Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-02-04, 18:52   #1
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim Djali kure te Dashurohet qka te thot

Djali kure te Dashurohet qka te thot :lol:


o me baben o darling

une skom rape e as unaza qe bojn Bling Bling

po une muj me ta jep ni sen qe kurre se ke pas

TE MBULOJ me dashuri pa mas

per ty nat e dit pihna bohna drras,

edhe pse kjo osht veq ni faz

qe prej dashnis ndaj teje bohna edhe shtaz

nuk du kurre mu nal

se kom boll dashuri infinit me tfal

e me te tregu qe marezisht nty jom dashuru

shyqyr qe skom krah se per ty edhe kisha fluturu

ashiqare sherri yt ja kom nis me pi edhe cigare

po foli hiq pa marre

se dashnija qe po ta dho osht si prej shoqates humanitare

besom qe spo boj hajgare

kjo osht dashuri primare

se ti je vajza e endrrave tmia djaloshare

Love ya hunney aman aman

per ty bohna edhe tarzan

kojshia mthojn kapetan

e knoj kongen aman aman

dashnore

po knoj per vorre

kuku mpelciti zorra qorre

jo po tpres ty

qe po ma bon ne MSN me sy

kuku nane meta pa kry

te dua edhe apet te du

kukuuuuuuuuuuuuuuuu

per ty du mu tranu

Kosova republike e kom sos bre qik me t'ike

mos mu paraqit qik serioze

se e di qe je boll gjeloze

ne qoftese pafundsia kish me ekzis

kisha dit me tkallzu po shum te du

po folim drejt ne menyren sexypile

po te du hiq pa hile

se tani referi ma merr penallti

e ti ma bon zero me dyne udheheq ne tabel

e une bohna si treni me me shkel

ka hala sene qe si ke ni

veq edhe njo jom ka e di

hajde hajde ktu te na

edhe ta kallzoj ni fore e ta silli

e tu bohna si sport billi

kuku pom bon mobilli

apet koka n'tel ai darvilli

jo more nona mthirri

tha qu more se u ardh haziri

mdon po du me thon

dujem dujem se ki kon

ky osht i vetmi destinacion

jom jom i gjall

e per ty me lot ne ball

me t'vertet jom ka te du

krejt ondrrat ti kisha plotesu

veq thujem TE DUA

une ti realizoj endrrat e tuaTiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-02-04, 20:41   #2
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim [b]Poezi Dashurie per gjdo rast [/b]

Te dua te dua
Eshte leht me than
Por dashuri te vertet
Veshtir eshte me e gjet.

Te du te dua
Te them seriozisht
Te dua per jete
E jo per kohesisht.
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 20:42   #3
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim dashuri

dashuri moj dashuri
shum zemra
i ke helmuar
shum zemra i ke perveluar
dhe ata qe u deshen
kurr si ke bashkuar !
:roll:
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 20:44   #4
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim

si ta ndali lotin
si ta shuaj mallin
ti ne zemren time
veq po endez zjarin
nese nuk me don
nese sme dashuron
pse me provokon :twisted:

Ai djal i poshter
Qė vajzen e tradhton
Emrin shqiptar nuk
E meriton :P
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 20:45   #5
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim Vetmia

Vetmia...

Tė deshta dhe tė dua,
edhe pse s'kemi fat pėr tu bashkua,
qenkam e dėnuar,
pa ty jetėn me kaluar.

Kjo vetmia e shkretė,
zemrėn time do ta tretė,
do tė digjem si qiri,
vetėm pėr ty o dashuri.

Asnėherė se kam menduar,
se do mbetem e vetmuar,
por tė lutem mos harro,
se tė dua mė beso......
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 20:50   #6
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim Zemren ta kam fal

Zemren ta kam fal


Veq njeher, veq nje moment,
dua afer te te kam,
se veq n`perqafimin tend,
e di qe e lumtur jam.

Pra mos ngurro o shpirti im,
se vertet dhe shum te dua,
falma ti at perqafim,
dashurin ti shprehma mua.

Me fjal tua aq te embla,
jeten ti shum ma gezon.
Zemren time ty ta fala,
se veq per Ty gjith do t`jeton...

Te dua shpirti im... :oops:
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 20:53   #7
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim te jem bashke

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
as nje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir,
qe t`dashuroj por mos t`kam afer
shum esht e veshtir.


Andaj te pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk...

Ah moj perendi
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe shum e don.

Kur ne do jem bashk,
dita do te vjen.
Qe zemra ime e lodhur
pran tendes te flen.
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 20:55   #8
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim

:lol: :lol:

jam e bardh sikur bora
jam e bukur sikur molla
jam e embel si qershi
un ne ty rash ne dashuri

:lol: :lol:
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 21:05   #9
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim pse nuk ishe fati im????

Pse nuk ishe fati im
kur te deshti shpirti im
sa te deshti zemra ime
tash pa ty rri ne kujtime


pse dielli me nuk lind
pse qielli eshte amshuar
pse nuk me flet as me goje
kur ne ty jam dashuruar


do te isha e pajtimit
qe te them se zemra te don
por spajtohem me mendimin
se te humba pergjithmone


diferenca ne moshe
nuk eshte aspak pengese
une te dua me gjithe zemer
per ty po jetoj me shprese


bukuria jote e forte '
verboi syte qe te pane
por zemren nuk ma ndale
qe per ty te qane


