Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-07-19, 13:23   #3541
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

politika etredhur angloamerikane
politike krejtesisht e pa shije e pa vlera me gjithfar politikanesh
politikan q e nuk mund te ju thuash politikan
ata jan fajtor politika amerikane e tredhur jan shum fajtor
per rreshtimin e turqis ekah rusia edhe rrshtimin e iranit kah rusia
politika amerikane asnjihe rnuk e ishte e aft te ndale rusine

demtimet q e po ja ben rusia shqiptarve jan te tmerrdshme izolimi papunsia eknomie e shkatrruar
po amerika q ka po ben per ti forcuar shqiptaret e per ti nxjerr nga kthetrat agjentursske ruse e rusise
asgje hiq nuk po ben putini ka dale me qindra her me i shkatht se amerikanet ne politike
prandaj jan keshtu punet e iiranit turqis e shqiptarve
sepse amerika esht tredhe ne politike edhe anglia e europa i tredhi rusia
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-07-19, 13:26   #3542
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Politika e tredhur angloamerikane sidomos ne raport me shqiptaret kiohet e fundit
ku shqiptaret po vdesin per buk nga vafria e po ikun jasht atdheut mali i zi na emori qakorin serbia mitrovicen

politike krejtesisht e pa shije anglo amerikane politike shum e dobet
e pa vlera me gjithfar politikanesh
politikan q e nuk mund te ju thuash politikan

ata jan fajtor politika e tredhur amerikane politike shum e tredhur
ata politika e tyre e dobet jan shum fajtor
per rreshtimin e sirise turqis kah rusia edhe rreshtimin e iranit kah rusia
politika amerikane asnjihe rnuk e ishte e aft te ndale rusine

demtimet q e po ja ben rusia shqiptarve jan te tmerrdshme izolimi papunsia eknomie e shkatrruar
po amerika q ka po ben per ti forcuar shqiptaret e per ti nxjerr nga kthetrat agjentursske ruse e rusise
asgje hiq nuk po ben putini ka dale me qindra her me i shkatht se amerikanet ne politike
prandaj jan keshtu punet e iiranit turqis e shqiptarve
sepse amerika esht tredhe ne politike edhe anglia e europa i tredhi rusia
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-19, 14:42   #3543
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

varfria papunsia lufta per te mos u rritė rrogat e shqiptarve asnji cent lufta pe r te mos ece shqiptaret asnji milimeter suksesete rusise papunsia e shqiptarve
shqiptaret perpara asnje milimeter esht politike e tredhur jo miqsore
kjo politike e qon perpara serbine dhe rusine e shkatrron shqipnine etnike
keto perarime te rusise jan rezultat i politikes s e tredhur angloamerikane
dhe renja aq poshte e shqiptarve
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-07-19, 03:29   #3544
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

haga shpata kurve gjykata kurve e e europes gjykyty antishqiptare
mbi krye te shqiptarve
lojrat politike te kurvave politike kurvat politike te vladimir putinit

kurva te shitura ne europe dhe ne amerike si gjon bolton

proserbi me i madh ne amerike e e dick marti e shum fundrrina proserbe ne europe

tradhtar q e i ka ble me pare rusia panslave e cila ehst ne prak te suksesit per te permbyse boten
,


kurva te putinit parti djathtiste parti te ndyra anti europiane
popujt e perednimit duhet te qohen ne kembe per ti ndeshkuar a to parti

proruse popujt e perendimit me sopata e me qka kan ne dore duhet te ua prejne kokat tradhtarve pro shkie e prorus ne europ
kombi shqiptar esht ne rrezik dhe bashk me bosnjen e kroacine duhet ti bej armet gati per shkak te rrezikut jahstzakonisht te madh q e i kanoset balkanit prej bishes s erbe ruse

ne europe ne austri edhe austriak prorus proserb
sa te duash kuirva austriake qe bente dridhje te bythve me bishen ruse vladimir putin
dridhte bythet me kriminelin pansllav rus

