Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-10-09, 17:19   #16
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

esenca e te reflektuarit te vetevetes ..
ne aeroplanin e linjes Wien-Prishtine , pas uleses sime u ul nje varjze rreth 22 vjeq vinte nga Londra , ( tha qe kthehej te vizitonte prinderit pasi kishin disa vite qe ishin kthyer dhe kjo e vetem studionte e njekohesisht per egzistence punonte )i ra te shoqerohej nga nje grua rreth 45-50 qe vinte nga Frankfurti .. qetesia ne bord dhe biseda e tyre asesi nuk me linin te koncentrohesha ne lexim ..
disa minuta para se te ateronim ju drejtova ... (me lejo te ju jap nje vlersim , dhe pse nuk eshte ne natyren time te pa njohurve te ju drejtohem )qendro gjithe jeten kjo qe je mos ndrro kurs , je per respekt , duhen te ndjehen te lumtur prinderit me karakterin e brymosur tek ju ..kultura qe prezentuat gjere me tash , thjeshtesija e komunikimit tuaj , njohuria dhe oratoria qe posedoni , edukata qe reflektuat , me ben te ju them me plot goje jeni femra e pare shqiptare qe kam takuar deri me tash ne Kosove dhe jashte ... u skuq dhe u pergjigj .. ju kam borgje kete prinderve .. jo prinderve i thash , vetevetes me shume se atyre ja ke borgje.. ti prezentove pa e ditur qe po vlesoheshe , obligimin me te madh e kemi ndaj vetes , vetevetes i kemi borgje se si e prezentojme para tjereve , per prinderit jemi bije te tyre dhe ata na pranojne cfardo qofshim ..
Thelenza me tha qe quhej , nese nuk gabohem ( e une ende kur shkruaj me vie nder mend te paraqiturit e saj ) femer me komplete ne te shprehur ende nuk kam hasur ,pata pershtypje qe dhe te jetuarit ne nje shoqeri te formuar ku ajo ishte brymosur reflektonte ne te paraqiturin e saj ..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-10-09, 17:52   #17
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Se e din se kontributi sju ka shkue posht

Ju ban te veqant se atje ska disko me viski koka kolla 1 evra e gjys per thmi

Edhe se ja nijn eren e atdheut e knaqen krejt tybe se jan merzitshum edhe bohen shum ma te dashum se e kan mungesen e familjes se ngushte mu ne rroj te zemres.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dren gashi
1-jeni te veqant nga ne se jeni me te kulturuar
2-se keni pare me shum se ne
3-keni stil evropian
4-apo qe keni ndihmuar kosoven gjat luftes
5-qe keni vetura te bukura
6-apo se na nuk kemi jet pa ju
7-dhe qysh do ta kishi ndier veten ne ven tonin
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 20:30   #18
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

