Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-10-11, 17:53   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Exclamation Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Sulmohet faqja e tenistit serb Novak Gjokoviq


Hakerėt kanė vėnė jashtė funksioni faqen e restorantit personal tė tenistit serb, Novak Gjokoviq, duke e vendosur nė ballinė stemėn shqiptare. Raporton Tanjug.

09 tetor 2011
www.novakcafe.rs ėshtė vėnė flamuri shqiptar, kurse pėrgjegjėsinė e kanė marrė grupi me emėr “Ekipi tetovar i hakerėve” (THT).

Siē ėshtė raportuar, hakerėt serbė tė enjten kanė sulmuar faqen e BE-sė nė Kosovė, ku kanė vendosuar mesazhin “Kosova ėshtė Serbi”. Ata sė fundi kishin sulmuar edhe faqen e Bashkisė sė Tiranės. Ndėrkohė, hakerėt shqiptarė kanė sulmuar faqet e Manastirit tė Studenicės, tė komunės sė Zhitishtės, Radio Nishit, Novo Magazinėn, Partinė Socialiste Serbe, faqen e kryeparlamentarit tė Vojvodinės dhe tė Agjencionit Radiodifuziv tė Serbisė.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-11-11, 16:53   #2
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Hakerėt shqiptarė sulmojnė Beogradin06.11.2011/16:28 - E DielShpėrndaje0
Hakerėt shqiptarė kanė sulmuar faqen e Qendrės pėr Studime Euroatlantike nė Beograd, raporton B92. Hakerėt me kėtė rast kanė vendosur flamurin shqiptar, tekst dhe muzikė.

Nė adresėn nė internet tė Qendrės ( www.ceas.org.rs) hakerėt kanė vendosur tekstin nė gjuhėn shqipe, ku thuhet : “Kanė tentuar romakėt, pastaj edhe turqit, gjatė gjithė kohės tentojnė grekėt, dhe pastaj nė radhė kanė ardhur serbėt, mirėpo askush nuk ka mundur ta shkatėrrojė kėtė popull qė nga ilirėt deri te shqiptarėt, vetėm emri ėshtė ndėrruar”.

Ky tekst pėrcillet nga muzika me origjinė shqiptare, ndėrsa hakerėt janė nėnshkruar me emrat me kod CYBIMP dhe KHG.
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-12, 20:16   #3
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Anonymus me qenėdr nė Kosovė !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-12, 01:05   #4
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Hakera amatera.
Hakerat e fort, duhet me ja ērregullue komplet sistemin ushtarak serbis ! Kur ta bejn kte, do t'krenohemi me KHBGJKLLLMNJOPQRRS.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-01-12, 12:02   #5
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Hakerėt shqiptarė publikojnė 7000 kartela krediti tė izraelitėve


Grupi i hakerėve Kosova Hacker’s Security kanė paralajmėruar qė do tė lėshojnė 7000 kartela tė kreditit tė tjera tė Izraelit nė internet gjatė ditės sė sotme. Gjatė javės sė kaluar xOmar nga “group-xp” i kėrcėnoi njerėzit nė Izrael duke bėrė zbulimin e miliona kartelave tė kreditit. Pasi qė Izraeli tha qė do tė jetė pėrgjegjės pėr tė kundėrshtuar sulmet kibernetike nė tė njėjtėn mėnyrė qė i kundėrshton veprimet e dhunshme terroriste, duke i sulmuar pas me forcė hakerėt tė cilėt kanė kėrcėnuar shtetin ēifut.
Hala e kėtyre 7000 kartave ėshtė postuar nė Tinypaste. Th3 Dir3ctorY, ThEtA.Nu dhe X|CRIP, tė tre kėta hakerė nga grupi Kosova Hacker’s Security i postuan tė gjitha tė dhėnat personale duke pėrfshirė emrin e plotė tė atij qė e ka kartėn, CCV-nė, numrin e kartelės dhe datėn e skadimit.