rusia e putinit shum e suksesshme
tradhtar me vagona ne europe e ne amerike

rusia psikopate gjaksore qe don me vra djepa foshnje e me dhunue femra shqiptare

turke europiane ameirkane angleze

me ndihmen e kines psikopate psikopatisht e dashuruar ne rus
e ne shkie atdheu yne ne rrezikpolitika ruse psikopate rusia psikopate pansllave me politike kriminale
neper shekuj e cila ka dhunuar d y miljon femra gjermane
gjat lkuftes se dyte botrore
shqiptaret kurr me ne rrezik nuk kan qene
donald trump dhenderr i sllaveve tradhtia ne amerike deri ne fyt
me plot derra prorus sa te duash e pro shkie poashtu edhe ne europe
turqia irani i dyte anti amerikane rrezik i madh kthese e madhe e rusise ne ofenzive
modernizimi i serbis eme arme franca ne aksion
ango amerika ne dorzim e siper e pa aft per te organizuar mbrojtje nga keto rreziqe aq te medha ndersa india ezeze fund e krye anti perendimore antishqiptare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-07-19, 04:01   #3545
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Nderkohe qe plot 100 ushtarake speciale amerikane te Gardes kombetare te shtetit Tenesee qe sherbenin ne bazen ushtarake te Bondstellit ne Kosove ne kuader te NATO -s ...jane larguar qe prej dites se djeshme nga territori i kosoves ,
Kjo esht forme plan i shkieve dhe rusve per te sulmuar kosoven
e pa mbrojtur

sepse dhendrri i slaveve i dashuruar
ne a rmiqt jetok te njerzimit

donald trump presidenti arrogant i pa mend amerikan
ua siguron dal ngadal depertimin e rusve dhe te shkieve deri ne durres
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-07-19, 04:03   #3546
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

erdogani shka presidenti i turqis i cili nuk esht me prejardhje turk por nga vendet e rusise
me origjine dal ngadal do ta bej paktin moske ankara teheran beograd athine
dhe ne befasi do ta sulmojn ushtarakisht anglo ameriken gjermanine dhe shqiperin etnike
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 05:12   #3547
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Rreth teje -
''''''''''''''''''''''''
autori xhelal ferizi
''''''''''''''''''''''''''''
Rreth teje e dashur
do ta bėj zonen tė shejtė
zone magjike
e dashura ime e shtrejte
ti je me e dashura ne shqiperi etnike
me vreshta rrushi e me kopshtije
do ta bėj kopsht me portokalla
e limona
me tė lehta fllade
e erėra puhije
se ti je bilbilesha ma bukura e jona
se ti je dashuri dashurije

''''''''''''''''
seciles fletė
do ti jap te ndryshme
tė larmishme ngjyrė ere
aromė do ta bėj rreth e rreth vendin
e magjike token
qė ti si arti i bukurisė
tė seciles lule pranvere
me shkėlqye-
e puhizat e fletėt
e kposhtijeve leht me ta lmue koken
si vet mahnija e mahnisė

'''''''''''''''''''''''''''
qė ti tė ndjehesh nė kopsht
si ma e magjikshmja idile
qė gėzimi zemren tė bėjė aromė qiltėrsije
qė ti tė mahnitesh neper kopsht si bilbile
duke shijua erėrat e fletet me hije
''''''''''''
qė ti te dehesh
neper aromat e larmishme kopshtare
e tė kėndojnė kanarinat e urta zemerbardha
do tė mbjelli pėr ty gjithfar lloj peme e fare
molla arra kumbulla qershija e dardha

-----------
rreth teje te gjith t ė larmishmit bilbila
do tė gėzohoen
e ti si e bardha pėllumbeshė me e shpalosė qerpikun
le te vijnė edhe fllanzat e shpendė tjerė aty tė argtohen
kur rimė e varg si violinė zemra jote ti bekoj : e lirikun
''''''''''''
do tė bėhesh si e famshmja rrezja e gjevahirit
nder vila rrrushi me tė shejta ėmbėlsira
do tė vijnė dhuratė fjalėt prej yllit ma tė mirit
se ti zogzė shqiptare vėrtetė je ma e mira
''''''''''''''''
se fjala jote vertetė ėsht aromė portokalli
ajo tė shartohet ty nė kopshtije me agrume
se shijet e ngjyren i ka bilur'iane
pėr zemra yjesh ajo prodhon magjike parfume
''''''''''''''''''
fjala jote pra prodhon magji pėr tė shekujve zemra
se ėsht si e rrushit me at mahni fare
ajo ėsht ma e zgjedhura nder kopshtije me emra
se fisnikrinė e bukur ma ka shegė shqiptare
''''''''''''''
nga autori xhelal ferizi nga mitrovica liriku nė mėrgim
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
lirik Nuk ėshtė nė linjė Pėrgjigju Me Kuotė
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 05:14   #3548
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