1-jeni te veqant nga ne se jeni me te kulturuar --deri diku varet prej rrethi nga vjen jo qe ata nuk doj te jen te kulturuem por kushtet jan te tilla
2-se keni pare me shum se ne --definitivisht po kjo te ndihmon shum jo qe ata nuk dojn por skan mundesi
3-keni stil evropian --jo un jo
4-apo qe keni ndihmuar kosoven gjat luftes--jo
5-qe keni vetura te bukura--un jo
6-apo se na nuk kemi jet pa ju--kshtu na kqyrni ju hahaha ku te shkojsh si me kan vip tybe po na hyn vehtja ne qef
7-dhe qysh do ta kishi ndier veten ne ven tonin--kam qen ne at vend e perjetoj shum rend kjo eshte arsyeja pse merzitem kur le kosoven me dhimben njerzit dhe jeta qe behet ne ate vend
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:20   #19
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
1-jeni te veqant nga ne se jeni me te kulturuar --deri diku varet prej rrethi nga vjen jo qe ata nuk doj te jen te kulturuem por kushtet jan te tilla
2-se keni pare me shum se ne --definitivisht po kjo te ndihmon shum jo qe ata nuk dojn por skan mundesi
3-keni stil evropian --jo un jo
4-apo qe keni ndihmuar kosoven gjat luftes--jo
5-qe keni vetura te bukura--un jo
6-apo se na nuk kemi jet pa ju--kshtu na kqyrni ju hahaha ku te shkojsh si me kan vip tybe po na hyn vehtja ne qef
7-dhe qysh do ta kishi ndier veten ne ven tonin--kam qen ne at vend e perjetoj shum rend kjo eshte arsyeja pse merzitem kur le kosoven me dhimben njerzit dhe jeta qe behet ne ate vend
3. -Pse nuk tregove qe ke stil amerikano-Kanadez?
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:22   #20
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
3. -Pse nuk tregove qe ke stil amerikano-Kanadez?
hahaha jojo nuk dallohna un ashtu
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:24   #21
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
hahaha jojo nuk dallohna un ashtu
O vallahi si dhet e zeza nder te bardhat po dallohemi kur po shkojm atje hahahaahahahahahahaahahahahahah!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:27   #22
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
O vallahi si dhet e zeza nder te bardhat po dallohemi kur po shkojm atje hahahaahahahahahahaahahahahahah!
se di pse bre dreqi e marrt boll tjesht mundohna
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:36   #23
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
se di pse bre dreqi e marrt boll tjesht mundohna
Po ne kemi mbet mbrapa kohe e mode moj, e qata qe po shkojm shum thjesht edhe po dallohemi ha,hahaahahahahahaah
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:39   #24
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Po ne kemi mbet mbrapa kohe e mode moj, e qata qe po shkojm shum thjesht edhe po dallohemi ha,hahaahahahahahaah
hahahahha edhe me duket ne ecje jemi me te lira nuk i kqyrim kush po kqyr edhe shoqerohemi me leht edhe nuk pritojm me vet per qka na intereson
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:41   #25
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
hahahahha edhe me duket ne ecje jemi me te lira nuk i kqyrim kush po kqyr edhe shoqerohemi me leht edhe nuk pritojm me vet per qka na intereson
Tybe sdi cka te thom per te ecme se nuk e kom kqyr vedin asnjeher, po garant qe eci me qat ecje cka kam hec tane jeten ha,hahaahahahahahaahahahahaah
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:44   #26
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

jam linde ne kosove,si mund ete jem diqka ma veqant sa ata atje,une sjam jashtoksor pse jetoi dikund tjeter,dhe ata atje jane njerz qe i afrohen shume njerzve te civilizune andaj asgja,pos qe kam qejf me hanger turrshi shume e,qata habiten hahahahhahahahhah
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:45   #27
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Tybe sdi cka te thom per te ecme se nuk e kom kqyr vedin asnjeher, po garant qe eci me qat ecje cka kam hec tane jeten ha,hahaahahahahahaahahahahaah
popo normal qe ec qysh ke ec gjith por atje diqysh jan me te kujdeseshem hahah mos i bjer anej se paska kallabllak ose kafja e po kqyrin
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:47   #28
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
jam linde ne kosove,si mund ete jem diqka ma veqant sa ata atje,une sjam jashtoksor pse jetoi dikund tjeter,dhe ata atje jane njerz qe i afrohen shume njerzve te civilizune andaj asgja,pos qe kam qejf me hanger turrshi shume e,qata habiten hahahahhahahahhah

Je, je e veqante ha,hahaahahahahahaahahahaaaaaaaaaaaaa
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:48   #29
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
popo normal qe ec qysh ke ec gjith por atje diqysh jan me te kujdeseshem hahah mos i bjer anej se paska kallabllak ose kafja e po kqyrin
Edhe skan faj moj, hap e kafe e kallabllak
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-09, 21:50   #30
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Ēka ju ben te veqant nga ne kur vini ne vendlindje?

Diqysh me ta mush mendjen gati si teme serjoze kur po ja nsini tuj i njeh gjerat cka ju dallojne nga te tjeret hahahhaha


__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:02.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.