Hakeri kibernetik nga Arabia Saudite, OxOmar, gjatė tė hėnės sulmoi uebfaqet izraelite tė shkėmbimit tė aksioneve dhe Transportuesit Kombėtar Ajror. Izraeli ėshtė duke u ballafaquar me njė dobėsim nė luftėn kibernetike.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-01-12, 16:32   #6
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Hakerėt, krakerėt dhe e ardhmja e Internetit


Termi haker (ang. hacker) keqpėrdoret si nga media ndėrkombėtare, ashtu edhe nga ato vendore. Nė kuptimin origjinal hakeri ishte njė anėtar i nėn-kulturės sė pasionantėve tė kompjuterit dhe programimit qė u zhvillua nė vitet e 60-ta nė Shtetet e Bashkuara, e nė veēanti nė MIT.
Hakerėt mburren me aftėsitė e tyre nė sfidimin e sistemeve kompjuterike, nė ripėrdorimin dhe kombinimin e teknologjive ekzistuese pėr nevoja tė reja por asnjė herė nė dėmtimin e sistemeve apo nė komprometimin e tė dhėnave personale. E zhvilluar mė tutje qė nga ajo kohė, kodi etik i hakerėve nė fakt ėshtė shumė i lartė, ndoshta edhe mė i lartė se tė popullsia e gjerė. Ata qėndrojnė pėr transparencė dhe kundėrshtojnė ēfarėdo tendence nga korporatat apo qeveritė pėr tė tė drejtat e njeriut, sidomos tė asaj nė internet. Hakerėt mbyllur apo kontrolluar teknologjitė pėr pėrfitime ekonomike ose pėr kontroll politik dhe kundėr shtypjes sė grupeve kundėrshtare tė pushtetit. Vet hakerėt i quajnė kraker (ang. cracker) njerėzit qė pėrdorin aftėsitė kompjuterike pėr qėllime dashakeqe apo kundėrligjore.

Menjėherė nga me sa u dha mė sipėr vėrehet njė konflikt nė mes tė qėllimeve dhe metodave qė mund tė pėrdoren pėr t'i arritura ato qėllime. Zhvillimet mė tė fundit tė iniciuara nga grupe si The Pirate Bay, Anonymous, LulzSec dhe Wikileaks kanė krijuar debate tė nxehta pėr gjetjen e kufijve tė lejuar tė veprimeve etike nė Internet. Secila nga kėto organizata prekė aspekte tė caktuara tė shoqėrisė.

The Pirate Bay, njė ueb faqe qė liston torrenta, ka synim ideologjik luftimin e ligjeve pėr tė drejtat e autorit tė cilat shpesh shkruhen nga njė grup i ngushtė lobistėsh i korporatave mediale nė Hollywood e pastaj imponohen nėpėr botė. Nga Pirate Bay rrjedhė edhe Partia Pirate, njė parti politike mjaft e suksesshme nė Suedi dhe me delegatė edhe nė Parlamentin Evropian.

Anonymous cak kryesor ka pas Scientology-n, njė grup religjioz mė bazė fantastiko-shkencore qė manipulon anėtarėt e saj. Anonymous po ashtu ka sulmuar organizatat qė kanė vepruar kundėr Wikileaks.

LuzSec ka sulmuar institucione qeveritare apo kompani tė lidhura me qeveritė qė kanė ndihmuar nė pėrgjimin e grupeve opozitare apo kanė bėrė kampanja tė propagandės qeveritare nė internet.

Wikileaks, mė e famshmja nga kėto qė u pėrmendėn, nė mes tjerash, ka hedhė nė publik dokumente inkriminuese tė shkeljeve tė ligjeve tė luftės, qė nė vetvete nuk dėnohet nga ligji, por edhe komunikime tė tjera sekrete por tė sinqerta tė diplomatėve amerikan qė jo domosdoshmėrisht tregojnė pėr ndonjė shkelje. Julian Assange, fytyra publike e Wikileaks, thotė se privatėsia i pėrket qytetarėve kurse transparenca qeverive.

Grupet shqiptare nga tė vetėquajtur hakerė, tė influencuar nga ndjenjat patriotike, cak kanė bėrė kohėt e fundit, tė limituar nga mbrojtja mė e fortė e faqeve prominente, faqet e nivelit tė ulėt tė cilat vėshtirė se kanė tė bėjnė me politikat e qeverisė Serbe ndaj Kosovės.

