Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 15-03-11, 05:01   #31
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Jeta rreziqet dhe sfidat e autorit te vargjeve shqiptare xhelal ferizit

ka qene 50 vjet fadil hogja ne pushtet
mahmut bakalli ali shukriu
asnji nuk kan qene te drenices pse nuk flitet per ato regjione si per drenicen pse qenka nji thaq ne pushtet i drenices

e qka tash me i mbyte regjionet tjera
per shkak te atyre njerzve qe sihin ne pushtet
jo kursesi
krejt gjakova nuk kan qene fadila
ne e dijme se gjakova ka njerz te aft e patriota
njerz te zgjuar te menqur
pse ishte fadili i tillė me serbo komunista
me thėnė taah gjakovart jan kshtu e ashtu e me fillu me i urrejt

ka logjike ktu jo

jo kjo nuk vjen ne shprehje
edhe andej armiku ka regrutue njerz ne zonat kufitare
ka pasė spiuna por nuk vlersohet gjakova mbi keto baza

e me disa njerz pse ishin spiuna por kjo vlersohet mbi baza te nje populli

nuk duhet me pas pergjithsime te tilla seps e e sht gabim

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 15-03-11 nė 05:04 Arsyeja: Jeta rreziqet dhe sfidat e autorit te vargjeve shqiptare xhelal ferizit
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-03-11, 05:07   #32
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Angry Jeta rreziqet dhe sfidat e autorit te vargjeve shqiptare xhelal ferizit

ka qene 50 vjet fadil hogja ne pushtet
Mahmut bakalli ali shukriu

asnji nuk kan qene te drenices pse nuk flitet per ato regjione si per drenicen pse qenka nji thaq ne pushtet i drenices

e qka tash me i mbyte regjionet tjera
per shkak te atyre njerzve qe sihin ne pushtet
jo kursesi
krejt gjakova nuk kan qene fadila
ne e dijme se gjakova ka njerz te aft e patriota
njerz te zgjuar te menqur
pse ishte fadili i tillė me serbo komunista
me thėnė taah gjakovart jan kshtu e ashtu e me fillu me i urrejt

ka logjike ktu jo

jo kjo nuk vjen ne shprehje
edhe andej armiku ka regrutue njerz ne zonat kufitare
ka pasė spiuna por nuk vlersohet gjakova mbi keto baza

e me disa njerz pse ishin spiuna por kjo vlersohet mbi baza te nje populli

nuk duhet me pas pergjithsime te tilla seps e e sht gabim
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-03-11, 05:14   #33
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Jte rreziqet dhe sfidat e autorit te vargjeve shqiptare xhelal feeizit

Guri i madh po me vjen keq por ke bere gabime te mdha ne kualifikme me drenicen dhe paushallizma e pergjithsime -
ne nje rast me the mos u ben lokalist duaj edhe te tjeret si drenicen tende

por mendoj se dhe ktu po gabon shum
sepse un aspak nuk mbaj nga ndonje anė per mua te gjith jan te njejt
por edhe sikur te ngacmohej ndonje regjion tjeter rugova ose dikush tjeter perseri un do te reagoja njejt
sepse mua nuk meppeqlejnė aspak rajonalizmat dhe jam i dnjeshem jashtzakonisht ndaj tyre teper i ndjeshem
un do te reagoja per qdo rreghion qe dikush flet keq ose i behet padrejtesi asaj ane pa marr para sysh cila ane ėsh t un jma duike luftuar per drejtesi edhe sikur te sulmohej ne menyra te ndryshme shala e bajgores ose kaqaniku “ ose peja un do reagoja ashper
kund er padrejtesise se perghjithsimeve te tilla sepse un nuk i lejoj sulmet mbi keto baza dhe jam i ndjeshem ktu prandaj un po luftoj per drejtesi e jo siq me the ti ashtu un ktu mbroj parimine drejtesis sepse un nuk jetoj ne drenice jam i lindur ne mitrovice por kur esht fjala per drejtesi un nuk mund tii duroj njerzt qe te siulmojn pa faj qfar do


ane ose krahine
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-20, 17:58   #34
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Jte rreziqet dhe sfidat e autorit te vargjeve shqiptare xhelal feeizit