erdogani turko ruso shka i poshter
presidenti me prorus i turqis
i cili nuk esht me prejardhje turk
por nga vendet e rusise
me origjine
dal ngadal do ta bej paktin moske ankara teheran beograd athine

dhe ne befasi do ta sulmojn ushtarakisht anglo ameriken gjermanine dhe shqiperin etnike
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 05:17   #3549
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Erdogani turko ruso shka i poshter
po vazhdon me perzie pordhe me rusine
me panslavizmin turqine e kan pushtuar ruset
vendin me strategjik ne europe dhe ne azi
Erdogani esht
presidenti me prorus i turqis i te gjitha mkohrave

i cili nuk esht me prejardhje turk por esht me prejardhje
por nga vendet e rusise
me origjine

Ky harbut idiot ka ndryshuar turqine si askush tjeter
dhe ky spiun rus dal ngadal do ta bej paktin
me fashist me dinak paktin moske ankara teheran beograd athine

dhe ne befasi do ta sulmojn ushtarakisht anglo ameriken gjermanine dhe shqiperin etnike
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 05:38   #3550
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ramush haradinaj nje rrenacak budal debil
qe e shkatrroj eknomine e kosoves dhe shkaktoj largimin e shqiptarve nga atdheu
duke derdhe lot krokodili rrejshem si gjithmone
perqars i madh i shqiptarve dikur

duke mos qene asnjeher falenderues per drenicen kryengritse
dhe meritat e saj gjat luftes se fundit

por te gjitha meritat duke u munduar me ja lene vetes
ma shum gjysma jan rrena te tij

por i erdhi veza te zuza me rrenat e tij
ai vrau luftarin e madh rexhe osajn heroin e atdheut
luftarin trimin patriotin ka vra shum tjere e vrau edhe tahir zemen
e ka vra tjere shqiptar per karriere per eme r te tij
jam i bindur se do ta vrisnin edhe bekim berushen e te gjith te tjeret ,vetem e vetem qe para tij askush te mos delte me emer per veq emrit te tij
kjo esht lufte per emer jo per atdhe
por lufte profteresh te krisur manjak qe vuajn per fame lufte per fame per afirmim personal


dhe lavd , lufte per emer personal
duke mos lejuar qe askush te mos afrimohet per veq e mri i tij dhe emrit te tij

ai me jarget e tij prej nje karieriisti memeci analfabet karrierist i smure u be kryeminister
kryeministri analfabet

te gjith jemi deshmitar te “jargve te tij
dhe pordhve te tij neper televizion
se sa pluhur qonte ai nepe r media per demarkacionin me malin e zi
duke i thene thaqit ai djali i brojes ,po ky djali i gloaxhanit doli shum he rma i zi se djali i brojes

ma demagog dhe eshiti qakorin dhe me mija hektar toke malit te zi njejt si ahmet zogu q e ja shiti shen naumin serbise
Keta tradhtar e mashtrues matrapaz qe krijojn anarki analfabet q e krijojn varfri burokraci e pasoja te renda per atdheun me varfri e papunsi duke e bojkotuar eknomine e atdheut me gjithfar demagogjije elojrash q e pjellin si kurva mashkullore duke quar pluhur perpjete pe rte shemtuar atdheun pe rte kriijuar burokraci
e qindra zevends ministra administrat te kalbur
idiotike anarkiste antikombtare

ky e shiti qakorin askush tjeter
ndersa qun lajqi pseudo artisti demagog analfabet karrierist i degjeneruar

idiot ,
ai han mut vetem per hashim thaqin dhe te tjeret
vazhdimisht duke u munduar te perbalte drenicen neperme s ketyre personave

me poshtersite e tij dinake por ai vet a snuk i mbane zuza a s te bej asgje per qakorin
vetem shet pordhe po televizioni yne esht bere si qender leckash duke i dhene hapsire gjithfar demagogu e bajati harbuti e kurkusha


