Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-03-07, 14:19   #16
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Avatari i Linka_pz
 
Anėtarėsuar: 08-03-07
Vendndodhja: Ne Qytetin Historik
Postime: 12,347
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I dashuri mik nuk kam perdorur fjalen posedonte por posedoni
Edhe flm sepse une te kuptoj plotesisht, edhe nese kemi ose keni gabime fjalia kompletohet edhe perkunder gabimeve gje qe nuk e kam veshtire aspak per ta lexuar.

Te pershendes gabime kam edhe do te kem gjat shkrimit me siguri.
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 25-03-07, 15:34   #17
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kontinenti
E dashur sunshine, germat ė, une nuk do t'i vendos kurre sepse nuk me premton koha.
Po qe se dini te lexoni shqip, fjalet qe duhet te kene germen ė, t'i lexoni ashtu sic thuhen pra me germen ė.
Tė kuptoj kur shkruan shkrime tė gjata, qė nuk po tė mjaftoka koha.
Po tė mos pėrpjekesh sė paku pėr kėtė shkrimin qė po ta citoj ta shkruash si duhet me Ė, e nė anėn tjetėr tė kritikosh tė tjerėt pėr mungesė drejtshkrimi disi po mė duket e ēuditshme.
Po hajt mos u mėrzit e mirė se na ke ardhė, se ku i dihet ndoshta edhe ke tė na spjegojsh shumė gjėra qė ne anėtarėt nuk kemi pas rast me i ditė kurrė.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-07, 15:49   #18
Kontinenti
 
Anėtarėsuar: 24-03-07
Postime: 76
Kontinenti i dashurKontinenti i dashurKontinenti i dashur
Gabim

Murgeshe, me qe qenke dhe super moderatore, po perse ju duket kaq skandaloze kjo tema e drejtshkrimit?
Germat ė, ne kushtet informatike sic jemi, nuk mund te behen ne cdo rast qe shkruajme.
Drejtshkrim nuk jane vetem germat ė, por ka plot e plot te tjera.
Po sikur te riparojme ato te tjerat ne fillim dhe pastaj te hidhemi tek germa ė.
Si super moderaotore qe qenke, duhet te ngresh zerin dhe t'i jepni te drejten anetarit qe te kete mundesine te korigjoje mesazhet e tij, deri ne 30 minuta te pakten.
Por ketu shikoj se anetari nuk e ka kete rast apo te drejte.
Po qe se ju vret syte fjala ''drejtshkrim'' fshijeni temen pra dhe vazhdoni sic keni qene.
Kontinenti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-07, 17:26   #19
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kontinenti
Murgeshe, me qe qenke dhe super moderatore, po perse ju duket kaq skandaloze kjo tema e drejtshkrimit?
Germat ė, ne kushtet informatike sic jemi, nuk mund te behen ne cdo rast qe shkruajme.
Drejtshkrim nuk jane vetem germat ė, por ka plot e plot te tjera.
Po sikur te riparojme ato te tjerat ne fillim dhe pastaj te hidhemi tek germa ė.
Si super moderaotore qe qenke, duhet te ngresh zerin dhe t'i jepni te drejten anetarit qe te kete mundesine te korigjoje mesazhet e tij, deri ne 30 minuta te pakten.
Por ketu shikoj se anetari nuk e ka kete rast apo te drejte.
Po qe se ju vret syte fjala ''drejtshkrim'' fshijeni temen pra dhe vazhdoni sic keni qene.

Kontinenti, ti ose nuk ke dėshirė ta kuptosh ose nuk ke kapacitet ta kuptosh.

Askujt nuk i pengon fjala drejtshkrim, askujt nuk i pengon qė je kėtu, por mos u paraqit mendje madh, duke kritikuar tė tjerėt, kur vet ti nuk e respekton drejtshkrimin.

Tash ke rastin tė na tregosh se, ku qėndron problemi, te dėshira qė nuk ekziston aspak apo te kapaciteti i ulėt qė posedon.


Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-07, 17:52   #20
sunshine
 
Avatari i sunshine
 
Anėtarėsuar: 29-11-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 330
sunshine i dashursunshine i dashursunshine i dashursunshine i dashur
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek sunshine
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kontinenti
E dashur sunshine, germat ė, une nuk do t'i vendos kurre sepse nuk me premton koha.
Po qe se dini te lexoni shqip, fjalet qe duhet te kene germen ė, t'i lexoni ashtu sic thuhen pra me germen ė.
Sė pari nuk jam e dashur po i dashur!!! Pastaj, unė di tė lexoj shumė mirė dhe mundohem tė shkruaj me sa mė pak gabime! E sa i pėrket shkronjės ė, mund ta fusish edhe tastaturėn shqipe qė bėn zėvendösimin e ndonjė taste me kėto dy shkronja ė dhe ē!
Faleminderit paraprakisht pėr mirėkuptim!
sunshine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-03-07, 05:23   #21
Kontinenti
 
Anėtarėsuar: 24-03-07
Postime: 76
Kontinenti i dashurKontinenti i dashurKontinenti i dashur
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
Kontinenti, ti ose nuk ke dėshirė ta kuptosh ose nuk ke kapacitet ta kuptosh.

