Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-05-08, 07:37   #16
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Te uroj sukses lovely ne poezit tuja..

Nje poezi nga ana ime per ty....
........................................

PĖR TY”

Nė kėtė dit tė bukur dielli
nėn kaltėrsin e kėtij qielli,
jam ul pran teje dhe mendoj
si tė tė them se aq shum tė dashuroj!

Tė tė them se pėr ata sy
digjem si zjarr e bėhem hi,
tė tė them se pėr atė buz
pėrvėlohem si nė prush!

Aq shum gjėra dua tė t'them
kur pran teje un tė jem,
vetėm njė gjė kėrkoj nga ti
tė lutem tė ma kthesh kėtė dashuri!!!
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-05-08, 08:44   #17
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Love

papritur erdhe ti ne boten time
i dhe ngjyra
me ty jam vetvetja
jam askush dhe jam gjithkush
qaj dhe qesh me ty
ndiej per ty
me ty ndihem "e plote"

me mungon edhe kur je aty
neper mendjen time sillesh ti
ne cdo qelize te gjakut, aty jeton Ti

je dhe do te mbetesh gjithmone
ne Mua

asgje nuk eshte me e embel se sa kur dashuria te rremben
gjerat tjera e humbin shkelqimin e vet
mendoj; si te te braktis ty, nga te shkoj?
nga te gjitha anet kah ti diqka me ndjek
dhe frymen e fundit e humbas per Ty
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-05-08, 02:54   #18
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

edhe nje varg per ty

pyes veten;
kur do te ndalen keto vargje ??
a do t me kthesh dashurine ndonjehere?
vajza qe te dashuron mundohu ta meshirosh
asaj i duhet meshira se nga pikllimi vdes!!

pyes veten;
pse jeta eshte gjithmone ne kundershtim ne deshirat?
ashtu si per inat
a thua harrimi per ty eshte i lehte??
shpresoj se ky eshte vargu i fundit qe shkruaj per ty!!

Te gjita me pelqyen por kjo me pelqeu shum shum....
Suksese......
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Jana : 11-05-08 nė 02:54
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-08, 15:54   #19
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

era dhe ti

mos keni diqka te perbashket?
era me shtynte nga ti
ti me mbroje nga era
me fusje ne gji
ere, nga te shkoj tani?
nuk jam me afer tij
nga me shtyn tani?
ere, mos me thaj lotin
shko tek ai
perkdhelja fytyren
ndoshta ende me njeh lotin
thuaj te lutem thuaj
per t ia pare syte
shume jam permalluar
e ti,
pse me dergon atje
ku endrrat e mia asnjehere nuk arrijne??????
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-08, 16:14   #20
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

pas cdo dite e cdo frymemarrjeje
cdo merzie e trishtimi
harrese
pendese
pengese,
vetmie
shoqerie
kotesie
jam mbushur plotesisht
deri ne pafundesi
me dashuri per Ty!!
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-08, 23:09   #21
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

jeta eshte si deti
i madh , i gjere , i thelle
e njeriu si nje e vogel pike e mundon shpirtin se
zemra eshte si lumi qe s`e ze gjumi
e do te madhen -madherishmen
te gjeren - mendesine
dhe te thellen - sinqeritetin shpirtror

e ne ndonje vend te larget
qe nuk e njeh dhe ku ndoshta nuk do te shkosh kurre
eshte dikush qe te pret
prandaj
mos qaj se mekati nuk lahet me lot
derisa e nesermja egziston
derisa plaget e pardjeshme e te djeshme dhembin
njesoj si sot si neser se...........

zhurma te cuditshme silleshin ne mendje
vegimet e gjera permbyten cdo fjale
psheretimat, klithjet "of" e "uf"
qielli. liria. guximi. endrra e brenga
dhembja a lahet me lot????????
kerkon te sherohesh nga ajo qe sherim nuk ka derisa
dora pret doren
po
le te kthehet e kaluara edhe nese pafundesisht eshte varrosur
le te kthehet se gjerat e bukura nuk jan monotone
vuajtjet e medha le te kthehen edhe ato
se
kthimi eshte shpetimi i vetem per ata qe pritjen s`e kan te kot

le te qajm per ato qe ende s`i dijme
e te qajm per ato qe ende s`jane thene
lotet le te rrjedhin - sherim le te kerkojne
se
psheretimat degjohen larg kur klithmat i shtrengojme ne thellesite e shpirtit dhe ne bebezat e syrit


F.F.
dashuria eshte enderr e marre!!!!
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-05-08, 08:12   #22
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana
edhe nje varg per ty

pyes veten;
kur do te ndalen keto vargje ??
a do t me kthesh dashurine ndonjehere?
vajza qe te dashuron mundohu ta meshirosh
asaj i duhet meshira se nga pikllimi vdes!!

pyes veten;
pse jeta eshte gjithmone ne kundershtim ne deshirat?
ashtu si per inat
a thua harrimi per ty eshte i lehte??
shpresoj se ky eshte vargu i fundit qe shkruaj per ty!!