Natyrsisht q e hashim thaqi me idiotizmine tij esht fajtor per shum qka
me demagogjine e tij ne kosove
por ne fakt esht ramush haradini rrenacaku i qmendur pas emrit lavdis pozites
perqarsi i shqiptarve ai q e i dha e shiti vet ai qakorin dhe teritorin
shqiptar me mija hektar ia shiti me pare ka marre pare per te ja shite vet token malit te zi
se paku hahsim thaqi thot me ba korigjim teritoresh me e marre presheven pa cenuar asnji milimeter te tokes s e kosoves s epaku kshtu thot
edhe pse demagogve komunist pasardhs te fadil hoxhes e ali shukris nuk i besohet
jo vetem hahsim thaqi por partia staline qe quhej lpk dhe te gjith ata q e jan ne te e ishin aty
esht parti q e nuk ja sheh hajrin atdheu kombi shqiptar duhet te bej vet ndryshime e te largoj keto parti idiote nga skena politike e kosoves
bashk me idiotet rrenacak demagog
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 05:54   #3551
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ramush haradinaj nje anarkist q e atdheu nuk ja pa hajrin pas lufte ne eknomi por kriijoj anarkine burokratike pengesa ne eknomi
varfri ky demagog qe q et jarge memece ne media televizion
analfabet rrenacak budal debil injorant

qe e shkatrroj eknomine e kosoves dhe shkaktoj largimin e shqiptarve nga atdheu
duke derdhe lot krokodili rrejshem si gjithmone mashtrues

perqars i madh i shqiptarve dikur perqars krahinash


duke mos qene asnjeher falenderues per drenicen dhe kontributin e drenices edhe ne dukagjin drenica kryengritse ne kushtet me te kqia s ete gjith te tjeret drenica e penguar e sabituar ne te gjitha format

Pra duke mos njofte sakrificat dhe vuajtjet e drenices dhe angazhi,met e dhe meritat e saj gjat luftes se fundit

por te gjitha meritat duke u munduar me ja lene vetes
duke mos ju da asnje sekond televizionit zhumres mediave emisioneve televizive
me gjaysdem rrena e mashtrime harbute por njerzit e dijn mirma shum gjysma jan rrena te tij

por i erdhi veza te zuza me rrenat e tij ketij perqarsi
qe dikur e ky vet personalisht propozonte me u a dhene shkieve te veriut nga 2500 euro dhurata
sepse shkiet paskan vuajtje eknomike gjoja etash na shet pordhe tjera edhe pse ideja per taksen kunder serbise nuk ishte ide e tij
por e dikuj tjeter

ai vrau luftarin e madh rexhe osajn heroin e atdheut dhe shum tjere
ka plagosur njerz ka perndjekur
ka perqa ka pengue ka krijue situata te rrezikshme

ai vrau luftarin trimin patriotin rexhe osajn dhe te tjere ka vra shum tjere e vrau edhe tahir zemen

e ka vra tjere shqiptar per karriere per eme r te tij
ashtu siq beri per demarkacionin q e qoj nji dynja peshe thue se esht vet oso kuka me fryrjet e tij ne televizoon
por si nje porrdhac i lig u dorzue dhe i dha 8000 hektar malit te zi


jam i bindur se ai pjes e pjes e do te jepte kosoven
jam i bindur se banda klani tij e ai do ta vrisnin edhe bekim berishen
e te gjith te tjeret trima legjendar
,vetem e vetem qe para tij askush te mos delte me emer per veq emrit te tij

kjo esht lufte per emer jo per atdhe

smundje karieriste

por lufte profteresh te krisur manjak qe vuajn per fame lufte per fame per afirmim personal


dhe lavd , lufte per emer personal

duke mos lejuar qe askush te mos afrimohet per veq e mri i tij dhe emrit te tij

ai me jarget e tij prej nje karieriisti memeci analfabet karrierist i smure
u be kryeminister dhe atdheu pati pasoja ikje shperngulje nga atdheu duke mos u rrite rroga asnji cent e shqiptarve kosova kurr me ne rrezik nuk ka qene gjat gjith historise
as ne kohen e ali shukris si ne kohen ektyre pordhacve mendjemdhej harbuta
e profitera qe vuajn per poste e lakmi

kryeministri analfabet

te gjith jemi deshmitar te “jargve te tij

dhe pordhve te tij neper televizion premtimeve bajate pordhace
kurkushe se gjoja nuk do ta jepte qakorrin
i quante tje ret pederast veq veten e tij e lente te mire por harronte ai se dikush mund te ja fuste plumb ballit per ato fyerje por njerzit ja lshonin rrugen sui dubal idiot


se sa pluhur qonte ai nepe r media per demarkacionin me malin e zi

duke i thene thaqit ai djali i brojes
,po ky djali i gloxhanit doli shum he rma i zi se djali i brojes

ma demagog
mashtrues rrenacak dhe e shiti qakorin
dhe me mija hektar toke malit te zi dhe jam i bindur krejt kosoven e kishte shite cope cope komplet