Askujt nuk i pengon fjala drejtshkrim, askujt nuk i pengon qė je kėtu, por mos u paraqit mendje madh, duke kritikuar tė tjerėt, kur vet ti nuk e respekton drejtshkrimin.

Tash ke rastin tė na tregosh se, ku qėndron problemi, te dėshira qė nuk ekziston aspak apo te kapaciteti i ulėt qė posedon.


Artisti
Artisto, ku ke te drejte ti mer te flasesh per kapacitet?
Ti me tregon germat mua?
E thashe disa here se si e kam hallin qe nuk mund te shkruaj dot me germat ė dhe ē.
Por problemi nuk qendron ketu.
Problemiq endron tek drejtshkrimi i mirefillte qe fjalet te thuhen sakte kur eshte mundesia dhe te zevendesohet germa ē me germen q sic beni ju ketu.
Gjithashtu, drejtshkrim i thua ti qe perdor fjalen ''posedon'' ?
Ti paske te drejte te me thuash per ''kapacitetin e ulet''?
E kush je ti qe me flet mua keshtu?
Une nuk po kritikoj asnje, thjeshte po them ate qe eshte.
Apo jeni mesuar me kete gjendje prej kenete ju ketu dhe ju duket cudi qe erdhi dikush qe nuk e pranon germen ē te zevendesohet me germen q, gjithashtu te mos e thote dhe fjalen ''posedon'' ashtu sic e thoni ju.
Kapacitet te ulet ke ti dhe kjo gje duket hapur.
Nuk jam ketu per tipa si ty, por jam per ata qe dine te lexojne e te kuptojne.
Kontinenti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-03-07, 18:50   #22
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kontinenti
Artisto, ku ke te drejte ti mer te flasesh per kapacitet?
Ti me tregon germat mua?
E thashe disa here se si e kam hallin qe nuk mund te shkruaj dot me germat ė dhe ē.
Por problemi nuk qendron ketu.
Problemiq endron tek drejtshkrimi i mirefillte qe fjalet te thuhen sakte kur eshte mundesia dhe te zevendesohet germa ē me germen q sic beni ju ketu.
Gjithashtu, drejtshkrim i thua ti qe perdor fjalen ''posedon'' ?
Ti paske te drejte te me thuash per ''kapacitetin e ulet''?
E kush je ti qe me flet mua keshtu?
Une nuk po kritikoj asnje, thjeshte po them ate qe eshte.
Apo jeni mesuar me kete gjendje prej kenete ju ketu dhe ju duket cudi qe erdhi dikush qe nuk e pranon germen ē te zevendesohet me germen q, gjithashtu te mos e thote dhe fjalen ''posedon'' ashtu sic e thoni ju.
Kapacitet te ulet ke ti dhe kjo gje duket hapur.
Nuk jam ketu per tipa si ty, por jam per ata qe dine te lexojne e te kuptojne.

Pikė sė pari, kėto tė nėnvizuarat me tė kuqe, sa pėr informim, janė gabimet tua drejtshkrimore.

Sė dyti, po tė pėrgjigjem nė pyetjet qė ke bėrė.

Unė kam tė drejtė tė tė flas pėr kapacitet, sepse shkrimet tua janė aq me kapacitet tė ulėt, saqė unė nuk mund tė tė lavdėrojė, unė nuk jam njė i cili tė bėn lajka.

Unė mundohem tė t'i tregojė germat, sepse ti nuk po i njofshe germat e ēmuara ē dhe ė.

Asgjė pos sė vėrtetės dhe prapė tė vėrtetės, pėr atė qė je i regjistruar nė njė forum publik, unė ta them tė vėrtetėn qė, ti ke kapacitet tė ulėt, sė paku deri mė tash nė kėto shkrimet qė ke bėrė.
Unė nuk jam mendje madh, unė jam njė djalosh i ri, i thjeshtė, me mua mund tė bėsh shaka, me mua mund tė jeshė shok, por duhet ta dishė qė kur e ke keq, unė tė kritikojė.


Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-03-07, 23:46   #23
Kontinenti
 
Anėtarėsuar: 24-03-07
Postime: 76
Kontinenti i dashurKontinenti i dashurKontinenti i dashur
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
Pikė sė pari, kėto tė nėnvizuarat me tė kuqe, sa pėr informim, janė gabimet tua drejtshkrimore.

Sė dyti, po tė pėrgjigjem nė pyetjet qė ke bėrė.