Tė ballafaquar me kėto zhvillime shumė publike, tash qeveritė e ndryshme kanė filluar tė mendojnė nė kontrollimin e internetit, nė zbutjen e asaj qė ata e shohin si njė perėndim tė egėr kėrcėnues. Njė samit i quajtur eG8 i mbajtur nė maj nė Paris nė mes liderėve qeveritar tė botės sė zhvilluar dhe atyre tė botės sė teknologjisė ka dalė me propozime pėr bėrjen e ofruesve tė internetit (ISP) pėrgjegjės pėr aktivitetin e pėrdoruesve tė tyre, qė i detyron ISP-tė tė bėjė filtrimin e Internetit nga materiali qė shkel ligjet e tė drejtave tė autorit dhe ligjet tjera qė mund tė krijohen nė tė ardhmen nga qeveritė respektive, si ato kundėr pornografisė, qėndrimeve tė caktuara politike, imazheve tė dhunės etj. Diēka e tillė veē ndodhė nė shtetet si Irani apo Kina, ndėrsa Turqia ka bllokuar shėrbimin YouTube pėr shkak tė disa videove tė cilat qeveria atje i ka konsideruar se sulmojnė identitetin turk. “Askush nuk duhet tė harroj se kėto qeveri janė tė vetmit pėrfaqėsues legjitim tė vullnetit tė popullit nė demokracitė tona. Harrimi i kėsaj ėshtė marrja e rrezikut tė kaosit demokratik e si rrjedhoje edhe anarkisė," citohet tė ketė pėrligjur Presidenti francez Sarkozy dėshirėn pėr ndėrhyrje tė qeverive nė rregullimin dhe kontrollimin e Internetit.

Nė njė hap tjetėr pėr tė ndryshuar natyrėn e Internetit, ISP-tė po kėrkojnė tė bėjnė diskriminim nė trafikun qė bartin varėsisht nga ēmimi qė paguan shėrbyesi i atij trafiku. Kėshtu, firmat e mėdha si Google mund tė detyrohen tė paguajnė nėse dėshirojnė qė shėrbimet e tyre tė barten me shpejtėsi prioritare ndėrsa faqet personale ose ato tė novatorėve pa mundėsi pagesė do tė mbesin tė fundit. Si pėrgjigje ndaj kėtyre zhvillimeve, disa shtete e edhe Kombet e Bashkuara kanė shpallur qasjen nė internet tė drejtė njerėzore, kurse Holanda ėshtė bėrė shteti i dytė qė ndalon diskriminimin e trafikut nė Internet.

Interneti ėshtė bėrė inkubator i lirisė sė fjalės, transparencės, kreativitetit intelektual tė njė proporcioni edhe mė tė madh se ajo e filluar nga hakerėt origjinal, dhe mundėsi pėr bizneset dhe grupet politike t'i sfidojnė lojtarėt ekzistues dhe ta qojnė pėrpara shoqėrinė njerėzore. Pėrderisa disa shkelje tė vogla janė tė paevitueshme, pėrfitimet qė i ofron Interneti nė formėn ekzistuese nuk duhet tė dėmtohen. Duhet tė rezistohet ēdo pėrpjekje sado qėllimmirė pėr tė ndryshuar natyrėn e Internetit.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-02-12, 19:17   #7
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Hakerėt shqiptar sulmojnė faqen “travel.rs”


Hakerėt shqiptarė kanė sulmuar faqen serbe travel.rs, duke lėnė njė porosi dhe flamurin shqiptar nė ballinėn e uebfaqes.

Personat qė besohet se qėndrojnė pas kėtij sulmi kanė emrat e koduar, si respawN, Pow3rHacK, Cinzo, doctor, MendY.

Pėrveē sulmit, hakerėt kanė vendosur edhe njė kėngė e cila i ka “ēmendur” serbėt, pasi qė teksti i kėsaj kėnge thotė se Mitrovica nuk do tė shitet, se ajo ėshtė shqiptare, siē ka qenė gjithmonė, dhe se 28 nėntori po afrohet, dita kur tė gjithė shqiptarėt do tė bashkohen.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 18:41   #8
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Albanian Hackers sulmon njė faqe tė qeverisė serbeGrupi i hakerėve shqiptarė, i quajtur Albanian Hackers, njoftoi sot se ka hakuar njėrin nga ueb faqet e qeverisė serbe www.srbatom.gov.rs.

Kjo ėshtė njė ueb faqe e Agjencisė pėr mbrojtjen kundėr rrezatimit jonizues dhe bėrthamor.Exposed by respawN. - Pow3rHacK. - Cinzo - .doctor - SCRiPTMAFiA / Albanian Hackers

#Message for Serbian People ...
Ju Mendoni qė KOSOVA nuk ėshtė ende e pavarur
E keni gabim , Sepse Pavarsia e Kosovės ėshtė shpallur , Mė 17 shkurt tė vitit 2008
Mitrovicėn nuk e shesim, Mitrovica ėshtė e jona si gjithmonė
Ne nuk duam paqe me ty, sepse unė urrej skllevėr.
Data e "17 Shkurtit" po i afrohet pėr tė bashkuar tė gjithė shqiptarėt
Amanet e kom prej shqipes ta ruj venin tem
kuq e zi e kom flamurin e ruj nmes t'zemres tem

For More Visit us : www.ahz-team.com
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-02-12, 18:43   #9
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Nė portalet serbe: Urime Pavarėsia e KosovėsPrishtinė, 17.02.2012 17:21


Shumė ueb faqe serbe janė thyer nga hakerėt shqiptar, nė ditėlindjen e shtetit tė Kosovės- mė 17 shkurt.

