Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 06-08-09, 20:01   #46
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

*

"I huaj nė diasporė - mysafir nė vendlindje"...

...s'ka ēfarė t'i hiqet apo t'i shtohet kėsaj.

Ndoshta femrat e shohin ndryshe kėtė gjė...

...sepse pjesėn mė tė madhe tė jetės e kalojnė nė "diasporė" (te burri )

*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-08-09, 20:05   #47
Virti
 
Avatari i Virti
 
Anėtarėsuar: 13-05-06
Postime: 13,621
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

per momentin jam mysafir...
__________________
What we know it's just a drop, what we do not know is an ocean.
Isaac Newton
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-01-12, 10:53   #48
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Wink Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

edhe naj dite
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-01-12, 23:07   #49
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
edhe naj dite
I lumi ti :)
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-01-12, 23:15   #50
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Virti Shiko postimin
per momentin jam mysafir...
Musafir ne shpi tone ah
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 00:54   #51
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

une nuk po flas nga pervoja se nuk kam nje te till pra nuk jetoj jasht ama se di ndoshta po me duket si e pakapshme.....njeriu ne vend te vet nuk ndihet kurr musafir mendoj qe ndihet me i lire ....
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 09:17   #52
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Sa me large syve aq me larg zemres,kjo ndenje subjektive ,te jeshe apo te mos jeshe musafir ne atdhe tuaj, kerkone lidhjet e forta ,kontaktin zingjeror te komunikimit sa me afer Syve aq me afer zemres!
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 12:36   #53
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

nuk kam ket ndjene,dhe as nuk jap ndjenje tjeretve qe jam e tepert,aq sa kam perfitu une nga qendrimi im ne ket vend,aq perfitoin te tjeret,duke njohur nje kulltur e cilla meriton te rrespektohet,thjesht kurr deri me sot ne asnje sfer ne asnje vend su ndiva keq pse jetoi ketu,ndoshta vetem pse dhe kur shkoi ne kosove jam ajo qe kam qen,dhe jeta ktu eshte ketu nuk kam nevoje askujt ti rehi gjyks baj kshtu ashtu,,,,,,,ndihem mire ketu,dhe atje,dhe askund ne bote sdo ndihem e huaj,nuk i jap shkas njerzve dhe vetes te ndihem e tille,une si njeri kam vetem banim ne ket bote,dhe asgje sme takone mua ,megjithate cdo kund ndihem mire e mireseardhun dhe si ne shtepin time,,,,,pse jo edhe ne Dardani qeshtu nihna :P:P
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 18-01-12 nė 12:37
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 13:24   #54
Arbenito
 
Anėtarėsuar: 17-01-12
Vendndodhja: Suedi
Postime: 55
Arbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėmArbenito i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
nuk kam ket ndjene,dhe as nuk jap ndjenje tjeretve qe jam e tepert,aq sa kam perfitu une nga qendrimi im ne ket vend,aq perfitoin te tjeret,duke njohur nje kulltur e cilla meriton te rrespektohet,thjesht kurr deri me sot ne asnje sfer ne asnje vend su ndiva keq pse jetoi ketu,ndoshta vetem pse dhe kur shkoi ne kosove jam ajo qe kam qen,dhe jeta ktu eshte ketu nuk kam nevoje askujt ti rehi gjyks baj kshtu ashtu,,,,,,,ndihem mire ketu,dhe atje,dhe askund ne bote sdo ndihem e huaj,nuk i jap shkas njerzve dhe vetes te ndihem e tille,une si njeri kam vetem banim ne ket bote,dhe asgje sme takone mua ,megjithate cdo kund ndihem mire e mireseardhun dhe si ne shtepin time,,,,,pse jo edhe ne Dardani qeshtu nihna :P:P
Po me pelqen shume ky shkrimi yt... Pikerisht ashtu edhe une e ndjej vehten , bile bile une e perdor nje shprehje qe e kam ndier qe kur kam qene femije nga Gjyshi im i ndjere kur me ka thene se Kjo toke eshte e zotit dhe e askujt tjeter , ne i perkasim kesaj toke deri sa te jemi gjalle dhe nuk ka rendesi se ku jeton vetem rrenjet mos ti harrosh.

Pajtohem plotesisht me ty.
Arbenito Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-12, 17:51   #55
almalik
Guest
 
Postime: n/a
Wink AW: I huaj nė diasporė, mysafir nė vendlindje!?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sunshine Shiko postimin
Tė nderuar miq! Pasiqė jetoj qė mė se 10 vite nė Gjermani dhe vendlindjen time, Prishtinen, e vizitoj dy apo tri herė nė vit, e ndiej vetėn si mysafir nė vendin ku kam lindur dhe jam rritė! Ndėrsa kėtu kemi ardhur si tė huaj dhe do mbetemi si tė huaj! Nėse edhe nga ju dikush ka pėrvojė tė tillė, atėherė tė diskutojmė e tė shohim se pse ndoshė qė ne nga tė tanėt tė konsiderohemi mysafirė nė vendlinjen tonė!
Me respekt, pėr tė gjithė bashkėkombasit, kudo qė janė!
Tung Sunshine
Paskemi pak a shume te njejtin fat :-) me nje ndryshim qe une jetoj ne Ch.Edhe une jam Prishtinas.Edhe une e kam te njejten ndjenje sa here qe shkoj atje.ndoshta nje nder shkaqet eshte se nuk jane me njerezit siq kane qene ne kohen kur une isha atje dmth. me nje fjale kane ndryshuar njerezit,sendet,rrethanat.Nje gje e kam verejtur sidomos ne vitet e pasluftes ,nuk jane njerezit ne pergjithesi aq mikprites siq kane qene me pare,jane disi me te distancuar,kete e kam verejtur ne rrethin e gjere familjar.
Po ske se cben,duhet akceptuar sendet siq jane dhe perpjekur per te gjetur nje zgjidhje qe ty te ben te ndjesh me mire.


  Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:55.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.