njejt si ahmet zogu q e ja shiti shen naumin serbise

Keta tradhtar e mashtrues matrapaz
qe po e shferytzojn televizionin
qe krijojn anarki analfabet q e krijojn varfri burokraci e pasoja te renda per atdheun me varfri e papunsi duke e bojkotuar eknomine e atdheut me gjithfar demagogjije elojrash q e pjellin si kurva mashkullore duke quar pluhur perpjete pe rte shemtuar atdheun pe rte kriijuar burokraci
e qindra zevends ministra administrat te kalbur
idiotike anarkiste antikombtare

ky e shiti qakorin askush tjeter
ndersa qun lajqi pseudo artisti demagog analfabet karrierist i degjeneruar

idiot ,
ai han mut vetem per hashim thaqin dhe te tjeret
vazhdimisht duke u munduar te perbalte drenicen neperme s ketyre personave

me poshtersite e tij dinake por ai vet a snuk i mbane zuza a s te bej asgje per qakorin
vetem shet pordhe po televizioni yne esht bere si qender leckash duke i dhene hapsire gjithfar demagogu e bajati harbuti e kurkusha


Natyrsisht q e hashim thaqi me idiotizmine tij esht fajtor per shum qka
me demagogjine e tij ne kosove
por ne fakt esht ramush haradini rrenacaku i qmendur pas emrit lavdis pozites
perqarsi i shqiptarve ai q e i dha e shiti vet ai qakorin dhe teritorin
shqiptar me mija hektar ia shiti me pare ka marre pare per te ja shite vet token malit te zi
se paku hahsim thaqi thot me ba korigjim teritoresh me e marre presheven pa cenuar asnji milimeter te tokes s e kosoves s epaku kshtu thot
edhe pse demagogve komunist pasardhs te fadil hoxhes e ali shukris nuk i besohet
jo vetem hahsim thaqi por partia staline qe quhej lpk dhe te gjith ata q e jan ne te e ishin aty
esht parti q e nuk ja sheh hajrin atdheu kombi shqiptar duhet te bej vet ndryshime e te largoj keto parti idiote nga skena politike e kosoves
bashk me idiotet rrenacak demagog
lirik ėshtė nė linjė tani Shto Reputacionin e lirik Reporto Mesazhe tė Pahijshme Redakto/Fshi Mesazhet
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 08:53   #3552
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ramush Haradinaj kendonte kenge patriotike per mashtrim publikut ne publik ,duke luajtur me ndjenjat e kombit shqiptar ,demagog mashtrues ,Me kenge patriotike e patriotizem te rrejshem ky matrapaz dilte her her ne tv , dhe per ta pare dikush, ishte reklamė e tij kjo , kur populli e kishte barkun thate, dhe po vuante per buk te gojes e ai shiste demagogji patriotike
Nisi te kerkoj kravata e lukse tjera per vete dhe qeverine e vet

Vetėm njė ditė pasi u bė me njė kėshilltar politik Ramush Haradinaj dha dorėheqje nga posti i kryeministrit tė Kosovės. Por, avokati dhe ish inspektori i AKI-sė, Shkėlzen Sopjani, nuk pati mundėsinė qė ta “shijonte” postin e kėshilltarit tė Jashtėm tė kryeministrit mė shumė se njė ditė.

Mbi 180 kėshilltarė politik kishte qeveria e Kryeministrit tė Kosovės, Ramush Haradinaj, i cili dha dorėheqje nga posti tė premten.

“Batalioni”, i tij qeverisės pėrbėhej nga 5 zėvendėskryeministra, 21 ministra, rreth 80 zėvendėsministra, mbi 180 kėshilltarė politik, rreth 5 koordinatorė nacional, rreth 10 nėnkordinatorė rajonal tė koordinatorėve nacional dhe po ashtu rreth 10 asistent tė nėnkoordinatorėve rajonal tė koordinatorėve nacional.

Haradinaj u kritikua mjaft pėr kėto emėrime dhe stėrngarkimin e qeverisė. Madje, opozita vazhdimisht ia kėrkonte dorėheqjen, pėr kėtė arsye dhe shumė tė tjera tė ngjashme me kėtė. Por, Haradinajt as qė i bėhej vonė tė jepte dorėheqjen pėr keqqeverisje.

Njė qeveri e formuar dhe e ndėrtuar mbi akuza e skandale, nuk ishte arsye qė Kryeministri i cili ia rriti pagėn vetit pėr t`u furnizuar me mė shumė kravata, tė jepte dorėheqje.

