Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-11-03, 14:08   #1
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim KOPSHTI DARDAN

Pse nuk rrine me

Lejome ngrohtesine

tende te ndjeje

Mos shko

Dua te perktheli

Lejome te fleje

te enderroje nga ju

nuk dua te zgjohem

pa ty.

Me ndihmo te lutem

Tregoma drejtim e

ures qe shpije deri

te ti.

lazdrani


lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-11-03, 14:26   #2
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Frika nuk ka shoke

Kete e di edhe ti

Une te ndihmoje

nga rreziqet

Jam gjithmon aty

ku ti deshiron.

Frika e juaj

eshte e imja

Se ajo jeton nga

une dhe ti

Zemra jote

eshte udhetimi im

Kete e di qe mua me

njehe edhe ne kohra

te errta. lazdrani...
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-03, 14:40   #3
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

E dine emrin tim akoma?

Kohen qe ishte me ne

Te gjithe ate qe perjetuam

Ate qe qeshim....

Me ndegjo

Ende ndje aromen e

trupit tend

Me mungon shume

Si mundem te

spjegoje qe ta

kuptoshe.

Letrat tuja nuk

kam guxim ti

lexoje...

Kam frike nga lamtumira

e fundit

Nese ti nuk je me kety

as une nuk jam me

gjysma e trupit tim shkon me ty

Me degjo

Ku te shtrihem..lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-03, 20:56   #4
mija
 
Anėtarėsuar: 27-10-03
Vendndodhja: Mitrovica
Postime: 287
mija e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek mija Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek mija
Gabim

largo friken lazdran ahha :D
__________________
Me jetu derisa nuk vdes por me dit si me jetu!!!
mija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-03, 16:11   #5
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Dhimbjet per tyDhimbjet pa ty

vijne e shkojn

E syri gjume

nuk ka!Sonte me mungon

shume dhe nuk

mundem asgje

te beje,perveq

ikjes ne terrin

e nates.Emrin tend gjdo

nate e thrrase

dhe per ty enderroi

Puthjet e tua te

embela dhe zerin

tend qdo nate me

shoqerojne...E une mbeta

pa ty perveq

dhimbjes...

lazdrani :cry: :cry: :cry:
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-03, 16:14   #6
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

SonteSonte jemi vetem

ne te dy,

Sonte i gjithe

qyteti flene,

Ne jemi te qete

nuk flasim shume.Qefi eshte eshte

i vogel,

Dashuria eshte e madhe

Kjo nate te takon ty.lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-03, 16:26   #7
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Nje ndjene e dhimbjes

Qdo here kur te shohe

me mungon fuqia

Te shiqoj shume gjateNe zemren time kam

nje dhimbje

Qdo here mendoje ne

vete,sot eshte dita

qe te gjitha ti them.Ti me merre lidhure

ne krahte ety,

Ne veshe me thua

me ze te lehte

"Te mbesim shoke"Ishte hera e pare

dhe e fundit

Qe nje dhimbje

e ndjeje ne mbrendi...lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-03, 16:31   #8
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Cka do ti!Nuk eshte lehte

pa ty te jetoi

Kete e di edhe ti.

Nese done une

shkoje

Nese me thrret

une vij te ti

Nese pisket

une prape rri.

Cka done ti!!!
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-03, 20:26   #9
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I nderuar Autor-Lazdran,mesazhet tuaja Lirike jane perplot emocione,shpresoje qe per mes vargjeve keni nje lehtesim somatik.

te pershendes per begatimin e kopshtit poetik-Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-12-03, 17:38   #10
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Te lutem mos me

lere ne vetmi.

Shumica e njerzeve

kane nje moment

ne jeten e tyre,

Ku shume gjera te

medhaja te bejne

e per ju jane te

pa arritura

Njeriu qe ne japim

krahje jane ata qe

neve na dhurojne fuqi

ne jete..Fryma ebukurise

se nje natyre

na sjelle nje qe nuk

paramendojme

large si yjet ne qiell.

si ledhatimi i nje femiut

si nje shoke i jetes

si me te dashuren

ne nje shetitje qe shume

shume thelle te ledhatone

Ka ne bote nje drejtim

qe askush nuk mundet

te kaloje pos ti.

