Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-11-05, 15:36   #16
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim

Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-12-05, 10:38   #17
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Edhe ketej nga Kosova,cizmet e kaubojeve kane filluar te jene ne trend..!

__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-05, 10:40   #18
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-05, 19:59   #19
anna
 
Anėtarėsuar: 17-01-04
Vendndodhja: ........
Postime: 2,539
anna e ka pezulluar reputacionin
Gabim


Keto veshje jan ne tred kesaj stine ..i preferoj shume ..pershtaten shume me stilin tim!! :D
anna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-12-05, 14:22   #20
Barb|Ka
 
Anėtarėsuar: 01-12-05
Vendndodhja: ku sii Rrok Dielli Djemt
Postime: 1,200
Barb|Ka e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Barb|Ka Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Barb|Ka Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Barb|Ka
Gabim

ne trend jan sidmos rrobat me ngjyr kafeje,te mbyllta,,fundat deri nen gjunj,,pallto te ndryshme e mos harroj ta ceki edhe Floket kaqurrela :lol: :lol:
__________________
Rugova Rugova Rugova
I pazevendesushem
Barb|Ka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-05, 01:12   #21
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
GabimMbreteresh e akullit :P


E veshur per party (karamel pamje) :P
Per naten e vitit te ri :P
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-05, 01:24   #22
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim
French chic :P
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-12-05, 13:35   #23
Kavaleri
Aty ku bijn Tupanat..
 
Avatari i Kavaleri
 
Anėtarėsuar: 20-03-05
Vendndodhja: USA
Postime: 1,463
Kavaleri e ka pezulluar reputacionin
Gabim

__________________
Faleminderit U Ē K
Kavaleri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-12-05, 18:10   #24
aferdita
 
Avatari i aferdita
 
Anėtarėsuar: 31-10-03
Postime: 4,075
aferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aferdita
Gabim[/img]
__________________
Fitorja mė me madhe nė jetė,ėshtė qė tė fitosh zemrėn e dikujt qė e don mė tė vėrtet!!
aferdita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-12-05, 04:45   #25
Kavaleri
Aty ku bijn Tupanat..
 
Avatari i Kavaleri
 
Anėtarėsuar: 20-03-05
Vendndodhja: USA
Postime: 1,463
Kavaleri e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kavaleri
hahahahahah sa bukur po u ndrrojka moda vet!!! Ni dit e kam publiku ni Femer me ni saj tu u zavit,tasht te paska shit Sajen e paska ble kit djalin !!

Nuk paskam nevoj me i ndrru ma fotografit pasi qe po u ndrrojka vetem..
Haj ku me dit se qka do veshin kta dy neser!!!_::::::::..?!
Kavaleri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-12-05, 20:07   #26
intelektualja
 
Anėtarėsuar: 25-12-05
Vendndodhja: zakonisht te shpija
Postime: 320
intelektualja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Me se njwzet vite pervoje pune profesionale, me kane mundesuar ta njoh mire moden ne pergjithesi dhe te arrij te kuptoj esencen e te krijuarit, qe eshte se kreacioni e ka per detyre paresore te I bie ne pah kualitetet dhe bukurin e atij qe do ta mbaj. Prandaj kur punoj me kliente, atyre u ofoj sygjerime dhe keshilla se sit e duken edhe me bukur, por gjithnje duke e respektuar stilin e tyre personal, dhe duke mos imponuar stilin tim. Vetem ateher arrihet harmonia e vertete ne mes te fustanit dhe personit. Sygjerimet e mija jane kruesisht te bazuara ne siluete, detaje te trendit , materiale, e rendesi te posaqme kan ngjyrat.
Kete vit silueta moderne eshet me voluminoze, me funda “puf” me kollane te pasura dhe menge te zgjatura. Gjithnje duhet pasur kujdes qe te krijohet silueta “X” gje qe e thekson formen e trupit me bukur.
Sa I perket trendeve te ketij sezoni, propozoj:
dukjen “ushtarake”, edhe nje fustan I mbremjes mund te dukesh shum elegant me ndonje tetaj ushtarak si epoleta, gajtan apo manzhete decorative;
stili “Eduardian” I cili krijon figuren e “ores se reres”, me korset qe e thekson belin dhe me fund te pasur kryesisht nga materialet luksoze si, kadifeja dhe brokati, e mund te I shtohet edhe ndonje zhabo ose manzhete datelleje;
stili Victorian percjell nje vi te them “Gotike”, dhe eshte pasqyrim I kombinimeve te nuancave dhe materialeve te perdorura qysh ne Angline Viktoriane. edhe stili Viktorian si ai Eduardian e krijojne silueten e “ores se reres”. Zakonisht perdoren materialet si zhakardi, sateni I kadifenjet, shifoni si dhe zhorzheti I mendafshet. Shtesat e dantelles I japin edhe ne shume sharm ketij stili;

