Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-12-05, 21:19   #1
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja

Mbasi ekziston tema, pse femrat i dojn te moshuarit.
Mu me intereson ,mendoj se edhe te tjereve .
Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja.
Urdheroni ,shpreheni mendimet.
Vjeshta


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-12-05, 21:37   #2
SFA
 
Anėtarėsuar: 07-12-05
Vendndodhja: Nė shtėpi...
Postime: 165
SFA e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Mirė pra.
Ja tani e kemi edhe kėtė "RELACION".

Pėr fillim, do tė shprehem shkurt. Janė dy gjėra qė nuk mplaken;
- Zemra dhe mendja.
SFA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 21:39   #3
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nuk eshte e sakte kjo...mvaret sa me perket mua JO
JO JO nuk kam kohe te mirem me kalamaj e pionere
__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 21:41   #4
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SFA
Mirė pra.
Ja tani e kemi edhe kėtė "RELACION".

Pėr fillim, do tė shprehem shkurt. Janė dy gjėra qė nuk mplaken;
- Zemra dhe mendja.
Mendova se per shkurt do te shpreheshe ,Interesi.
Mire, se edhe une tash per moment nuk kam kohe.
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 21:53   #5
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SFA
Mirė pra.
Ja tani e kemi edhe kėtė "RELACION".

Pėr fillim, do tė shprehem shkurt. Janė dy gjėra qė nuk mplaken;
- Zemra dhe mendja.
:? :arrow: :?
Sa interesante. Nese femrat e duan dikend me te moshuar, kjo qenka per interes, nese meshkujt e bejne kete, kjo ndodh sepse zemra dhe mendja e tyre qenka me superlative dhe nuk qenka ne gjendje te mplaket kurre :? !!!
hemmm...shume keq. kjo eshte bindje diskriminuese ne llogari te gjinise femrore! shpresoj se je i vetedijshem per kete!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 22:05   #6
Tanushi
 
Anėtarėsuar: 16-09-04
Vendndodhja: Nomad
Postime: 331
Tanushi i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tanushi
Gabim

Jo vjeshta nuk ja ke qellu me kete teme sepse eshte e njejta gje me temen tjeter: hoxhe Alia- Ali hoxha!
Une do ta hapja temen: pse djemte e ri i duan vajzat e moshuara!

Kurse pergjigjen per kete teme: po qysh mos mi dasht moj te rejat kur te duan ato, apo edhe nga nostalgjia per rinin e kaluar!

Ne pergjithesi senet e reja duhen, le me femrat!
Mireupafshin te tema tjeter!
Tanushi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 22:09   #7
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nuk mendoj se Mosha luan Rol ne Dashuri :roll:
Kur diqka kryhet me deshiren e dy paleve, qoft Plaku me nje vajz te re,Qoft nje e moshuar me neje te ri ,,Un nuk e kuptoj se kur nje Dashuri behet nga deshira e te dy Paleve ate her Perse te na duket ragjike ....??
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 22:12   #8
SFA
 
Anėtarėsuar: 07-12-05
Vendndodhja: Nė shtėpi...
Postime: 165
SFA e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Jo, jo, jo...

Ky ėshtė njė keqkuptim. Nuk duhet aluduar nė atė thėnie, pėr tė nxjerr
pėrfundim pėr atė se ēfarė mendoj unė pėr kėtė problem.

Fenomeni i tillė (sipas mendimit tim) gjithashtu i ka rrėnjėt nė patriarkialitetin tonė. Kėsaj radhe, i shprehur ndryshe ( me motive dhe
pasione- kryesisht tė ulta). (Kėtu, pėrjashtoj rastet e ndonjė "dashurie
aksidentale" tė kėsaj natyre, qė edhe mund tė ndodh).
Pasja e njė partenereje tė re, (gruaje, dashnoreje, sekretareshe, pėrcjellėse afariste, apo ku ta dij unė ēka tjetėr), sot, te njė kategori
e njerėzve ėshtė bėrė thjesht "Status". Sipas kėsaj logjike, gjithēka mund tė kesh (para, punė, autoritet, fuqi) por e tėra kjo nuk ka asnjė vlerė po s'pate (partnere tė re nė moshė- dashnore, grua tė dytė etj.)
Pse, ndodh kjo?
Nė radhė tė parė, sepse njerėzit e kėtij "rangu" kryesisht kanė pasur njė
adoleshencė tė trazuar, njė rini "tė varfėr", apo ndonjė traumė (kush e di
se ēfarė) dhe kanė mbetur pre e "ndjenjės sė inferioritetit".
Nė thelb, lidhjet e tilla janė rezultat edhe i rrethanave socio-ekonomike,
shiquar nė pėrgjithėsi, ashtu siē janė rezultat dhe pasojė e "motiveve tė ulta" (shikuar veēmas).
SFA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 22:34   #9
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SFA
(Kėtu, pėrjashtoj rastet e ndonjė "dashurie
aksidentale" tė kėsaj natyre, qė edhe mund tė ndodh).
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mire qe u sqaruam :arrow: :lol:
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 22:45   #10
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tanushi
Jo vjeshta nuk ja ke qellu me kete teme sepse eshte e njejta gje me temen tjeter: hoxhe Alia- Ali hoxha!
Une do ta hapja temen: pse djemte e ri i duan vajzat e moshuara!