Ketu ne kete forum dardania dhe ne forume tjera po dalin njerz me pseudonime qe mundohen ne nje far menyre te degradojne drenicen duke e fajsuar d renicen per deshtimet e pa sluftes ne qeveri ne politike e tj
Gjithqka ketu bazohet te hashim thaqi
por ne qofte se ja ke inati pdk s
si parti politike ajo parti nuk esht parti e drenices ,por ne at antarsim jan shqiptart ete gjitha trojeve
Nese ke inate partiake diqka tjeter esht

por klasa politike nuk esht e drenices
as nuk esht e vertet siq po thua ti se bajram regjepi
qenka i drenices jo kjo nuk esht evertet
nuk esht i drenices
as zavendsministri hajredin kuqi as memli krasniqi as naim maloku
as fatmnir sejdiu e shum te tjere q e jan ne qeveri
as te tjeret as agim qeku q e ishte ne qeveri as nexhat daci qka
qe ishin ne qeveri na thuaj pra qka bene ata per kosoven
kur ishin ne pushtet ne qeveri
pse ka tendenca gjithnnjji te fajsohet drenica prej nga buron ko ide iniciative a mos esht
e nxitur si ide nga serbia qe neper mes disa idiotve sa me shum te shperndahet si propagande


prandaj
mos fol
sepse nuk mundesh ne baze te thaqit e jakupit
me e vlersue drenicen me dy persona qe ishin ne qeveri te kosoves ,ka shum me negativa se ata
ne politike
prandaj mos u beni gojkqi e pergojsa me fole kunder drenices si rexhion gjoja ne eme rte partise e qeverise
e futja propagande pa lidhje
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-20, 18:07   #35
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Jte rreziqet dhe sfidat e autorit te vargjeve shqiptare xhelal feeizit

Guri i madh
ti me kete pseudonim ne forumin dardania je treguar armiku me i madh ne propaganden kunde r drenices per te degraduar drenicen ne menyren me armiqsore ma zi se qdo qdo qetnik i mundshem , as shkiet keshtu nuk flasin
qka je mundue ti me shpernda propagande

po na thuaj ti kush je ,a mos je person njeri i agjenturave te huaja i nxitur per te
propaganduar ne kete menyre per drenicen,kush je ti ku punon ku ke punuar me pare qfar te kaluare ke dhe kush te nxite per per keto propaganda
fundi i fundit ti po na del antishqiptar sepse drenica esht pjese shqiptare pjes e eatdheut
qe ti po mundohesh me e diskreditue ne te gjitha menyrat shum
armiqsore, vertet arniqsi


Guri i madh ti dukesh si nje armik i madh i shqiptarizmitpo me vjen keq
por ke bere gabime te mdha ne kualifikime
propagandiste ket armiqsi propagande
me drenicen kunder ketoij regjioni heroik shqiptar qe e njeh historia dhe bota si varter rrezistence patriotike

Ti ke propaganduar si armik i madh i drenices

dhe me shum genjeshtra e pergjithsime -

ne nje rast me the mos u ben lokalist duaj edhe te tjeret si drenicen tende

por mendoj se dhe ktu po gabon shum

sepse un aspak nuk mbaj nga ndonje ndjnejee lokaliste
as nje lokaliste anė per mua te gjith jan te njejt shqiptar

por edhe sikur te ngacmohej ndonje regjion tjeter

rugova
ose dikush tjeter perseri un do te reagoja njejt

sepse mua nuk me ppeqlejnė aspak rajonalizmat
dhe propagandat kunder regjioneve shqiptare


