Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-06-08, 11:06   #16
lyra2
 
Anėtarėsuar: 28-04-07
Vendndodhja: Aty ku e kam vendin...
Postime: 6,243
lyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Mos vet valla....................;)
__________________
...
lyra2 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-06-08, 11:14   #17
Agolli
 
Anėtarėsuar: 14-02-06
Postime: 14,320
Agolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Une, dashurona per ē'do dite, ne perjashtim te shtundes dhe te dieles, a eshte gabim nuk e di dhe s'ma ndin...ani ani nasht fembrat jan per me'i dasht.
__________________
Stars can't shine without darkness!
Agolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-08, 11:14   #18
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?


po valla se detyra je tu ba aty shkruj e fshij me gume sa here te dush.

Kush ju ka faj ngelcanave qe nuk jon msue ma heret me dijte qka osht gabim e qka osht e sakte.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-06-08, 23:22   #19
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adina-R.Ks
Nuk dua te zberthej nocjonin e dashuris, po pak fjal po theme me kete teme: Nese dashuria eshte gjesend qe e marrim dhe e leme kur na do qefi (siq po ndodh sidomas ne keto vitet e fundit!), ateher eshte shume e lehte nje gje e till, le kete merr tjetren. Dashuria nuk eshte gjesend po dashuria eshte ndjenj, dhe ndjenjen eshte a pa dirigjushme nga ne ajo lind vetvetiu pa marrre parasysh per cilin/en te vertet apo te gabuar.
Neve po flas ne pergjithsi na ndodh te dashurohemi edhe ne nje person edhe pse per te cilin e dime shume mire se do jet i paarritshem per ne, nuk eshte deshira jone te dashurojm nje person te till po eshte ndjenja ajo qe na shtyn drejt asaj.
Nese ndodh te dashuroj dike dhe verej se eshte dashuri e gabuar do mundohem me gjithe qenjen time te ik nga ajo dashuri, se nuk ja vlen te te sakrifikosh per te...
Dashuria pajtohem me ate kur thua qe eshte ndjenje . POR qe lind vetvetiu (rastesisht) , nuk pajtohem ( asgje nuk ngjane rasisht , gjegjesisht cdo gje ngjane per nje arsye .. Dhe te dashuruarit ne nje person ngjane pikerisht pershkak te thithurit, konsumit te atyre vlerave qe ne ne vazhdimesi absorbojme, kultivojme dhe promovojme ) ...

Dashuria, gjegjesisht ndjeniat tona, ndergjegja jone , vetedija jone ; me nje fjale QENESIA JONE IDEALE ushqehet vazhdimisht dhe se idete NUK JANE NJE HERE E PERJGITHEMON TE DHENA dhe te PA-NDRYSHUARA (percaktuara) , sikurse QENESIA JONE MATERIALE , qe eshte IMANENTE ... PER IDENE, KONCEPTI LEVIZJE , EVOLUIM eshte VET THELBI I THELBESOR ( pa te s'ka kuptim) ... IDEJA ESHTE E PERJETSHMJA , MATERIA eshte E PERKOHSHMJA ...
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LABI : 21-06-08 nė 23:24
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-06-08, 11:52   #20
thellenza
 
Anėtarėsuar: 12-05-08
Vendndodhja: Te pellumbi
Postime: 4,679
thellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

..problem serioz !
__________________
100% vetevetja!
Kush ka zemer, ka edhe krah.
thellenza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-06-08, 18:32   #21
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari
I thua: "Ik e Mos u dashuro", me lotė nė sy tė kaltėr!
Ti ose po me don shum ose po me urren shum,nuk e di qka je ngjit per firm timen e nick timin ?!!!!!

PS; mendoj se duhet dhan fund asaj lidhje me person te gabuar ..
__________________
Ik MoS u DaShUrO

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Sy_kaltra : 22-06-08 nė 18:33
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-08, 10:21   #22
sunrise
 
Anėtarėsuar: 02-01-08
Postime: 1,428
sunrise i dashursunrise i dashursunrise i dashur
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

desha me shkrujt edhe uen ketu edhe pse spo di nese jom e sakt ne mendime ... une personalisht mendoj qe me mire eshte nje dhimje sot se gjithe jeten.... nese i sheh gabimet e nje personi dmth je e vetedijshme qe nuk eshte per ty dhe duhet bind mendjen dhe trurin qe nuk ka sukses dhe kurr nuk do te kete... une mendoj qe nese je ne nje moshe te pjekur duhet me mendu per te ardhmen e jo per te sotmen... dhemb me siguri por domosdo do te shuhet ajo dashuri sepse eshte fillimisht e deshtuar...... une kisha thon qe duhet orjentuar mendjen e mendja qenjen qe nuk e meriton nje jete te tille dhe luftuar per me mire....

sunrise
sunrise Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-08, 11:17   #23
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Me mire nje fund i dhimbshem se nje dhimbje pafund... !!
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-08, 13:31   #24
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjumashja
Me mire nje fund i dhimbshem se nje dhimbje pafund... !!
Pajtohem me ty Plotsisht.............
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-08, 21:33   #25
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
Avatari i egi
 
Anėtarėsuar: 21-05-07
Vendndodhja: ne boten belly dance
Postime: 7,833
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Na shkon mrapsht krejt dashurija
__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-08, 21:36   #26
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Mire ja kam ngjite per floke - zoti mos thashte ........
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-08, 21:38   #27
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
Avatari i egi
 
Anėtarėsuar: 21-05-07
Vendndodhja: ne boten belly dance
Postime: 7,833
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani
Mire ja kam ngjite per floke - zoti mos thashte ........
Veq mos e ba qel masi ja ke ngjit floket
__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-08, 21:38   #28
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Penelope
Jeta dhe dashuria, te dyja jane mjaft te komplikuara , nganjehere. Ndodh nganjehere ne jete, te dashurohemi gabim, ne nje person qe ne fillim na duket perfekt, mu ai/ajo qe kerkojme dhe fillojme ta duam. Mbas nje kohe verejme se megjithate nuk qenka ai/ajo qe kemi menduar,deshiruar megjithese jemi thelle te dashuruar.
Pyetja ime tash: qte bejme nese e kuptojme se qenkemi dashuruar ne personin e gabuar? te rrime me te per hater te dashurise ,me shprese se nje dite do ndryshoje, apo te ndahemi sa nuk eshte bere me vone? qflet per e qflet kunder nje lidhje te tille??

Me interesojne mendimet tuaja lidhur me kete teme. I mirepres !
Kjo ndodhe tek njerzit qe dashurohen*ne shikim te pare*apo me shume kure dashurohesh per te paren here,,,,verbohet njeriut,eshte naive,endrron,shpresone,,,,s'ja vlene me humbe kohen per hater te kerkujna,,,,jeta eshte e jona e ndajme me ata qe duam!
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-08, 21:43   #29
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,632
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga egi
Veq mos e ba qel masi ja ke ngjit floket
jo moj desha te them : po ja ledhatoj ...

Po mos po te bjen ne hise ty naj gjeni i qeluar
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-08, 21:46   #30
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
Avatari i egi
 
Anėtarėsuar: 21-05-07
Vendndodhja: ne boten belly dance
Postime: 7,833
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka nese dashurohemi ne personin e gabuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani
jo moj desha te them : po ja ledhatoj ...

Po mos po te bjen ne hise ty naj gjeni i qeluar
Paj me kan qel s'do te thot qe eshte i gabuar Kryesorja eshte me pas nje skuter dhe kur te shetisim era me mi valavit floket haha


__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:41.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.