stili I “Zonjes Angleze” eshet stil I cili e imiton femren e pavarur me dukje shume elegante sin e filmat e viteve 1950s dhe 60. keto ishin kryeshisht femra me shije dhe bjondina me kaqurele si psh Grace Kelly, Lauren Bacall ose Kim Novak, por kjo nuk e perjashton zeshkanen Audrey Hepburn perfekte me kompletet e saja me akcesore te jashtėzakonshėme.
Ngjyrat
Akcenti I ngjyrave I kombinuar me materiale luksoze I jep glamurin trendit te sivjetem.
E zeza u kethye shume me shpejt se sa doli nga moda. Ajo edhe me tutje eshte nje baze e mire per disejne te nje fustani solemn. Megjithate paleta a ngjyrave per kete sezone, eshte shume me e gjere edhepse dominojne kryesisht ngjyrat e mbyllta.
Shkurtimisht, jane moderne ngjyrat e mbyllta sidomos ajo vjollce dhe ngjyra e e kuqe e veres, ngjyre xhinxhifili e djegur, ngjyrat e myshkut dhe mustardit. Kesaj liste gjithesesi duhet te I shtohet e bardha e hireta dhe natyrisht e zeza.

Jane moderne kryesisht ngjyra vjollce, vjollce si patligjani I zi, si ribizi I zi, si boronica, ngjyra blu, blu si qielli I mesnates, si puplat e bishtit te palloit, tirkiz, e verdha mustard, e portokallta e djegur, gjelbert si gjethet e malit, si avocado, te gjitha nuancat e dheut, ngjyre shampanje dhe te gjitha nuancat e mishit. Te gjitha keto ngjyra bejne gare me te zezen.
Por per ne kosovaret preferoj qe kete vit kombinimi kryesore te jete aj Kuq e zi se kete vit do te festojme pavarsine e pritur aq gjat.
Urime.
intelektualja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-12-05, 20:17   #27
aferdita
 
Avatari i aferdita
 
Anėtarėsuar: 31-10-03
Postime: 4,075
aferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aferdita
Gabim

__________________
Fitorja mė me madhe nė jetė,ėshtė qė tė fitosh zemrėn e dikujt qė e don mė tė vėrtet!!
aferdita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-12-05, 22:24   #28
Kavaleri
Aty ku bijn Tupanat..
 
Avatari i Kavaleri
 
Anėtarėsuar: 20-03-05
Vendndodhja: USA
Postime: 1,463
Kavaleri e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga aferdita
ka sa po i shet oj afernata?

dhe prezetoma firmen e ketyre qantav tja blej njanes qitu ne forum
Kavaleri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-05, 17:10   #29
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga intelektualja
si psh Grace Kelly, Lauren Bacall ose Kim Novak, por kjo nuk e perjashton zeshkanen Audrey Hepburn
.

Shumė profesionalisht, s'ka dyshim...
Veē, po shihet qė je femėr, dhe s'e ke shijen fine
(kur janė pyetje femrat). Po ku ėshtė Merilin Monro???

Zeshkanja, Elizabeth Taylor, Vinona Ryder???
__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-05, 18:37   #30
aferdita
 
Avatari i aferdita
 
Anėtarėsuar: 31-10-03
Postime: 4,075
aferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aferdita
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kavaleri
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga aferdita
ka sa po i shet oj afernata?

dhe prezetoma firmen e ketyre qantav tja blej njanes qitu ne forum
per ty eshte nje falas,vetem zgjidhe


__________________
Fitorja mė me madhe nė jetė,ėshtė qė tė fitosh zemrėn e dikujt qė e don mė tė vėrtet!!
aferdita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.