Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-10-12, 08:09   #1
Bona-us
 
Avatari i Bona-us
 
Anėtarėsuar: 05-09-12
Postime: 664
Bona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėm
Gabim Sabri Fejzullahu

Sabri Fejzullahu ‘huazon’ kėngėn greke!


Duajeni i muzikės shqiptare, kėngėtari i mirėnjohur mbi 50 vite ndė shqiptarėt, personi qė i dhuroi shumė kėngė hite popullit tonė, sė fundmi nuk po zgjedh aspak se ēka po lanson si kėngė me zėrin e tij tė ēmuar ndėr shqiptarė.

Kėngėtarja greke Glikeria ka kėnduar LIVE kėngė me emrin ‘Pringipesa’ (pėrkthimi shqip: Princesa), nė vitin 2009.

Kėngėtari Sabri Fejzullahu lansoi hit kėgėn e tij nė pranverėn e 2012 me titullin “Lutem pėr ty”.


Glikeria – Pringipesa

Sabri Fejzullahu – Lutem pėr ty


Bona-us Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-10-12, 08:50   #2
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Sabri Fejzullahu

Kang shume e bukur,

Epo tash a plak i shkreti ska ma mendjen e kfjellte me kompozu e shkru kang te reja,a pe shef se vec ulte po rri ne klipe
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-10-12, 10:40   #3
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Sabri Fejzullahu
Ēdo instrument muzikor dhe notė muzikore gjithashtu edhe ēdo melodi dhe kėngė, duhet tė jetė krenare qė ka nderin ta kėndoj Sabriu.

Kjo kėngė shumė mė bukur po tingėllon shqip.

Dhe sė fundmi, ajo grekja po pisket "Aman, Amon "

Hmmmm..
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-10-12, 14:10   #4
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Sabri Fejzullahu

SABRI FEJZULLAHU apo si e quj une SABRI LLASKUCI dy pare dinjitet nuk i ka ne trupin e vet ,a thua kujt do tja han zemren pasi PDKja u perqa HASHIMIT apo FATMIRIT
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-13, 10:12   #5
Kaqanikasja
 
Avatari i Kaqanikasja
 
Anėtarėsuar: 06-04-09
Vendndodhja: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Postime: 9,533
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kaqanikasja Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Gabim Titulli: Sabri Fejzullahu

edhe kengetaret i keni perzi me politike ncncnccncnn per mua eshte kengetar meritor
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-13, 22:55   #6
Sulltan-Alim
Guest
 
Postime: n/a
Gabim AW: Sabri Fejzullahu

Sabriu ka disa kenge qe ia vlene te ndegjohen. Fakti i futjes se tij ne PDK ishte treguesi me i dobet politik i Partise ne pushtet meqe atebote llogaritej se pasiqe ky eshte kengetar i famshem fansat e tij do ndikonin ne mase te madhe per anetaresim.

Disa qe e njohin mire kete njeri te pakurrizor e dijne se ky ka qene i martuar me nje shkine dikur hej si "moti" dhe me te ka lene nje vajze.

Kete gje e di mire edhe djali i tij Ermali (tash me grua shqiptare) qe eshte kryekenduesi aktual i kengeve magjupqe / tallava.

...


  Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:03.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.