Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-11-05, 13:48   #1
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim A e ke pyet veten ndonjehere?

A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?


Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-11-05, 13:52   #2
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A e ke pyet veten ndonjehere?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?
Vete edhe e ceke ju ecen fati,pse jan me fat :P
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-05, 13:59   #3
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim Re: A e ke pyet veten ndonjehere?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?
Vete edhe e ceke ju ecen fati,pse jan me fat :P
Po pikerisht Vjeshta, pse mendon se ata kane fat dikush tjeter nuk paska fat.
Une nuk mendoj keshtu.
Ka aresye nga me te ndryshmet dhe nuk eshte pune fati, sepse edhe fati eshte si di ta kerkosh.
Po pse dikush pra po di ta gjeje fatin e dikush tjeter jo?
Kjo eshte ceshtja.
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-05, 14:00   #4
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Cfare i mungon nje personi qe ta gjeje rrugen e fatit ose me shqip rrugen e suksesit ne jete?
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-05, 14:31   #5
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Cfare i mungon nje personi qe ta gjeje rrugen e fatit ose me shqip rrugen e suksesit ne jete?
Po e tregoj njė anekdotė nė lidhje me kėtė i nderuari Kalt.

Njė njeri tėrė jetėn kishte qenė fukara, dhe tėrė kohėn i lutej Zotit qė ti dhuronte pasuri.
Njė ditė Zoti u lodhė dhe vendosi tja falė njė vegsh me lira.
E kishte pėrcjellur gjithnjė se kur kthente nė shtėpi ai njeri kalonte nėpėr njė urė.
Pak pa arriturr tek ura Zoti i bindur se do tė kaloj mbi urė ja len njė vegsh me lira.
Por ky i shkreti qė ēdo herė kalonte nėpėr atė urė, vendosi qė kėsaj herė tė pėrvjel pantollet e ti bjerė trup ujit, pasi qė i dukej mė afėr pėr tė shkuar nė shtėpi.

Ēka dua me thėnė me kėtė?
Ėshtė gjeturia nė raste tė caktuara, ajo qė na bėn tė na buzėqesh fati.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-05, 16:16   #6
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Cfare i mungon nje personi qe ta gjeje rrugen e fatit ose me shqip rrugen e suksesit ne jete?
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-05, 16:22   #7
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Cfare i mungon nje personi qe ta gjeje rrugen e fatit ose me shqip rrugen e suksesit ne jete?
Nje njeri qe te gjeje rrugen e sukesesit duhet qe te kete kembngulje dhe vullnet per ate gje qe e kerkon.Por ne shume here ndalemi ne gjysem rruge ,sepse ndoshta veme ne pikepyetje aftesit tona per mos arritjen e qellimit.Por ne duhet te vazhdojm bash aty ku ne mendojm qe eshte i kote vazhdimi,
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-05, 02:16   #8
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A e ke pyet veten ndonjehere?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?
kalt eshte tem e qelluar dhe me pelqen shume ,
une e pyes veten time shpesh her , a thua pse une nuk fitoj lloto po ku po shkojn e fitojn pleqt , bre nonen e nenes :lol: :lol: :lol: :lol:
__________________
Tė gjithė e din se si dukem, por askush se di se kush jam nė tė vėrtet!!!!!
Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-05, 02:22   #9
Dreni30
 
Avatari i Dreni30
 
Anėtarėsuar: 21-12-04
Postime: 30,904
Dreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A e ke pyet veten ndonjehere?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Luana
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?
kalt eshte tem e qelluar dhe me pelqen shume ,
une e pyes veten time shpesh her , a thua pse une nuk fitoj lloto po ku po shkojn e fitojn pleqt , bre nonen e nenes :lol: :lol: :lol: :lol:
Prit moj sa te plakesh edhe pak se fiton edhe ti nashta. :lol: :lol: :lol:
Dreni30 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-05, 02:59   #10
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A e ke pyet veten ndonjehere?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dreni30

Prit moj sa te plakesh edhe pak se fiton edhe ti nashta. :lol: :lol: :lol:
Qka me prit o Dreni qe edhe floket me kan zbardhu duke lujt lloto kah 10$ dollar ne dy javet , le ta han dreqi hooo :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
__________________
Tė gjithė e din se si dukem, por askush se di se kush jam nė tė vėrtet!!!!!
Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-05, 13:05   #11
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim titulli i mesazhit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Cfare i mungon nje personi qe ta gjeje rrugen e fatit ose me shqip rrugen e suksesit ne jete?
Nje njeri qe te gjeje rrugen e sukesesit duhet qe te kete kembngulje dhe vullnet per ate gje qe e kerkon.Por ne shume here ndalemi ne gjysem rruge ,sepse ndoshta veme ne pikepyetje aftesit tona per mos arritjen e qellimit.Por ne duhet te vazhdojm bash aty ku ne mendojm qe eshte i kote vazhdimi,


kjo eshte e vertet qe thoni ju vjeshta :lol:
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-05, 15:32   #12
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A e ke pyet veten ndonjehere?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?

Kalt t pershendes edhe valla me gjakftohtesi ka mu pergjigj :


Njerezit qe kane fat,jane lindur ne momentin e duhur ne kohen e duhur ne vendin e duhur,per ate i percjell ai moment i duhur ne kohen e duhur ne vendin e duhur .


A e kuptuat ? :lol:


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-05, 18:51   #13
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: A e ke pyet veten ndonjehere?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?

Ne ambientin ku jetoj, faktorin kryesor per te qene "me fat" e quajne 'drive' apo ambicie personale/motivim personal qe ti ndjekesh idealet/endrrat jetesore.

Po per mendimin tim ka te beje me ate se cka quajme/konsiderojme "fat".
Per dikend eshte fat suksesi material dhe posedimi i pasurive te ndryshme materiale, per dikend fat eshte suksesi profesional dhe detyrat e ndryshme ne kuader te shoqerise, perderisa per dikend fat eshte te jetoje i qete ne fshat dhe te kete farmen e vet me pula dhe dele, i rrethuar me familjen e vet.
"Fat" per mua eshte te jesh i sinqerte ndaj vetevetes, te jesh ne gjendje te artikulosh idealet personale dhe te punosh ne ate drejtim. Secili person qe ndjek enderren/ambicien e vet, pa lejuar te "korruptohet"/shtremberohet/ri-dizajnohet nga mjedisi, dhe qe jeton ne rrethana shoqerore/ekonomike/politike te cilat ia mundesojne te jete besnik i vetevetes, per mua eshte njeri fatlum.
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-11-05, 19:43   #14
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim Re: A e ke pyet veten ndonjehere?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?
Nuk e kam pyetur, sepse jeta dhe fati im eshte i ndare nga te tjeret.
Ai qe mundohet dhe punon le te shkoje perpara ,me behet qejfi per kete.
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-11-05, 01:32   #15
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A e ke pyet veten ndonjehere?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga laliloli
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
A e ke pyetur veten ndonjehere se pse njerez me te njejtin formim ose kapacitet, lehtesisht ose me shpejt ju ecen fati ne jete me shume se ty?
Nuk e kam pyetur, sepse jeta dhe fati im eshte i ndare nga te tjeret.
Ai qe mundohet dhe punon le te shkoje perpara ,me behet qejfi per kete.
Respekt per kete mendim korekt lali.


__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.