Hakerėtshqiptarė kanė dhėnė mesazhe politike nė ēdo ueb faqe qė e kanė thyer.

“E keni gabim, sepse Pavarėsia e Kosovės ėshtė shpallur, mė 17 shkurt tėvitit 2008” dhe “kuq e zi e kom flamurin, e ruj nmes t’zemrės tem”.
Kėto janė vetėm disa nga mesazhet qė hakerėt shqiptarė iu kanė pėrcjellėlexuesve tė kėtyre faqeve.

Portali Lexoshqip.com i ka siguruaredhe nofkat e personave qė kanė marrė pjesė nė hakimin e faqeve serbe, eata janė: “cracKmasteR”, “dR.h4ck3R”, “Br3AcKeR”, “dR-ČxpLųID”,“M4dSk1LLzz”, “ALB Niko”, “ProxyC3″, dhe “th3-cr4ck3r”.

Kėta personajanė pjesė tė grupeve: KHG & ASC.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-13, 19:23   #10
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Hakerėt kosovarė sulmojnė njė bankė greke


Prishtinė, 06.04.2013

Grupi hakerėve i quajtur Kosova Warriors Group (KGW), qė merret me sulme nė internet, sot nė mėngjes ka sulmuar bankėn e famshme greke “E-Banking Epirus”.

Ky sulm, sipas Kosova Warriors Group, u bė pėr shkak se hakerėt grekė kishin sulmuar Bashkėsinė Islame nė Shqipėri.

Kjo ishte arsyeja qė KWG mori vendim tė sulmojė ueb faqen www.epirusbank.com, duke vendosur nė ueb-faqen e kėsaj banke njė flamur shqiptar.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-13, 15:28   #11
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

KWG hakon tri ueb faqe serbe


Grupi “Kosova Warriors Group” njoftoi sot se ka kryer njė sulm kibernetik ndaj disa ueb faqeve serbe. “Ky sulm u bė pėr shkak se Xhandarmėria serbe po hyn ne territorin e Kosovės pa leje dhe po provokon shqiptaret pėr tė nxitur konflikte. Sulmi u bė ndaj dy shkollave serbe dhe kompanisė sė sigurimeve ‘Osiguranje’.Nė to vendosėm flamurin shqiptar dhe emblemėn e grupit tonė, si dhe njė tekst kundėr Serbisė”, thuhet nė kėtė njoftim, pėr tė shtuar se faqet e sulmuara janė:
http://www.skcentar.edu.rs/
http://kizur.edu.rs/

dhe
http://osiguranje.org.rs/.

Me kėtė sulm paralajmėrojmė qeverinė e Serbisė pėr t’i thėnė stop provokimeve ndaj shqiptarėve, shrkuan KWG, pėr tė shtuar se “ne nuk dėshirojmė paqe me serbėt dhe asnjėherė nuk do kemi, dėshirojmė mirėkuptim ndaj njeri-tjetrit, por gjaku i dėshmorėve nuk harrohet kurrė”. Grupi “Kosova Warriors Group” njoftoi sot se ka kryer njė sulm kibernetik ndaj disa ueb faqeve serbe.

“Ky sulm u bė pėr shkak se Xhandarmėria serbe po hyn ne territorin e Kosovės pa leje dhe po provokon shqiptaret pėr tė nxitur konflikte. Sulmi u bė ndaj dy shkollave serbe dhe kompanisė sė sigurimeve ‘Osiguranje’. Nė to vendosėm flamurin shqiptar dhe emblemėn e grupit tonė, si dhe njė tekst kundėr Serbisė”, thuhet nė kėtė njoftim, pėr tė shtuar se faqet e sulmuara janė http://www.skcentar.edu.rs/, http://kizur.edu.rs/ dhe http://osiguranje.org.rs/.

