Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-01-10, 00:19   #31
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Tė faleminderit President Rugova, qė nga shpirti i shqiptarit rilinde vlerėn mė fisnike tė dashurisė, pėr tė bukurėn, tė lashtėn e madhėshtoren Dardani.
Tė falemnderit President Rugova, qė legjitimove tė shtrejtėn traditė tė lashtė shqiptare, tė demokracisė.
Tė faleminderit President Rugova, qė na kthjellove mendjen tė krenohemi, tė vlerėsojmė e tė punojmė pėr tokėn e cmuar e tė pasur me shkėlqimet mė prallore tė kristaleve dardane. Kristale kėto qė reflektojnė dritėn mė magjepse tė mėngjeseve tė bukura Dardane, na mbushin me jetė...dhe na clodhin me energjinė e tyre, duke u shkri nė pejsazhet mė romantike tė perėndimit tė diellit mbi Dardani.
Tė faleminderit President Rugova qė na pėrcollėt ngrohtėsinė e fjalės Tuaj, rėndėsinė e veprės Tuaj dhe dashurinė e zemrės Tuaj pėr Dardaninė dhe jetėn e lumtur tė brezave tė ardhshėm.
Ju faleminderit President Rugova qė ishit me ne kur na shkritė nė njė pėr tė mos e hetu shtėrngatėn, ju faleminderit qė na i latė shtigjet e gatshme dhe tė sigurta pėr Lindjen shtetit tonė tė Lirė dhe ardhmėrisė sė ndritshme me vlera tė njėmendta tė Njeriut tė Lirė.

Kujtimi pėr Ju ėshtė i pėrjetshėm.
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-06-11, 10:55   #32
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!KH LLAPI ne pritje te presidentit Rugova , mars 1996 T'falemnderit president.
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-11, 08:50   #33
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

http://www.youtube.com/watch?v=oZcpvXcFCFw&NR=1


Jeta e ben te veten. Por here pas here te kujtojme. Te kujtojme me krenari dhe me dhimbje qe nuk e prite diten per te cilen luftove kaq shume vite.

Te faleminderit Nene Shqiptare qe linde kete djale, per te mos vdekur KURRE!
Une do u flas femijeve te mi per Ty, do u tregoj vetem pak nga ate qe bere.
Ti do jesh edhe ne zemrat e tyre!

Me lot krenarie
e-uritura

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga e-uritura : 23-08-11 nė 08:52
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 20:51   #34
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Anėtarėsuar: 20-07-11
Postime: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Njė ditė, shpresoj, do e kuptojnė tė gjithė vlerėn tėnde.
Ishte kėnaqėsi dhe nderė tė t'kemi ty kryetar, tė t'kemi ty ambasador nė mbarė botėn, tė t'kemi ty udhėheqės.

Nė njėrėn anė mė dhimbsesh se u ndave nga kjo botė,
por tė jem e sinqertė, kur po shoh se ku ėshtė Kosova sot dhe ēfarė po ndodhė me trojet tona (nė aspekt fetar, politik dhe historik) - atėherė, edhe pse me dhembje tė madhe, them se ty tė ka shpetuar Zoti, nuk ke pėr t'i pėrjetuar padrejtėsitė qė po i ndodhin vendit pėr tė cilin ke jetuar dhe pėr tė cilin je munduar aq shumė...

Pusho i qetė dhe me gjithė zemėr uroj qė dėshira jote njė ditė tė bėhet realitet!
__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 20:52   #35
MiTii
 
Anėtarėsuar: 23-08-11
Postime: 19
MiTii
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

All-ahu te mshriroft I nderuari Zotri Dr Imbrim Rugova ska pas as nuk do do ket njeri aq te betuar per koosven
MiTii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-09-11, 19:09   #36
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!

Lindė trashėgimtari i familjes Rugova


Kreatorja e modės Blerina Kllokoqi-Rugova ėshtė bėrė nėnė pėr herė tė dytė.


14 shtator 2011
Kllokoqi-Rugova, e cila ėshtė e martuar me djalin e madh tė ish-presidentit tė ndjerė Ibrahim Rugova, Mendim Rugova, ka lindur njė vogėlush tė hėnėn, mė 12 shtator.

Sipas burimeve tė Telegrafit djali i Mendimit dhe Blerinės do tė pagėzohet me emrin e gjyshit tė tij, ish-presidentit tė ndjerė, Ibrahim.

Blerina sė bashku me bashkėshortin e saj kanė edhe njė vajzė, Evėn.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-11, 17:09   #37
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: T'faleminderit Ibrahim Rugova!!
DARKA E LAMĖS!


Nė Lamėn time
kohė e mot t“giatė
o Hyji im
po shtroj darkė
sublime,
pėr familjarė
mbarė,
njerėz gjaku
rreth oxhaku pranė,
po edhe me gjanė tanė
pėranė!

Paj,
qe tremijė vjet
shtroj darken
nė kasollen time
dhe kullen motake,
plot tremijė
nė shpi pėr f“mij,
pėr vllazen e miq,
tremijė tjera
mė pėrpara
pa fēinjė,
e qebesa
dhe tremijė tjera
kur n“ktė Europė t“lashtė
s“pat njeri
p“veē njerėzve t“mi!
Epo,
nuk janė pak,
janė plot nėntė mijė
qė truri i kapė
dhe unė i di,
ato tjerat
i din veē TI
o Hyji im,
se flet vet Trolli
e flet buka,
djepi e varri,
n“shėntėri,
n“pragun tim!

Ev, sa shum darka shtruam
e sa shum, gufoi bereqeti,
sa motmote bekuam
e lum s“bamė veē pėr veti,
tė nderuam TY o Hyji im,
e TI neve, na dhe bekim!

Gjithmonė n“Darkė t“Lamės,
lutjen e njėjtė kėnduam
dhe uruam:
Pėr Koren e Motmotit
n“falėnderim t“Zotit
nė shtim t“pėrvjetshėm,
pėr shėndetin e popullit
me trashėgim t“pėrjetshėm,
t“shėndetshėm,
lindjet e mbara,
djepat nė shtim,
bekuam varre
me shumė nderim,
pėr gjanė e gjallė,
delen rudė ilirie,
tė ziun buall
dhe atė kec dhie,
lopėt kuqloshe
tė trojeve t“mia,
gjogu i moqem, sa vet Iliria,
Qeni deltar ilir,
Qen i Dardanisė,
besniku mė i mirė,
vet Roja e Shpisė,
pėr Tokė, Uj e Diell
dhe Shqipen e lirė n“Qiell!

Ev,po na e la i pari,
babai i Shėn Dardanit,
tevona, Jeronim e Kostantin,
n“trashėgim,
Bogdan dhe i Madhi Ibrahim
nė Traditen tonė
shekujve n“kalim!
Nderuar kjofsh Hyji im,
qė na japė Bekim!!!


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:01.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.