Te gjita me pelqyen por kjo me pelqeu shum shum....
Suksese......
jana edhe un desha te citoj ket hahah

lovely moj ti kokshe edhe keshtu e meqme

mpuqqqqq
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-05-08, 08:25   #23
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
jana edhe un desha te citoj ket hahah

lovely moj ti kokshe edhe keshtu e meqme

mpuqqqqq

qy qy


mpuq t kofte Teuta

Jana flm
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-05-08, 21:40   #24
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

dhe,
secilen dite duhet ta shofim si te fundit...
dhe po te jete keshtu, vetvetiu kujtojme dhe rikujtojme te kaluaren, qofte ajo e bukur apo e dhimbshme, sepse alfa dhe omega (fillimi dhe fundi) i te gjitha ndodhive per baze kan anen fizike dhe shpirterore. dhe sado te kujdesshem te kemi qene ne momentet e caktuara , gjithnje del se diku kemi gabuar, kemi mundur ndryshe, diqka ka qene mangut apo e tepruar dhe do te deshironim te na ipet rasti per ta bere ndryshe, me mire, me bukur, pa e ditur se asgje s mund ta paracaktojme , se nuk thuhet kot "rrjedha e ujit (domosdo) nuk shkon gjithmone ne nje drejtim" - sikur qe thuhet se kur te mungon shpresa duhet shpikur ate ne menyre qe ta projektojme te ardhmen edhe pse paraprakishte e dijme se gjerat e bukura me vete perseri bartin vuajtje te medha , ama te domosdoshme e bile nganjehere te deshirueshme...se ata qe naten qeshin me merzine e dites - shpeshhere i deshirojne pikerisht vuajtjet per te qeshur me to....


eshte e vertetuar po ashtu se njeriu qe mund te pershkruaj vuajtjen e madhe shpirtrore qe ka - realisht nuk eshte ne nje gjendje te tille - sikur ai qe mundet te pershkruaj zjarrin ne te cilin digjet- nuk eshte ne zjarr te vertete...ama, eshte dikush qe flet , qe mendon, qe deshiron njejte, qe vuan njejte... qe kurr nuk ndalet por vazhdimisht kerkon dashuri te re, tjeter - per te bindur veten e tij se askush dhe asgje s `mund te krahasohet me personin te cilin njehere padiskutueshem e ka dashur, e ka cmuar - duke e futur brenda vetvetes per te mos dal kurre me.... keshtu behet dytesori yne, hija jone, mendja e dyte e jona dhe keshtu jetojme me te, punojme per te, gezohemi, qeshim, qajme, vuajme... te gjitha keto i bejme per te- dhe realisht cdo gje edhe aty e ka kuptimin - pa te cilin nuk mund te ngritemi se kudo qe ecim kudo qe shkojme, me te flasim per te mendojme..........
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lovely : 15-05-08 nė 21:46
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-05-08, 16:44   #25
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

O ndjenje e marre
O kohe e gabuar

...te strukur ne qoshe
syte tane takoheshin
zjarr
deshire
duart tua ndjeja ne trupin tim
afsh
epsh
Oh e dua ate ndjenje
kur ne ishim NJE
kur bota ishte e vogel
e kupa e madhe.....
kur zemrat tona flasin
kur trupat tone perplasen
si dallga per guri
kur asgje tjeter nuk egziston
vetem une dhe ti....
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-08, 11:38   #26
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovelyFjala me e forte
Dashuria me e paster
NĖNĖ

te shoh NĖNĖ
dhe ne fytyren tende
shoh jeten tende ...

...dhe ne rrudhat e tua gjej plot dashuri
.... ne buzqeshjen tende gjej femijerine e humbur....
..ne shiqimin tend gjej adhurimin...
...thelle ne syte e tu shoh vuajtjet
qe fsheh..

fjalet jane te perhitura

ndiej lagshti ne sy
ndiej mall ne shpirt
ndiej mallengjim per nje perqafim
ndihem e pafuqishme o NĖNĖ

ne prag te deres te shoh
me pret e me percjell
e denesa me mbyt o NĖNĖ

me fal ...........per gjithcka!!

Je dhe do te mbetesh qenia me e dashur, me e forte, me e respektuar per sa t eshte jeta!!!

cry:cry:cry:


Pershendetje te gjitha NĖNAVE!!
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-08, 13:38   #27
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Nuk mjaftojnė fjalėt pėr tė pėrshkruar ēka ndjen zemra e shpirti pėr nėnėn

T`lumtė dora oj Lovely pėr kėtė poezi kaq tė bukur e kaq domethėnėse.

Murgesha!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-08, 13:43   #28
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Nuk mjaftojnė fjalėt pėr tė pėrshkruar ēka ndjen zemra e shpirti pėr nėnėn

T`lumtė dora oj Lovely pėr kėtė poezi kaq tė bukur e kaq domethėnėse.

Murgesha!

Faleminderit shume Murgesha!!

Jane fjale nga zemra e mallosur!! edhe pse fjalet humbin kuptimin kur eshte fjala per NENEN......
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lovely : 24-05-08 nė 13:44
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-08, 10:57   #29
Akili
 
Anėtarėsuar: 12-10-07
Postime: 67
Akili me shokė shumeAkili me shokė shume
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

qika paska edhe talentt....
__________________
I pavdekshem,
Akili Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-08, 18:07   #30
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akili
qika paska edhe talentt....

__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.