Unė kam tė drejtė tė tė flas pėr kapacitet, sepse shkrimet tua janė aq me kapacitet tė ulėt, saqė unė nuk mund tė tė lavdėrojė, unė nuk jam njė i cili tė bėn lajka.

Unė mundohem tė t'i tregojė germat, sepse ti nuk po i njofshe germat e ēmuara ē dhe ė.

Asgjė pos sė vėrtetės dhe prapė tė vėrtetės, pėr atė qė je i regjistruar nė njė forum publik, unė ta them tė vėrtetėn qė, ti ke kapacitet tė ulėt, sė paku deri mė tash nė kėto shkrimet qė ke bėrė.
Unė nuk jam mendje madh, unė jam njė djalosh i ri, i thjeshtė, me mua mund tė bėsh shaka, me mua mund tė jeshė shok, por duhet ta dishė qė kur e ke keq, unė tė kritikojė.


Artisti
Hahahahaha...ti po behesh mjeti im zbavites.
Kontinenti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-07, 19:01   #24
SoKoLi-i-Maleve
 
Anėtarėsuar: 18-08-06
Postime: 1,199
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Unhappy

Si ne gjdo gja tjeter,ne vend qe me gjet gabimin dhe me zgjidh problemin se bashku,ne kthehemi qe atakojm njeri tjetrin ,dhe puna mbet pa u kryje. Te gjithe gjuhtar,shkenctar,teolog,presedenta dhe gjenerala,e kush do ta kryen punen e puntorit,nxansit,studentit,besimtarit,votuesit,ant arit,apo ushtarit. Kur do mesohemi me bashkpunu,me ndihmu,me mesue,me ndigju,dhe gjdo person me kryje detyren qe takon,e te gjith se bashku me ndertue dhe perparue ,famijen,gjuhen,kombin dhe shtetin.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-07, 19:44   #25
Jeta*
Shqiptare
 
Avatari i Jeta*
 
Anėtarėsuar: 27-03-07
Vendndodhja: Shqiperia ETNIKE
Postime: 37
Jeta* i dashurJeta* i dashurJeta* i dashur
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kontinenti
Zonja dhe zoterinj !
Vertet qe une jam nje anetar i ri, por tek ky forum shikoj shume gabime drejt-shkrimore, qe ne emertimet e tema te ndryshme te forumit.
Sipas mendimit tim, keto gabime duhet te rregullohen.
Gjuha shqipe i jep mundesine kujdo te shikoje jo vetem gabimet e tij (te gjithe gabijme) por edhe gabimet e te tjereve.
Psh, ne disa tema une pashe qe germen shqipe Ē disa e bejne si Q dhe kjo nuk eshte e drejte.
Drejtshkrimi eshte nje nder rregullat kryesore te gjuhes.
MEndoj se ka vend per diskutim dhe, sidomos per rregullimin e ketyre gabimeve.
Pershendetje Kontinenti dhe urime per temen!

Mendoj se gabimet ne fjale jane te shumta per arsye te ndryshme... Nje nder arsyet eshte se njerezit sot nuk lexojne sa duhet apo ka edhe te atille qe nuk i kushtojne rendesi shkrimit te fjaleve gjate leximit...

Mese e drejte "kritika" juaj, i nderuar, sa i perket shkronjes "q" dhe "ē"... Psh une kur isha ne shkolle mesuesja ne vend se te na e theksonte shkronjen ē, thoshte: "q e forte"!

Ndersa sa i perket shkronjes e dhe ė, qe i perdorim ne komunikim me kompjuter, kjo nuk eshte absolutisht gabim drejteshkrimor... Kete thjeshte e bejme per shkak te mungeses se nje shkronje te tille ne tastature dhe shpejtesise se te shkruarit...

Perndryshe, ne pergjithesi kur shkruaj ne microsoft word, shkronjen "ė" e shkruaj me w dhe me pas e zevendesoj me shkronjen e duhur...

Kjo eshte e tera dhe nuk keni nevoje te kapeni si miza pas .... pas shkronjes e dhe ė, sepse nuk kemi kohe te merremi me te tilla imtesira... Mire u lexofshim
Jeta* Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-07, 20:01   #26
Kontinenti
 
Anėtarėsuar: 24-03-07
Postime: 76
Kontinenti i dashurKontinenti i dashurKontinenti i dashur
Gabim