Kurse pergjigjen per kete teme: po qysh mos mi dasht moj te rejat kur te duan ato, apo edhe nga nostalgjia per rinin e kaluar!

Ne pergjithesi senet e reja duhen, le me femrat!
Mireupafshin te tema tjeter!
Gabim je ,atje qe Hoxhe Alia ndersa ketu Sofije Hoxhenica :lol:
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 23:15   #11
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Mbasi ekziston tema, pse femrat i dojn te moshuarit.
Mu me intereson ,mendoj se edhe te tjereve .
Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja.
Urdheroni ,shpreheni mendimet.
Vjeshta
e pse mos me i dashtė ?! :lol: vetėm nuk na tregove sa vjeēare ishin ato vajzat e reja :lol: duhet tė jenė mbi 18 vjeēare ama, pėrndryshe konfrontohen me ligjin :lol: :lol:
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 23:17   #12
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Mbasi ekziston tema, pse femrat i dojn te moshuarit.
Mu me intereson ,mendoj se edhe te tjereve .
Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja.
Urdheroni ,shpreheni mendimet.
Vjeshta
e pse mos me i dashtė ?! :lol: vetėm nuk na tregove sa vjeēare ishin ato vajzat e reja :lol: duhet tė jenė mbi 18 vjeēare ama, pėrndryshe konfrontohen me ligjin :lol: :lol:
Mbi 18 vjet ,fol se nuk te rrok ligji
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 23:18   #13
spirl_girls
 
Anėtarėsuar: 19-04-04
Vendndodhja: Nė Kolib !!
Postime: 2,636
spirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėmspirl_girls i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani

e pse mos me i dashtė ?! :lol: vetėm nuk na tregove sa vjeēare ishin ato vajzat e reja :lol: duhet tė jenė mbi 18 vjeēare ama, pėrndryshe konfrontohen me ligjin :lol: :lol:
Po hajt me trego atehere sa vite kishe pasur deshire te jete parternja jote me e re se ti :?:
spirl_girls Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 23:18   #14
Tanushi
 
Anėtarėsuar: 16-09-04
Vendndodhja: Nomad
Postime: 331
Tanushi i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tanushi
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tanushi
Jo vjeshta nuk ja ke qellu me kete teme sepse eshte e njejta gje me temen tjeter: hoxhe Alia- Ali hoxha!
Une do ta hapja temen: pse djemte e ri i duan vajzat e moshuara!

Kurse pergjigjen per kete teme: po qysh mos mi dasht moj te rejat kur te duan ato, apo edhe nga nostalgjia per rinin e kaluar!

Ne pergjithesi senet e reja duhen, le me femrat!
Mireupafshin te tema tjeter!
Gabim je ,atje qe Hoxhe Alia ndersa ketu Sofije Hoxhenica :lol:
Ok, atehere qenka rrucpėrfuc!
Tanushi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-05, 23:26   #15
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Pse te moshuarit i dojn vajzat e reja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga spirl_girls
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani

e pse mos me i dashtė ?! :lol: vetėm nuk na tregove sa vjeēare ishin ato vajzat e reja :lol: duhet tė jenė mbi 18 vjeēare ama, pėrndryshe konfrontohen me ligjin :lol: :lol:
Po hajt me trego atehere sa vite kishe pasur deshire te jete parternja jote me e re se ti :?:
e paska shkruajtur vjeshta qė qenkan 18 vjeēare, pėr ate edhe deshta tė sigurohem mos tė vijė nė konflikt ligji :lol: :lol:

spirl_girls, i kam lexuar shpesh kėtu te ky nėnforum, si shkruanin diskutuesit se dashuria nuk njeh vite, por deshta tė sigurohem tė jenė 18 + tjerat janė punė shifrash + - :lol: :lol:
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 3 (0 Anėtarėt dhe 3 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.