dhe jam i ndjeshem jashtzakonisht ndaj tyre teper i ndjeshem

un do te reagoja per qdo rregion qe dikush flet keq ose i behet padrejtesi asaj ane
pa marr para sysh cila ane ėsh t+
un jma duke luftuar per drejtesi
edhe sikur te sulmohej ne menyra te ndryshme shala e bajgores ose kaqaniku
“ ose peja un do reagoja ashper
kund er padrejtesise se perghjithsimeve te tilla sepse un nuk i lejoj sulmet mbi keto baza dhe jam i ndjeshem ktu prandaj un po luftoj per drejtesi e jo siq me the ti ashtu un ktu mbroj parimine drejtesis sepse un nuk jetoj ne drenice jam i lindur ne mitrovice por kur esht fjala per drejtesi un nuk mund tii duroj njerzt qe te siulmojn pa faj qfar do


ane ose krahine
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-20, 18:16   #36
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Jte rreziqet dhe sfidat e autorit te vargjeve shqiptare xhelal feeizit

Guri i madh ti je vertet armik i madh propagandist i madh kunder regjionit te drenices

por shihe lexoje pak historine
sa esa tjere kan qene ne pushtet qe nuk ishin te regjionit te drenices
dhe ishin me pushtuesit

ka qene 50 vjet fadil hogja ne pushtet

mahmut bakalli ali shukriu e me qindra tjere qe nuk ishin nga drenicaasnji nuk kan qene te drenices
ata pushtetar antikombtar dikur

pse nuk flitet per ato regjione
si per drenicen ne bazat pushtetare si per adem grabofci i dukagjinit

e sa e sa tjere negativa te regjioneve tjera
te kosoves pse qenka nji thaq ne pushtet i drenices

e qka tash , me i mbyte regjionin a qka
po regjionet tjera
per shkak te atyre njerzve qe sihin ne pushtet ejan poashtu edhe ne keto kohra
qka te bejm me ata

jo kursesi te denohen regjionet per shkak te atyre negatiavave
individve

krejt gjakova nuk kan qene fadila

ne e dijme se gjakova ka njerz te aft e patriota

njerz te zgjuar te menqur

pse ishte fadili i tillė me serbo komunista

me thėnė taah gjakovart jan kshtu e ashtu e me fillu me i urrejt

ka logjike ktu jo ti e ke gabim nuk paragjykohet ashtu

jo kjo nuk vjen ne shprehje

edhe andej armiku ka regrutue spiuna ne ato katunbde
rreth kufirit me shqiperi ka regrutu spiuna serbia
ka organizu njerz ne zonat kufitare
kunder intereave te kombit shqiptar

ka pasė spiuna edhe ne ato ane ku do
por nuk vlersohet gjakova as prizreni as dukagjini
mbi keto baza tee individve


e me disa njerz pse ishin spiuna
por kjo vlersohet mbi baza te nje populli

nuk duhet me pas pergjithsime te tilla seps e e sht gabim
o guri i madh po te them sinqerisht po dyshoj mos je spiun
qe nxitesh prej antishqiptarve nga armiqt e kombit shqiptar
pse gjith kjo urrejtje propagande nga ana jote pse
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-20, 18:21   #37
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Jte rreziqet dhe sfidat e autorit te vargjeve shqiptare xhelal feeizit

Largimine perandorise osmane shkelmin e fundit ja ka dhene drenica turqve
por edhe gjat shum kryengritjeve neper
histori pesh shekullore
Drenica e organizoj rrezistencen kunder shum armiqve
Ishte e verteta historia drenica kryengritjet e drenices
rrezistenca qebdrore
kryengritja e drenices qendresa luftarake e atij regjioni historik dhe hasan prishtina

poashtu perandorine sllave dhe bugare e shum armiq tjere mjaft sherrin
ja kan pa drenices e rrezistences se drenices
Flaken ja futi drenica edhe ish jugoslavis
e gjithmone qd o perandorie ja ka fute flaken
e qka tash qka po don ti kunde ksaj krahine
heroikeedhe komunizmit ky regjion ja dha shkelmat
shkaut e biugarit
as nuk e duroj asnji pushtues hiq
nuk duhet me ja ngrene hakun

poshte tradhtaretq e e urrejne drenicen heroike patriotike


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.