 Majit. Kontrabandim i qeverisė jolegjitime tė shtunėn!
Ēka nuk ėshtė e qartė kėtu?!
Shkelja e kushtetutės ėshtė akt dhune, ndėrsa ndarja e territorit tė Kosovės ėshtė akt lufte dhe pėrdhunim i sovranitetit, integritetit territorial dhe kushtetutshmėrisė sė vendit.
____________________________________
https://www.syri.net/politike/335874...hte-akt-lufte/


Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg 4tradhetaret.jpg (66.7 KiloByte, 1 shikime)
__________________
Njeri pa firmė !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga power8 : 02-05-20 nė 21:24
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:55.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.