Ku ajo te shpien

mos pyet!!

Udheto atje.

Nese ne besojme ne fuqin

tone atehere qdo dite do te

jemi te forte

Cka nuk jepim aq lehte

nuk mundemi te humbim.

Une besoje ne ty...
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-12-03, 09:20   #11
RRUSHI
 
Anėtarėsuar: 02-10-03
Vendndodhja: NYC
Postime: 317
RRUSHI e ka pezulluar reputacionin
Gabim

JU PERSHENDES TE GJIDHVE ME RADH E POSAQERISHT ZOTRI NAKIN DHE LAZDRANIN JENI TE SHKELQYESHEM ...

MIR MBETSHI POETET E RINJ DHE VETEM SHKRUANI SE ME ENDJE DO TE VAZHDOJ TI LEXOJ .
__________________
PERSERI ME JU
RRUSHI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-12-03, 11:11   #12
Albanam
 
Anėtarėsuar: 29-11-03
Vendndodhja: Vilajeti i Kosovės
Postime: 672
Albanam e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Albanam Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Albanam
Gabim

ATĖ DITĖAtė ditė

Do tė flet syri

Pėr gjėrat qė ka parė

Pėr tė mirėn e tė keqen

Pėr shikimin e shpėrlarėAtė ditė

Do tė flet veshi

Pėr dėgjimin nė kėtė botė

Pėr t'lejuarėn, pėr pėrgjimin

Madje pėr ēdo fjalė tė kotėAtė ditė

Do tė flasin

Edhe kėmba e dora tok

Pėr ēdo hap qė ėshtė bėrė

Pėr ēdo goditje pa nevojėAtė ditė

Do tė hesht gjuha

Ajo foli nė kėtė botė...
Albanam Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-12-03, 21:47   #13
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I nderuari Albanam me plot respekt lexoja vargjet e juaja poetike,keni vendose nje lule te bukur ne kopshtin poetik.
vazhdoni te shkruani keni nje stil te veqant harmonik ne vargjet tuaja.
me nderime Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-04, 14:12   #14
Albanam
 
Anėtarėsuar: 29-11-03
Vendndodhja: Vilajeti i Kosovės
Postime: 672
Albanam e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Albanam Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Albanam
Gabim

ATĖ DITĖ 2

Kur tė shkapėrderdhen yjet
E tė qahet qielli
Kur tė pėrzihen detet
E tė humb shkėlqimin dielli.

Kur tė dridhet fuqishėm Toka
E tė shemben malet
Kur tė humb bukurinė agimi
E tė trazohen varret.

Kur nėna tė braktis fėminė
E jetimi tė kėrkon hakun
Kur tirani tė ulurinė
E dėshmori tė ndalė gjakun.

Atė ditė
Do tė flet zjarri
Atė ditė
Do tė sundon vapa
Atė ditė
Ah, atė ditė
Atė ditė
Nuk ka kthim prapa.
Albanam Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-04, 12:40   #15
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Ditelindja


Oh mos u frisko, per vitet tua
Aty shohe te gjitha ndjenat e jetes
Pasuria shohet vite ne vite,
Shpirti i bukurise i paster dhe kjarte
Pakesoje brengat,kujdes,menquri
dhe kohe jane ne jete qe ti duash ti keshe.
Cka sot nuk eshte e mundure te rrezatoi
mundet e nesermja te jete.
Zemer vajze te marre lidhure ne krahte
e mije,besoje qe urimet e mija,ty te sjellin
fat dhe lumturi ne lindje e henes tuaj
si shpirti ne shpirte...
Nje dhurate eshte po ashtu
e njejte si dashuria te cilen ke kerkuar.
Urime per shume vite


Lazdrani


lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.