Njė arsye mė e “fortė”, e shtyri qė tė premten tė dalė i pėrlotur para medieve dhe tė paraqes dorėheqjen e tij. Nė shikim tė parė, pamja e Haradinajt me lot nė sy, i preki tė gjithė.

Lotėt e Haradinajt na bėnė tė harrojmė papunėsinė, varfėrinė, mungesėn e liberalizimit tė vizave, nepotizmin, punėsimet nė PTK e shumė padrejtėsi qė iu bėnė vendit pėrgjatė kėsaj qeverisjeje dy vjeēare.

Jemi popull euforik dhe mashtrohemi lehtė, patriotizmin e kemi nė shpirt. Barkun thatė e ēiftelinė nė dorė. Kėta jemi ne.

T`i kthehemi temės, pra, ishte ftesa nga Zyra e prokurorit tė Specializuar, e cila e “gjunjėzoi” Haradinajn.

Nuk ka se si tė mos na shkojė mendja se kjo dorėheqje pėr shkak tė Gjykatės Speciale, u bė pėr t`i mbuluar dėshtimet e qeverisė qė i pėrmendėm mė lart. Me kėtė akt, Haradinaj do t`iu qes hi syve tė popullit dhe tė thotė se “dhashė dorėheqje nė tė mirė tė Kosovės”. Pėr cilėn Kosovė? Atė qė e shkatėrruan me partnerėt e tij tė koalicionit?

Natyrisht, se Haradinaj do tė mbrohet nga Specialja me mjetet e qeverisė sė Kosovės. Kushedi se sa do tė zgjasė procesi qė sapo ka nisur. Po, kush do t`ua kthej jetėn qė ia vodhi kjo qeverisje dhe tė tjerat si kjo, qytetarėve tė Republikės sė Kosovės. Atyre, tė cilėt pėr ēdo ditė konkurrojnė pėr njė vend pune dhe pėr ēdo ditė u humbet shpresa pėr punėsim.

Atyre qė u ka shkuar rinia pa e parė njė ditė tė bardhė. Atyre qė pėr 10 euro ditėn “luftojnė” me njėri tjetrin pėr tė fituar njė punė krahu. Atyre qė tashmė kanė braktisur vendin pėr njė jetė mė tė mirė.

Sa e ēuditshme kjo, Haradinaj ka hall Gjykatėn Speciale ku do tė pėrgjigjet pėr veprat qė dyshohet se i ka bėrė, e qytetari i thjeshtė ka hall mbijetesėn.

: As opozita nuk ishte e zonja qė ta rrėzonte kėtė qeveri, tė cilėn vazhdimisht e quante tė dėshtuar. Pra, nuk kanė pėr ēfarė tė krenohen as Isa Mustafa, as Albin Kurti e Shpend Ahmeti jo se jo. Haradinajn e rrėzoi Gjykata Speciale.
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 09:15   #3553
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

haradin pashja po na i vjen o prishtines, o more zot ku jan o malet e drenices ,,,
o haradin pasha ku e ke ushtrine e te gjith o pa buk s e bahsku me varfrinė
o haradin pasha ku e e ke o qakorin ---o po ku e ke more po at minister horin --
e po haradin pasha o more i shkrete o po pederast i ke quajt o shum vet
o haradin pasha o more rramete o pederast ma ne fund dole vet e
ooooooo more e ke shite o qakroin e shkrete e
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 09:17   #3554
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

haradin pasha po na i vjen o prishtines, o more zot ku jan o malet e drenices ,,,
o haradin pasha ku e ke ushtrine e te gjith o pa buk o varfri o po rrijne
o haradin pasha ku e e ke o qakorin ---o po ku e ke more po at minister horin --
e po haradin pasha o more i shkrete o po pederast i ke quajt o shum vet
o haradin pasha o more rramet e o pederast ma ne fund dole vet e
ooooooo more e ke shite o qakroin e shkrete e
lirik ėshtė nė linjė tani Shto Reputacionin e lirik Reporto Mesazhe tė Pahijshme Redakto/Fshi Mesazhet
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-07-19, 09:18   #3555
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,547
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

po hektaret me toke rugove
mal e bjeshke te asaj kosove
kush ja shiti malit t zi
ramush pasha faqezi
ramush zeza prej gloxhani
cope nga i cope po shkon vatani


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:36.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.