E dashur Jeta, une kam nje te keqe qe........e kuptoj qe ne fillim se me cilin kam te bej.
Arsyetimi juaj eshte teper i sakte, por gjithashtu une besoj se nuk e kane hallin vetem tek germa ė dhe germa ē, se sa e kane qe te mos shkruhen gjerat e verteta dhe faktet ne lidhje me gjuhen shqipe, te cilen, pikerisht frikacaket kerkojne ta fshehin.
Kerkojne te fshehin qe gjuha shqipe eshte Mėma e gjuheve te Europes.
Kete fakt, une e kam fuqine ta paraqes edhe ketu ne kete forum.
Gjithashtu shikoj disa amatore, qe nuk dine dhe nuk kane koncepte gjuhsore, prej ketej mendojne se duke nderhyre ne menyre aq te pa vlershme, ata mendojne se behen me emer apo iu del emri, por nuk e kuptojne qe ne kete menyre iu del ne pah vetem injoranca qe kane, e cila eshte teper e dukshme ne menyren sesi mendojne ata.
Me erdhi nje mesazh privat nga nje djale inteligjent i cili e kishte braktisur forumin, pikerisht sepse ketu qenka nje klan qe kerkon te sabotoje cdo gje mbi te verteten shqiptare.
Une e kam fuqine qe edhe kete klan ta shkaterroj sic kame bere dhe ne vende te tjera, por nuk e di e do gjej kohen qe t'ia kushtoj ketij forumi.
Nje gje me beri pershtypje.
I coj nje mesazh privat supermoderatores me emrin Murgesha.
Ajo me thote qe; ky forum eshte i imi.
Murgesha me genjeu.
Forumi nuk eshte i saji.
Atehere kjo do te thote se edhe vete kjo Murgesha qenka e perfshire ne sabotimin e te vertetave shqiptare.
Une mund te iki nga casti ne cast nga ky forum dhe nuk e shikoj veten aspak te humbur, por thjeshte nuk do te doja qe ne kete forum te vogel, te kete kaq pa drejtesira per popullin e vuajtur te Kosoves.
Ne vende te tjera, gjuha shqipe vlon nga zbulimet qe po behen.
Gjuha eshte teper kryesore, eshte baza e se vertetes qe nuk mund ta fshehin dot as serbet dhe as greket.
Ketu kerkojne qe forumin ta vene ne gjume.
Me thane se kerkojne te me japin ban, ose ''bllokim''.
As qe dua ta di per kete.
Veten e tyre do te tregojne.

Rrespekte Jeta.
Rrespekte o vajze e vertete Dardane.
Kontinenti.
Kontinenti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-07, 20:03   #27
Kontinenti
 
Anėtarėsuar: 24-03-07
Postime: 76
Kontinenti i dashurKontinenti i dashurKontinenti i dashur
Gabim

Me falni, nuk e di pse doli dy here ky postim.
Kontinenti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-07, 20:10   #28
Jeta*
Shqiptare
 
Avatari i Jeta*
 
Anėtarėsuar: 27-03-07
Vendndodhja: Shqiperia ETNIKE
Postime: 37
Jeta* i dashurJeta* i dashurJeta* i dashur
Gabim

Te gjithe ata qe duan te mesojne me shume per nenen e gjuheve, gjuhen e bukur shqipe, u sugjeroj librin "Enigma" nga autori Robert D'Anzhel, i cili me pasion flet per gjuhen shqipe dhe me fakte verteton cdo gje... Per me teper ky autor eshte FRANCEZ! :)

p.s. Kontinenti flm per rrespektin, vella!
Jeta* Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-07, 20:48   #29
Kodra
Super Moderator
 
Avatari i Kodra
 
Anėtarėsuar: 05-05-05
Postime: 1,405
Kodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

**********
**********
**********


Ju drejtohem tė gjithve, tė cilėt kanė interesim, pa humbur kohė, pa e shkruar tekstin nė "Word" apo Excel, tė shiqoni nė nėnforumin " Informatika", aty ėshtė njė temė e hapur rreth Tastierit ( ēdo tastier, qoftė ai edhe kinez) mund tė kthehet ( konfigurohet ), nė gjuhėn shqipe dhe kjo vjen falė arritjes informatike.

Ėshtė e kuptuar qė, nė fillim do tė keni pak vėshtirėsi derisa t'i gjeni shkronjat e duhura por, kjo ėshtė jetėgjate dhe efikase drejtuar drejtshkrimit.


Lus ēdonjėrin, t'i pėrmbahemi rregullit miqėsor dhe kritikfrytdhėnės, pėrndryshe marrim njė rrugė drejt rrugės sė gabuar.


Ju pėrshėndet


Kodra
__________________
Shteti Funksional ėshtė Alergjik ndaj Korrupcionit
Kodra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-07, 22:11   #30
Kontinenti
 
Anėtarėsuar: 24-03-07
Postime: 76
Kontinenti i dashurKontinenti i dashurKontinenti i dashur
Gabim

Kodra shume te drejte ke, por kompjuteri duhet dhe per gjera te tjera, sepse jetojme jashte vendit.
Une nuk mund ta kthej dot tastieren ashtu sic thate ju.
Megjithate, une per vete ju falenderoj per sugjerimin.


Kontinenti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.