Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 31-05-08, 22:49   #31
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

sonte
kur dhembja qan gjoksin
e loti rreshqet
perqafimi yt me mungoi

larg degjohet melodia
shpirti therret
te ndiej prane,
e te ndiej te huaj..........

vuajtje (dashuri)
cfare je ti?
largo ate shall te zi
qe te mbulon fytyren
dua te shoh UNI-n tend?!

kush te jep te drejten???
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-05-08, 23:20   #32
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Kutija Magjike

Dy sy Tė Uritur
kėrkojnė
Lotė
Ndejė pranė kutisė magjike
komunikim
ah kjo teknik Virtuale
shpirtėrat i sheronė
mendjet i afronė
syrin e uritur
e shpėrlanė nė fotografi
zemrat i bashkonė nė njė Kuti.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-06-08, 09:47   #33
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely
Lovepapritur erdhe ti ne boten time
i dhe ngjyra
me ty jam vetvetja
jam askush dhe jam gjithkush
qaj dhe qesh me ty
ndiej per ty
me ty ndihem "e plote"

me mungon edhe kur je aty
neper mendjen time sillesh ti
ne cdo qelize te gjakut, aty jeton Ti

je dhe do te mbetesh gjithmone
ne Mua

asgje nuk eshte me e embel se sa kur dashuria te rremben
gjerat tjera e humbin shkelqimin e vet
mendoj; si te te braktis ty, nga te shkoj?
nga te gjitha anet kah ti diqka me ndjek

dhe frymen e fundit e humbas per Ty


****************************************
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-06-08, 13:25   #34
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely
vjen ti ne endrrat e mia perseri
te ti gjej strehim
dhe fillojme aty ku kemi mbetur
dhe ne puthjen tende gjej lumturine e humbur
**************
papritur shoh veten ne erresire te pafund
deshprim ...vuajtje...
te pres symbyllur
pres te ndiej lekuren tende
koha nuk do te zbeh kurre ndjenjat per Ty
Ndersa une jetoj
NJE E VDEKUR NE MES TE TE GJALLEVEE NDERUARA LOVELY PėR KTA RRESHTA MUND Tė THEM FJALė PėRGZUESE PER VARGUN TėND
NDER TE TJERA PO THEM
PARAQET
KJARTė
VUAJTUR
DHIMBSHėM
FJALET TUA TE STROFES TE RRESHTAVE TE FUNDIT PREKUN DERI NE ASHT
VUAJTJE DHIMBJE NDJENJė
E QMOJ KET BUKURI VARGU VAZHDONI ME KRIJIMET JU SHKRUANI BUKUR
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-06-08, 21:08   #35
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik
E NDERUARA LOVELY PėR KTA RRESHTA MUND Tė THEM FJALė PėRGZUESE PER VARGUN TėND
NDER TE TJERA PO THEM
PARAQET
KJARTė
VUAJTUR
DHIMBSHėM
FJALET TUA TE STROFES TE RRESHTAVE TE FUNDIT PREKUN DERI NE ASHT
VUAJTJE DHIMBJE NDJENJė
E QMOJ KET BUKURI VARGU VAZHDONI ME KRIJIMET JU SHKRUANI BUKUR

shume i nderuari LIRIK,

te falenderoj nga thellesia e zemres per fjalet tua pergezuese..

Fjaleve iu rritet vlera kur ato vijne nga Ti i nderuar!

shume faleminderit

plot respekt per ty dhe adhurim per vargjet tua

sincerisht

lovely
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-06-08, 15:47   #36
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

shiqimi yt i fundit
bota ime

me ikjen tende
per mua iku gjithqka

PSE?

nuk mjafton asnje arsyetim

nje fjale nga ti prita
vetem nje fjale

e di qe pritja eshte e kotė

e di se kurr mė
kurr..

nuk di si te veproj tani
ndihem e humbur ne mes te gjithqka-fit

sa qudi!!
si vetem nje fjale mund te permbys nje jete te tere
dhe anasjelltas..
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lovely : 18-06-08 nė 15:49
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-06-08, 22:45   #37
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

"Power of Love"


Sonte me shume se asnjehere
me mungoi prania jote

Sonte m`u tha loti ne faqe..

"fluturoj pa krahe"
ne mendime per Ty
"gjerat tjera humbin kuptimin e vet..."

Gjithcka je Ti
Ti je prap Ti
cdo erresire ti ndriqon

Sonte dora kerkon doren
cuditshem ndihem!!!
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-07-08, 15:21   #38
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

gjumi me iku
perqafimin tend nuk e ndieva ate nate

as zerin tend magjik
nuk e degjoja
kot mundohesha

me mungove shpirt
me mungove drite

ti, qe je bota ime
ti, qe pa ty jam e verber

oh sa mall ndieva

sa e zbrazet u ndieva, engjell
sa e perhitur m u duk gjithcka

prap lotova
se ti ishe larg

mungese ne shpirt ndieva
ne foto te putha shume

flej mire ylli i mamit
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lovely : 15-07-08 nė 15:22
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-07-08, 12:39   #39
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Lamtumire

e strukur, si hije
syte ngulur ne tavan
e si te them ate fjale??

largohem
dhe ne secilin hap
nje pjese nga shpirti me keputet

nje dore e ngrire ne ajr
nje lot i fresket ne faqe
nje koke e kthyer mbrapa

nje nene qe sa vjen e zvoglohet....
nje fytyre e tronditur
nje buzeqeshje e trishtuar
nje diqka e pakuptimte
nje dhimbje qe te ndal frymen
nje mire u pafshim ....
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-07-08, 12:40   #40
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

.....