Nje deshire ne jete e kisha
por ajo kurr smu plotesua
vetem nje here te kisha prane
dhe te bej me ty qka te dua


nuk ke faj vetem ti
se tani u prish tere bota
sexi ne kafiqe
po shkon ne kater rrota


vazhdo rruges tende
koken mos e kthe
do te vdes per nje puthje
qe kurr nuk ma dhe


do te jetoj per ty
me te vetmin kujtim
enderra e parealizuar
ne shpirtin tim


per ty u mundova
neper shi e bor
por qenka e kote
sepse nuk shkon me zor


ta fali zoti bukurine
qe i gezuar te jetosh
per nje dashuri te vertete
e per tjere mos ta shfrytezosh


pse po me qan shpirti
pse po vuaj me zemer
pse ende pa te takuar
u dashurova ne emer


te thash se shum te dua
por ti nuk me besove
ta fala dashurine
por ti nuk e pranove :cry: :cry:
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 21:07   #10
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim Te Dua

Tė dua

Tė dua tė pres
Nuk dua tė vdes
Me ylzit e natės
Unė tė pėrshėndes

Kujto erėn e mali
Kujto erėn e lehtė
Kujto zemrėn time
Qė tė don pėr jetė

Ah sa natė e lumtur
Ah sa natė e qetė
Gjithmon mė kujtohesh
Nga ora 12-tė

Tė dua pa masė
Tė dua pa mbarim
Tė dua mė shumė
Se sa shpirtin tim

Tė dua ,tė dua
Pėr ty do tė vdes
Por ti a mė don mua?
Pėrgjigje po tė pres?
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 21:36   #11
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim Kur ne gjume te jesh

Nje gje ne mend ta mbash
dhe kurr te mos e harrosh
se te deshti nje zemer
qe sdite ta dashurosh


kur ne gjum te jesh
ne endrra do te me kesh
une do te mbaj ne kujtime
se shum te deshti zemra ime


vetem nje gje besoje
se eshte e vertete
te kam dashte me zemer
dhe do te du perjete


mos e harro kurre
kete dahurine time
se per ty une jeten
e jetova me shum gezime


vuaj shum per ty
qe ste kam me afer
vuaj me gjith zemer
pa ty jam e varfer


vuja dhe me lot
per ty ende qaj
vuaj une me shpirt
nga zemra ste ndaj


vuaj nga merzia
vuaj nga inati
shum vone e kuptova
sa ishte ora


do te jesh i mallkuar
te vuash aq sa une
se me le te vetmuar
kur te deshta shum


kur tme vish te varri
mos me qaj me lot
se kur isha e gjalle
me kalle si barut


te lutem mbi varrin tim
hedhe nje grusht dhe
dhe kurr mos e harro
se ne zemer ende me je

:roll:
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 21:39   #12
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim Mendoj per ty...

Mendoj per ty...

Nuk jam poete te shkruaj poezi, por jam nje vajze e thjeshte qe shkruaj vetem per ty. Rri e vetmuar ne dhomen time dhe degjoj nje muzik e cila ma shton mallin per ty.

Me kujtohesh ti kursesi smund te largohem nga keto mendime te mjegulluara te cilat ma lendojne shpirtin dhe sme lene te qete as ne gjumin e embelte te nates.

Ti hyre ne jeten time dhe me hape shume dritare qe me mire te shoh dhe ta shijoj jeten. Kur ma fale dashurin s'kishte yje, qielli ishte i larget, por nje kandil digjej ne virgjer ashtu sikurse kjo zemra ime qe digjej per ty.
:oops: :o
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 22:24   #13
Tiana
 
Anėtarėsuar: 14-02-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 29
Tiana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Tiana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Tiana
Gabim

Poezi vetem per ty

Ti je enderra e jetes time, ti je drita e ksaj erresire, ti je lule qe lulzon, ti je flutur qe me tranon, ZEMRA ime veq ty te don per veq teje tjeter nuk PRANON
__________________________________________________ ________________________________________

I hidhur eshte duhani, e hidhur eshte rakija por ma i hidhura eshte –ndarja nga dashurija— :?
__________________________________________________ ________________________________________

Dy pika lot per dashuri, dy zemra qe ndodhin edhe ne vetmi, dy zemra te arta, dy te zjarrta, e duan njera- tjetren edhe pse jane te larta ! :oops:
__________________________________________________ ________________________________________

Ta dergoj nje puthje te mir nese ke deshir. Ta dhuroj syrin tim nese e mban per kujtim. Nese e lexon e kupton se kush te dashuron, shum larg te kam me kilometra por zemrta tona jan afre me milimetra asgje nuk dua prej teje vetem te kam afer meje :oops:
__________________________________________________ _________________________________________

A e din sa lot ne faqe jan tretu? A e din sa fjale pa ti thane kan mbeter? A e din sa lule jan qel e jan tha? Kam jetu me ty edhe se t’e kam pa. Jam ftoft si dimri, qe s“mbaron ne male se ti zemres time vec dhembje i fale. Plaga ime mbeti e thell, sa nje det, ti nuk je ai qe s“harrohesh lehte. :cry:
__________________________________________________ _________________________________________

Si ta qetsoj zemern kur pran ste kam ty? Si ta qetsoj zemren time qe ka ra ne dashuri?
Jo jo asgje zemren mua s“ma qetson, perveq zeri yt i embel kure me thu se me dashuron.
__________________________________________________ _________________________________________

zjarri shkrumohet e len tymin. njeriu vdes e lenkujtimin
__________________________________________________ _________________________________________


Ju pershendes te gjithve e ishalla po ju pelqejn poezit qe ju kam shkrua :lol:
Tiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-02-04, 00:56   #14
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Bravo Tiana ke shpirt poeti
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-02-04, 14:27   #15
Zana
 
Anėtarėsuar: 04-11-03
Vendndodhja: Austri
Postime: 781
Zana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

hahaha shume mire Tiana .. :lol: :D :P


__________________
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
[»•«]___((Æ`•MITROVICA•“Æ))___[»•«]
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
Zana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:29.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.