Me kėtė sulm paralajmėrojmė qeverinė e Serbisė pėr t’i thėnė stop provokimeve ndaj shqiptarėve, shrkuan KWG, pėr tė shtuar se “ne nuk dėshirojmė paqe me serbėt dhe asnjėherė nuk do kemi, dėshirojmė mirėkuptim ndaj njeri-tjetrit, por gjaku i dėshmorėve nuk harrohet kurrė”.
Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg Snap4.jpg (24.2 KiloByte, 1 shikime)
Tipi Dosjes: jpg Snap5.jpg (77.2 KiloByte, 0 shikime)
Tipi Dosjes: jpg Snap6.jpg (23.2 KiloByte, 0 shikime)
Tipi Dosjes: jpg Snap7.jpg (26.2 KiloByte, 0 shikime)
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-01-14, 13:35   #12
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Hakerėt shqiptarė sulmojnė ueb-faqet e Qeverisė sė Serbisė09.01.2014

Njė grup hakerėsh shqiptarė, tė njohur si “PentaSeC”, ose “PentagonCrew”, mbrėmjen e sė martės kanė sulmuar 2 ueb-faqe tė Qeverisė sė Serbisė.

Sipas njė njoftimi dėrguar mediave, ky grup thotė tė ketė sulmuar faqen qeveritare tė agjendės digjitale si dhe atė tė qeverisjes online.

“Natėn e mbrėmshme, 2 faqet e qeverisė sė Serbisė ishin hakuar nga grupi i ashtuquajtur “PentaSeC” Ose “PentagonCrew”. Faqet e sulmuara ishin rreth 8 orė me mesazhin e dėrguar nga hakerėt shqiptarė”, thuhet nė njoftimin e kėtij grupi, transmeton Koha.net!

Ky grup, ndėrkaq, paralajmėron se do tė ketė edhe sulme tjera nė tė ardhmen, jo vetėm ndaj Qeverisė sė Serbisė, por edhe ndaj asaj tė Greqisė dhe tė Maqedonisė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-01-14, 22:59   #13
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

O Valla po edhe po me doket po e njoh mir qat Haker !!! Ti vet qe po poston mundesh me kan Hakeri i par ju garatoj une :D
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-03-14, 17:41   #14
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Ia marrin fjalėkalimin e “Facebook-ut”, ia kėrkojnė 600 euro pėr t’ia kthyerPrishtinė, 30.03.2014

Tre persona dyshohen se i kanė kėrkuar 600 euro, nė kėmbim tė fjalėkalimin tė profilit nė rrjetin social “Facebook”, njė vajze, tė cilės paraprakisht ia kishin bllokuar atė. Policia ka arritur tė ndalojė dy prej tyre, ndėrsa i treti ėshtė nė arrati.

Pėrmes njė njoftimi, Policia e Kosovės tregon se nė rrugėn ”Hilmi Rakovica”, nė Prishtinė janė identifikuar dhe arrestuar dy tė dyshuarit meshkuj shqiptar-maqedonas, pasi qė tė njėjtit sė bashku me tė dyshuarin e tretė i cili gjendet nė arrati, viktimės femėr, shqiptare, nė sistemin kompjuterik i kanė bllokuar fjalėkalimin e “Facebook-ut”. E pėr t’ia lėshuar faqen e saj nė “Facebook”, ata i kanė kėrkuar shumėn prej 600 eurosh.

Dy tė dyshuarit me urdhėr tė prokurorit janė dėrguar nė mbajtje.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-07-14, 09:09   #15
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Hakerėt Shqiptarė nė akcion!

Arrestohet hakeri shqiptar mė i kėrkuar, vodhi 14 milionė dollarėP​olicia gjermane ka mundur tė arrestojė njė ndėr shqiptarėt mė tė kėrkuar nė botė, Qėndrim Dobrunėn, i cili akuzohet pėr mashtrime kompjuterike qė kapin vlerėn e 14 milionė dollarėve.

27-vjeēari Dobruna pas arrestimit ka pranuar fajėsinė dhe ėshtė ekstraduar drejt Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės ku ndaj tij ka tashmė njė hetim.

Dobruna ka shpjeguar pėr hetuesit se ai ishte pjesė e njė grupi hakerash dhe me anė tė klonimit tė kartave tė kreditit, arrinin tė pėrfitonin vlerat monetare.

Vepra penale pėr tė cilėn ai e pranoi fajin rrezikon njė dėnim prej 30 vitesh burg dhe njė gjobė prej 1 milion dollarėsh. Por pas njė marrėveshjeje me qeverinė amerikane Dobruna tashmė rrezikon 9 vite burg. Vendimi pėr tė pritet tė jepet nė datėn 24 tetor.

Nga provat e mbledhura deri mė tani rezulton se ky grup hakerash pėrbėhej nga 7 persona, tė cilėt kanė kryer 15 mijė transaksione duke pėrdorur karta krediti tė klonuara. Ata kanė kryer tėrheqje parash nė 18 vende tė botės, nė mesin e tė cilave bėn pjesė Shqipėria dhe Kosova.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.