...dhe nuk tė pashė mė..

a e din vallė
pėr ty sa kam malle?

tė lutem
mė lejo
edhe njėherė tė zhytem nė thellsinė e syve tu
dhe si nje rigė shiu
tė shuaj cdo gace tė prushit
qė dita ditės rritet mė shumė

Pėr ty ndieva gjithcka

I friksohesha afėrsisė tėnde
dhe njėkohsisht e dėshiroja..
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-07-08, 00:04   #41
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

te dua o enderr

hapi syte
dhe ty te gjej prane

me shtrengo...

me shiqon
dhe ne syte tu shoh dhimbje
shoh zjarr..

shenjat e gishtrinjeve tu
neper tere trupin tim..

qfare fuqie..
qfare ndjenje..
pertej boterave

me len te vdekur
e me ringjall..
me cmend
me ben te fluturoj..
prap me kthen prane vetes
me embelsi me perkedhel
me dashuron
fytyren me ndrydh
prekje pafund
shtrengime
lot
gezim
....
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-10-08, 13:01   #42
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

gjethi ngjyrė vjeshte
ra nė tokėn e plasaritur..

ndajmė tė njėjtin qiell
diell
hėnė..

tė flas
mė flet

edhe nje gjethe...ra...

njė dorė hamendet
nje sy kėrkon
njė gjithcka
njė asgjė fare!

t`lumtur jemi :)
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lovely : 01-10-08 nė 13:11
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-10-08, 19:38   #43
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,503
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lovely
jeta eshte si deti
i madh , i gjere , i thelle
e njeriu si nje e vogel pike e mundon shpirtin se
zemra eshte si lumi qe s`e ze gjumi
e do te madhen -madherishmen
te gjeren - mendesine
dhe te thellen - sinqeritetin shpirtror

e ne ndonje vend te larget
qe nuk e njeh dhe ku ndoshta nuk do te shkosh kurre
eshte dikush qe te pret
prandaj
mos qaj se mekati nuk lahet me lot
derisa e nesermja egziston
derisa plaget e pardjeshme e te djeshme dhembin
njesoj si sot si neser se...........

zhurma te cuditshme silleshin ne mendje
vegimet e gjera permbyten cdo fjale
psheretimat, klithjet "of" e "uf"
qielli. liria. guximi. endrra e brenga
dhembja a lahet me lot????????
kerkon te sherohesh nga ajo qe sherim nuk ka derisa
dora pret doren
po
le te kthehet e kaluara edhe nese pafundesisht eshte varrosur
le te kthehet se gjerat e bukura nuk jan monotone
vuajtjet e medha le te kthehen edhe ato
se
kthimi eshte shpetimi i vetem per ata qe pritjen s`e kan te kot

le te qajm per ato qe ende s`i dijme
e te qajm per ato qe ende s`jane thene
lotet le te rrjedhin - sherim le te kerkojne
se
psheretimat degjohen larg kur klithmat i shtrengojme ne thellesite e shpirtit dhe ne bebezat e syrit


F.F.
dashuria eshte enderr e marre!!!!


Po e them me shum sinqeritet lovely e nderuar
nuk edi se e kujt esht kjo poezi por mė pėlqeu
shum e bukur ėsht pėrgėzime pėr at qė e ka shkruar
e nėse je ti autorja pėrgėzime tė veqanta
sepse ka ktu shum bukuri
dhe domethėnje emocionuese e filozofike nė mbrendi
pėrmbanė brum poetik dhe thellsi domethėnjesh
me mjaft mjeshtri dhe thelb tė fuqishėm kuptimsije
e filozofi jetsore
praktikė e shpirtit tė ballafaquar me humnerat dhe luftrat qė
sjell pamshirshėm jeta dhe veshtirsit e saj si dhe rrethanat e saj tejet
komplekse
tė uroj suksese e nderuara lovely dhe po e them se nese esht e jotja qenke poete
krijuese shum e mirė mė pėlqen kjo lloj krijimtarije
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-10-08, 11:59   #44
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi nga lovely

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik
Po e them me shum sinqeritet lovely e nderuar
nuk edi se e kujt esht kjo poezi por mė pėlqeu
shum e bukur ėsht pėrgėzime pėr at qė e ka shkruar
e nėse je ti autorja pėrgėzime tė veqanta
sepse ka ktu shum bukuri
dhe domethėnje emocionuese e filozofike nė mbrendi
pėrmbanė brum poetik dhe thellsi domethėnjesh
me mjaft mjeshtri dhe thelb tė fuqishėm kuptimsije
e filozofi jetsore
praktikė e shpirtit tė ballafaquar me humnerat dhe luftrat qė
sjell pamshirshėm jeta dhe veshtirsit e saj si dhe rrethanat e saj tejet
komplekse
tė uroj suksese e nderuara lovely dhe po e them se nese esht e jotja qenke poete
krijuese shum e mirė mė pėlqen kjo lloj krijimtarije
I nderuari Lirik,

nuk e kam shkruar une kėte poezi.. me ka shkruar dikush para 7 viteve. e kam shkruar ne fund F:F: qe do t thote filan fisteku..hahaha... megjithate, faleminderit shume
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-10-08, 12:51   #45
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Poezi nga lovely

bota me kalon para syve
me shpejtesine e rrufese..
perplasesh
sa ketu
sa atje..

e pafuqishme
frymemarrje e rralle
me sy gjysme te hapur
cmendurisht..

...


__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:02.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.